Vítkovice – Chomutov 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Mountfield HK 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 4:3 (po pr.)
Litvínov – Zlín 2:1 (kon.) | Pardubice – Sparta 1:5 (kon.) | K. Vary – Liberec 5:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:3 (0:0, 3:3, 0:0 - 1:0)
HC Olomouc
Pátek 09.12.2016, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 28. kolo

Z Mladé Boleslavi je to pro tento den vše, přeji pohodový víkend a budu se těšit na počtenou u hokeje znovu zítra. Dobrý večer. (20:06:53)

Oba týmy děkují svým fanouškům v kotlích a odjíždějí do kabin.

Mladoboleslavští hokejisté nakonec dokázali zdolat HC Olomouc až po prodloužení, které se hrálo ve třech hráčích na každé straně. Kohouti tedy jedou na Hanou jen s jedním bodem, vzhledem k průběhu utkání a tomu, že prohrávali 0:3 to však nemusí být "jen" jeden bod. Mladá Boleslav naopak po výměně trenéra Mariana Jelínka za Borise Žabku dokázala zvítězit a připsat si dva body.

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hokejisté Mladé Boleslavi nakonec zvítězili po prodloužení, když se v levém kruhu napřáhl MARTIN LÁTAL a rozvlnil síť v rohu olomoucké branky. Asistence: Jan Hanzlík, Jakub Klepiš.

61:05
    Nepříliš tvrdá střela Jakuba Klepiše od modré nenadělala Branislavu Konrádovi vážnější starosti.

60:49
    Tomáš Hyka z mezikruží nevystřelil. Olomoučtí mu uzmuli puk.

60:24
    Nepříjemnou střelu od modré vyslal na Jana Lukáše olomoucký Martin Vyrůbalík. Gólman domácích puk vyrazil.

60:01

Góly padaly pouze ve druhé třetině – první i třetí skončily bezbrankově. Mladá Boleslav sice vedla již 3:0, jenže Hanáci vyrovnali na 3:3. Ve třetí třetině se domácí usilovně snažili o vyrovnání a byli aktivnější, leč olomoucký tým známý svým nepropustným obranným valem další gól ve své síti nedopustil.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Zápas spěje do prodloužení.

59:30
    Mladá Boleslav má tlak v útočné třetině, ale většina střel domácích je blokována.

58:30
    Ačkoliv byl celý zákrok dvakrát promítán na světelné tabuli a rozhodčí jej viděli, stejně nevyloučili žádného z hostů. Těžko říct, co si o celé situaci myslí delegát utkání Ondřej Fraňo.

58:30
    Boleslavští hráči horlivě diskutují s rozhodčími, kteří se dopustili v utkání více sporných rozhodnutí, nyní s jedním z hlavních sudí opět debatuje trenér domácích František Výborný.

58:08
    Martin Látal mohl jet sám na branku, ale na modré čáře byl s největší pravděpodobností podražen. Rozhodčí nejspíš chybovali, když vůbec nepřerušili hru a nevylučovali. ŠKOENERGO Aréna bouří a píská.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 21. Štich (Látal), 28. Musil (Klepiš, Trončinský), 29. Lenc (Musil, Hyka), 62. Látal (Hanzlík, Klepiš) – 31. Holec (J. Mikúš), 33. Matai (Burian), 39. Škůrek (Skladaný, J. Knotek)

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Halász) – Štich, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Trončinský, Holub – Látal, Vampola (A), Jonák – Lenc, Musil, Hyka – Žejdl, Urban, Orsava – Pabiška (A), Klepiš, Pospíšil.
    HC Olomouc: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Ondrušek (A), Jaroměřský, Matai, Rašner, J. Galvas – Laš, J. Knotek (A), Skladaný – Holec, T. Mikúš, J. Mikúš – Strapáč, Ostřížek, Eberle – Herman, Fořt, Burian.

Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Lhotský, J. Svoboda

Diváci: 2 487