Boston – Colorado 2:4 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 6:5 (kon.) | NY Islanders – St. Louis 3:2 (kon.)
Montreal – New Jersey 5:2 (kon.) | Tampa – Vancouver 1:5 (kon.) | Florida – Pittsburgh 1:5 (kon.)
Winnipeg – NY Rangers 1:2 (kon.) | Dallas – Nashville 5:2 (kon.) | Arizona – Calgary 1:2 (po pr.)
Los Angeles – Carolina 1:3 (kon.)
Philadelphia Flyers
6:5 (0:1, 3:2, 3:2)
Edmonton Oilers
Pátek 09.12.2016, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V noci ze čtvrtka na pátek je na programu hned deset zápasů NHL. Já Vám přiblížím souboj v poslední době ve výborné formě hrající Philadelphie Flyers s Edmontonem Oilers, tedy týmem, jenž letos zaznamenal velký progres oproti předchozím sezónám.

Edmonton Oilers:
    Olejáři se po letech, kdy měli v kádru sice talentované hráče, ale nedokázali to přetavit v dobré výsledky, konečně zvedli a atakují horní patra tabulky Západní konference. Aktuálně jim se 32 body patří krásná třetí příčka. Poslední dva zápasy kanadský celek shodně prohrál v prodloužení. Nejprve padl doma s 1:2 Anaheimem a poté 3:4 v Buffalu. Právě v duelu s Anaheimem došlo k události, o které se po utkání hodně mluvilo. Vedoucí muž kanadského bodování NHL a kapitán Oilers, Connor McDavid, po kontaktu s holí protihráče upadl a udeřil se obličejem o led. Byť domácí útočník nevypadal, že by utrpěl újmu na zdraví, byl pozorovateli odvolán na ošetřovnu k povinnému vyšetření, které mělo potvrdit či vyvrátit podezření na otřes mozku. McDavid tak přišel o zbytek druhé třetiny a také o přesilovou hru, což po utkání on i trenér Todd McLellan ostře kritizovali.

Philadelphia Flyers:
    Flyers mají na kontě 33 bodů a v tabulce Východní konference jim patří sedmé místo. Letci v úvodu sezóny podávali nevýrazné výkony, ovšem v posledních dvou týdnech se dostali do vynikající formy. Svěřenci kouče Davea Hakstola tak vyhráli už šest zápasů v řadě a stoupají tabulkou vzhůru. Naposledy přehráli 3:2 po nájezdech Floridu. Philadelphii pomáhají i zlepšené výkony brankáře Steva Masona, jenž je při zranění Michala Neuvirtha nyní neotřesitelnou jedničkou.

Československá stopa:
    Jakub Voráček (PHI) – 28 zápasů, 24 bodů (9+15)
    Radko Gudas (PHI) – 19 zápasů, 7 bodů (1+6)
    Michal Neuvirth (PHI) – 9 zápasů, průměr 3,54, úspěšnost 85,9 %

Andrej Sekera (EDM) – 28 zápasů, 11 bodů (3+8)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Přesně před 29 lety se stal současný generální manažer Flyers, Ron Hextall , prvním brankáře, který v NHL skóroval.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Stolarz) – Gudas, Streit (A), Gostisbehere, Manning, MacDonald, Provorov – Voráček, Giroux (C), Raffl – Simmonds (A), B. Schenn, Konecny – Weise, Cousins, Leier – Ljubimov, Bellemare, VandeVelde.

Edmonton Oilers: Gustavsson (Talbot) – Russell, Sekera, A. Larsson, Klefbom, Benning, Simpson – Caggiula, McDavid (C), Lucic (A) – Eberle, Nugent-Hopkins (A), Maroon – Puljujärvi, Draisaitl, Pouliot – Kassian, Letestu, Hendricks.

Rozhodčí: Nicholson, Hebert – Shewchyk, Galloway.

00:01

00:32
    U kotouče jsou hosté, kteří se snaží založit útočnou akci.

00:36
    Do útoku se ale dostali Flyers. Bekhendové zakončení Michaela Raffla končí na chráničích obránce Klefboma.

01:25
    Po vyhraném buly nahazoval puk na domácí branku Benning. Dorážet se snažil Benoit Pouliot, jenž ale nedonutil Masona k zákroku.

02:53
    Od modré pálil Ivan Provorov, jenž trefil jen bránícího hráče.

03:21
    Hraje se hodně rychle. Oba týmy dobře bruslí, ale vyloženou šanci jsme zatím neviděli.

03:35
    Tak to jsem přivolal! Jordan Eberle jen sám na domácí branku, jeho střelu však vytěsnil Steve Mason vyrážečkou!

04:39
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Další propadnutí domácí obrany už Oilers trestají! Přečíslení 2 na 1 vyřešil LEON DRAISAITL střelou z pravého kruhu a puk propadl Masonovi mezi betony. Asistence: Jesse Puljujärvi a Kris Russell.
    04:39 Leon DRAISAITL - 0:1

05:17
    Domácí usilují o sedmé vítězství v řadě, ale zápas nezačali zrovna dobře.

05:40
    Connor McDavid získal ve středním pásmu puk a vyvezl ho až k brance soupeře. Tam vyzval ke skórování Milana Lucice, který z dobré pozice minul.

05:58
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Masona.

06:42
    Máme tu první reklamní přestávku.

06:50
    Hosté zahráli na icing, buly tedy před Gustavssonem.

07:14
    Domácí mají problémy s forčekingem soupeře a dělají tak v rozehrávce mnoho nepřesností.

07:23
    Shayne Gostisbehere vyvážel puk do útočného pásma a byl zahákován Jessem Puljujärvin. Domácí si tak zahrají přesilovku.

08:19
    Domácí vyslali na branku soupeře několik střel. Ty ale byly buď nepřesné nebo zblokované. Oilers nyní vyhodili.

09:00
    Ryan Nugent-Hopkins se dostal v oslabení dokonce ke střele. Mason ji vytěsnil mimo svou klec.

09:24
    Teď už jsou hosté v plném počtu.

09:33
    Rána Bellemara byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se před Gustavssonem.

10:27
    Letci drží pukna svých holích, ale marně hledají způsob, jak se sním dostat do útočné třetiny.

10:41
    Naopak Jordan Eberle na druhé straně přebruslil Gostisbehera a mnoho nechybělo, aby zasunul puk za záda Masona!

10:58
    Po přerušení hry následuje komerční přestávka.

11:01
    Benoit Pouliot vyhrál buly na Oscara Klefboma, který nastřelil tyčku domácí svatyně!

11:32
    Zahrozili také domácí. Pas Jakuba Voráčka usměrňoval do protipohybu Gustavssona Michael Raffl, ale švédský gólman stačil zasáhnout betonem!

12:28
    Hosté v postavení mimo hru.

13:27
    Hostující gólman Gustavsson shrábl kotouč, který obloučkem padal do jeho brankoviště, lapačkou. Rodící se šarvátku pak utnuli rozhodčí hned v zárodku.

14:02
    Na brankové konstrukce 1:1! Za Gustavssonem zacinkalo břevno po střele Jakuba Voráčka!

14:29
    Connor McDavid ve strkanici s domácími hráči. Také nyní to nepřerostlo v nic většího. Následuje další reklamní pauza.

15:01
    Do konce první třetiny zbývá pět minut. V útoku nyní Edmonton.

15:41
    Radko Gudas poslal puk jen do obranného pásma Oilers, kde se ho opět zmocňují hostující hokejisté.

16:57
    Opět pasáž, kdy se domácí nemohou k ničemu dostat. Defenziva Edmontonu pracuje velmi dobře.

17:19
    Až teď poměrně dobrá příležitost Wayna Simmondse. Jeho střelu z vrcholu pravého kruhu vyrazil povyjetý Gustavsson.

17:45
    Už podruhé odchází na trestnou lavici Jesse Puljujärvi! Finský útočník Edmontonu si přidržel Radka Gudase.

18:13
    Pěkná kombinace domácích. Giroux našel mezi kruhy Braydena Schenna, ale s jeho střelou i následnou dorážkou Matta Reada si Gustavsson poradil.

18:52
    Také teč Wayna Simmondse nalezla brankáře Gustavssona.

19:01
    Dobrá přesilovka Flyers. Jakub Voráček přinutil gólmana Oilers k dalšímu zákroku.

19:46

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina přinesla zajímavou podívanou se šancemi na obou stranách. Edmonton poslal do vedení už v 5. minutě Leon Draisaitl, jenž využil přečíslení 2 na 1. Zvýšit pak mohl Oscar Klefbom, který trefil po buly tyčku. Branková konstrukce později zachránila i Jonase Gustavssona, do břevna totiž pálil Jakub Voráček. Flyers tak prohrávají s Olejáři 0:1.

Další třetina začne přibližně ve 2:03.
    Connor McDavid se v první třetině dostal do křížku s Brandonem Manningem.

20:01

20:15
    Po dobrém napadání svých spoluhráčů se dostal do šance Roman Ljubimov. Ruský útočník z mezikruží minul!

20:44
    Dobrou střelou z osy se prezentoval Jakub Voráček. Gustavsson svým zákrokem přerušil hru.

21:38
    Na druhé straně vypálil Pouliot. Mason byl na svém místě.

22:03
    Leon Draisaitl se individuálně dostal až do střelecké pozice. Z pravé strany vypálil vedle.

22:58
    Russell s kotoučem za svou brankou. Bek Edmontonu čeká, až mu spoluhráči lépe najedou.

23:45
    Od modré pálil Adam Larsson. Puk až na Masona neprošel.

23:48
    Za sekání je potrestán Andrew MacDonald. Hosté budou hrát svou první přesilovku.

23:58
    Domácím se podařilo hned vyhodit.

24:35
    Hosté početní výhodu využívají a vedou o dvě branky! Dělovku Marka Letestua od modré Mason vykopl, ale mezi kruhy se k puku dostal Leon Draisaitl, jenž ho ještě posunul na pravý kruh ke CONNOROVI MCDAVIDOVI a ten už střílel do odkryté klece. Asistence: Leon Draisaitl a Milan Lucic.
    24:35 Connor MCDAVID - 0:2

25:07
    Hosté při chuti. Mason musel vyrážet projektil Oscara Klefboma.

26:33
    Další střela Klefboma. Tentokrát puk skončil jen na zadním hrazení.

26:55
    Nick Cousins zakončoval protiútok Letců ranou vedle. Domácí se nemohou chytit.

27:29
    Caggiula posunul puk do strany na rozjetého obránce Benninga. Jeho střelu vyrazil Mason do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

28:07
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

28:57
    Voráček s Girouxem sice dostali puk do útočného pásma, ale tam ho dlouho neudrželi. Letci působí trochu bezradně.

29:31
    Streitovu střelu od modré zablokoval Russell. Gustavsson tak mohl zůstat v klidu.

29:58
    Nahození Radka Gudase už musel Gustavsson krotit. Zvládl to s jistotou, přestože před ním clonil Wayne Simmonds.

30:19
    Bomba Brandona Manninga se nevešla mezi hostující tyče. Domácí se snaží soupeře přitlačit a zjednodušují hru.

30:23
    A Flyers budou hrát přesilovku! Za držení odchází na trestnou lavici Matt Hendricks.

30:44
    Gostisbeherovo nahození zablokoval Russell.

31:02
    Dobrou práci odvedl Benoit Pouliot. Ten vyvezl puk do útočného pásma a bekhendovým pokusem zaměstnal Masona.

31:56
    Draisaitl a Nugent-Hopkins jeli ve dvou na jednoho. Zakončení druhého jmenovaného však zblokoval Ivan Provorov!

32:31
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Už v době, kdy byli Oilers kompletní, se domácí prosazují! Od modré čáry vypálil MARK STREIT a jeho tečovaný pokus zapadl za záda Gustavssona – 1:2. Asistence: Travis Konecny a Ivan Provorov.
    32:31 Mark STREIT - 1:2

33:24
    A je vyrovnáno! Domácí vybojovali puk v útočné třetině, Andrew MacDonald ho předal PIEREMU-ÉDOUARDOVI BELLEMAROVI a ten vymetl pravý horní růžek z pohledu brankáře Gustavssona. Asistence: Andrew MacDonald a Chris VandeVelde.
    33:24 Pierre-Édouard BELLEMARE - 2:2

33:43
    19 sekund po brance Bellemara domácí dokonávají velkolepý obrat! Jakub Voráček, zachytil nepřesnou rozehrávku hostí, na ose hřiště naznačil střelu, ale poté ještě nahrál CLAUDOVI GIROUXOVI, který střílel z levého kruhu do odkryté branky – 3:2. Asistence: Jakub Voráček.
    33:43 Claude GIROUX - 3:2

34:10
    Domácí jsou teď v obrovském laufu. Rána Shayna Gostisbehera zůstala ve výstroji Gustavssona.

34:10
    Wayne Simmonds se pustil do Benninga a dostává trest za hrubost. Hosté si tedy zahrají přesilovku!

34:15
    Hned po buly střílel Andrej Sekera. Domácí zachránila tyčka!

34:36
    Střely Letestua a Lucice pochytal brankář Mason.

35:30
    Ryan Nugent Hopkins je vyloučen za sekání. Síly na ledě se na 40 sekund vyrovnávají.

36:15
    Tenhle gól se už bude počítat jako zásah v oslabení! Connor McDavid vybojoval v útočné třetině puk a předal ho Marku Letestuovi. Ten s ním obkroužil klec a nahrál z druhé vlny najíždějícímu ANDREJOVI SEKEROVI, jenž se z levého kruhu trefil ke vzdálenější tyčce. Asistence: Mark Letestu a Connor McDavid.
    36:15 Andrej SEKERA - 3:3

37:31
    Hosté jsou v plném počtu.

38:03
    Do konce druhé třetiny zbývají dvě minuty. Tahle dvacetiminutovka je opravdu hodně divoká!

38:53
    Eberle nahodil puk za domácí branku. Mason rozehrává na své spoluhráče.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:19
    Milan Lucic před Masonem neuspěl, bude se ale vylučovat.

39:19
    Vyloučeným hráčem je Ivan Provorov – hákování.

39:54
    Na nabídku Sekery nedosáhl na vzdálenější tyči Milan Lucic!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po druhé třetině hraje Philadelphia s Edmontonem 3:3. Prostřední dvacetiminutovka nám nabídla pořádnou divočinu, vždyť v ní padlo hned pět gólů. Nejprve se trefili hosté, kteří přesilovkovým zásahem Connora McDavida zvýšili na 0:2. Pak však přišel velký obrat Letců, kteří se prosadili hned třikrát během 72 sekund! Nejprve snížil tečovanou ranou od modré Mark Streit, poté srovnal Pierre-Édouard Bellemare a vedení na stranu Flyers strhl po Voráčkově příhře Claude Giroux. Oilers však na tuto smršť dokázali zareagovat a ve 37. minutě vyrovnal Andrej Sekera.

40:48
    Simmonds sice neměl dost rychlosti na to, aby se dostal před Gustavssona, ale alespoň pro domácí ušetřil cenné sekundy.

41:19
    Letci vyhazují. Vyloučený Provorov právě naskakuje na led.

41:31
    Maroon nabil Ryanovi Nugentovi-Hopkinsovi. Jeho střela zůstala ve výstroji Masona.

42:20
    Larsson posunul puk na modré na Oscara Klefboma. Jeho střela si neprorazila cestu na branku domácích.

43:07
    Hosté strhávají vedení na svou stranu! Leon Draisaitl přebral ve středním pásmu puk od Pouliota, podél mantinelu jej zavezl do útočné třetiny a předložil ho mezi kruhy právě BENOITOVI POULIOTOVI, který zápěstím překonal Steva Masona – 3:4. Asistence: Leon Draisaitl a Andrej Sekera.
    43:07 Benoit POULIOT - 3:4

43:30
    Hosté budou hrát navíc přesilovku! Taylor Leier obdržel trest za sekání.

44:14
    Domácím se podařilo vyhodit.

44:41
    Radko Gudas odpaluje puk znovu až za hostující klec.

45:00
    Prudký pas Eberleho se snažil tečovat Caggiula, úspěšný nebyl.

45:12
    Olejáři přesilovku nakonec využívají a vedou o dvě branky! Eberle nahrál zadovkou OSCARU KLEFBOMOVI, jenž puk od modré jen lehce nahodil a kotouč si našel cestu až za brankáře Masona, který ho přes clonícího Patricka Maroona vůbec neviděl – 3:5. Asistence: Jordan Eberle a Drake Caggiula.
    45:12 Oscar KLEFBOM - 3:5

45:42
    Kris Russell – 2 min., držení protihráče. Přesilovku budou hrát domácí.

46:31
    Také domácí zužitkovali přesilovou hru a jsou zase v kontaktu! Gostisbehere nabil na pravou stranu útočného pásma JAKUBOVI VORÁČKOVI, jehož volej se možná ještě lehce otřel o nohy bránícího Benninga a puk zapadl za záda Gustavssona. Asistence: Shayne Gostisbehere a Claude Giroux.
    46:31 Jakub VORÁČEK - 4:5

46:47

47:08
    Milan Lucic v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:37
    Steve Mason si nedovolil rozehrát. Před dojíždějícím Nugentem-Hopkinsem puk raději přidržel.

48:06
    Jonas Gustavsson skončil na ledě po kontaktu se Simmondsem. Přesto i v sedě vychytal Travise Konecnyho. Domácí hráč nakonec dorazil puk za brankovou čáru, ale to už bylo až po odpískání. Gól tedy nemůže platit!

49:00
    Vypadá to, že vynikající zápas bude mít ještě dramatické vyvrcholení. Oba celky teď šlapou na plný plyn!

49:42
    Gudasovi se nepovedla rozehrávka. Zakázané uvolnění.

49:53
    Michael Raffl dobře sledoval puk až k brankáři Gustavssonovi a získal pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.

49:58
    Z téměř nulového úhlu střílel Manning, Gustavssona nepřekvapil.

50:49
    Střela Lucice nebezpečná nebyla. Puk skončil v rohu.

51:10
    Ivan Provorov si najel až na hrot domácího útoku. Už mohl jet sám na Gustavssona, ale v tom mu zabránil Connor McDavid, který předvedl skvělý bekčeking. Vypadá to, že zákrok hostujícího kapitána byl čistý a vylučovat se tedy nebude.

51:58
    Gudas odvedl dobrou práci a uhájil pro domácí útočnou třetinu.

52:11
    A Radko Gudas udržením útočného pásma položil základ ke vstřelení gólu na 5:5! Český bek navíc podpořil i útok, po své střele z levého kruhu dojel Gustavssonem vyražený puk a objel s ním branku. Poté Gudas nahrál volnému CLAUDOVI GIROUXOVI a ten svým druhým zásahem v utkání vyrovnal. Asistence: Radko Gudas a Jakub Voráček.
    52:11 Claude GIROUX - 5:5

52:45
    Milan Lucic mohl vrátit hostům vedení, ale bekhendovou dorážkou z bezprostřední blízkosti přestřelil!

53:56
    Ránu Voráčka vyrazil Gustavsson k Rafflovi, který nedokázal dostal puk za záda švédského gólmana.

54:58
    Je tu reklamní přestávka. Čas na nabrání posledních sil.

55:35
    Klefbom střílel od modré, ale trefil jen bránícího VandeVeldeho.

56:10
    Radko Gudas vyslal od červené čáry pořádný projektil. Gustavsson byl ale pozorný a vyrazil puk betonem.

56:51
    Jakub Voráček zavezl po levém křídle puk do útočné třetiny. Jeho střela skončila v lapačce Gustavssona.

57:15
    Průnik Schenna zastavil Adam Larsson, který nenechal domácího forvarda vystřelit.

58:03
    Connor McDavid vyzkoušel Masona střelou z levé strany. Domácí brankář vyráží do rohu.

58:31
    Zdá se, že tenhle krásný zápas by mohl skončit pro domácí happyendem! Jakub Voráček vyslal krásným křížným pasem dopředu MICHAELA RAFFLA, který se od pravého mantinelu natlačil přes Klefboma až před branku a dostal puk za záda Gustavssona – 6:5. Asistence: Jakub Voráček a Mark Streit.
    58:31 Michael RAFFL - 6:5

58:52
    Branka Edmontonu je prázdná!

59:10
    Hosté si berou oddechový čas. Buly bude vhozeno před Masonem.

59:24
    Dorážející Mark Letestu ani nadvakrát nedostal kotouč za ležícího Masona! To byla obrovská šance.

59:37
    VandeVelde hosty vytlačil do středního pásma.

To byl panečku zápas! Hokejisté Philadelphie Flyers udolali Edmonton 6:5 a připisují si už sedmé vítězství v řadě. Hrál se opravdu krásný ofenzivní hokej, o čemž svědčí i 11 gólů, které dnes diváci ve Wells Fargo Center viděli.

Do třetí části se šlo za stavu 3:3 a v jejím úvodu to vypadalo, že si hosté dokráčejí pro vítězství. Ve 44. minutě totiž strhl vedení na jejich stranu Benoit Pouliot, a když se o chvíli později trefil v přesilovce Oscar Klefbom, vedli Olejáři už 3:5. Pak však přišlo velké zmrtvýchvstání Letců, pod které se výrazně podepsal hlavně Jakub Voráček. Český útočník nejprve v početní výhodě snížil a v 53. minutě se spolu s Radkem Gudasem podílel na vyrovnávacím zásahu Clauda Girouxe. Definitivní rozuzlení velkého dramatu pak přišlo v čase 58:31, kdy se po Voráčkově pasu natlačil před branku Michael Raffl, jenž dokonal obrat Flyers!

Claude Giroux (PHI) 2+1
    2. Jakub Voráček (PHI) 1+3
    3. Leon Draisaitl (EDM) 1+2

Československá stopa

Jakub Voráček (PHI) 1+3, 5 střel, čas na ledě 19:39
    Radko Gudas (PHI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:45
    Andrej Sekera (EDM) 1+1, 3 střely, čas na ledě 26:42 (04:01:50)
    Jakub Voráček dnes přispěl k obratu Philadelphie hned čtyřmi kanadskými body a Flyers si tak připsali už sedmou výhru v řadě.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 33. Streit (Konecny, Provorov), 34. Bellemare (MacDonald, VandeVelde), 34. Giroux (Voráček), 47. Voráček (Gostisbehere, Giroux), 53. Giroux (Gudas, Voráček), 59. Raffl (Voráček, Streit) – 5. Draisaitl (Puljujärvi, Russell), 25. McDavid (Draisaitl, Lucic), 37. Sekera (Letestu, McDavid), 44. Pouliot (Draisaitl, Sekera), 46. Klefbom (Eberle, Caggiula)

Rozhodčí: Nicholson, Hebert – Shewchyk, Galloway

Diváci: 19346