Barys – Vladivostok 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 1:2 (kon.) | Magnitogorsk – Viťaz 5:4 (kon.)
Čeljabinsk – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 2:1 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Admiral Vladivostok
Pátek 25.11.2016, 14:30 • Kazachstan Arena • KHL

Po první třetině to byl vyrovnaný zápas. Ve druhé dvacetiminutovce hosté zlepšili svou hru, vstřelili tři góly a rozhodli o své výhře. Domácímu týmu nelze upřít snahu, ale jejich hra obsahovala mnoho nepřesností. Vladivostok si odváží z mrazivé Astany všechny body. Admiral podal ve třetí třetině poctivý výkon ve svém obranném pásmu. (16:44:34)

59:50
    Zápas se dohrává za brankou domácích.

59:30
    Už se nic nestane, hostující celek tento zápas vyhraje s přehledem.

59:00
    Sledujeme klidný hokej, více ze hry mají sice domácí, ale do výraznější šance se probojovat nemohou.

58:15
    Probíhají poslední dvě minuty velmi atraktivního zápasu, který si fanoušci obou týmů budou pamatovat hodně dlouho.

57:30
    Igor Bobkov má kotouč za svou brankou a snaží se urychlit rozehrávku svého týmu.

57:00
    Dostáváme se finální části třetí třetiny. Admiral vede o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase. Domácí Astana na vyrovnání momentálně nemá.

56:16
    Sledujeme poklidný hokej, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí fanoušci dál podporují své oblíbence, ale i ti největší optimisté ví, že Barys tento zápas pravděpodobně nezdramatizuje.

54:50
    Po delší době se do útočného pásma probojovali hosté, kteří před brankou Poulina nebyli příliš dlouho.

54:14
    Maxim Chudjakov ujel hostující obraně po křídle, a tak mohl z kruhu vystřelit. Jeho rána končí jen malý kousek nad horní tyčkou.

53:20
    Brandon Bochenski se probojoval po pěkné kombinaci do zakončení, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

52:26
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Admiralu Vladivostok.

52:00
    Nyní sledujeme aktivnější hru Barysu, který se pokouší něco vymyslet a snížit náskok hostů.

51:25
    Brandon Bochenski zůstal před brankou úplně sám, dostal přihrávku, ale Igor Bobkov zastavil jeho zakončení.

51:01
    Domácí hokejisté mohli snížit v přesilové hře. Během početní výhody byli před brankou soupeře, ale zakončit nedokázali.

50:51

49:42
    Jevgenij Rymarev se dostal do dobré střelecké pozice, ale branku výrazněji ohrozit nedokázal.

48:51
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ilja Ivanov – 2 min., podražení).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Barker (Dallman, Bochenski) – 8. Wright (Sabolič), 23. Kazakov (Makarenko), 27. Wright (Krasnoslobodcev, Sabolič), 28. Makarenko (Barbašev)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (28. Poulin) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Ibrajbekov – Paňukov, St. Pierre, Dawes – Bochenski, Rymarev, R. Starčenko – Kučin, Markelov, Chudjakov – Boyd, N. Ivanov, Grenc – Trivino.
    Admiral Vladivostok: Bobkov (Nalimov) – Bartulis, Wisniewski, Zemčjonok, Mnacjan, Gavrilenko, Grigorjev, Kurašov – Sabolič, Wright, Krasnoslobodcev – Lugin, Mamin, Alexandrov – Gorškov, Sigarjov, I. Ivanov – Kazakov, Makarenko, Barbašev.