Šumperk – Opava 2:0 (kon.) | Technika Brno – Nový Jičín 3:1 (kon.) | Poruba 2011 – SHK Hodonín 4:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Nymburk 3:1 (kon.) | Kolín – Mor. Budějovice 1:2 (po pr.) | Vsetín – Kopřivnice 5:3 (kon.)
Bílina – Sokolov 4:3 (kon.) | David Servis – Pelhřimov 2:4 (kon.) | Jindř. Hradec – Písek 1:4 (kon.)
Tábor – Žďár n/S 3:2 (kon.) | Děčín – Klášterec nO 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Řisuty 6:1 (kon.)
Kobra – Jablonec n/N 6:4 (kon.)
HC Stadion Vrchlabí
6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
HC Řisuty
Sobota 08.10.2016, 18:00 • DD Eletromont Aréna • 2. liga skupina Západ • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování šestého kola druhé ligy skupiny západ, kde se představí HC Stadion Vrchlabí, které na svém ledě přivítá HC Řisuty. V dnešním utkání se jedná o přímý souboj prozatím dvou nejlepších celků v tabulce. První Řisuty jsou se třinácti body na první příčce právě před Vrchlabím, které na své soky ztrácí dva body. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00, tak u toho buďte s námi.

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Kadavý, Jandejsek, Pokorný, Krsek – Procházka, Filip "C", Šťastný, Novák, Miškovský, Svoboda, Čurda, Šimoníček, Maďar, Oppelt, Urban, Bláha
    Trenér: Jan Holeček

HC Řisuty: Ilašenko (Škubal) – Kolařík, Bílek, Sedláček, Babický, Hierman, Kulich, Bunda, Keller – Sladký, Kos "C", Borovanský, Záleský, Brém, Krpata, Fortelka, Janeček, Slavíček, Kalla, Havlůj, Hegenbart
    Trenér: Tobiáš Slavíček

Rozhodčí: Barek – Klouda, Urubčík.

00:01

00:28
    Hosté se dostali zkraje utkání k brance domácích, ale nikdo v bílém se do zakončení nedostal.

00:58
    Kos se dostával dopředu, ale přes Hejdu se nedokázal prosadit. Vrchlabský obránce ho odstavil čistě od kotouče.

01:37
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Martin Matějček – 2 min., vražení na hrazení).

02:03
    Od modré to zkusil tahem Martin Bílek, ale jeho střelu doprostřed branky v klidu pohlídal lapačkou Jakub Jelínek. Vhazovat se bude po levé ruce domácího gólmana.

02:54
    Kotouč mají na hokejkách hráči Řisut, jsou s ním ovšem za svou vlastní brankou. Vrchlabí se oslabení daří.

03:24
    Daniel Svoboda se hnal na levé straně do zakončení. To se mu také povedlo, ale Ilašenko si mezeru u lev tyče pohlídal.

03:37
    Domácí hrají v plném počtu.

04:11
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Tomáš Babický – 2 min., držení protihráče).

04:20
    Do první vážnější akce se dostal domácí Martin Filip. Ten si sebral kotouč mezi kruhy, s ním se otočil a ihned pálil tahem. Ilašenko si však dokázal poradit a kotouč schoval ve výstroji.

04:44
    Nyní měli hosté štěstí. Od modré pálil Martin Klement, který orazítkoval pravou tyč Ilašenkovy branky.

05:27
    Vrchlabí se přesilová hra daří mnohem více, než-li před chvílí Řisutům. Hosté se nemohou dostat ke kotouči.

06:07
    Na druhé straně se dostali do přečíslení hosté. Souhru zakončil Adam Keller střelou do těla Jelínka.

06:11
    Hosté hrají v plném počtu.

06:45
    Bylo nařízeno trestné střílení pro HC Řisuty!

06:45
    K nájezdu se rozjel Matěj Kos, který se snažil překonat Jelínka střelou k levé tyči, ale neuspěl.

07:09
    Další útočné snažení Řisut přerušil ofsajd hostujícího mužstva. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

07:23
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Adam Jandejsek – 2 min., vražení na hrazení).

07:53
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Ivan Záleský – 2 min., držení protihráče).

08:07
    Dominik Novák se pokusil v pádu o zakončení, které nakonec musel řešit svou lapačkou Ilašenko.

08:10
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Při hře čtyři na čtyři se domácí dostávají do vedení. Ihned po buly se dostal ke kotouči TOMÁŠ JIRKŮ, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Daniel Svoboda.

08:27
    Řisuty si vyzkouší přesilovou hru 4 na 3, když dvouminutový trest za hákování obdržel domácí Martin Klement.

08:50
    Vrchlabští se osvobozují, kotouč dokázali vyhodit až za branku Řisut.

09:23
    Jandejsek je na ledě. Hra pokračuje se čtyřmi hráči na obou stranách.

09:53
    Hosté hrají v plném počtu a pokračují v klasické přesilové hře, která bude trvat více jak půl minuty.

10:27
    Martin Klement je na ledě a po delší době si užijeme hru v pěti na obou stranách.

10:59
    Tak to byla nádherná rána DOMINIKA NOVÁKA, který se od levého mantinelu trefil přesně do levého horního rohu hostující branky. Asistence: Adam Jandejsek.

11:39
    Hosté se snažili o rychlou odpověď, ale Jelínek v brance Vrchlabí drží i nadále čisté konto.

12:43
    Vrchlabí se nepovedla rozehrávka a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.

13:35
    Filip zavezl kotouč do pásma, kde ho zadovkou hodil na Jandejska, který však zády k brance nemohl zakončit a o kotouč následně přišel.

14:33
    David Bunda se probíjel skrze obranu domácích, ale v posledních chvíli mu do kotouče sáhl hokejkou jeden z domácích obránců. Následně se bude vhazovat před Jelínkem.

15:04
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tadeáš Hejda – 2 min., faul kolenem).

15:14
    Od modré pálil Filip Bílek, jehož přízemní pokus vyrazil pravým betonem Jakub Jelínek.

15:46
    Domácí se následně osvobodili, ovšem ne na dlouho. Řisuty se opět dostali před branku domácích, kde kombinují.

16:29
    Hosté se dostali do přečíslení. Do druhé vlny dostal kotouč Ondřej Krpata, který našel jen výstroj připraveného brankáře Vrchlabí.

17:16
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Řisuty sice přesilovou hru nevyužili, avšak to je tolik mrzet nemusí. Na levém kruhu se dostal k odraženému kotouči TOMÁŠ BRÉM, který se trefil přesně pod horní tyč domácí branky. Asistence: Ivan Záleský.

18:18
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (David Kulich – 2 min., hrubost).

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:12
    Procházka hledal na pravé straně Šťastného, ale přihrávka se domácímu obránci nepovedla a hosté se snadno osvobodili.

20:00

Je za námi první perioda, do které lépe vstoupili domácí. V deváté minutě se prosadil Tomáš Jirků. Ve Vrchlabí bylo o dvě minuty později ještě veseleji, když se krásnou ránou prosadil Dominik Novák. Hostům se podařilo ještě do konce třetiny zásluhou Bréma snížit na rozdíl jedné jediné branky.

Obě mužstva jsou již na ledové ploše. Druhá třetina za malý okamžik začne.

20:01

20:18

20:39
    Martin Filip dostal do druhé vlny namazáno od Tomáše Šťastného. Domácí kapitán vystřelil tvrdě z první, ale našel jen lapačku připraveného Ilašenka.

21:19
    Na pravé straně dostal přihrávku Novák, který vyslal tvrdý projektil. Ten však branku Řisut minul a po plexiskle se dostal kotouč ven z hostujícího obranného pásma.

22:09
    Tobiáš Slavíček se dostal v rychlosti na kruhy, odkud pálil do betonu Jelínka.

23:04
    Hosté kombinují před brankou Vrchlabí. Jelínek musí být v pozoru.

23:34
    Hosté jeli ve dvou do přečíslení. Keller hledal Jiřího Kallu, kterému kotouč přeskočil hokejku a tak bylo rázem po akci hostujícího mužstva.

24:02
    Následně se hokejisté Řisut provinili zakázaným uvolněním.

24:57
    Dva domácí hráči se srazili na útočné modré a darovali tak zadarmo kotouč svému soupeři.

25:41
    Domácí se hnali směrem k Ilašenkově brance, ale vrchlabské hráče v modrém zastavil ofsajd.
    Na trh dorazila nová hokejka!

26:15
    Domácí se radují zničehonic! Od modré čáry vypálil MARTIN KLEMENT, jehož rána prolétla Ilašenkovi mezi tělem a rukou až do branky. Nutno podotknout, že Ilašenko měl zakrytý výhled. Asistence: Patrik Urban.

27:33
    Před hostující brankou hlídkoval Jiří Šimoníček, ke kterému se nakonec kotouč nedostal. Nicméně domácí jsou stále v útočném pásmu s kotoučem na hokejkách.

28:43
    Michal Borovanský se mezi kruhy dostal ke kotouči. Exslávistický hráč se s kotoučem otočil a vyprášil betony Jelínka.

29:18
    DANIEL SVOBODA si sjel s kotoučem z levé strany na střed a přesnou přízemní ránou k pravé tyči rozjásal domácí fanoušky počtvrté v dnešním utkání. Asistence: Dominik Novák, Tadeáš Hejda.

30:33
    Maďar se dostal až mezi obránce a mezi kruhy se snažil střílet. V poslední chvílí ho sekl přes ruce David Kulich, který již sedí na trestné lavici.

31:04
    Vrchlabí je v posledních minutách jasně aktivnější. Čurda se z levé strany dvakrát snažil propálit Ilašenka, ale ten zatím drží hosty ve hře.

31:53
    Po střele Tomáše Jirků se snažili domácí útočníci tečovat kotouč před brankou Ilašenka. Ten se musel ohánět, aby na poslední chvíli udržel kotouč před brankovou čárou.

32:22
    Vrchlabí si vyzkouší jedenáct vteřin přesilovou hru 5 na 3. Vyloučen je Ondřej Krpata na dvě minuty za podražení.

32:33
    Hosté hrají ve čtyřech.

33:01
    Snažení domácího týmu překazil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:28
    Je tu další velká možnost pro domácí. Dvě minuty za sekání dostává hostující Pavel Hegenbart. Vrchlabí bude hrát čtyřiapadesát vteřin přesilovou hru 5 na 3.

33:55
    Od modré vypálil tvrdě Adam Jandejsek, jehož ránu zastavil lapačkou hostující Ilašenko.

34:22
    Hosté jsou z nejhoršího venku. Řisuty hrají ve čtyřech.

34:49
    Hráči Řisut mohou vystřídat, kotouč je za brankou Jakuba Jelínka.

35:28
    Hosté hrají v plném počtu. Hegebart je zpět na ledové ploše a ihned se zapojuje do hry.

36:08
    Matějček tvrdě atakoval na středu Tobiáše Slavíčka, který se z ledu zvedá velmi těžce.

36:35
    Jeden z domácích hráčů se dostal mezi kruhy, ovšem bekhendem se nedokázal prosadit. U kotouče jsou nyní hosté.

37:14
    Z pravé strany vypálil Václav Kolařík, ale jeho pokus dokázal Jelínek vyrazit hokejkou do rohu kluziště.

38:32
    Duo Šťastný – Filip jeli na jediného obránce, prvně jmenovaný se rozhodl pro střelu a udělal dobře. TOMÁŠ ŠŤASTNÝ se trefil přesně pod víko tak, až flaška na brance Ilašenka vylétla do vzduchu. Hosté to budou mít ve třetí třetině velmi těžké. Asistence: Tomáš Oppelt.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá perioda je již historií. Vrchlabí jí ovládlo, když překonali Ilašenka celkem třikrát. Nejprve skóroval Klement od modré, poté ve třicáté minutě skóroval Daniel Svoboda a poslední branku ve třetině si schoval Tomáš Šťastný na devětatřicátou minutu. Do poslední dvacetiminutovky půjdou domácí se čtyřbrankovým vedením.

Do poslední dvacetiminutovky mění hosté gólmany. Ilašenka v brance Řisut střídá Jiří Škubal.

40:01

40:41
    Michal Borovanský se snažil prodral skrze dva obránce, ale kotouč mu sjel z čepele. K puku se poté dostali hráči Stadionu.

41:39
    Miškovský se na modré odpřel od puku z první, ale branku hostů minul.

42:01
    Petr Havlůj se dostal do úniku, avšak blafákem k levé tyči na Jelínka nevyzrál. To byla velká šance hostů.

42:30
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

43:04
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Pavel Hegenbart – 2 min., hákování).

43:33
    Domácí se dostali do pásma hostí, kde kombinovali, avšak nikdo v modré se do zakončení zatím nedostal.

44:28
    Jeden z hostujících hráčů vypíchl kotouč a hosté se dokázali osvobodit a unavená čtveřice mohla vystřídat.

45:04
    Řisuty jsou kompletní.

45:19
    Od modré pálil z první Martin Matějček. Jeho ránu vyrazil do ochranné sítě Škubal, před kterým se bude následně vhazovat.

45:45
    Mohlo to být již o pět branek. Patrik Maďar si sjel s kotoučem mezi kruhy, odkud pálil tahem. Škubal se jen ohlédl za kotoučem, který se otřel o levou tyč hostující branky.

46:32
    Bláha zasekl kotouč a ze stoje pálil, avšak branku hostů minul.

47:59
    Bylo nařízeno trestné střílení pro HC Stadion Vrchlabí po faulu na Tomáše Šťastného.

47:59
    TOMÁŠ ŠTASTNÝ jel z pravé strany, několikrát si zamíchal s kotoučem a následně zakončil forhendem k levé tyči. Domácí vedou již o pět branek.

48:38
    Řisuty jsou opět pod tlakem. Nyní se osvobodily pouze za cenu zakázaného uvolnění.

49:05
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Jiří Kalla – 2 min., vysoká hůl).

49:39
    Domácí se ihned usadili před Škubalem, kde kombinovali. Jejich snahu ukončil právě hostující gólman, který kotouč zalehl a nechal hru přerušit.

50:04
    Hosté se osvobozují vyhozením kotoučem až za branku Jelínka.

51:05

51:20
    Šťastný nevyužil šanci k hattricku. Jeho tvrdou ránu z pravého kruhu vyrazil Škubal do rohu kluziště.

51:55
    Daniel Svoboda se zmocnil na vrcholu kruhů kotouče, následně příklepem vypálil, ale jeho rána mířila nad branku Řisut.

53:05
    Vrchlabské publikum protestuje. Daniel Svoboda se procpal před Škubala, kde dostal kotouč za brankovou čáru, avšak hlavní rozhodčí Barek branku neuznává z pro mě neznámých důvodů.

53:50
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Martin Matějček – 2 min., nedovolené bránění).

55:24
    Šťastný se dostal v oslabení za obranu hostů, ale střelou mezi betony Škubala nepřekonal. Hostům se přesilová hra nedaří.

55:50

56:22
    Filip Bílek si sjel před branku, kam mu byl adresován kotouč. Hostující obránce však střelou doprostřed nevyzrál na Jelínka.

57:02
    Po tvrdém zákroku u mantinelu na Urbana hosté vyhazují jen na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levé ruce Škubala.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:06
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tomáš Jirků – 2 min., sekání).

59:24
    Kotouč je za brankou Řisut. Utkání se již spíše dohrává.

Je konec. Domácí hokejisté potvrdili své dosavadní vedení a svou převahu korunovali ve třetí třetině ještě brankou Tomáše Šťastného z osmačtyřicáté minuty, když se domácí forward prosadil z trestného střílení. Stadion se tak posunul v tabulce na první místo právě před Řisuty, které jsou nyní druhé o pouhý bod před Kobrou Praha, která dnes doma porazila Vlky z Jablonce 6:4. S konstatováním, že Vrchlabí poráží na svém ledě Buldoky z Řisut 6:1, se s Vámi loučím. (20:33:43)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 9. Jirků (Svoboda), 11. Novák (Jandejsek), 27. Klement (Urban), 30. Svoboda (Novák, Hejda), 39. Šťastný (Oppelt), 48. Šťastný (TS) – 18. Brém (Záleský)

HC Řisuty: Ilašenko (41. Škubal) – Kolařík, Bílek, Sedláček, Babický, Hierman, Kulich, Bunda, Keller – Sladký, Kos "C", Borovanský, Záleský, Brém, Krpata, Fortelka, Janeček, Slavíček, Kalla, Havlůj, Hegenbart

Rozhodčí: Barek – Klouda, Urubčík