HC Litvínov – Kobra 10:1 (kon.) | Přerov – Vítkovice 2:5 (kon.) | Letňany – HC Plzeň 0:2 (kon.)
Vsetín – Zlín 2:6 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 6:2 (kon.) | PZ Kladno – Ústí n/L 3:8 (kon.)
Žďár n/S – Tábor 8:4 (kon.) | Havířov – Třinec 3:4 (1:2 po s.n.) | Sparta – Kladno 8:2 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 7:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:2 (kon.) | Slavia – Pardubice 2:5 (kon.)
Olomouc – Warriors Brno 5:6 (kon.) | Chomutov – K. Vary 4:5 (0:1 po s.n.)
HC Dukla Jihlava
6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 10.11.2016, 15:45 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu ELIOD extraligy mladšího dorostu, jejíž základní část se pomalu blíží do svého konce. A právě dnešní zápas mezi HC Duklou Jihlava a BK Mladou Boleslaví je pořádně důležitý z hlediska první čtyřky, tzn. postupu do A-nadstavby a play-off. Třetí Dukla má totiž 26 bodů a na čtvrtou Mladou Boleslav, stejně tak jako na pátý Źďár nad Sázavou, má náskok čtyř bodů. Do konce základní části chybí i s tímto utkáním čtyři zápasy. Utkání startuje na Horáckém zimním stadionuv Jihlavě přesně v 15:45.

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – P. Brož, Smolko, Chvátal, Rašín, Barák, Křišta, Winkler – V. Brož, Najman, Menšík – Chlubna, Juda, Krajíček – Mihulka, Čermák, Zadražil – Kaltounková. Trenér: Petr Svoboda

BK Mladá Boleslav: Rylich (Krinwald) – Dobrkovský, Rudolph, Hes, Sýkora, Novotný, Suk – Moucha, Sirotek, Dobša – Chwastek, Závora, Kubart – Simon, Zajíček, Dlask – Bartoň. Trenér: Tomáš Černík

Rozhodčí: Suchý – Kotlík, Šťastná.

Prvních deset minut zápasu Vám přineseme změny stavu a informace o důležitých událostech, poté již klasický plný textový onlajn.

00:01

02:25
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlavští se po dvou a půl minutách hry ujímají vedení. ADAM NAJMAN si to ze strany namířil rovnou před branku, zkusil bekhendové zakončení a lehce nachytal gólmana hostí. Asistence: Vítězslav Brož, Filip Křišta.

03:24
    Minutu po inkasovaném gólu budou hrát Mladoboleslavští oslabení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Lukáš Novotný.

Na vyloučení: 0-1.

04:34
    Domácí se dostávají do dvougólového vedení. Vítězslav Brož nahrál na modrou Smolkovi, který vystřelil a MATOUŠ MENŠÍK šikovnou tečí dopravil puk do branky, čímž využívá přesilovou hru. Asistence: Valentýn Smolko, Vítězslav Brož.

10:41
    Boleslavští se budou podruhé v první třetině bránit. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě si odsedí Dominik Chwastek.

Na vyloučení: 0-2.

12:41
    Hosté se tentokrát ubránili, jsou v plném počtu a Dukla přesilovku nevyužila.

14:52
    Domácí se natlačili před branku Rylicha, který přerušuje hru a schovává puk do výstroje.

15:53
    Opět to byl Matěj Rylich, který raději po závaru před svojí brankou získal puk.

16:08
    Tak tohle byla vskutku hezká souhra první jihlavské formace. Najman našel na pravé straně rozjetého Vítězslava Brože, který zavezl kotouč před branku, kde celou akci vyšperkoval přihrávkou na MATOUŠE MENŠÍKA, jenž zblízka neměl problém usměrnit puk do branky. Asistence: Vítězslav Brož, Adam Najman.

16:19
    Potřetí jde ven hráč Mladé Boleslavi. Tentokrát se provinil Dominik Suk hákováním.

Na vyloučení: 0-3.

17:19
    Během první minuty přesilové hry se domácí sotva dostali před branku Rylicha, ten tak nemusel vážněji zasahovat.

18:01
    Menšík hledal u levé tyči Rylicha volného Chlubnu, který o metr nedosáhl na puk a nezasunul ho tak k tyčce.

18:16
    Na druhé straně přebruslil jihlavské hráče v oslabení Lukáš Moucha, který byl blíže u puku, ovšem tváří v tvář Chaloupka nepřekonal. Jihlavský gólman nadvakrát kryje puk.

18:19
    Hosté hrají v plném počtu.

18:46
    Po střele Zadražila od modré zkoušeli před brankou Rylicha dorážet puk Čermák s Mihulkou, to se jim však těsně nepodařilo.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00
    Jihlavští hokejisté půjdou do druhé třetiny v oslabení, jelikož jejich prvním vyloučeným hráčem je Miroslav Juda, jenž jde ven za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 1-3.

20:00

Úvodní perioda je u konce a Dukla po ní zaslouženě vede o tři branky. Již ve třetí minutě se prosadil nejproduktivnější muž Jihlavy Adam Najman, na kterého za dvě minuty navázal gólem v přesilovce Matouš Menšík. Ač ještě patří mezi žáky – osmou třídu – tak útočník z letošní česko-finské hokejové školy Matouš Menšík rozvlnil síť ještě jednou, když tři minuty před koncem první třetiny zakončil povedenou souhru celého prvního útoku – 3:0.

Další třetina začne přibližně v 16:29.

20:01

20:18
    Na vlastní modré získal kotouč Adam Najman a jako správný kapitán jej posílá přes všechny čáry.

20:39
    Zadražil ve spolupráci s Rašínem zabojovali ve středním pásmu o puk a šetří tak cenné vteřinky.

21:08
    Nyní navíc Patrik Rašín dokonce ve vlastním oslabení vystřelil a ač byl jeho pokus mezi kruhy zblokován, znovu dokázal nasbírat nějaké vteřiny z oslabení pro svůj tým.

21:35
    Přes všechny čáry poslal kotouč Valentýn Smolko.

21:55
    Až v závěru přesilové hry se hosté dostali k dorážkám. U své levé tyče si veškerý prostor proti pokusům Dobši a Sirotka pohlídal gólman reprezentační šestnáctky Ondřej Chaloupek.

22:00
    Jihlava hraje v plném počtu.

23:13
    Jihlavští se po dvou bulích před Chaloupkem dostali na druhou stranu kluziště a spřádají další útočné plány.

23:40
    Hosté se osvobozují zakázaným uvolněním.

23:59
    Z levého kruhu vystřelil Adam Najman a jeho pokus prošel jen těsně vedle vzdálenější tyče, kam navíc nastavoval lapačku Rylich.

24:27
    Vítězslav Brož znovu na témže kruhu vybojoval kotouč a přes dva hráče se dostal až k levé tyči Rylicha, odkud zkoušel přihrát před branku lépe postavenému spoluhráči, ovšem Dobrkovský s Rudolphem pas zblokovali.

25:25
    Druhé vyloučení na jihlavské straně. Nyní jde ven Filip Křišta, který v útočném pásmu dle sudího Suchého podrazil soupeře.

Na vyloučení: 2-3.

25:41
    Boleslavští neudrželi kotouč na modré a ten jim tak utíká do středního pásma.

25:50
    Dobrá práce Martina Zadražila, který na modré na pravé straně vybojoval kotouč a dostal se do samostatného úniku. Zkoušel vylákat Rylicha z branky a zakončit k jeho pravé tyči, kde gólman Boleslavi zasáhl betonem.

26:46
    Jihlava hraje v oslabení velmi dobře, stejně jako v první početní nevýhodě. Hráči hostů se vůbec nemohou dostat před branku Chaloupka.

27:11
    Nyní navíc Chlubna za brankou několik vteřin udržel proti přesile hráčů kotouč. Chaloupek si tak v oslabení může výrazně odpočinout.

27:25
    Během dvouminutové přesilovky nevystřelili hosté na branku a domácí jsou tak v plném počtu.

28:51
    Po delším čase bude hrát oslabení také Mladá Boleslav po tom, co Jakub Zajíček padl soupeři pod nohy.

Na vyloučení: 2-4.

29:15
    Dorážkou k levé tyči Rylicha se neprosadil Vítězslav Brož, vzápětí v mlýnici před brankou nedostrkali puk za čáru ani Najman s Menšíkem.

30:00
    Hostům se daří dvakrát po sobě vyhodit puk, podruhé to blo zásluhou útočníka Chwastka.

30:21
    Mladoboleslavští znovu posílají kotouč až za branku Chaloupka.

30:44
    Sedm vteřin před koncem přesilové hry přece jen domácí využívají početní výhodu. Zpoza branky nahrál Juda na zcela volného PATRIKA ČERMÁKA, který byl před Rylichem a prostřelil jej nad lapačku. Asistence: Miroslav Juda, Martin Zadražil.

30:44
    Po čtvrté inkasované brance opouští Matěj Rylich své hájemství a tři tyče nyní bude střežit jeho kolega Roman Krinwald.

31:29
    Chlubna si po pravé straně sjel do pásma, kde přenechal kotouč Judovi. Ten viděl, jak mu mezi kruhy sjíždí Krajíček, na kterého také poslal přihrávku, jenž nebyla přesná zhruba o metr.

31:53
    Střelu Patrika Rašína od modré kryje Krinwald a připisuje si tak první zákrok utkání.

32:12
    Průnik Chvátala přes modrou lehce narušil Závora a vystavil tak domácího obránce do ofsajdu.

33:03
    Jihlavští dávají svému soupeři o první čtyřku tabulky pátý gól, když se z levého kruhu trefil ADAM NAJMAN, který tak přidává svůj druhý gól dnešního zápasu a během patnácti utkání nastřádal již šestnáct tref. Bez asistence.

33:23
    Zakázané uvolnění hostí.

34:15
    Jen si ale nemysleme, že je o výsledku rozhodnuto. Není to tak dávno, co byl stav opačný a Motor v Jihlavě vedl v polovině zápasu 5:0. Jihlava ale třemi góly svého soupeře notně znejistěla a Jihočeši měli co dělat, aby vítězství uhájili.

34:59
    Trošku té šavlované o puk poblíž střídačky Dukly vyřešil Menšík, jenž nahodil touš na branku a Krinwald jej schoval do lapačky.

35:25
    Najman získal ve středním pásmu puk a bleskově ho zavezl přes modrou, odkud vystřelil. Do pokusu se vložil Novotný a zblokoval jej vedle branky.

36:37
    Dominik Suk dnes podruhé míří na trestnou lavici. Poprvé to bylo z sedmnácté minutě za hákování, nyní jde ven za podražení.

Na vyloučení: 2-5.

37:05
    Martin Barák zkusil pokus od modré, ovšem Krinwald byl tentokrát pozorný a srazil puk vyrážečkou.

37:33
    Trošku kostrbatá kombinace je přerušena po tom, co se do neúmyslného klinče dostal Vítězslav Brož s Davidem Sýkorou. Hned se ale po buly pokračuje dále.

38:08
    Krajíček zkoušel z levé strany z nulového úhlu najít před brankou Najmana, což se mu povedlo. Domácí útočník zatím hattrick nezkompletoval, nepodařilo se mu usměrnit kotouč zblízka do branky.

38:37
    Boleslavští hrají v plném počtu.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:50
    Hes zavezl kotouč po levé straně před branku a jeho bekhendový pokus nebyl pro Chaloupka ničím jednoduchým. Vzápětí domácí obrana zblokovala střelu Sirotka z mezikruží a když od modré vystřelil kapitán Rudolph, našel gólman Dukly puk v lapačce.

40:00

Po dvou třetinách vede Dukla již o pět branek, když její vedení navýšil Patrik Čermák z přesilové hry a poté druhou trefou v utkání Adam Najman – 5:0. Domácí tak jasně kráčí za důležitými třemi body.

Další třetina začne přibližně v 17:14.

40:01

40:46
    Úvodní část třetí třetiny se odehrává před jihlavskou brankou, ovšem Mladoboleslavští si zatím žádné šance nevytvořili.

40:58
    Před Krinwaldem zahráli hosté vysokou holí a bude se tak vhazovat po jeho pravici.

41:15
    Na modré se do puku opřel Valentýn Smolko, ovšem po nápřahu trefil pouze clonícího a obětavého Daniela Kubarta, jenž poté upadl a seznámil se s jihlavským ledem.

41:50
    Jakubu Zajíčkovi je při přechodu do útočného pásma pískán ofsajd.

42:01
    Na Horáckém zimním stadionu to vypadá na hodně slušnou kanonádu. Po ose Chvátal – Chlubna se kotouč dostal na PATRIKA ČERMÁKA, který se dnes také prosazuje podruhé, když vypálil z levé strany, puk se otřel o tyčku a zapadl milimetrově přesně do branky. Asistence: Tomáš Chlubna, Marek Chvátal.

42:46
    Domácí jsou pány na ledě, Boleslavským se naopak kombinace před Chaloupkovou brankou nedaří.

43:53
    Hodně velká mlýnice před brankou vznikla po střele filipa Křišty od modré. Roman Krinwald měl poté co dělat, aby udržel puk pod sebou při dorážkách Najmana a Vítězslava Brože.

44:19
    Valentýn Smolko získal za brankou puk a rozjíždí další útočnou akci svého týmu.

44:26
    A ke gólu rozhodně nebylo daleko po tom, co Petr Brož z pravé strany dával přihrávku naslepo před branku, kde chyběl Chlubnovi k puku zhruba metr.

44:52
    Po střele Závory se k dorážce před brankou dostal Lukáš Moucha, poslal jí však vedle levé tyče Chaloupka. Tohle byla jedna z mála šancí hostí v dnešním utkání.

45:32
    Boleslavští kombinují před brankou Chaloupka a nepouští jihlavskou čtveřici k puku, ovšem ten vzápětí ztrácí po sražené střele Rudolpha od modré.

46:46
    Kaltounková, která naskočila od třetí třetiny, si dělala mezi kruhy prosto na bekhendovou střelu, ale včas k ní stačil přistoupit obránce Sýkora.

47:10
    Na druhé straně pálil z otočky z levé strany Tomáš Dlask. Gólman Chaloupek puk prvně srazil a poté schoval ve výstroji.

47:46
    Utkání je rozhodnuto, jde už pouze o to, jak vysoká bude výhra domácího celku.

48:51
    I za rozhodnutého stavu domácí nedovolí soupeři ani rozehrát a napadají ho před brankou Krinwalda.

49:15
    Po střele Chvátala se mezi kruhy těsně nedostala k dorážce Kaltounková.

49:50
    Jihlavští hokejisté si nepohlídali přechod přes modrou a je z toho ofsajd.

50:24
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté lehce korigují hodně nepříznivé skóre a mažou nulu z konta vstřelených branek Simon z levého kruhu poslal kotouč na druhou stranu pro TOMÁŠE DLASKA, který kazí plány Ondřeje Chaloupka na případnou druhou nulu v sezoně. Asistence: Michal Simon.

52:25
    Po zakázaném uvolnění Mladé Boleslavi se hra stěhuje po levici Krinwalda.

53:25
    Boj o puk ve středním pásmu vyhráli Mladoboleslavští a snaží se rychle rozehrát celou akci.

53:30
    To se jim ale nepovede, protože jeden z hráčů hostí posílá rozehrávkou kotouč mimo hrací plochu.

53:45
    Trošku více volnosti dostal Michael Rudolph, který si nabruslil prakticky kolem celého útočného pásma, jenže po otočce na vrcholu pravého kruhu mířil hodně vedle vzdálenější tyčky.

54:47
    Střelu Vítězslava Brože z mezikruží k pravé tyči vyrazil úspěšně Krinwald a Najman se k dorážce těsně nedostal.

55:27
    No, tohle byla trošku sporná přihrávka rukou, která byla zapískána domácímu celku, ale za stavu 6:1 pro Duklu tyhle situace nemá cenu řešit.

55:42
    Za vlastní brankou povalil Valentýn Smolko na led soupeře, za což je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 3-5.

56:05
    Podobně jako čtvrtá jihlavská branka, také tohle byla hezká kombinace. Dlaskovo nahození od modré zachytil před brankou Chaloupka Dobša, jenž puk posunul bekhendem doprava na volného LUKÁŠE MOUCHU a útočník hostí po lehkém zpracování puku zamířil pod přesouvajícím se gólmanem do branky. Asistence: David Dobša, Tomáš Dlask.

57:01
    Na pravém kruhu rychle dojel nahozený kotouč Dobša, do kterého se pořádně opřel a mířil na vzdálenější tyčku. Chaloupek se prezentoval proti tvrdé střele dobrým zákrokem pravým betonem.

57:34
    Jihlava zahrává puk pouze na zakázané uvolnění.

57:34
    Domácí střídačka si bere oddechový čas.

57:53
    Velká šance Lukáše Mouchy, který objel branku a zkoušel nadvakrát zasunout kotouč podél levého betonu Chaloupka. Ten uchránil svůj tým od třetí gólové pohromy a vzápětí i proti střela Závory z prostoru mezi kruhy.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:03
    Krinwald doslova zasedl před svojí brankou skákavý kotouč a nedovolil tak Menšíkovi lepší možnost dorážet.

59:14
    O jihlavském vítězství je celkem rozhodnuto, jelikož Dominik Suk před vlastní brankou podrazil jednoho z jihlavských hráčů. Dnes takjde tento obránce Boleslavi již potřetí na trestnou lavici.

Na vyloučení: 3-6.

Ve třetí třetině se prosadil podruhé v utkání také Patrik Čermák, který zvýšil již na 6:0. Mladá Boleslav se také dočkala branky. Nejprve v 51. minutě snížil Tomáš Dlask a tři minuty před koncem upravil stav zápasu na konečných 6:2 útočník Lukáš Moucha.

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrála domácí důležitý souboj nad Mladou Boleslaví 6:2, posouvá se na první místo tabulky a dělá velký krok do play-off, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (18:23:25)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 3. Najman (V. Brož, Kŕišta), 5. Menšík (Smolko, V. Brož), 17. Menšík (V. Brož, Najman), 31. Čermák (Juda, Zadražil), 34. Najman, 43. Čermák (Chlubna, Chvátal) – 51. Dlask (Simon), 57. Moucha (Dobša, Dlask)

BK Mladá Boleslav: Rylich (31. Krinwald) – Dobrkovský, Rudolph, Hes, Sýkora, Novotný, Suk – Moucha, Sirotek, Dobša – Chwastek, Závora, Kubart – Simon, Zajíček, Dlask – Bartoň. Trenér: Tomáš Černík

Rozhodčí: Suchý – Kotlík, Šťastná