Orange 20 – Nové Zámky 2:4 (kon.)
HK Orange 20
2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Čtvrtek 27.10.2016, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dobrý deň z Piešťan.

Štvrtkový večer na piešťanskom ľade patrí extralige, sily si zmerajú "domáci" z HK Orange 20, súperom im je ligový nováčik z Nových Zámkov.

HK Orange 20 konečne zaznamenal bodový zásah. A hneď za tri body, keď zbíjal v Jánošíkovom kraji a tri body si mladíci ukradli z Liptovského Mikuláša, kde zvíťazili 3:1. Pre sebavedomie určite dôležitá výhra, ktorá by mala Bokrošovcov nakopnúť k sebavedomejším výkonom. Uvidíme, čo dnes.

Ambiciózny nováčik z Nových Zámkov, pred sezónou na fórach tipovaný na prvú štvorku, zaostáva za očakávaniami. Podľa mien slušná súpiska, fanúšikmi rešpektovaný tréner Chudý a nováčikovský elán. Slušná súpiska zostala, trénera Chudého už vystriedal Július Penzeš a ani ten nováčikovský elán nie je taký, aký si v Nových Zámkoch asi predstavovali. Výsledkom je predbežné 9. miesto tabuľky, iba o bod pred posledným Popradom. Výhra v Košiciach 1:0 bola prekvapením, posledné dve kolá už ale ťahali Zámčania za kratší koniec (s Popradom 1:2 po nájazdoch, v B. Bystrici 0:2). Dnes sú pred nimi povinné tri body.

Zápas začína o 18:00.
    Získajú dnes mladíci ďalšie body?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HK Orange 20: Durný – Hain, Trška, Hecl, Sádecký, Pataky (C) – Košecký, Jendroľ, Sloboda, Murín, Pätoprstý – Hedera, Bdžoch, Vybiral, Jaško, Liška – Váňa, Žiak, Oško, Mesároš
    Tréner: E. Bokroš

HC Mikron Nové Zámky: Škorvánek – Ďurčo, Drtina, Bahenský, Brabenec, Saarinen – Čížek, Sandgren, Hvila, Hudec, Paulovič – Chovan, Makinen, Lelkeš, Čaládi, Tibenský – Maier, Sucharda, Fábry, Rehák, Dubec
    Tréner: J. Pénzeš

Rozhodca: Fridrich, Goga – Návratek, Synek.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:12
    Prvý icing v zápase, nepresná rozohrávka a buly pred Durným.

00:16
    Drtina strieľa veľmi nepresne, buly sa zopakuje, už ale v strednom pásme.

00:49
    Brabenec s prehľadom prešiel okolo Sádeckého, prihrávku pred bránku zastavil Trška.

01:34
    Ofsajd hostí.

02:26
    2 min. Tibenský (NZM), seknutie

03:05
    Hrubá chyba za Durného bránkou, puk dostal ako vianočný darček pred bránku Lukáš Hvila, sám pred Durným ale laxnou koncovkou šancou pohrdol.

03:47
    Na druhej strane Bahenského chyba, príležitosť reprezentantov zmaril Škorvánek.

04:17
    Pekná presilovková kombinácia, Slobodovi ale puk odskočil a už nestačil vystreliť.

05:16
    Jaškov prienik po pravom krídle, puk mu v momente strely skĺzol z čepele. Výhra v Mikuláši ale dodala mládežníkom guráž, hrajú o poznanie sebavedomejšie ako v minulých domácich zápasoch.

06:22
    Sandgren od modrej vedľa, opakovaný Sandgrenov pokus už mieril presne. Presne do Durného hrude. Buly.

06:23
    2 min. Čaládi (NZM), sekanie.

07:30
    Táto presilovka zatiaľ reprezentantom nevychádza, nevedia sa na dlhšie dostať do pásma.

08:00
    Dobrá strela Košeckého od modrej, dobré clonenie Murína, ale aj dobrý zákrok Škorvánka.

08:40
    Čaládi na ľade.

08:55
    Liška dobre potiahol puk, prihral pod seba Vybiralovi, jeho bekendovej strele nechýbalo veľa.

10:16
    Sucharda získal puk v útočnom pásme, azda aj s menším faulom, prihral medzi kruhy, strelu jedného z útočníkov zlikvidoval Durný.

10:31
    Buly pred Durným.

10:36
    Dobrá strela Drtinu, Durný pozorný, Zámky v tlaku.

12:19
    2 min. Čížek (NZM), nedovolené bránenie

13:10
    Dobrá kombinácia, ale nepresná Košeckého strela príklepom. Dvadsiatka stále v presilovkovom tlaku.

14:21
    V závere presilovky delovka Haina spoza pravého kruhu, Škorvánek si dal pozor. Zámky v plnom počte, buly pred Škorvánkom.

14:40
    Nepríjemný odraz puku od ľadu, Škorvánek si dal pozor.

15:13
    2 min. Hedera (S20), sekanie.

Dnes zatiaľ najpopulárnejší faul. Presilovka pre Novozámčanov.

16:09
    Drtinovu strelu od modrej vyrazil Durný, druhá Drtinova rana sa odrazila od tyčky.

17:15
    Dvadsiatka v plnom počte, presilovka nebola najhoršia, gól ale stále nepadol.

17:50
    Dobrá kombinácia hostí, Paulovič ale v čistej šanci nespracoval puk.

18:32
    Žiak vystrelil nepríjemne na bližšiu tyč, Škorvánek si na teplomer dal pozor. Buly.

19:14
    Fábrymu dva krát za jedno striedanie ušiel puk, z tej druhej straty bola takmer šanca domácich, ale azda aj forčekujúci útočník ostal zaskočený a neporadil si.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Vyrovnaný zápas má teda po prvej tretine nerozhodný stav 0:0.

Druhá tretina začne asi o 18:49.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Buly pre hostí.

20:30
    Brabencov útok potočil domácich, Durný vyráža.

21:04
    Dubec dostal od Hvilu puk do jazdy, z hranice pravého kruhu ale minul bránku.

21:35
    Menšie náznaky zápasu pred Durným, bude sa vylučovať.

21:35
    2 min. pre Hvilu a Košeckého za vzájomné poštuchovanie, akože údery. Hrá sa 4 na 4.

22:06
    S nahodením Martina Chovana, ktorý čo to odohral aj za Piešťany, nemal Durný žiadny problém. Buly.

22:17
    Durného zákrok na dvakrát na bránkovisku, trošku pribúda aj nervozity. Možno je to dobre, zápas potrebuje trochu dostať šťavu.

22:56
    Drtina sa snažil prekľučkovať až pred brankára, nevyšlo. Nové Zámky vsúpili do druhej tretiny aktívnejšie.

23:33
    2 min. (S20), hákovanie.

Drtina sa teraz prešmykol až pred brankára, pri pokuse o zakončenie bol zahákovaný.

23:54
    HC Nové Zámky dali gól!
    Využitá presilovk, puk z hokejky MICHALA HUDECA sa dostal do bránky.

Asistencia: Hvila, Čížek
    23:54 HUDEC - 0:1

24:38
    Hedera od modrej do stredu bránky, buly pred Škorvánkom.

25:00
    Patakyho teč končí v Škorvánkovej lapačke.

25:39
    Icing domácich, buly pred Durným. Po návrate z bufetu je hlučnejší aj fanclub hostí.

26:30
    2 min. Paulovič (NZM), podrazenie

27:03
    Icing domácich po nepresnej rozohrávke, buly pred Durným.

27:19
    Saarinen sa takmer dostal do šance po nedorozumení Durného s obrancami.

2 min. Brabenec (NZM), hákovanie.

A už aj nadávky z fanclubu hostí, populárna pesnička A já, a já, vy.....

Dlhá presilovka domácich o dvoch hráčov.

28:09
    Statická presilovka, zatiaľ iba jedna strela z kruhu, ktorú vyrazil cloniaci Sádecký.

29:05
    Už len 22 sekúnd presilovky o jedného hráča, dvojnásobná presilovka zahratá biedne.

29:09
    Drtinova strela od modrej do Durného lapačky. Buly.

29:30
    Nové Zámky v plnom počte.

30:14
    Lelkeš unikol po ľavom krídle, strelu švihom na bližšiu tyčku chytá Durný. Buly.

30:58
    Icing hostí.

31:40
    Aktuálne v Piešťanoch na ľade také hluché chvíle, o niečo hluchšie zo strany Bokrošových zverencov.

32:15
    2 min. Mesároš (S20), seknutie

32:26
    11 sekúnd trvala presilovka, nahodenie od modrej, Durný len vyrazil a pri pravej tyčke pohotovo doklepol OSSI SAARINEN.

Asistencia: Bahenský, Drtina
    32:26 SAARINEN - 0:2

34:07
    Ofsajd dvadsiatky. Pätoprstý si vôbec nevšimol, že tri metre v pásme je Sloboda.

34:25
    Fabry z pravého kruhu strieľa vedľa. Mladíci teraz nie sú vôbec nebezpeční.

34:53
    Saarinen v dobrej šanci, keď Durnému vypadol puk z lapačky, Saarinen z uhla Durného ale neprekonal.

35:33
    Hedera prišiel v rohu o puk v súboji s Hvilom, ten posunul na modrú Čížekovi, jeho nahodenie chytá Durný.

36:15
    Pekná individuálna akcia Murína pri mantineli, obtočil sa okolo brániaceho hráča, nabil Pätoprstému, ten ale z hranice pravého kruhu netrafil presne.

37:25
    Vybiral poslal ľahký puk na Škorvánka od modrej, ten pre istotu podržal puk vo výstroji. Buly.

38:00
    Ossi Saarinen by si zaslúžil tento gól. Po pravom krídle sa dostal k bráne, elegantnou otočkou zmiatol beka a predložil ako na podnose pred prázdnu bránku , ktorý dal jeden z najľahších gólov v kariére.

Asistencia: Brabenec, Saarinen
    38:00 BAHENSKÝ - 0:3

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Stačilo trochu pridať a už je zápas v podstate rozhodnutý.

Tretia tretina začne asi o 19:46.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:19
    Bahenský sa pred bránkou k puku nepretlačil.

40:39
    Brabencov bekend spred brány tesne vedľa, aktivita hostí.

41:03
    Dobrý Slobodov forčeking, obral o puk Čížka, strela z pomerne veľkého uhla mu ale nevyšla, netrafil bránku a to tak, že o dosť.

42:27
    Sucharda nahadzoval od modrej, Durný ľahký puk vyráža za bránku.

43:05
    Vysoký lobovaný puk zo stredného pásma chytá Škorvánek na dva krát. Buly.

43:57
    Brabencova formácia pritlačila domácich v pásme, nič ale nevymysleli.

45:19
    Statickú defenzívu teraz tlačí Hudecova lajna, unavení reprezentanti dávajú aspoň na icing. Ale dýchajú zhlboka, potrebujú vystriedať. Buly.

46:39
    2 min. Fábry (NZM), hákovanie

47:35
    HK Orange 20 dalo gól!
    Využitá presilovka, OLIVER KOŠECKÝ napriahol za pravým kruhom a pekným príklepom ponad vyrážačku dáva gól na 1:3.
    47:35 KOŠECKÝ - 1:3

48:50
    Zaujímavá situácia, na bránkovisku zaľahnutý puk obrancom, toho útočiaci hráč posunul do bránky a rozhodca ukázal gól. Po protestoch domácich sa telefonuje,

48:50
    Gól si teda pripisuje OSSI SAARINEN, asistencie Brabenec s Bahenským. Aj keď asistencie, kde predtým majú puk dvaja hráči inkasujúceho mužstva, sú také naše.

Asistencia: Brabenec, Bahenský
    48:50 SAARINEN - 1:4

50:10
    2 min. Čaládi (NZM), podrazenie

51:28
    2 min. Košecký (S20), sekanie.

Hvila v nájazde faulovaný.

52:12

52:43
    Chyba Jaška v rozohrávke, pekná kombinácia troch hostí, výborný zákrok Durného.

53:30
    Hrá sa 5 na 5.

53:52
    Drtina pri pokuse o strelu zlomil hokejku, brejk domácich ale nebol nebezpečný. Puk v lapačke Škorvánka.

54:07
    Chyba hostí za bránkou, puk sa dostal k MAREKOVI SLOBODOVI, ktorý ponad lapačku znižuje na 2:4.

Asistencia: Pätoprstý
    54:07 SLOBODA - 2:4

55:36
    Dubec ľahko tečoval puk pred bránkou, Durný vyrazil držadlom hokejky.

56:47
    Škorvánek rieši závar pred bránkoviskom, buly.

57:06
    Murínova strela z pravého krídla vedľa.

58:03
    Ešte dve minutky, podarí sa dvadsiatke zdramatizovať zápas alebo sa už len dohrá?