Kortrijk – Waregem 2:3 (kon.) | Mouscron – Lokeren 2:1 (kon.) | Waasland-Beveren – Oostende 0:1 (kon.)
Eupen – Genk 0:1 (kon.)
KV Kortrijk
2:3 (0:1)
SV Zulte-Waregem
Sobota 21.01.2017, 18:00 • Guldensporenstadion, Kortrijk • Belgická liga • 22. kolo

Skončilo dramatické utkání, které přineslo hned pět gólů! Kortrijk nakonec podlehl Zulte-Waregemu 2:3. Ve druhé půli se jako první prosadili domácí, v 53. minutě srovnal Teddy Chevalier. Hosté ale byli lepším týmem a v 73. minutě jim vrátil vedení Davy De fauw. O tři minuty později sice opět vyrovnal Nebojsa Pavlović, ovšem vzápětí fauloval gólman Kortrijku Kaminski čerstvého Madua, jenž byl na trávníku sotva minutu a z nařízené penalty rozhodl Timothy Derijck. (20:00:39)

90+4

90+3
    Zřejmě konec domácích nadějí! Rozhodčí odpískal faul na Madua.

90+2
    Sarr pálil z hranice šestnáctky, ale střela mu vůbec nesedla! Míč končí hodně vedle hostující brány.

90+1
    Už běží nastavený čas. Bohužel zatím nemám k dispozici informaci, kolik času rozhodčí ještě přidá.

90
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Alessandro Cordaro, přichází Sander Coopman.

90
    Cordaro se dopustil faulu na půlce. Domácí budou rozehrávat.

88
    Teď se k němu dostali a Saadi ho tváří v tvář Bossutovi poslal do sítě! Ke smůle domácích byl máván ofsajd.

86
    Domácí fotbalisté by se potřebovali dostat k míči, ale soupeř jim ho zatím nepůjčuje.

84
    Hosté drží míč daleko od své brány a snaží se kontrolovat závěrečné minuty zápasu.

83
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází De Smet, přichází Veldwijk.

83
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Joãozinho, přichází D'Haene.

82
    Žlutou kartu vyfasoval domácí záložník Sidy Sarr.
    79. Timothy DERIJCK - 2:3

79
    Waregem právě vstřelil branku!
    Pokutový kop s přehledem proměnil TIMOTHY DERIJCK! Hostující obránce poslal míč do opačného rohu brány, než který si vybral Kaminski.

78
    Žlutou kartu za protesty dostal domácí Goutas.
    77. Penaltový zákrok

77
    No, to je zápas! Brankář Kaminski fauloval střídajícího Madua a hosté budou kopat penaltu!