Sparta – Slavia 9:4 (kon.) | Kladno – Žďár n/S 6:3 (kon.) | Zlín – Chomutov 5:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Jihlava 4:3 (kon.) | Přerov – K. Vary 3:4 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Havířov 2:5 (kon.)
HC Sparta Praha
9:4 (3:0, 2:2, 4:2 - N 0:1)
HC Slavia Praha
Pátek 21.12.2018, 15:30 • Tipsport aréna (Holešovice) • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Já děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů na počtenou! Mějte pěkný pátek, potažmo víkend! (18:00:03)

Sparta dnes svého soka předčila ve všech aspektech, byla rychlejší, hladovější, kvalitní v zakončení, kvalitní v kombinaci, hrála parádní hokej. Slavia dnes neměla šanci, zaostával za svým rivalem a vysoký rozdíl ve výsledku jen ukazuje, jak jednostranný zápas byl.

64:54
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia vítězí prodloužení, když už se vše chystalo k nájezdům, 6 vteřin před konce mse trefil ŠTĚPÁM TUREK. Asistence: Filip Macek, Roman Málek.

64:26
    Na druhé straně zachránil hosty od pohromy brankář Málek bravurním a efektním zákrokem.

64:18
    Slibně se rozvíjející akci zastavil ofsajd.

63:55
    Škorpík likviduje samostatný únik Slavie, ta zachytila špatnou rozehru soupeře a měla velkou šanci prodloužení vyhrát, nestalo se.

62:52
    Šance na průnik zastavena na poslední chvíli, sparťané už uháněli dopředu.

61:44
    Poslední minutku Sparta lepší na puku.

60:48
    Trojice sparťanů pěkně zamotala hlavu obranné trojici protivníka.

60:11
    Slavia jako první dobyla pásmo.

60:01

59:43
    Tempo opadlo, o vítězi je rozhodnuto, chvíli to vypadalo, že se Sparta nahecuje na desátý gól, ale to se zatím nevede.

58:15
    Sparta právě vstřelila branku!
    Přihrávka přes šíři pásma a brankář Málek se nestihl přesunout. Zakončení z první. Sparta vede 9:4. Autorem branky je NIKITA GURJEVSKIJ. Asistence: Marek Bláha, Michal Klimo.

56:55
    Útočník Slavie byl v dobré příležitosti osamocen, ale puk mu ujel do úhlu, neměl ho zpracovaný a brankář mu ho vypíchl.

55:46
    Gólové hody pokračují, Ježíšek naděluje už nyní. Slavia se prosadila po pravém křídle, nahození na brankáře, ten puk neudržel a dorážka rychle dotírajících hráčů Slavie. Autorem branky je DAVID KIŽLIN. Asistence: Maxim Havrda, Jakub Janča.

54:46
    Sešívaní se lehce probudili a střílí třetímbranku v utkání. Autorem branky je TOMÁŠ MAREČEK. Asistence: Patrik Martinec.

54:20
    Na Škorpíka letěly dvě rány, ale byl připraven, přesto, že na něj střela neletěla skoro tři minuty.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 7. O. Pšenička (Gluzman,), 8. Obadal (Klimo, Slavíček), 12. Gluzman (Bláha), 33. O. Pšenička (Prchal), 35. Schwamberger (Prchal, Klimo), 45. D. Vitouch (Rubeš), 50. Rubeš (Havlín, Gajdoš), 51. Klimo (Slavíček, Prchal), 59. Gurjevskij (Bláha, Klimo) – 22. Turek (Křenek, Srdínko), 38. Křenek (Havrda, Bureš), 55. Mareček (Martinec), 56. Kižlin (Havrda, Janča), 65. Turek (Mecek, Málek)

HC Sparta Praha: Škorpík (Cichoň) – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Gurjevskij, Tomek, Gajdoš – Klimo, Schwamberger, Slavíček, Obadal, Rubeš, O. Pšenička, Dani, Gluzman, D. Vitouch
    HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Fiala, Mareček, Bureš, Srdínko, Macek, Holý – Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hasil, Turek, Janča, Martinec, Petrák

Rozhodčí: Lacina – Svoboda, Šimánek