Walldorf – Darmstadt 1:0 (kon.) | Hannover – Düsseldorf 6:1 (kon.) | Heidenheim – Wolfsburg 0:1 (kon.)
Fürth – Mohuč 2:1 (kon.) | Norimberk – Schalke 2:3 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Hoffenheim 2:1 (po pr.)
Bayern – Augsburg 3:1 (kon.) | Dortmund – Union Berlín 1:1 (3:0 po pen.)
po penal. (3:0)
Borussia Dortmund
1:1 (1:0)
1. FC Union Berlín
Středa 26.10.2016, 21:00 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německý pohár • 2. kolo

Dortmundský celek měl po celý průběh prvního poločasu herně navrch a do vedení se díky vlastní brance Parensena dostal těsně před přestávkou. Po změně stran se však hra začala vyrovnávat a zhruba deset minut před koncem základní hrací doby Skrzybski poslal duel do prodloužení. Protože gól v něm nepadl, přišly na řadu penalty a v nich byli jednoznačně úspěšnější fotbalisté Borussie, kteří postup do 3. kola pohárové soutěže slaví zaslouženě. (23:47:19)

Penaltové umění v celé své kráse předvedli fotbalisté Dortmundu, kteří proměnili všechny své tři pokusy. Naopak hosté v penaltové loterii nerozvlnili síť ani jednou a smutní.

HOSINER

3. série
    3:0
    Hosinerova exekuce penalty skončila na břevně a o vítězi je rozhodnuto!
    GÖTZE

3. série
    3:0
    Götze potřetí rozjásal domácí fandy razantní střelou k pravé konstrukce brány, po které se Mesenhöler sápal.
    FÜRSTNER

2. série
    2:0
    Fürstnerova penalta byla kopnuta mizerně a Weidenfeller ji zlikvidoval.
    GINTER

2. série
    2:0
    Ginter parádně trefil pravý horní roh a poslal svůj tým do vedení 2:0.
    KROOS

1. série
    1:0
    Kroos se střelou k levé tyči neprosadil.
    DEMBÉLÉ

1. série
    1:0
    Dembélé uspěl pokusem doprostřed brány – 1:0.

Střílení penalt začíná.

Jako první začnou domácí.

Ano, je tomu skutečně tak. Vítěze zápasu neurčilo ani prodloužení a o postupujícím do další fáze pohárové soutěže tak bude muset rozhodnout až penaltový rozstřel. Který z týmů v něm bude tím šťastnějším? To se dozvíte, když zůstanete u našeho online přenosu!

120
    Druhé prodloužení skončilo.

Lukáš Jasoněk

Branky: 44. Parensen (vla.) – 81. Skrzybski

Karty:   55. Parensen (UNB), 77. Punčec (UNB), 91. Fürstner (UNB), 98. Trimmel (UNB)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:4. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:19.
    Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Papastathopoulos, Ginter, Passlack (100. Rode) – Sahin (68. Weigl) – Larsen (68. Dembélé), Castro, Götze, Mor – Ramos
    Náhradníci: Bürki – Dembélé, Rode, Kagawa, Merino, Burnic, Weigl, Merino

1. FC Union Berlín: Mesenhöler – Trimmel, Leistner, Punčec, Parensen (65. Fürstner) – Zejnullahu, Kroos, Pedersen – Hedlund (80. Skrzybski), Redondo – Quaner (39. Hosiner)
    Náhradníci: Busk – Quiring, Hosiner, Kreilach, Jensen, Pogatetz, Skrzybski, Fürstner

Rozhodčí: Jochen Drees – Timo Gerach, Christian Gittelmann