Toljatti – Omsk 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (po pr.)
Nižněkamsk – Novokuzněck 3:2 (2:1 po s.n.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Ufa 6:2 (kon.)
Viťaz – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Soči – Čerepovec 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Petrohrad 1:2 (kon.)
Lada Toljatti
3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Avangard Omsk
Středa 25.01.2017, 16:00 • Lada Arena, Togliatti • KHL

Česká stopa v utkání:

Vladimír Sobotka (AVG) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:48
    Dominik Furch (AVG) náhradní brankář (18:28:27)

Statistiky: Střely: 45-66; Střely na bránu: 21-28; Vhazování: 26-25; Zablokované střely: 16-9; Hity: 8-17; Fauly: 1-3; Trestné minuty: 4-6.

Lada se postarala o velké překvapení, když doma dokázala porazit druhý celek Východní konference. Omsk dnes ještě hranici 100 bodů nepřekonal, brzy se mu to ale určitě podaří. Skóre utkání otevřel v první třetině Vasilij Strelcov, na jehož gól krátce po přestávce odpověděl Nikolaj Lemťugov, zbytek druhé části ale patřil opět domácím, v jejichž dresu se prosadil Stanislav Bočarov a v přesilové hře Viktor Komarov. Omsk si zahrál ve třetí třetině dvě přesilové hry, vstřelit kontaktní gól se mu ale nepodařilo. Konečný výsledek. Lada Togliatti 3 Avangard Omsk 1.

59:43
    Vladimír Sobotka vypálil z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování a jeho prudká střela zamířila nad ledem těsně vedle vzdálenější levé tyče!

59:18
    Avangard se dostal na vrcholu levého kruhu pro vhazování ke střele, následný pokus byl ale sražen mimo.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:58
    Střela Avangardu z pravého křídla byla zablokována a Togliatti se snažilo puk poslat z levé strany obranného pásma po ledě do prázdné brány, kotouč ale zamířil vedle pravé tyče a Omsk si před vhazováním před bránou Lady po zakázaném uvolnění vyžádal oddechový čas.

58:08
    Oleg Šilin naskočil na střídačku a Avangard Omsk to zkouší necelé dvě minuty před koncem při hře bez brankáře!

58:01
    Nikolaj Lemťugov na pravém křídle dobře vypálil od mantinelu, Ilja Ježov ale jeho pokus po ledě levým betonem vyrazil.

57:13
    Oleg Šilin vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Togliatti a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

56:04
    Togliatti během pár sekund dvakrát vyhodilo puk na zakázané uvolnění. Následuje vhazování před Iljou Ježovem, který dnes chytá fantastický zápas.

55:49
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát necelých pět minut a Avangard už nemá příliš času na vyrovnání. Hosté už mají sice zajištěnou účast v playoff, určitě ale do Togliatti nepřijeli prohrát.

54:51
    Ve třetí třetině zatím čekáme marně na gól a Lada Togliatti stále vede nad Avangardem Omsk 3:1.

53:46
    Alexandr Pěrežogin objel obloukem téměř celé útočné pásmo a z od modré čáry ve středu ledové plochy napřáhl k táhlé střele zápěstím, která byla těsně před bránou zablokována. Ilja Ježov zasahovat nemusel.

53:00
    Michail Juňkov rychle objel bránu a v blízkosti pravé tyče se snažil bekhendem zamířit mezi betony Iljy Ježova, brankář Togliatti byl ale připraven a přerušil hru.

52:23
    Jevgenij Medveděv na pravém křídle napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, jeho pokus byl ale nepřesný.

52:06
    Alexandr Osipov nabral ve středu ledové plochy obrovskou rychlost a mezi dvěma protihráči se snažil protáhnout mezi kruhy pro vhazování, jenže ztratil stabilitu a jako káča se zatočil.

51:28
    Avangard Omsk má k dispozici druhou přesilovou hru, první před několika minutami nevyužil.

50:38
    Stanislav Bočarov zašlápl puk u mantinelu ve středním pásmu a dostal dvě minuty za zdržování hry.

50:10
    Ilja Ježov se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Omsku a rozehrál, což se mu sice nepodařilo, hostující hokejisté Avangardu se ale k ničemu nedostali.

49:05
    Avangard rozjel po pravém křídle v blízkosti střídaček další akci, kterou zastavilo postavení mimo hru.

48:22
    Nikita Nikitin z vrcholu levého kruhu pro vhazování natáhl k táhlé střele zápěstím, která mířila těsně nad ledem vedle vzdálenější pravé tyče, Ilja Ježov ji ale pro jistotu ukryl v lapačce a vzápětí přerušil hru.

47:24
    Maxim Pestuško odvedl na pravé straně obranného pásma dobrou práci, když zastavil útok Lady Togliatti.

46:59
    Alexandr Pěrežogin na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho následná střela ale byla zbytečná, protože čároví rozhodčí odpískal hostujícímu týmu ofsajd.

45:59
    Avangard Omsk má během posledních minut obrovskou převahu, zatím ji ale gólově nedokázal vyjádřit.

44:50
    Vyloučený Jefim Gurkin se vrátil zpět na ledovou plochu a Lada zásluhou skvělého Iljy Ježova stále vede 3:1.
    44:14 Ilja Ježov fantastickým zákrokem vychytal Zubova!

44:14
    Ilja Zubov se řítil do samostatného úniku a z mezikruží krásnou střelou mířil na lapačku Iljy Ježova, brankář Togliatti s její pomocí ale puk mířící do pravého horního rohu fantasticky zastavil! To byla obrovská šance.

43:48
    Ilja Ježov hrudí vyrazil tvrdou střelu Avangardu od modré čáry před sebe a poté puk holí odpálil do bezpečí.

42:50
    Jefim Gurkin dostal dvouminutový trest za podražení a Avangard má k dispozici první přesilovou hru, během které se může dostat na dostřel jedné branky.

42:31
    Vyloučený Pavel Machanovskij je zpět na ledě a Avangard Omsk dnes přečkal druhé ze tří oslabení.

41:30
    Georgij Bělousov na levém křídle pěkně vypálil, jeho táhlý pokus ale zamířil pouze do náruče Olega Šilina.

40:31
    Pavel Machanovskij se pustil ve středním pásmu do Antona Šenfelda, který vůbec nereagoval, a díky zachování chladné hlavy pro svůj tým získal přesilovou hru. Útočník hostujícího Avangardu Omsk dostal po složení protihráče k ledu dvě minuty za hrubost.

40:01
    V Lada Areně byla zahájena závěrečná část dnešního zápasu a Lada Togliatti je blízko překvapivého vítězství nad Avangardem Omsk, nad kterým vede po 40 minutách 3:1.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely: 40-33; Střely na bránu: 19-15; Vhazování: 16-17; Zablokované střely: 9-9; Hity: 5-14; Fauly: 0-2; Trestné min.: 0-4.

Třetí třetina začne přibližně v 17:42.

Nikolaj Lemťugov v úvodu druhé třetiny po přihrávce českého útočníka Vladimíra Sobotky odpověděl na úvodní gól Vasilije Strelcova. Togliatti ovšem zásluhou Stanislava Bočarova získalo ztracené vedení rychle zpět a dvacet sekund před koncem druhé třetiny ho navýšil v přesilové hře táhlou střelou od modré čáry Viktor Komarov. Skóre po druhé třetině: Lada Togliatti 3 Avangard Omsk 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:40 Viktor KOMAROV - 3:1

39:40
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    VIKTOR KOMAROV na levém křídle po zpětné přihrávce Jefima Gurkina napřáhl ke krásné táhlé střele s příklepem, která vedle vyrážečky Olega Šilina, který absolutně nic neviděl, zamířila k přední levé tyči. Lada v závěru druhé třetiny využila přesilovou hru a vede nad favorizovaným Avangardem 3:1! Asistence: Jefim Gurkin.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:21
    Ilja Michejev se na levém křídle krásně protáhl kolem Alexeje Volgina a mezi dvojicí protihráčů se snažil dostat před bránu, což se mu sice podařilo, na vzdálenější pravé tyči ale v rychlosti narazil do brankáře Iljy Ježova a vzápětí mu bylo odpískáno nedovolené bránění brankáře!

38:12
    Alexandr Bolšakov na levém křídle napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, Oleg Šilin byl ale připraven a jeho táhlý pokus ukryl ve svém náručí.

37:11
    Jonas Ahnelöv se v blízkosti levé tyče dostal po odraženém puku ke dvěma střelám, z nichž první byla zablokována a druhá skončila na pravém rameni skvělého Iljy Ježova!

36:46
    Artur Lauta napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, jeho pokus byl ale zablokován.

35:29
    Jeden z hráčů Togliatti si na pravém křídle krásně pokryl puk a bekhendovou střelou nad ledem mířil ke vzdálenější levé tyči, Oleg Šilin ale skvěle zasáhl vyrážečkou a puk vyrazil! Domácí málem navýšili své těsné vedení.

34:37
    Jeden z hráčů Omsku se ocital po krásné zpětné přihrávce z pravého křídla na vzdálenější levé tyči ve velké šanci, jenže v rozhodující chvíli mu puk přeskočil hůl.

33:50
    Vyloučený Jevgenij Medveděv je zpět na ledě a Avangard Omsk úspěšně přečkal první oslabení.

33:48
    Alexandr Kučerjavenko mohl udeřit v závěru hry v oslabení, jenže jeho střela z mezikruží byla přizvednuta vysoko do vzduchu a puk skončil v ochranné síti.

32:50
    Polovina z úvodní přesilové hry dnešního zápasu je minulostí a domácí se zatím nedostali ani k jedné střele.

31:50
    Jevgenij Medveděv v samostatném úniku zahákoval Sergeje Děmagina a dostal dvě minuty za hákování.
    31:46 Oleg Šilin dal vzpomenout na dobu Dominika Haška!

31:46
    Sergej Děmagin se řítil do samostatného úniku, Oleg Šilin ale po vzoru Dominika Haška vyjel ze své brány a vrhl se mu pod nohy, čímž mu znemožnil zakončit!

31:02
    Alexandr Pěrežogin na levém křídle ihned po vhazování tvrdě vypálil od modré čáry, jeho pokus s příklepem byl ale zablokován. Brankář Ilja Ježov mohl zůstat v klidu.

30:57
    Jonas Ahnelöv si ze středu ledové plochy najel do pravého kruhu pro vhazování a krásnou střelou zápěstím mířil ke vzdálenější levé tyči, Ilja Ježov ale předvedl fantastický přesun a jeho pokus nadvakrát zastavil!

30:39
    Togliatti se na pravém křídle nepodařilo rozehrát a vyhodilo puk po pár okamžicích na další zakázané uvolnění.

29:58
    Togliatti vzápětí znovu vypálilo z levého křídla a jeho střela opět mířila mezi tři tyče, Oleg Šilin ji ale ukryl v lapačce.

29:05
    Anton Šenfeld na levém křídle nabral rychlost a krásnou střelou po ledě mířil ke vzdálenější pravé tyči, Oleg Šilin ale dobře zasáhl levým betonem a puk vykopl mimo.

28:50
    Domácím hokejistům Togliatti se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.

27:48
    Andrej Ivanov se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné střelecké pozici, jenže vzápětí bránu Omsku minul.

26:59
    Po krátké reklamní přestávce a postavení mimo hru v podání domácího Togliatti zajímavé utkání pokračuje.
    25:54 Ježov předvedl skvělý semafor proti ráně Osipova!

25:54
    Alexandr Osipov napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, která mířila do bližšího horního rohu brány, Ilja Ježov ale předvedl skvělý semafor a jeho nebezpečný pokus ukryl v lapačce!

25:11
    Anton Burdasov mohl rychle vyrovnat, jenže v blízkosti pravé tyče pálil po odrazu puku od mantinelu pouze do náruče Iljy Ježova, který tentokrát neinkasoval!
    24:49 Stanislav BOČAROV - 2:1

24:49
    Vasilij Strelcov krásnou přihrávkou roztáhl hru doprava na STANISLAVA BOČAROVA, který z pravého kruhu pro vhazování tvrdou ránou bez přípravy zamířil nad lapačkou bezmocného Olega Šilina do bližšího horního rohu brány. Nádherná trefa, po které Lada podruhé v zápase vede – 2:1! Asistence: Vasilij Strelcov a Denis Zernov.

23:04
    Togliatti vyvolalo v blízkosti pravé tyče brány Avangardu obrovský zmatek, nakonec se ale k přesné střele na bránu nedostalo. Hosté přečkali velký závar!
    22:36 Nikolaj LEMŤUGOV - 1:1

22:36
    Avangard právě vstřelil branku!
    NIKOLAJ LEMŤUGOV si najel na krásnou diagonální přihrávku Vladimíra Sobotky z levého křídla a po zpracování kotouče zamířil z pravého kruhu pro vhazování krásnou táhlou střelou nad pravým betonem Iljy Ježova ke vzdálenější levé tyči – 1:1! Asistence: Vladimír Sobotka.

21:56
    Ilja Ježov se v blízkosti levé tyče vrhl rychle po volném puku a zastavil nebezpečné nahození Avangardu.

21:34
    Jonas Ahnelöv byl před střídačkou Togliatti tvrdě dohrán Dmitrijem Kostromitinem a naražen na mantinel!

20:38
    Togliatti se v levém kruhu pro vhazování dostalo v rychlém sledu ke dvěma střelám, obě ale zamířily mimo.

20:06
    V Ladě Areně začala prostřední část utkání, do které Togliatti vstupuje s jednobrankovým vedením, ačkoliv střelecky aktivnějším týmem byl v úvodní části Omsk.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely: 16-18; Střely na bránu: 6-9; Vhazování: 5-7; Zablokované střely: 5-4; Hity: 4-8; Fauly: 0-0; Trestné minuty: 0-0.

Druhá třetina začne přibližně v 16:48.

Utkání v Lada Areně od úvodních minut nabízelo vyrovnaný souboj a oba týmy se dostaly k několika střelám. Ilja Ježov a na opačné straně Oleg Šilin ale chytali spolehlivě, druhý jmenovaný brankář ale přece jen inkasoval, když ho po krásném bekhendovém blafáku překonal útočník Vasilij Strelcov. Skóre po první třetině: Lada Togliatti 1 Avangard Omsk 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:41 Ilja Ježov tygřím skokem zpacifikoval volný kotouč.

19:41
    Nikita Nikitin a Ilja Michejev se ocitli před bránou ve velké šanci, jenže než se stačili zorientovat, Ilja Ježov se jako liška rychle vrhl po volném puku a po pěkném skoku ho ukryl pod sebou!

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

18:15
    Vasilij Strelcov s bolestivou grimasou ve tváří zamířil na střídačku, bude ale určitě v pořádku.
    17:07 Vasilij Strelcov skvěle zablokoval ránu Martynova!

17:07
    Jegor Martynov využil otevřeného prostoru a v mezikruží napřáhl k jedovaté střele s příklepem, do které se fantasticky vpádu obětavě vrhl Vasilij Strelcov!

16:29
    Anton Burdasov na pravém křídle napřáhl ke střele, která mířila pod horní tyč, Ilja Ježov ji ale hrudí vyrazil mimo.

15:50
    Poměrně dlouhou dobu se nepřerušovalo a hra se v rychlém tempu přelévá z jedné strany na druhou.

14:24
    Nikolaj Lemťugov se ocitl v pravém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jeho následný bekhendový pokus ale těsně nad ledem zamířil vedle vzdálenější levé tyče.

13:59
    Georgij Bělousov byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle od mantinelu nahazoval puk bekhendem před bránu, jeho následný pokus ale zamířil vedle vzdálenější levé tyče.

12:33
    Vladimír Sobotka pálil z mezikruží mimo a na opačné straně ledové plochy se dostal ke střele Georgij Bělousov, jehož pokus Oleg Šilin bez problému zastavil.

11:35
    Nikita Nikitin napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, která zamířila pouze doprostřed brány a Ilja Ježov po dobrém zákroku ukryl puk v náručí.
    11:30 Vasilij STRELCOV - 1:0

11:30
    VASILIJ STRELCOV si najel před bránu na žabičku Denise Zernova z pravého křídla, a přestože puk letěl vzduchem, dokázal si ho zpracovat dobře do jízdy a v blízkosti pravé tyče krásnou akci vyšperkoval bekhendovým blafákem. Lada Togliatti vede překvapivě 1:0! Asistence: Denis Zernov a Stanislav Bočarov.

10:00
    Rafael Achmetov přesně po deseti minutách napřáhl na vrcholu mezikruží k táhlé střele, která byla prudká, zamířila ovšem pouze doprostřed brány, kde byl připravený Oleg Šilin.

9:08
    Artur Lauta se po obrovské chybě jednoho z hráčů Lady řítil sám na bránu, jenže v blízkosti pravé tyče zamířil mimo, když jeho střela zápěstím zamířila vedle vzdálenější levé tyče! Akce Omsku pokračovala a u pravé tyče se znovu dostal do zakončení, Ilja Ježov byl ale připravený a puk sevřel v náručí.

8:44
    Denis Zernov vybojoval na levém křídle v rohu ledové plochy puk a poté si krásně sjel k přední tyči, jeho střela z ostrého úhlu ale skončila v náruči připraveného Olega Šilina!

7:43
    Nikolaj Lemťugov na levém křídle zkoušel vypálit od modré čáry, jeho střela s příklepem ale byla zablokována a útočník Avangardu Omsk vzápětí odjel na střídačku.

6:59
    Na opačné straně ledové plochy zkoušel otevřít skóre utkání Ilja Zubov, jeho střela od mantinelu ale byla sražena mimo.

6:00
    Andrej Ivanov se dostal mezi kruhy pro vhazování k odraženému puku a po zakleknutí na levou nohu napřáhl ke střele s příklepem, jeho následný pokus byl ale zablokován.

5:18
    Avangard mohl středem ledové plochy vyrazit do rychlého protiútoku, jenže Lada jeho akci rychle přerušila.

4:45
    Rafael Achmetov na pravém křídle nahodil puk podél hrazení za bránu Olega Šilina a odjel rychle střídat.

4:10
    Puk byl ve středním pásmu sražen na střídačku Avangardu Omsk a hra byla vzápětí přerušena.

3:58
    Hra se přelévá ze strany na strany a oba dva týmy si vytvořily jednu slibnou šanci, zatím ale na gól čekáme.

2:56
    Domácí hokejisté se dostali na pravém křídle k nahození, které bez problému brankář Oleg Šilin zastavil a ukryl v náručí.

1:55
    Pavel Machanovskij v blízkosti pravé tyče krásně vypálil z úhlu a připravený brankář Ilja Ježov puk pravým ramenem vyrazil!

0:39
    Vladimír Sobotka roztáhl hru doprava na Alexandra Pěrežogina, který napřáhl k prudké střele s příklepem, jeho pokus byl ale nepřesný a zamířil mimo tři tyče brány Lady.

0:22
    Semjon Valujskij se ocitl mezi kruhy pro vhazování ve velké brankové příležitosti, jenže Oleg Šilin jeho pokus mířící do pravého horního rohu brány vytáhl lapačkou mimo!

00:01

Hokejisté obou týmů už jsou připraveni na ledové ploše a po zaznění národní hymny ruské federace bude moci utkání mezi Ladou a Avangardem začít.

Lada Togliatti: I. Ježov (A. Semjonov) – Aronson, Sotnieks (A), Gurkin, Kostromitin, Sinicyn, Volgin, A. Bolšakov – Rybin (C), Achmetov, Děmagin – Šenfeld, Bělousov (A), V. Komarov – A. Ivanov, Valujskij, Filatov – Zernov, V. Strelcov, Bočarov.

Avangard Omsk: Šilin (Furch) – J. Medveděv (C), Martynov, Nikitin, Meňšikov, Ahnelöv, A. Osipov, Lisov – Sobotka, Lemťugov, Pěrežogin (A) – Zubov (A), Pestuško, I. Michejev – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – Machanovskij, Juňkov, Manukyan – Lauta.

Rozhodčí: Pavel Ovčinnikov, Eduard Odins. Čároví: Stanislav Raming, Sergej Šeljanin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vladimír Sobotka (AVG) 8+18, +/- +9
    Dominik Furch (AVG) 47 zápasů, 1121 zákroků, 88 gólů, procentuální úspěšnost zákroků 92,7%

Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

22.11.16 Avangard Omsk – Lada Togliatti 6:3
    Dominik Furch je jedničkou Omsku a dostává důvěru i v reprezentaci! (y)

Dominik Furch je #MadeOfHockey ???? #CCMHockey #CCMGoalie

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Avangard Omsk:

Avangard Omsk v letošní sezóně KHL získal během 52 zápasů 99 bodů, stejně jako Kazaň, a s předstihem si zajistil účast v playoff. Hokejisté hostujícího celku se nachází na druhém místě Východní konference a proti Togliatti budou usilovat o překonaní hranice 100 bodů, kterou na východě překonala pouze Magnitka.

Lada Togliatti:

Togliatti naposledy vyhrálo 9. ledna v Helsinkách, kde porazilo Jokerit a odstartovalo sérii čtyř venkovních zápasů v řadě. Poté ovšem přišla série tří proher v řadě, která se domácím hokejistům nepodařila ukončit ani po návratu domů, když v posledním zápase v Ladě Areně nestačili na Novokuzněck. Lada má na kontě 58 bodů a ve Východní konferenci jí patří 14. místo.

Lada Togliatti ve středu odpoledne přivítá na svém ledě v Lada Areně silný Avangard Omsk, proti němuž se bude snažit ukončit sérii čtyř porážek v řadě, zatímco hosté pro prohře v Magnitogorsku vrátit na vítěznou dráhu. Avangard se nachází ve Východní konferenci na druhém místě a proti Togliatti bude venku usilovat o překonání hranice 100 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 12. V. Strelcov (Zernov, Bočarov), 25. Bočarov (V. Strelcov, Zernov), 40. V. Komarov (Gurkin) – 23. Lemťugov (Sobotka)

Lada Toljatti: I. Ježov (A. Semjonov) – Aronson, Sotnieks (A), Gurkin, Kostromitin, Sinicyn, Volgin, A. Bolšakov – Rybin (C), Achmetov, Děmagin – Šenfeld, Bělousov (A), V. Komarov – A. Ivanov, Valujskij, Filatov – Zernov, V. Strelcov, Bočarov.