Lok. Košice – Podbrezová B 2:1 (kon.) | Pohronie – Šamorín 1:1 (kon.)
FC Lokomotíva Košice
2:1 (2:0)
FK Železiarne Podbrezová B
sk Pátek 06.10.2017, 15:00 • Družstevná pri Hornáde • MONACObet liga • 11. kolo

Lokomotíva nakoniec udržala všetky tri body doma a zostáva na čele tabuľky. Domáci si záver zbytočne skomplikovali, víťazný gól strelil Karaš. (17:22:31)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:0.

90+2

90+1
    Lopta je ďaleko od Brédu, Lokomotíva si tri body definitívne postráži.

90+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

90
    Rohový kop pre Podbrezovú sa končí útočným faulom. Škoda, to bola asi posledná šanca na vyrovnanie. Domáci obrancovia sa s rozohrávkou neponáhľajú.

89
    Podbrezová na útočnej polovici, prichádza záverečný tlak hostí.

88
    Toto neočakával žiaden z domácich futbalistov. Priamočiary útok hostí znamená skorigovanie, posledné minúty budú ešte dosť nervózne.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 350 divákov.

86
    Podbrezová B dáva gól! Pozrime sa na to! Prvá strela na Brédovu bránu v 86. minúte šla z kopačky RASTISLAVA FISCHERA, je z nej presný zásah. Dráma na záver zápasu. Ustoja to domáce Košice?

85
    Hostia získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

85
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Karaš, prichádza Harvila.

84
    Teraz to hostia nemysleli vôbec zle. Stredom poľa sa vybrali do útoku, akcia bola zastavená pred šestnástkou čistým odobratím lopty.

82
    Výborná myšlienka od domáceho hráča, škoda len, že to všetko zhaslo na finálnej fáze.

81
    Desať minút do konca, zápas sa už iba dohráva.

79
    Medzičasom sme sa dostali do záverečnej fázy zápasu, Košice si svoj náskok postrážia.

77
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Gáll, prichádza L. Tóth.

77
    Hosťujúci hráč sa prezentoval strelou mimo brány.

76
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a prisudzuje loptu domácim. Proti pravidlám hral jeden z hráčov hostí.

75
    Domáci futbalista sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

73
    Hostia poskytnutú možnosť nevyužívajú.

72
    Faulom na vlastnej polovici sa prezentovali aj domáci, zaujímavá príležitosť na skorigovanie pre Podbrezovú.

72
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová B: z ihriska odchádza Jedinák, prichádza Sokol.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová B: z ihriska odchádza Hric, prichádza Lukáčik.

70
    Lokomotíva v útoku neuspela, do konca duelu zostáva niečo vyše dvadsať minút.

69
    Hráč hostí teraz poťahal protihráča za dres, domáci budú zahrávať voľný kop.

66
    Domáci futbalista si pri ofenzívnej snahe pomohol nedovoleným spôsobom. Lopta pre hostí.

65
    Ďalší pokus mieri mimo, domáci sa teraz nevedia trafiť do priestoru troch žrdí.

64
    Na druhej strane Bréda nemusel čeliť ani jednému priamemu zakončeniu hostí.

63
    Po rohu prichádza ďalší zákrok Vavrúša. Konkrétne piaty v dnešnom meraní síl.

62
    Hosťujúci brankár mal plné ruky práce s touto strelou. Nakoniec sa bude kopať rohový kop.

61
    Za nami je hodina hry. Nič nenasvedčuje tomu, že by hostia dokázali zvrátiť vývoj zápasu.

60
    Strela mimo brány od domáceho futbalistu.

59
    Strela na úvod vyzerala nádejne, nakoniec sa domáci brankár nemusel báť. Lopta končí za bránou.

57
    Slabá exekúcia rohu, hostia sa ubránili.

56
    Po zmene strán budú prví roh zahrávať Košičania.

55

54
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

53
    Vhadzovanie pre hostí z ľavej strany na útočnej polovici.

52

51
    Tento ofenzívny atak sa buduje až od brány hostí.

50
    Domáci futbalisti kontrolujú priebeh duelu, v uplynulých minútach boli jasne lepší.

48
    Zaujímavú príchuť má tento zápas aj pre Kamila Kuzmu. Proti nemu totiž nastupuje viacero bývalých spoluhráčov z dnes už zaniknutého FC VSS Košice.

46
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová B: z ihriska odchádza Marchuk, prichádza Bellay.

46
    Začal sa druhý polčas.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Na záver polčasu ešte jedno zakončenie mimo od domácich hráčov.

45+1

45
    Plynú posledné sekundy prvého dejstva, Košice pohodlne nasťahované na polovici súpera.

44
    Podbrezová sa musí brániť aj v predposlednej minúte polčasu, nadstavovať sa veľa asi nebude.

43
    Žltú kartu dostáva Gáll (FC Lokomotíva Košice).

43
    Žltú kartu dostáva Válovčan (FK Železiarne Podbrezová B).

41
    Lokomotíva Košice dala gól!
    Košičania predsa skórujú ešte pred odchodom do šatní. Ak sa nič vážnejšie nestane, tak tri body zostanú na východnom Slovensku. Na 2:0 zvyšuje KAMIL KARAŠ.

40
    Do konca prvého polčasu zostáva niečo vyše päť minút, Lokomotíva so snahou opäť niečo vymyslieť.

39
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a nariaďuje voľný kop. Proti pravidlám hral jeden z domácich futbalistov.

38
    Futbalista hostí sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

37
    Bleskový protiútok sa končí zákrokom gólmana hostí. Skvelý prechod do útoku, to musíme pochváliť.

35
    Center do šestnástky síce dorazil, Košičania však na bránu nevystrelili.

34
    Faul hosťujúceho hráča. Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju bude Lokomotíva.

33
    Nádejná šanca je minulosťou, nepresnosť pochovala nádeje domácich.

32
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená faul a loptu pre domáci celok.

31
    Snaha domácich vychádza nazmar, center sa pred bránu ani nedostal.

30
    Skončila sa nám úvodná polhodina, Lokomotíva drží osud zápasu pevne v rukách, no aby mala po starostiach, mala by čo najskôr pridať aj druhý gól.

29
    Hostia sa musia mať na pozore, domáci si pripisujú ďalší strelecký pokus medzi tri žrde.

28
    Druhá strela šla mimo priestoru troch žrdí Vavrúša, ten rozohráva nakrátko.

26
    Tempo hry sa mierne upokojilo, Lokomotíva naďalej drží loptu na svojich kopačkách.

25
    Domáci futbalista to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

24
    Rýchly protiútok domácich nevyšiel, moment prekvapenia je premrhaný.

23
    Štatistiky na konci 22. minúty:

Strely na bránu – 2:1.
    Strely mimo bránu – 1:1.

21
    Píska sa ofsajd, jeden z domácich hráčov bol v čase prihrávky v postavení mimo hru.

20
    Dvadsať minút je za nami, Košice dominujú stretnutiu a Podbrezová hrá iba to, čo jej dovolia domáci hráči.

19
    Rohové kopy brániacim tímom problém zatiaľ nerobia.

18
    Roh si zahrajú aj hostia.

17
    Čo k tomu dodať? Rohový kop sa domácim vôbec nevydaril.

16
    Domáci futbalista vypálil projektil na bránu súpera, brankár hostí loptu vyráža na roh!

14
    Košičania konečne zatlačili hostí ako sa patrí a otvárajú skóre stretnutia. Vavrúš inkasuje z prvej strely na bránu, keď ho prekonal FRANTIŠEK VANCÁK.

13
    Domáci tím sa usadil na polovici súpera a zakladá postupný útok.

12
    Faul hostí v stredovom kruhu. Voľný kop pre domáci tím.

11
    Akcia domáceho mužstva po pravej strane nebola úspešná. Brankár hostí bude odkopávať od svojej svätyne.

10
    Košice zostávajú pri lopte, rezerva Podbrezovej sa naďalej musí mať na pozore. Sledujeme prakticky rovnaký obrázok hry.

9
    Favorit zápasu mal dobrý vstup do duelu, no svoju aktivitu nedokázal pretaviť do streleného gólu.

7
    Nie, Železiarne sa ubránili aj tentokrát a môžu si vydýchnuť.

6
    Tlak domácich sa navyšuje, druhý roh pre Košice.

6
    Center pred Vavrúša veľa neplechy nenarobil, Lokomotíva zostáva pri lopte.

5
    Prvý roh zápasu patrí Košičanom.

4
    Hostia majú na konte už jednu strelu, tá však šla iba mimo brány Brédu.

3
    Náznak šance vyprchal, Podbrezová sa pohodlne ubránila.

2
    Úvod zápasu opanovali domáci, ktorí smerujú dopredu.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FC Lokomotíva Košice: Bréda – Ilinjo, Gáll, Karaš, Cicman, Zajac (C), Pavúk, M. Tóth, Vancák, Kuľha, Horváth
    Náhradníci: Dický, Beli, Kolek, L. Tóth, Fabini, Harvila, Cmarko

FK Železiarne Podbrezová B: Vavrúš – Migaľa (C), Kupčík, Marchuk, Hric, Fischer, Magda, Jedinák, Haščák, Válovčan, Kuzma
    Náhradníci: Adamčák, Lihan, Lukáčik, Weiss, Bellay, Horváth, Sokol

Rozhodca: Gabriel Michlian – Peter Kováč, Matej Zemko.

Po vypadnutí zo Slovnaft Cupu sa Lokomotíva môže sústrediť iba na ligu. V minulom týždni sa to Košičanom veľmi nevydarilo, keď Loky prehrala na pôde Serede 1:2. Aj napriek tomu mužstvo z východu Slovenska ostalo na čele ligy, hoci iba o skóre pred Skalicou.

Súboj prvého s posledným. Rezerva Podbrezovej tróni už zopár kôl na poslednom mieste tabuľky. Po desiatich kolách majú Železiari iba päť bodov, ich skóre je výrazne negatívne – 10:24. V poslednom dueli "béčko" Podbrezovej na domácej pôde remizovalo s Interom Bratislava 1:1.

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 11. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej ligy.
    V dnešnom súboji si zmerajú sily FC Lokomotíva Košice a FK Železiarne Podbrezová B. Stretnutie sa začne o 15:00.