NY Rangers – Pittsburgh 1:6 (kon.) | Washington – St. Louis 4:3 (kon.) | Columbus – Calgary 0:2 (kon.)
Buffalo – Detroit 1:2 (1:2 po s.n.) | New Jersey – Toronto 5:4 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Winnipeg 3:1 (kon.)
Tampa – Philadelphia 4:2 (kon.) | Nashville – Dallas 5:2 (kon.) | Colorado – Edmonton 3:6 (kon.)
Arizona – Vancouver 1:4 (kon.) | San Jose – Chicago 2:1 (kon.) | Los Angeles – NY Islanders 4:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
New Jersey Devils
5:4 (0:3, 3:1, 1:0 - 0:0)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 24.11.2016, 01:10 • Prudential Center, Newark • NHL
    Devils se doma daří.

Děkuji Vám za pozornost a někdy příště na počtenou! Třeba u podobně dramatických zápasů... (04:07:40)

Československá stopa v utkání:
    Pavel Zacha (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:12
    Martin Marinčin (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:17

1. Michael Cammalleri (NJD) 1+3
    2. Travis Zajac (NJD) 1+2
    3. Auston Matthews (TOR) 2+1

Tak tohle byl parádní zápas plný zvratů!

První třetina byla jako z kanadské říše snů, naprosto v ní řádily Javorové listy z Toronta. V čase 10:33 prolomil střeleckou neúspěšnost Auston Matthews, který se o chvíli později podílel i na brance Nazema Kadriho na 2:0. Toronto přidalo ještě třetí gól, když v 19. minutě skóroval opět Auston Matthews.

Druhá dvacetiminutovka však daleko lépe vyšla domácím. Hned po 32 sekundách vykřesal naději Travis Zajac, ve 24. minutě dvě sekundy před koncem přesilové hry snižoval na rozdíl jediné branky Beau Bennett a krátce nato se prosadil i Michael Cammalleri. Bylo srovnáno, ale ne moc dlouho – ve 30. minutě vrátil vedení na torontskou stranu Matt Martin.

Třetí třetina už nabídla jen jednu branku, o kterou se postaral francouzský obránce Yohann Auvitu. Ten se tedy, stejně jako Cammalleri, prosadil při svém návratu do sestavy.

Prodloužení branku nepřineslo, šlo se tedy až do samostatných nájezdů, ve kterých se jako jediný prosadil švédský šikula Jacob Josefson. Dva body tak zůstaly v Newarku!

Střely: 30:31 (8:8, 10:8, 11:10 – 1:5)

Jacob JOSEFSON - 5:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým New Jersey Devils.
    Autorem vítězné branky je JACOB JOSEFSON. Švédský útočník to provedl velmi pěkně, když nekompromisní střelou švihem o břevno překonal svého krajana a zařídil výhru pro svůj tým!

3. série
    1:0
    Ke svému druhému nájezdu v NHL se rozjel i Nikita Sošnikov, který ale trefil jen Schneiderův beton. Devils vítězí!

3. série
    1:0
    Čtyřbodový Michael Cammalleri měl na hokejce rozhodnutí, nicméně švédský gólman dokázal jeho zakončení vyrazit.

2. série
    1:0
    Jedna z komet této sezony Mitchell Marner volil pěknou kličku do forhendu, ale Schneider si s tím poradil.

2. série
    1:0
    Švédský šikula Jacob Josefson prokázal, že je na nájezdy specialistou, a střelou o břevno dopravil puk do sítě!

1. série
    0:0
    Jednička draftu Auston Matthews svůj druhý nájezd v kariéře v NHL neproměnil, Schneider ho s menšími problémy vychytal.

1. série
    0:0
    Jako první hráč se velmi rychle rozjel bývalý forvard Toronta P.A. Parenteau, který ovšem trefil tyčku!

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi duelu nakonec budou muset rozhodnout samostatné nájezdy! Tohle drama tedy jen tak nekončí, nervozita v hale by se dala krájet...

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Mitchel Marner měl rozhodnutí na holi a bylo opravdu blízko tomu, aby se stal hrdinou duelu. Cory Schneider jeho zakončení zblízka ale vytěsnil!

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 21. Zajac (Cammalleri, Quincey), 24. B. Bennett (Smith-Pelly, Cammalleri), 26. Cammalleri (Zajac, A. Greene), 47. Auvitu (Zajac, Cammalleri), rozh. náj. Josefson – 11. Matthews (Hyman), 14. Kadri (Matthews, W. Nylander), 19. Matthews (Hyman, Co. Brown), 30. M. Martin (Sošnikov, N. Zajcev)