Finsko
3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Česko
Pátek 04.11.2016, 00:00 • USA Hockey Arena, Plymouth • Reprezentace do 18 let

To je ode mne vše, zápasem vás provázel Jakub Kudláč, děkuji za pozornost a někdy na počtenou! (02:11:36)

Bravo! Čeští reprezentanti do 18 let právě vyhráli na Turnaji pěti i druhý zápas. Stejně jako v prvním střetnutí v Plymouthu se Švýcarskem je to výhra 5:3. Dnes však jednoznačně rozhodl nástup do zápasu, ten vyšel českému týmu, jenž již v 11. minutě vedl 3:0.

Střely ve třetí třetině (celkem):

Finsko: 7 (22)
    Česko: 7 (26)

59:18
    To už ale vypadá dobře! Čas běží a Finové navíc stále nestihli odvolat Lebedeffa z branky.

58:01
    Menší komplikace pro český tým. Dalimil Mikyska je vyloučen za zdržování hry!

57:22
    Vyloučení v týmu Finsko (Bernard Isiguzo – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Česko (Jan Kern – 2 min., hrubost).
    57:04 Finové v oddechovém čase dávají dohromady poslední plány na vyrovnání

57:04
    Finové si berou oddechový čas!

Dnešní utkání sleduje 501 diváků.

46:14
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi se zase dostávají do dvoubrankového trháku! Stejně jako v utkání se Švýcarskem se gólově prosazuje JÁCHYM KONDELÍK. Asistence: Martin Kaut a Ondřej Machala.

41:13
    Isiguzo je na ledě, Finsko hraje v plném počtu.

40:01

Čtyřicet minut je za námi a Češi stále vedou, byť už jen o jednu branku. Do třetí periody ale budou vstupovat svěřenci Václava Varadi v početní výhodě.

Střely ve druhé třetině (celkem):

10:11 (15:19)

40:00

39:13
    První přesilová hra pro Česko! Vyloučen je dnes již dvoubodový finský bek Bernard Isiguzo za držení.

30:13
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Filip Král bohužel na trestné lavici celé dvě minuty nevydržel... Zásluhu na tom má skórující EERO TERÄVÄINEN a rázem je stav už jen o jeden gól. Asistence: Erkka Seppälä a Otto Latvala.

28:50
    Další oslabení pro český celek, za podražení inkasuje dvě minuty Filip Král.

24:18
    Finští mladíci ale bleskurychle nalezli odpověď! Opět u toho byla obranná dvojice Palojärvi s Isiguzem, pouze se oproti první trefě mění jméno autora branky, kterým je JESSE YLÖNEN. Asistence: Antti Palojärvi a Bernard Isiguzo.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 19. Hartikainen (Talvitie, Isiguzo), 25. Ylönen (Palojärvi, Isiguzo), 31. Teräväinen (Seppälä, Latvala) – 6. Šalda (Mikyska, Kaut), 7. Hrabík, 11. Škvrně (Novák, Zelingr), 24. Safin (Král), 47. Kondelík (Kaut, Machala)

Finsko: Lehtinen (11. Lebedeff) – Kaskinen, Anttalainen, Teräväinen, Isiguzo, Vesterinen, Latvala, Viitasalo, Palojärvi – Aalto, Engberg, Koskenkorva, Seppälä, Pajuniemi, Talvitie, Ikonen, Nikkilä, Ylönen, Parkkari, Ruotsi, Hartikainen.
    Česko: Vomáčka (Patera) – Šalda (A), Mikyska, Bednář, Král, Zelingr, Gaspar, Horský – Kern (C), Hladonik, Kaut – Machala (A), Kondelík, Safin – Pour, Hrabík, Dvořák – Kalus, Škvrně, Novák.

Rozhodčí: Sitarski, MacFarlane – Lyons, Hooks