Toronto – Florida 6:1 (kon.) | Philadelphia – Nashville 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 2:1 (kon.)
Carolina – Detroit 1:4 (kon.) | Boston – Anaheim 3:1 (kon.) | Columbus – New Jersey 2:1 (kon.)
Dallas – Chicago 2:5 (kon.) | Calgary – Tampa 4:5 (1:2 po s.n.) | Arizona – Montreal 1:2 (kon.)
Vegas – NY Islanders 4:2 (kon.) | Vancouver – St. Louis 5:1 (kon.) | San Jose – Winnipeg 3:5 (kon.)

3. Brandon Pirri (VGK) 1+0 (06:44:54)

Statistiky: Střely na bránu: 47-21; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 50%-50%; Hity: 24-25; Přesilové hry: 1/2-0/2; Trestné minuty: 6-6.

Mathew Barzal a Brock Nelson v závěru první třetiny skórovali v rozpětí pouhých 68 sekund a Islanders vstupovali do prostřední části utkání s dvoubrankovým vedením. Vegas ovšem bylo střelecky aktivnější a podařilo se mu zápas zaslouženě otočit, když uprostřed druhé třetiny nejprve snížil Brandon Pirri a ve třetí části v rozpětí 63 sekund dokonali obrat William Karlsson a Paul Stastny. Skvělý obrat Golden Knights ještě završil střelou do prázdné brány Nate Schmidt. Konečný výsledek zápasu v T-Mobile Areně. Vegas Golden Knights 4 New York Islanders 2.

59:45 Nate SCHMIDT - 4:2

59:45
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Golden Knights skvěle napadali rozehrávají Islanders a NATE SCHMIDT z obranného pásma obloukem poslal puk do prázdné brány hostů!

59:10
    Islanders se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a Thomas Greiss se zase vrací do brány.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:46
    Puk byl sražen mezi střídačky a Islanders si ihned po přerušení hry vyžádali oddechový čas.

58:38
    Thomas Greiss naskočil na střídačku a Islanders zkouší v závěru vyrovnat při hře bez brankáře!

56:44
    Marc-André Fleury předvedl v rychlém sledu další dva zákroky, když se dvakrát marně snažil překonat Anthony Beauvillier, a Vegas se poté ocitlo v postavení mimo hru.

56:26
    Vyloučený Pierre-Édouard Bellemare je zpět na ledě a Vegas přečkali klíčovou přesilovou hru utkání.

55:07
    Marc-André Fleury předvedl skvělý zákrok a Golden Knights se poté podařilo kotouč vyhodit.

54:26
    Pierre-Édouard Bellemare byl vyloučen na dvě minuty za držení a Islanders si zahrají po krátké reklamní přestávce druhou přesilovou hru.

54:22
    Johnny Boychuk vypálil na pravém křídle od modré čáry a Marc-André Fleury puk lapačkou vytáhl mimo.

52:53
    Islanders se nepodařilo rozehrát a hra byla kvůli zakázanému uvolnění hostí přerušena.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 29. Pirri (Schmidt, Eakin), 47. W. Karlsson (Theodore, Schmidt), 48. Stastny (R. Smith, Holden), 60. Schmidt – 19. Barzal (Jo. Bailey), 20. B. Nelson (Eberle, Pulock)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Holden, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pirri, Stastny, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.
    New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, Sbisa, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Komarov, Filppula, Ho-Sang – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Steve Kozari, Pierre Lambert. Čároví: Travis Gawryletz, Darren Gibb

Diváci: 18226