Ghana – Mali 1:0 (kon.) | Egypt – Uganda 1:0 (kon.)
Ghana
1:0 (1:0)
Mali
Sobota 21.01.2017, 17:00 • Stade de Port-Gentil, Port-Gentil • Africký pohár národů • Skupina D

Ode mne je to pro dnešek z Afrického poháru národů všechno, loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek večera! (18:55:06)

Hlavní rozhodčí Charef k velké nelibosti reprezentačního výběru Mali ukončuje dnešní zápas. Hráči Mali předvedli ve druhé půli fantastický výkon, za nějž by se remízu rozhodně zasloužili, nicméně vždy ztroskotali na nedostatku štěstí, a nebo pohotovém brankáři Razakovi. Ghana ve druhé půli v podstatě jen a jen bránila, avšak i to přineslo své ovoce v podobě tří bodů.

90+4

90+3
    Sako zvolil těsně zpoza vápna střelu, která trefila pouze dobře postavenou zeď. Následně se míč dostal opět k Sakoovi, ale jeho dorážku tentokrát výborně vytěsnil Razak!

90+2
    Přímý kop pro Mali, exekuce se ujme Bakary Sako.

90+1
    Nastavovat se budou 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
    90.

90
    Neskutečná příležitost na srovnání pro Mali! Kalifa Coulibaly dokázal v pokutovém území usměrnit z prvního doteku nástřel mezi tři tyče a donutil Razaka předvést parádní zákrok!

90
    Doumbia se vytahuje s balónem co nejrychleji směrem vpřed.

89
    Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Afriyie Acquah.

87
    Bissouma prošel navzdory dvěma obráncům neskutečným způsobem z pravé strany do pokutového území, ale jeho následná přihrávka před bránu nenašla žádného ze spoluhráčů.

85
    Jordan Ayew si ale ve snaze vytvořit prostor ke hlavičkování počínal až příliš důrazně, a tak připravuje svůj tým o míč.

84
    Sako nyní zabránil Wakasovi pokračovat ve hře, a tak bude následovat volný přímý kop pro Ghanu.

83
    Po dlouhém nákopu Mali se míče zmocňuje brankář Razak, jenž takticky s rozehrávkou nikam nepospíchá.

82
    Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Asamoah Gyan, přichází Emmanuel Agyemang-Badu.

82
    Za zdržování při střídání vidí první žlutou kartu zápasu zatím dnes jediný střelec Asamoah Gyan.

81
    Sakoův centr z levé strany našel ve vápně hlavu Kalify Coulibalyho, po jehož hlavičce míč nebezpečně poskakoval v malém vápně, ale do odkryté brány nezamířil.

80
    Zbývá přibližně deset minut do konce! Hráči ve žlutých dresech kombinují na polovině soupeře.