Toljatti – Omsk 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (po pr.)
Nižněkamsk – Novokuzněck 3:2 (2:1 po s.n.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Ufa 6:2 (kon.)
Viťaz – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Soči – Čerepovec 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Petrohrad 1:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Středa 25.01.2017, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kazaň

Třetí tým Východní konference KHL má stoupající formu. Vyhrál poslední dvě utkání. Soupeřem mu byli nelehcí soupeři. Ufa a moskevské Dinamo. Nyní mají na kontě 99 bodů. 26 výher po základní hrací době a 9 po nastavení. Odehráno mají 53 duelů. Navíc si už s předstihem zajistili play off. Za Kazaň nastupují čeští legionáři, bek Michal Jordán a útočník Jiří Sekáč.

Nejproduktivnější hráči
    1. Justin Azevedo 12+19 = 31 bodů
    2. Vladimír Tkačjov 15+12 = 27 bodů
    3. Jiří Sekáč 12+14 = 26 bodů

BrankářI: Emil Garipov – 34 odchytaných zápasů, Stanislav Galimov – 22 odchytaných zápasů

Sibir Novosibirsk

Novosibirsk momentálně ztrácí na play off 6 bodů. Letos zažívá horší sezónu než minulý rok. Na kontě má 68 bodů s 52 odehraných zápasů. Pokud chce do play off, musí se dotáhnout na čínské Draky, ti mají bodů 74. Pak je ve hře ještě Vladivostok, jenž disponuje s 75 body. Sibir potřebuje nějakou šňůru vítězství, nyní prohrál tři z posledních pěti utkání. na listině zraněných hráčů figuruje i český brankář Alexandr Salák. Dalším českým zástupcem na soupisce je bývalý sparťan Adam Polášek. V produktivitě nasbíral už 26 bodů za 4 branky a 22 asistencí.

1. Sergej Šumakov 16+19 = 35 bodů
    2. Maxim Šalunov 18+15 = 33 bodů
    3. Adam Polášek 4+22 = 26 bodů

Brankáři: Alexej Krasikov – 21 odchytaných zápasů, Ivan Nalimov – 5 odchytaných zápasů, Danny Taylor – 21 odchytaných zápasů, Alexandr Salák – dlouhodobě zraněný
    Michal Jordán nasbíral v této sezoně pět bodů (1+4)

Český obránce Michal Jordán se nakonec upsal ruské Kazani. #CCMHockey #MadeOfHockey #hokej

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Ohtamaa, Tokranov, Elliott, Jordán, Batyršin, Sidorov, Jarullin, D. Musin – M. Lazarev, Tkačjov, Lukojanov – D. Chlystov, Soloduchin, Sekáč – Obuchov, Malychin, Varnakov – Glinkin, An. Popov, M. Gluchov.

HK Sibir Novosibirsk: Taylor (Krasikov) – K. Vorobjov, Mišarin, K. Alexejev, Polášek, Beljakov, Ignatovič, Naumov – Sannikov, Kemppainen, Šalunov – Skabelka, Chlopotov, Pervušin – Milovzorov, Okulov, Boychuk – Zyrjanov, A. Gluchov, Sokolov – Arťomov.

Rozhodčí: Ansons, Bělov – Litvinov, Ponamarenko.

00:01

00:11
    Sibir předvedl první útok.

00:50
    Útok Sibiru zneutralizován ještě před modrou čarou.

01:21
    Batyršin vyslal první střelu na Garipova. Střelu zápěstím však Garipov chytil do lapačky. Měl na ní dobrý výhled.

02:05
    Sekáč rozjíždí novou akci. Kazaň už je v útočném pásmu, ale ne na dlouho. Kotouč má opět Sibir.

03:46
    Pískán icing Sibiru.

04:51
    Spousty soubojů o kotouč vidíme na ledě.

05:52
    Sekáč vodí beky Sibiru za brankou Taylora. Ke střele se však nedostal.

06:50
    Kazaň při této akci ukázala, že má šikovné útočníky. Několik kliček a Taylor musel být na pozoru.

07:58
    Kazaňští mají více ze hry, ale Sibir nezaostává o moc.

08:25
    Mišarin vyslal střelu tahem na Garipova, ten si s ní poradil.

09:38
    Glinkin pálil zápěstím na Taylora. Ten střelu v rozkleku zlikvidoval.

10:21
    Taylor má opět práci. Sibir potřebuje body jako sůl, ale zatím na ledě dominuje Kazaň.

11:54
    Sekáč se proháčkoval až před Taylora, ten jeho ránu vykopl pravou bruslí.

12:28
    Tokranov pálil těsně za modrou, Taylor stále nepřekonán.

13:32
    AK Bars tlačí. Jedna šance za druhou.

13:50
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Fjodor Malychin – 2 min., podražení).

15:06
    Garipov kryje ránu Ignatoviče v rukavici.

15:50

17:00
    Sibir se osmělil a už také založil pár nebezpečných ataků.

17:47
    Sibir se dostal do dobré příležitosti, Kemppainen ještě hledal Šalunova, ale Garipov se roztáhl a betonem puk vyrazil.

19:39
    Sibir kombinuje v útočné třetině.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetin je za námi a žádnou branku jsme neviděli. Více ze hry má domácí Kazaň. Ta tak potvrzuje svou roli favorita. Na Východě jí patří třetí pozice, play off má zajištěné. Novosibirsk potřebuje nutně body, aby se dotáhl na Kunlun či Vladivostok. To však bude muset zabrat. Co přinese druhá část uvidíme po přestávce.

Další třetina začne přibližně v 17:48.

20:01

21:03
    Sibir střídá a posílá na led čerstvé síly, mezitím se rozjíždí nová akce.

21:56
    Týmy se nemají čím překvapit, jejich defenzívy fungují bezchybně.

22:28
    Lukojanov v souboji na zadní mantinelu obklopen dvěma soupeř. O puk následně přišel.

23:16
    Útok po pravém křídle Kazaně byl zneškodněn.

23:55
    Zyrjanov jediný bojuje za brankou Garipova o kotouč. Obrali ho kazaňští, byli tam v přesile.

25:14
    Kazaň vstřelila branku!
    Krásná "žabička" Obuchova na Malychina, ten Taylora ještě nepřekonal, Taylor puku zabránil přejít přes čáru betonem. Jenže dojíždějící MICHAJL VARNAKOV už puk doklepl za brankovou čáru a Kazaň vede 1:0. Asistence: Fjodor Malychin, Dmitrij Obuchov.
    25:14 Michail VARNAKOV - 1:0

25:41
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Maxim Lazarev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Stěpan Sannikov – 2 min., hrubost).

28:27
    Obuchov přihrával na Lazareva, akce byla potlačena. Taylor nemusel zasahovat.

29:10
    Sannikov krásně prověřil Garipova, ten jeho projektil vyrazil ramenem. Potom už hráli s pukem domácí.

29:28
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vladislav Naumov – 2 min., držení protihráče).

29:40
    Kazaňští rozestaveni na svých místech kombinují a hledají cestu jak překonat Taylora.
    O víkendu proběhlo v Ufě utkání hvězd!

@khl má za sebou utkání hvězd. #CCM #SuperTacks

31:28
    Sibir úspěšně ubránil toto oslabení.

32:19
    Tkačjovova střela zápěstím přes beka, Taylor měl práci.

33:20
    Zblokovaná rána Sibiru. Kazaň odevzdává kotouč a jde střídat.

34:56
    Novosibirsk nepustil kazaňské hráče k sobě do pásma. Ti jsou tak odsouzeni kombinovat ve středním pásmu.

36:18
    Na hřišti hrají prim defenzívy.

36:48
    Gluchov v šanci. Nedal!

37:56
    Musin rozehrává, ale špatně a Kazaň se musí dál bránit.

38:13
    Nahození domácích na zadní mantinel. Poté se bojuje o puk, Kazaň zůstává v útoku.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Taylor znemožnil domácím skórovat povedeným zákrokem.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:01

40:22
    Dobrá kombinace Sibiru, Garipov se vyznamenal skvělým zásahem.

40:37
    Gluchov se dral do šance, ale byl nedovoleně zastaven a následovat bude vyloučení.

40:38
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., držení protihráče).

42:37
    Kazaň nezahrála přesilovku špatně, ale dostávala se málo do koncovky.

42:38

43:26
    Sibir zahrozil povedeným útokem, avšak Garipov byl při zákrocích úspěšný.

43:49
    Garipov si dal pozor na střelu z velkého úhlu, novosibirští na něj nahodili puk zpoza branky a Garipov měl prostor u tyče pohlídaný.

44:20
    Taylor musel řešit nepřehlednou situace před svojí brankou, avšak střelu i dorážku zneškodnil a podržel své kolegy.

44:51
    Nová akce kazaňských startuje z obrany a od Sekáče.

45:22
    Znovu úspěšný Taylor.

46:37
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Popov – 2 min., nedovolené bránění).

47:28
    Kazaň se osvobozuje a Sibir musí znovu zakládat útok.

47:54
    Sibir právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MAXIM IGNATOVIČ. Přesilovková kombinace, puk přišel na hokejku Ignatoviče, ten neváhal a střílel, trefil kotouč pod lapačku Garipova. je srovnáno 1:1. Asistence: Zach Boychuk, Vladislav Naumov.
    47:54 Maxim IGNATOVIČ - 1:1

48:55
    Takové nečekané nahození na Taylora, ten sice s problémy, ale situaci vyřešil.

49:47
    Jordán bojoval, ale pásmo neudržel.

50:24
    Lukojanov a jeho rána, mimo. Taylor se jen ohlédl.

51:33
    Přihrávka před branku a taková poloviční střela, ne moc povedená, Taylor podržel kotouč pod lapačkou, vhazování!.

51:54
    Okulov se ocitl před Garipovem. Chtěl se natlačit a dělat kličku do forhendu, ale obránci mu znemožnili více ohrozit Garipova.

54:16
    Hráči Sibiru čekají na modré čáře jako "husité." AK Bars tak musí tvořit a vjíždět do tohoto valu.

54:30
    Oba týmy si jsou vědomy toho, že pokud by teď inkasovaly, byl by s jejich šancemi konec a tak si dávají pozor na defenzívu.

54:50
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., bitka).
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., bitka).

55:40

56:30
    Takový hodně bojovný a upracovaný hokej je teď k vidění v TatNeft aréně.

58:31
    Tkačjovovo natlačení a střela bekhendem. Gól to není!

58:59
    Oddechový čas pro hosty.

59:10
    Jarullin a poté Varnakov, do šance se neprobojovali!

59:48
    Další snaha domácích rozhodnout, ale neúspěšná!

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Vyrovnané utkání. Po třech třetinách máme skóre 1:1 a čeká nás prodloužení. Kazaň hraje víc útočně, kdežto Sibir hraje na brejky a čeká na chyby domácích. Sibir dlouho prohrával o jednu branku, avšak dokázal srovnat při početní výhodě. Kdo získá druhý bod? Sledujte.

60:01

60:01
    Úvodní buly pro Sibir.

60:29
    Kemppainen se vynořil zpoza brány, ale Garipov si pohlídal jeho výpad.

60:50
    Okulov pálil z mezikruží, minul prostor mezi třemi tyčemi.

61:42
    Sekáč ve velké šanci nedal! Pokračuje se.

62:12
    Obuchovovi kotouč hosté urazili. Už se dostával před Taylora, pak ale zafungovala hostující defenzíva.

63:13
    Alexejev operuje v útoku.

63:36
    Brejk Tkačjova, Taylor skvěle!

63:54
    Hosté se sami vyhnali z útočného pásma nepovedeným pasem.

64:34
    Garipov kryje další pokus Okulova.

64:49
    Okulov s Milovzorovem ujeli a v přečíslení dva na jednoho vyřešili přihrávkou, Garipov se sice přesunul, ale ne dostatečně. Sibir skóruje a vyhrává 2:1 v prodloužení. Autorem branky je JEGOR MILOVZOROV. Asistence: konstantin Okulov.

Drama končí 11 sekund před koncem prodloužení. Milovzorov s Okulovem se postarali o vítězství Sibiru v prodloužení. Prodloužení bylo pěkné, oba týmy předvedly krásné akce, situace a útočné výpady. Dva body však získává Sibir, kterému se body náramně hodí v boji o play off. Konečné skóre Kazaň – Novosibirsk 1:2 pp.

Alexandr Salák – nenastoupil kvůli zranění

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a těším se příště na počtenou! (19:36:23)

Jan Volf

Branky a nahrávky: 26. Varnakov (Malychin, Obuchov) – 48. Ignatovič (Boychuk, Naumov), 65. Milovzorov (Okulov)

HC Sibir Novosibirsk: Taylor (Krasikov) – K. Vorobjov, Mišarin, K. Alexejev, Polášek, Beljakov, Ignatovič, Naumov – Sannikov, Kemppainen, Šalunov – Skabelka, Chlopotov, Pervušin – Milovzorov, Okulov, Boychuk – Zyrjanov, A. Gluchov, Sokolov – Arťomov.

Rozhodčí: Ansons, Bělov – Litvinov, Ponamarenko