Ostrava – Vítkovice 1:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:0 (0:0)
MFK Vítkovice
Středa 26.10.2016, 17:40 • Městský stadion v Ostravě - Vítkovicích • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 13. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek večera a u dalších on-line přenosů na shledanou. (19:35:57)

Právě skončilo utkání Fotbalové národní ligy mezi týmy FC Baník Ostrava a MFK Vítkovice. Publikum na Městském stadionu v Ostravě – Vítkovicích si příliš fotbalové krásy a gólových šancí neužili, a to hlavně v prvním poločase. Druhá půle již byla z pohledu fanouška koukatelnejší. Do značné míry se o to zasadil střídající De Azevedo, který hru Baníku rozhýbal. Ostrava si poté vytvořila územní převahu a tlak, který dokázala přetavit v jediný gól tohoto duelu. V 58. minutě se po centru Stáňi se hlavou prosadil domácí stoper Arťom Mešaninov. Ostrava poté hru kontrolovala a střetnutí proti městskému rivalovi dotáhla do vítězného konce.

90+2

90+1
    Lupták vybojoval v rohu hřiště autové vhazování na Coufalovi. Vzápětí však Baník o míč přišel.

90+1
    Cverna musel jít do skluzu a svým zákrokem přiřknul rohový kop Baníku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    Vypadalo to na pořádnou pumelici, ke které se chystal jeden z hráčů MFK. Nakonec však střela tak tak doskákala do náruče Petra Vaška.

89
    Vítkovicím se nepodařilo získat míč na útočné polovině. Získali tak alespoň území na útočné polovině. Vhazovat bude domácí Baník.

87
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Karol Mondek, přichází Lukáš Lupták.

86
    Pokus o přenesení hry Vítkovic zastavil Helešic. Poté mohl Baník uhánět do brejku, avšak přihrávka na De Azeveda neprošla přes hostující stopery.

84
    Helešicův centr si bez problémů našel Kostolanský. Nutno říci, že proti o hlavu menší Mičolovi měl velkou výhodu.

83
    MFK už se hnalo do šance z pravé strany. Akci však hned v zárodku zastavil praporek pomezního, jenž odmával ofsajd.

82
    Žlutou kartu dostává Dyjan Carlos de Azevedo (FC Baník Ostrava).

80
    Mičola nedokázal prostrčit míč do běhu De Azevedovi, který by tak postupoval sám na Kostolanského. Velká škoda pro Baník.

79
    Kombinaci na levé straně Vítkovičtí pro tuto chvíli překazili. Baník však zůstává u míče a obrana MFK se musí mít na pozoru.

78
    Centr De Azeveda se snesl na hranici pokutového území, kde se do míče opřel Petr Nerad. Jeho projektil prosvištěl jen těsně mimo vítkovické branky.

77
    De Azevedo velmi pěkně servíroval míč na Hučka do šestnáctky. Ten však míč netrefil a Vítkovice se tak ubránily.

76
    Nerad další pokaženou přihrávkou pokazil rychlý brejk Baníku, což už zvedlo ze židle domácího kouče Petrželu.