Montreal – Carolina 2:1 (kon.) | Ottawa – Boston 3:1 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:3 (kon.)
Minnesota – Pittsburgh 6:2 (kon.) | Anaheim – Chicago 2:3 (kon.) | San Jose – NY Islanders 3:2 (kon.)
Washington – Buffalo 3:1 (kon.)
Washington Capitals
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Buffalo Sabres
Pátek 25.11.2016, 23:00 • Verizon Center, Washington • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, dobrou noc přeje Petr Sumbal. (01:52:29)

Československá stopa v utkání:
    V akci jsme neviděli žádného českého ani slovenského hráče.

Střely na bránu ve třetí třetině: 7:15

Zápas je u konce a podle očekávání jsou jeho vítězem domácí hokejisté, kteří vyhráli nad Buffalem 3:1. Buffalo dnes nepředvedlo vůbec špatný výkon, skvěle mu zachytal brankář Anders Nilsson, ale ani tak to na Washington nestačilo. Ten se dostal do vedení v první třetině díky Winnikovi, ve druhé části pak jeho náskok navýšil Johansson. Ve třetí třetině pak sice snížil Reinhart a vykřesal tak naději na zvrat, ale o sedm minut později vrátil svému týmu dvoubrankový náskok Reinhart. Pochválit musíme také brankáře domácích Philippa Grubauera, který předvedl pár hodně náročných zákroků.

59:34
    Nick Fedun natáhl ke tvrdě střele z levé strany, Grubauer ji vyrazil a hodně přiblížil svůj tým k vítězství.

59:02
    Franson nepropálil hradbu těl před sebou a Washington dostal hru do středního pásma.

58:42
    Gionta zkoušel překonat Grubauera z blízky, ale nepovedlo se mu to.

58:23
    Hosté to zkoušejí bez brankáře a s šesti hráči v poli.

57:35
    Grubauer mohl jen kontrolovat střelu Reinharta, která šla vedle jeho brány.
    56:05 Brett CONNOLLY - 3:1

56:05
    Washington právě vstřelil branku!
    Washington přesilovku bleskově využívá. Ovečkin střílel z levé strany a Nilsson puk vyrazil jen přesně před BRETTA CONNOLLYHO, který měl už před sebou prázdnou bránu a neměl problém se do ní trefit. Asistence: Alexandr Ovečkin, André Burakovsky.

55:40
    Za příliš mnoho hráčů na ledě bude pykat Buffalo. Trest odpyká Sam Reinhart.

55:24
    Carlson trefil z pravého kruhu tyč Nilssonovy brány!

54:46
    Rasmus Ristolainen střílel od modré čáry, dorážet se ještě pokoušel Evander Kane, ale Grubauer situaci ustál.

53:39
    A teď Grubauer předvedl ještě těžší zákrok proti Ryenu O'Reillyemu, který se krásně uvolnil, ale z velké blízky nedokázal posla kotouč za Grubauerova záda.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 6. Winnik (Connolly, Eller), 34. Johansson, 57. Connolly (Ovečkin, Burakovsky) – 50. Reinhart (Okposo, Franson)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Niskanen, Alzner, Carlson, Orlov, Orpik (A), Schmidt, Chorney – Burakovsky, Kuzněcov (C), Ovečkin – Williams (A), Bäckström, Johansson – Connolly, Beagle, Sanford – T. Wilson, Eller, Winnik.
    Buffalo Sabres: A. Nilsson (Lehner) – Ristolainen, Gorges (A), Franson, McCabe, Falk, Fedun – Okposo, R. O'Reilly (A), Moulson – E. Kane, Reinhart, Girgensons – B. Gionta (C), Jo. Larsson, M. Foligno – D. Grant, C. O'Reilly, Carrier.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Jon Mclsaac – Kory Nagy, David Brisebois