Znojmo – Bolzano 4:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
HC Bolzano
Pátek 19.01.2018, 18:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 41. kolo

Znojmo po obratu z 0:2 na 4:2 vítězí poprvé od 19. prosince za tři body a připisuje si cenné vítězství. Domácí hráči si jej za výkon zejména ve druhé polovině duelu zasloužili, klíčovou se ukázala být branka Tomáše Plíhala na 1:2 ve 30. minutě, po které se obraz hry změnil a od té chvíle měli Orli více ze hry a byli nebezpečnější. Díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (20:46:13)

59:43
    Orli právě vstřelili branku!
    Po zámku Bolzana se k puku dostal COLTON YELLOW HORN a bekhendem ze středního pásma trefuje odkrytou klec. První bod v dresu Znojma si připisuje také Olsen. Znojmo vyhraje poprvé od 19. prosince. Asistence: Ryan Olsen.

59:29
    Gartnerova tečovaná střela končí na betonu Schwarze.

59:14
    Bolzano kombinuje před Schwarzem, zatím bez střelby.

58:53
    Hosté se sami vyhání z útočného pásma.

58:39
    Bernard z levého kruhu míjí vzdálenější tyč.

58:17
    Olsen stíhal vyhozený kotouč, ale z ostrého úhlu už nedokázal zamířit bekhendem mezi tři tyče.

58:05
    Tuokkola zůstává na střídačce, hosté v šesti bez brankáře.

58:05
    Oddechový čas pro Kaie Suikkanena a jeho tým.

58:05
    Až teď italský celek prošel před Schwarze, Tomassoniho rána je ztečována do ochranné sítě nad brankou.

57:41
    Bolzano se zatím nemůže dostat do útočného pásma, Orli dobře brání.

57:21
    Špaček s Plíhalem dobře forčekují a drží hru dál od Schwarze.

57:06
    Marek Schwarz dvakrát zachytil nahozený kotouč a přerušuje hru.

56:44
    Mrázek z ostrého úhlu vylekal dorážkou Tuokkolu, hosté rychle obrací hru a spěchají před Schwarze.

56:13
    Yellow Horn s Olsenem se dostali do brejku dvou na jednoho, těžkou přihrávku prvně jmenovaného ale nová akvizice Orlů nemohla zpracovat.

55:16
    Tentokrát domácí jen posouvají hru do středního pásma a můžou vystřídat.

54:53
    Vzápětí podobný scénář, je tu icing Znojma.

54:18
    Střílená přihrávka nenašla adresáta, je z toho zakázané uvolnění Orlů. Buly po Schwarzově pravici.

53:30
    Yellow Horn hrál v útočném pásmu naslepo za sebe na obránce na modré, ten tam ale nebyl. Znojmo přesto zůstává u kotouče.

52:39
    Schwarz ve zbytku oslabení nemusel zasahovat, Zajíc je na ledě.

51:55
    Bolzano zatím nehraje přesilovku příliš dobře, Orli se podruhé v krátkém sledu dostali k puku a vyhazují.

51:14
    Micelli dostal přihrávku na pravý kruh, měl hodně místa i času, sjel si blíže ke Schwarzovi, ale puk za něj nepropasoval.

50:39
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Zajíc – 2 min., hákování).

50:19
    Plíhal se Špačkem se trochu se štěstím dostali k zakončení až přímo před Tuokkolu, nakonec měl finský gólman co dělat, aby dorážky znojemských útočníků udržel.

49:34
    Výborný obranný zákrok Olsena, který obral o kotouč Oleksuka, který se už už chystal zakončit před Schwarzem.

49:08
    Znojmo zjednodušilo hru, nyní ale málem profitovalo z dlouhé přihrávky na rozjetého útočníka, jen o centimetry ale nevyšla na útočné modré a rozhodčí pískají ofsajd.

47:52
    Útok Bolzana zastavuje ofsajd.

47:20
    Hra vysokou holí. Vhazovat se bude před gólmanem Schwarzem.

47:10
    Orli kombinují na vlastní polovině.

46:30
    Rozhodčí nejprve chtěl uložit trest za příliš mnoho hráčů, nakonec se však po poradě rozhodl vyloučení zrušit, a tak se hraje v pěti na obou stranách.

45:45
    Olsen se dostal k zakončení z pravého kruhu pro vhazování, avšak gólman Tuokkola si dokázal poradit svým betonem.

45:11
    Zakázané uvolnění Bolzana. Znojmo drží puk většinu času na svých holích a nyní poprvé v zápase má v zádech i vedení.

43:31
    Rána od modré a Plíhalova teč málem přinesly další branku, kotouč prosvištěl o centimetry vedle levé tyče.

43:18
    Yellow Horn našel od zadního mantinelu Čípa, jeho střelu těžké pozice krotí Tuokkola na betonech.

42:21
    Znojmo otáčí vývoj zápasu, poté co Němec z rohu útočného pásma našel před brankou volného PETRA MRÁZKA a dnes velmi aktivní útočník střelou po ledě k levé tyči překonává Tuokkolu. Velká radost znojemského týmu na ledě. Asistence: Erik Němec.

41:33
    Na druhé straně krotí Schwarz střelu Marchettiho z vrcholu kruhu.

41:25
    Čípovo nahození z ostrého úhlu nenadělalo Tuokkolovi problémy.

40:01

Sledovali jsme třetinu dvou zcela rozdílných polovin. Prvních deset minut pokračovalo velké trápení Znojma, bezzubé útočné akce a nejistota v zadních řadách. Když Halmo ve 28. minutě zvýšil z brejku na 2:0, vypadalo to s českým týmem zle. Jenže situaci změnilo Plíhalovo snížení na 1:2 v polovině třetiny. Po něm Znojmo zabralo, zlepšilo pohyb, napadání i důraz před brankou, rychle vyrovnalo a mělo i další šance. Skóre je tak po čtyřiceti minutách vyrovnané. Další třetina začne přibližně ve 20:12.

40:00

39:35
    Olsen se prosadil mezi dvěma protihráči, přihrávku na Yellow Horna ale zblokovala obrana hostů.

39:00
    Hezká kombinace na jeden dotek v podání Orlů, Němec ji zakončoval ranou pod břevno z ostrého úhlu, těsně přestřelil.

38:36
    Němec na modré chyboval, jeho přihrávku vystihl protihráč, naštěstí pro znojemské barvy se rychle vrátil Lattner a zabránil situaci podobné druhému gólu Bolzana.

38:21
    Mrázek to z levého kruhu zkusil rychlým švihem, trefuje boční síť.

37:40
    Tečované vyhození Yellow Horna dobruslil Číp, našel na modré Zajíce, jeho prudkou ránu Tuokkola neviděl, ale vyráží ji tělem mimo branku.

36:50
    Po nepřesné rozehrávce je pískán icing Znojma, hra se vrací před Schwarze, Orli nemůžou střídat.

35:59
    Bolzano je v plném počtu.

35:38
    Orli začali mnohem více chodit před branku, další Bořutovu ránu finský gólman vůbec neviděl, v klinči s jedním ze znojemských útočníků ji vyráží nad branku.

35:22
    Mužem posledních minut je Jan Lattner, nyní prokličkoval hostující obranou a nabil Bořutovi, jeho tvrdou ránu vyráží Tuokkola.

34:35
    Orli se vlastní nepřesností dostali ven z pásma a musí začínat zpoza Schwarzovy brány.

33:59
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Glira – 2 min., držení protihráče).

33:10
    Zápas nabral na tempu, také se přiostřilo. Orli zlepšili pohyb a Bolzano má problémy hlavně ve středním pásmu.

31:14
    Velmi rychle je vyrovnáno, v pokračujícím tlaku objel útočné pásmo Lattner, rozhodil tak obranu soupeře a z celé situace nakonec těžil JOSEF ZAJÍC, který se opřel do volného puku a trefil se parádně pod horní tyč. Tuokkola neměl nárok. Zajíc spolu se střelou inkasoval tvrdý strom od bránícího hráče, ale zvedá se z ledu a vypadá v pořádku. Asistence: Jan Lattner, Adam Raška.

31:09
    Znojmo je najednou v tlaku, Raškovu střelu z levého kruhu vykopává Tuokkola.

29:44
    Znojmo se v kritické chvíli vrací do zápasu, poté co situaci tři na dva vyřešil Špaček svělou přihrávkou na volného TOMÁŠE PLÍHALA, a ten z mezikruží propálil Tuokkolu. Zkušený centr dává svůj druhý gól v sezóně. Asistence: Marek Špaček, Antonín Bořuta.

28:34
    Micelli a jeho sražený pokus končí mimo Schwarzovu klec.

27:33
    Bolzano právě vstřelilo branku!
    Z riskantní kombinace nakonec vzešla chyba Mrázka na modré. Znojemský útočník jen nastřelil protihráče, MICHAEL HALMO přebruslil vracející se obránce a pěknou ranou do horního růžku překonává Schwarze! Bez asistence.

27:12
    Znojmo kombinuje v útočném pásmu, Lattner hezky střílí od modré, jenže Tuokkola má opět čistý výhled a vyráží.

26:18
    Dlouhý tlak Bolzana skočil jeho chybou, po níž se Raška s Mrázkem dostali do brejku dvou na jednoho. Mrázek to vzal na sebe, z pravého kruhu prudce pálil, ale Tuokkola byl připraven a má puk v náručí.

25:22
    Opět podobná situace, znojemská pětice na ledě těžce vydechuje a potřebovala by vystřídat.

24:40
    Dlouhá přihrávka domácích nenašla adresáta, je z toho icing Orlů a buly před Schwarzem.

23:40
    Číp se Špačkem šli v rychlém protiútoku středem kluziště do zakončení, ale neprosadili se proti zformované obraně hostů.

22:22
    Angelidis se zčista jasna zjevil sám před brankou mezi znojemskými dresy, dokázal vystřelit i dorážet, ale Marek Schwarz teď drží svůj tým

21:49
    Oleksuk se v oslabení protáhl mezi třemi protihráči, před Schwarzem ale nezamířil přesně.

21:05
    Ani Plíhal ani Yellow Horn z pravého kruhu nenasměrovali svou ránu mezi tři tyče.

20:37
    Nepřesná rozehrávka a icing Orlů.

20:22
    Lakosovu ránu od modré vyráží Tuokkola do rohu.

20:01
    Znojmo po vyloučení Gliry na konci první části začíná přesilovku.

20:01

Je to stále hodně podobná písnička, Znojmo je na domácím ledě aktivnějším celkem, jenže jeho střely nejsou příliš nebezpečné. Znojemští pálí ze stran, od modré a na většinu puků brankář soupeře dobře vidí. A tak se zatím o jediný gólový úspěch postarali hosté, když Gartnerovo nahození nešťastně tečoval do vlastní branky Lakos. Další třetina začne přibližně v 19:12.

20:00

20:00
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Glira – 2 min., hákování).

19:58
    V samotném závěru byl faulován pronikající Yellow Horn, který bekhendem z ostrého úhlu minul branku, ale Orli do druhé třetiny vstoupí přesilovkou.

19:23
    V této třetině už snad poosmé pálí na branku Bořuta, opět hezká střela, ovšem opět také Tuokkola s čistým výhledem a zákrokem relativně "na pohodu".

18:50
    Plíhalův útok za brankou přišel o kotouč a musí se rychle vracet.

17:26
    Jen jsem to dopsal, měl na hokejce druhý gól Bolzana Michele Marchetti, poté co si Bolzano jednoduše vykombinovalo obranu Orlů a dva hráči stáli sámi před Schwarzem. Znojemský gólman ale skvělým zákrokem zastavil Marchettiho ránu a nedovolil připraveným útočníkům ani dorážku.

17:02
    Icing Orlů, kteří jsou aktivnější, jenže podobně jako minule jim chybí góly.

15:50
    Na pravém křídle se uvolnil Mrázek, dostal se před brankáře a mířil prudkou ranou mezi betony, Tuokkola puk nezachytil, ale ten se k jeho štěstí odšoural těsně mimo levou tyč.

14:32
    Plíhal nyní nahrál Bořutovi, který střílel z levého kruhu. Obranu hostů však neprostřelil.

13:15
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Biro – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Angelidis – 2 min. + 2 min., hrubost).

13:15
    Po Eggerově střele od modré se nyní u znojemské branky strhla bitka mezi Birem a Angelidisem. Bude se vylučovat.

11:34
    Hosté nyní opět kombinovali v útočné třetině. Zakončovat se od modré pokoušel Tomassoni, úspěšný však nebyl.

10:58
    Marchetti to zkoušel od modré, jeho střelu se do znojemské svatyně ze vzniklého závaru před brankou pokoušel dorážet Michael Halmo. Úspěšný však nebyl. Velká šance hostů.

09:37
    Němcova střela od modré byla tečována, a skončila tak v ochranné síti.

09:14
    Desousa zkoušel znojemského brankáře překonat z pravého kruhu. Neuspěl.

08:51
    Zajímavá situace. Olsenova překvapivá střela z ostrého úhlu zasáhla Tuokkolu zřejmě do nepříliš chráněných třísel a finský gólman se svíjí na ledě, momentálně v péči lékaře.

08:27
    Do Čípovy střely z pravého kruhu vložil hůl pozorný obránce.

07:39
    Do protiútoku tří na dva se vydalo Bolzano, Halmův pokus kousek za modrou byl ale zblokován do rohu.

07:03
    Pěkná rána Bořuty od modré, jenže Tuokkola na ni i přes clonícího Němce viděl a chytá puk do lapačky.

06:29
    Glirův pokus z první přes obránce nebyl příliš nebezpečný, Schwarz v pohodě chytá.

05:34
    Teď už finskému gólmanovi puk vypadl po Stehlíkově ráně od modré, ale obránci italského klubu nedovolili Orlům dorážet.

05:29
    Spolu s návratem vyloučeného Tomassoniho chytá Tuokkola dorážku Špačka.

05:10
    Antonín Bořuta rozdával přihrávky z modré čáry, jeho poslední pálil z první nebezpečně Němec, ale Tuokkola puk udržel i před clonícími hráči.

04:49
    Bořuta si na modré hezky vybruslil do střelecké pozice, jeho tvrdý příklep ale blokuje clonící hráč.

04:05
    Lakos na modré nabil Čípovi, jeho příklep z první míří jen do ochranné sítě.

03:26
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Tomassoni – 2 min., podražení).

02:28
    Nebylo daleko k naprosto kuriozní trefě. Orli totiž při signalizované výhodě hráli v šesti bez brankáře a prudká přihrávka z útočného pásma mezi dva obránce se jen o centimetry netrefila do prázdné znojemské klece!

02:04
    Hosté jdou do vedení po šťastném gólu. Od modré pálil CHARLES GARTNER a clonící André Lakos letící puk tečoval holí nešťastně přímo mezi Schwarzovy betony. Asistence: Matt Tomassoni, Matias Sointu.

01:54
    Frigo si sjel před Schwarze a na jeho hůl mířila prudká přihrávka od zadního mantinelu, znojemský gólman byl ale u puku dřív.

01:17
    Olsen poprvé v akci, pokoušel si obhodit obránce na modré, ale byl odstaven.

01:05
    Yellow Horn si najel do pásma, místo přihrávky volnému Olsenovi se ale vydal mezi tři protihráče a o puk přišel.

00:28
    Znojmo začalo aktivně, Bořuta střílel od modré a teč od brusle jednoho z hráčů Bolzana byla velmi nebezpečná. Tuokkola se štěstím našel puk v lapačce.

00:01

Oba celky jsou na ledě, probíhá představování zahajovacích formací.

Nová akvizice Orlů Ryan Olsen nastupuje v centru druhé formace s Yellow Hornem a Čípem.

HC Bolzano: Tuokkola (Smith) – Gartner, Tomassoni, Egger, Marchetti, Carlisle, Glira, Schweitzer – Micelli, Angelidis, Monardo – Halmo, Oleksuk, Frank – Frigo, Bernard, Marchetti – Sointu, DeSousa, Petan.

Rozhodčí: Piragić, Trilar – Nagy, Soos.

Povzbuzením by pro Orly mohlo být nasazení nové kanadské posily Ryana Olsena, o jeho startu se ale ještě rozhoduje na základě toho, zda budou před večerním duelem vyřízeny všechny formality jeho přestupu.

Znojmo vydolovalo z loňských dvou říjnových klání s Bolzanem čtyři body. Na ledě soupeře zvítězilo, před domácím publikem ale prohrálo v prodloužení. Momentálně se ale Orli nachází na poslední příčce ligové tabulky a ví, že do play-off už vede cesta jedině přes spodní nadstavbovou skupinu.

Lišky ale nečeká ve zbývajících čtyřech utkání nic lehkého. Šestibodovou ztrátu budou chtít smazat nejen ve Znojmě, ale i v sobotním duelu s Vídní. Pro Bolzano tedy půjde o rozhodující víkend. „Musíme se snažit vytěžit z naší hry maximum, uvidíme, jestli to bude stačit. Ve Znojmě ani ve Vídni to nebude snadné, ale budeme se snažit získat všech šest bodů,“ pronesl před důležitými zápasy útočník Italů Viktor Schweitzer.

Bolzano se díky solidnímu finiši nadále drží v blízkosti pozic zajišťujících vyřazovací boje. Již šest zápasů v řadě dokázali Italové bodovat, přičemž čtyřikrát zvítězili v základní hrací době. Tým navíc patří k těm nejlepším v proměňování přesilových her, v nichž řádí hlavně v posledních zápasech.

V pátek se na znojemském ledě potkají dva týmy, které se pohybují ve spodních patrech ligové tabulky letošního ročníku EBEL – český zástupce ze Znojma a italské Bolzano.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 30. Plíhal (Špaček, Bořuta), 32. Zajíc (Lattner, Raška), 43. Mrázek (Němec), 60. Colton Yellow Horn (Olsen) – 3. Gartner (Tomassoni, Sointu), 28. Halmo

HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Halász) – Biro, Lakos, Lattner, Bořuta, Tejnor, Stehlík, Zajíc – Němec, Raška, Mrázek – Yellow Horn, Olsen, Číp – Novák, Plíhal, Guman – Csamangó, Beroun, Špaček.

Rozhodčí: Piragić, Trilar – Nagy, Soos