Buffalo – Florida 4:3 (kon.) | Philadelphia – Carolina 3:5 (kon.) | Boston – Calgary 6:4 (kon.)
NY Islanders – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Vancouver 2:0 (kon.) | St. Louis – Washington 5:2 (kon.)
Los Angeles – Tampa 2:6 (kon.)
New York Islanders
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 04.01.2019, 01:30 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

New York Islanders vstoupí do nového roku 2019 domácím utkáním proti Chicagu, proti kterému v Nassau Coliseum odehraje první ze dvou vzájemných zápasů v letošní sezóně NHL. Odvetný zápas je na programu 23. ledna a odehraje se v United Center.

NEW YORK ISLANDERS

Hráči Islanders vyhráli čtyři zápasy v řadě poté, co na Silvestra zvítězili v Buffalu 3:1. New York Islanders ve Východní konferenci bojuje o druhou divokou kartu a za osmým Montrealem zaostává o jeden jediný bod, navíc má dvě utkání k dobru. Klíčovými hráči týmu jsou brankář Robin Lehner a útočník Mathew Barzal, kteří se nachází ve fantastické formě. Bývalý brankář Sabres Robin Lehner vychytal Islanders pět výher v řadě a v průměru inkasoval 2,14 gólu na zápas, což je nejlepší bilance ze všech brankářů NHL, zatímco Mathew Barzal bodoval v pěti zápasech v řadě, během nichž vstřelil šest gólů a zaznamenal tři asistence, celkem 9 bodů.

CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago vyhrálo pět z posledních sedmi utkání, ve Winter Classic ovšem nestačilo na Boston a prohrálo 4:2. Blackhawks na konci roku 2018 přivedli Drakea Caggiulu a Jasona Garrisona, kteří přišli z Edmontonu výměnou za Brandona Manninga a Robina Norella. Nejproduktivnějším hráčem Chicaga je s 50 body Patrick Kane, který během letošní sezóny NHL nasázel 22 gólů a k nim přidal 28 asistencí. Hned za ním je Jonathan Toews, který letos zaznamenal 36 bodů.

Předpokládané úvodní sestavy:

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee, B. Nelson, Ho-Sang – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey – Dal Colle, Komarov, Kühnhackl – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Chicago Blackhawks: C. Ward (Delia) – Keith, E. Gustafsson, Forsling, Seabrook, Dahlström, C. Murphy – Saad, J. Toews, Kahun – Anisimov, D. Strome, P. Kane – DeBrincat, Kämpf, Sikura – Hayden, Krüger, Perlini.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Ho-Sang – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Dal Colle, Komarov, Kühnhackl – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Barry Trotz.

Chicago Blackhawks: Delia (C. Ward) – Keith (A), E. Gustafsson, Forsling, Seabrook (A), Dahlström, C. Murphy – Saad, J. Toews (C), Kahun – Anisimov, D. Strome, P. Kane – DeBrincat, Kämpf, Sikura – Hayden, Krüger, Perlini. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Trevor Hanson. Čároví: Ryan Galloway, Steve Barton.

00:01

00:01
    Blackhawks vyhráli úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi New Yorkem Islanders a Chicagem bylo zahájeno.

00:19
    Islanders rychle otočili hru a na bodu levého kruhu pro vhazování se dostali ke střele, kterou Collin Delia vyrazil.

01:08
    Patrick Kane na levém křídle vyhrál závod o puk a zakázané uvolnění proti Chicagu se nakonec nepískalo.

01:32
    Mathew Barzal se dostal na pravém křídle ke střele z ostrého úhlu a puk skončil na boční síti. Útočník Islanders se ale k puku vrátil a po vyjetí zpoza brány na levém křídle vypálil od modré čáry, Collin Delia byl ale připravený a puk levým betonem vyrazil.

02:08
    Anthony Beauvillier na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu zápěstím a Collin Delia tentokrát ukryl puk v náručí.

02:12
    Johnny Boychuk vypálil ihned po vhazování od modré čáry a jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

02:25
    Johnny Boychuk tentokrát vypálil s příklepem na vrcholu pravého kruhu a jeho bombu zablokoval Gustav Forsling.

02:46
    Blackhawks na levém křídle nemohli pokračovat v útoku a navíc jim bylo odpískáno úmyslné postavení mimo hru.

03:05
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Duncan Keith na levém křídle vypálil od modré čáry a těsně před bránou puk tečoval Brandon Saad, Robin Lehner sice dokázal zasáhnout levým betonem, proti bekhendové dorážce DOMINIKA KAHUNA v blízkosti pravé tyče už byl ale bezmocný! Chicago vede v Brooklynu rázem 1:0. Asistence: Brandon Saad a Duncan Keith.
    03:05 Dominik KAHUN - 0:1

03:41
    Brock Nelson se ocitl po vyjetí zpoza brány u levé tyče ve slibné šanci, z blízkosti ale Collina Deliu nepřekonal.

04:29
    Islanders byla na levém křídle odpískána přihrávka rukou a hra byla v Nassau Coliseum znovu přerušena.

05:13
    Brent Seabrook nepřesně rozehrál podél střídaček, puk byl ale natolik pomalý, že se zakázané uvolnění nepískalo.

05:40
    Dominik Kahun vystřelil na vrcholu mezikruží po zpětné diagonální přihrávce z levého kruhu bez přípravy, jeho rána s příklepem ale byla před bránou zablokována.

06:10
    Nick Leddy na levém křídle vypálil od modré čáry a těsně před bránou byl puk nebezpečně tečován, Collin Delia ale dokázal kotouč lapačkou vytáhnout mimo.

06:47
    Islanders právě vstřelili branku!
    Johhny Boychuk na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk se od jednoho z obránců Blackhawks odrazil do levého kruhu, kde MATHEW BARZAL napřáhl z ostrého úhlu ke střele s příklepem a bez přípravy zamířil pod horní tyč odkryté brány! Je to 1:1. Asistence: Anthony Beauvillier a Johnny Boychuk.
    06:47 Mathew BARZAL - 1:1

07:12
    Islanders se před pár sekundami podařilo vyrovnat a po přerušení hry dostává prostor první reklamní přestávka.

07:50
    Carl Dahlström zkusil na levém křídle vypálit od modré čáry, jeho rána s příklepem ale byla zablokována.

08:48
    Erik Gustafsson vypálil od modré čáry a v blízkosti levé tyče se dostal ke střele Arťom Anisimov, z blízkosti ale trefil pouze brusli jednoho z hráčů domácích Islanders.

09:25
    Islanders vypálili na bodu pravého kruhu pro vhazování s příklepem a Collin Delia na přední tyči puk hrudí vyrazil.

10:41
    Collin Delia si připsal další úspěšný zákrok proti střele Islanders z levého křídla a puk podržel. Komerční přestávka.

11:23
    Cal Clutterbuck na bodu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele a chtěl brankáře Chicaga překonat mezi betony, jenže Collin Delia je včas sevřel a puk skvěle vyrazil!
    11:23 Cal Clutterbuck se nádherně uvolnil, ale neskóroval
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:36
    Adam Pelech byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Blackhawks si zahrají první přesilovou hru zápasu.

11:55
    Leo Komarov se po propadnutí Chicaga řítil sám na bránu, střelou zápěstím ale našel pouze otevřenou náruč pozorného Collina Delii!

12:43
    Islanders se podařilo vyhodit puk podél střídaček a zatím zvládají oslabení velice dobře.

13:36
    Vyloučený Adam Pelech je zpět na ledě a domácí Islanders hrají opět v plném počtu.

13:54
    Anthony Beauvillier na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu bekhendem a těsně minul vzdálenější levou tyč.

14:46
    Brock Nelson chtěl před vrcholem pravého kruhu vystřelit s příklepem, jeho rána ale byla zablokována.

15:19
    Nahození Anderse Leeho bylo přizvednuto do ochranné sítě a prostor dostává další komerční přestávka.

15:36
    Jonathan Toews nebyl u pravé tyče včas a Robin Lehner zmrazil odražený puk pod svou lapačkou.

15:45
    Brent Seabrook si počíhal na obranné modré čáře na kolmou přihrávku Islanders a přizvedl puk mimo ledovou plochu. Vhazování ve středovém kruhu.

16:00
    Tom Kühnhackl se snažil vystřelit na bodu levého kruhu, jenže jeho pokus na bránu Chicaga neprošel.

16:27
    Leo Komarov využil volného prostoru, který se před ním otevřel v mezikruží, jeho prudká střela zápěstím ale minula pravý horní roh brány Blackhawks.

17:08
    Mathew Barzal se dostal v pravém kruhu k odraženému puku a rychlou přihrávkou po ledě hledal na vzdálenější levé tyči jednoho ze spoluhráčů, Anthony Beauvillier to ale nečekal. Ze šance nic.

18:05
    Carl Dahlström vypálil od modré čáry a jeho rána před bránou trefila brusli útočníka Anderse Leeho.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Dominik Kahun po třech minutách a pěti sekundách poslal Chicago do vedení, jenže hosté se z vedení dlouho neradovali, protože na opačné straně udeřil Mathew Barzal a bodoval v šestém zápase v řadě. Skóre po první třetině utkání v Nassau Coliseum v New Yorku. New York Islanders 1 Chicago Blackhawks 1.

Druhá třetina začne přibližně v 2:34.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-3; Zablokované střely: 5-7; Vhazování: 79%-21%; Hity: 7-6; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

20:01

20:10
    V Nassau Coliseum začala druhá třetina a Islanders po pouhých 10 sekundách vyhodili puk na zakázané uvolnění.

20:33
    Connor Murphy před vrcholem mezikruží napřáhl po zpětné přihrávce z pravého křídla k prudké ráně bez přípravy, kterou Robin Lehner hrudí úspěšně vyrazil.

21:12
    Arťom Anisimov se ocitl v mezikruží ve slibné šanci a rychle mířil po ledě k levé tyči, Robin Lehner ale skvěle zasáhl pravým betonem a puk vyrazil mimo bránu.

22:26
    Leo Komarov na levém křídle skvěle vybojoval puk a snažil se protáhnout před bránu, jenže neuspěl.

22:32
    Michael Dal Colle vypálil na bodu levého kruhu s příklepem a Collin Delia na přední tyči puk vyrazil.

23:00
    Islanders vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění a Barry Trotz byl na střídačce hodně zamračený.

23:26
    Blackhawks střelou z vrcholu pravého kruhu mířili k přední tyči, Robin Lehner ale zasáhl svým levým betonem a Jonathan Toews se k dorážce nedostal.

24:37
    Anders Lee na levém křídle vystřelil z téměř nulového úhlu a Collin Delia ucpal prostor na přední tyči.

24:53
    Dylan Strome vystřelil na bodu pravého kruhu a Robin Lehner proti jeho střele vytáhl parádní semafor.

25:17
    Mathew Barzal vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Collin Delia zmrazil puk pod svou lapačkou.

25:21
    Islanders na levém křídle vyhráli vhazování a okamžitě vypálili od modré čáry, Collin Delia byl ale připraven.

26:17
    Joshua Ho-Sang během pouhých pěti sekund dvakrát posílal puk z levého rohu útočného pásma před bránu, ani v jednom případě ale nikoho nenašel.

26:45
    Jonathan Toews se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže z otočky trefil pouze levý beton Robina Lehnera! Chicago málem vedlo.
    26:45 Jonathan Toews mohl vrátit Hawks ztracené vedení!

27:06
    Nahození Blackhawks bylo přizvednuto do ochranné sítě a nastává čas na krátkou komerční přestávku.

27:38
    Gustav Forsling vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a kotouč skončil v lapačce Robina Lehnera.

28:12
    Islanders na pravém křídle vystřelili od hrazení a puk po ledě zamířil do vnějšího oblouku brány Chicaga.

29:16
    Marcus Krüger chtěl nahodit puk podél střídaček do útočného pásma, jenže kotouč se od hrany mantinelu odrazil do ochranné sítě a hra byla přerušena.

30:03
    Joshua Ho-Sang a Mathew Barzal bojovali v pravém rohu útočného pásma o puk, ovšem marně.

30:53
    Brent Seabrook nahazoval puk do útočného pásma a od jednoho z hráčů Islanders se odrazil mimo ledovou plochu. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

31:16
    Collin Delia zmrazil nahození Islanders od modré čáry pod lapačkou a hra byla znovu přerušena.

31:45
    Leo Komarov před trestnými lavicemi sebral volný kotouč a rychle ho zavážel do útočného pásma Islanders, jeho akci ale přerušilo postavení mimo hru.

31:50
    Islanders ihned po vhazování vystřelili na pravém křídle od modré čáry a puk minul vzdálenější levou tyč.

32:13
    Anders Lee u levé tyče nakonec dokázal zpracovat poskakující puk, jenže už se ocitl příliš blízko brány a Collina Deliu nepřekonal.

32:56
    Casey Cizikas rychle vystřelil na bodu levého kruhu a jeho střela zápěstím minula vzdálenější pravou tyč.

33:40
    Tvrdá rána Islanders od modré čáry minula přední tyč a odrazu puku od hrazení za bránou Chicaga chtěl využít Dylan Strome, který střelou z ostrého úhlu orazítkoval přední pravou tyč, od níž se puk odrazil do vzduchu, a Cal Clutterbuck ho s přispěním hole Gustava Forslinga sklepl do brány evidentně nad úrovní horní tyče. Gól po dvojitém přezkoumání videa nakonec uznán nebyl kvůli hře vysokou holí! Stále je to 1:1.
    33:40 Gól Cala Clutterbucka po přezkoumání videa neplatil

34:20
    Patrick Kane u pravé tyče dobruslil puk po zákroku Robina Lehnera a z dorážky trefil tyč!
    34:20 Patrick Kane bekhendovou dorážkou orazítkoval tyč!

34:48
    Nassau Coliseum začalo hlasitě bučet, protože Islanders bylo odpískáno postavení mimo hru, po kterém dostává prostor krátká komerční přestávka.

35:27
    Connor Murphy vypálil na vrcholu levého kruhu a Robin Lehner na přední tyči puk úspěšně zachytil.

36:30
    Cal Clutterbuck mohl znovu skórovat, jeho střela z pravého kruhu ale skončila na pravém betonu Collina Delii, který ho na vzdálenější tyči skvěle vyrazil.

36:35
    Vzápětí mohl skórovat Casey Cizikas, ránou z bodu levého kruhu ale trefil pouze hruď brankáře Chicaga.

37:19
    Islanders na pravém křídle vypálili od modré čáry a Collin Delia dokázal puk vkleče udržet v náručí.

37:31
    Connor Murphy vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Robin Lehner puk vyrazil, přestože toho příliš neviděl.

37:42
    Blackhawks tentokrát střelou od modré čáry mířili přesně do levého horního rohu brány, jenže Robin Lehner tentokrát dobře viděl a puk vyrážečkou vyrazil.

38:35
    Gustav Forsling dostal dvě minuty za držení a Islanders dohrají druhou třetinu v početní převaze za předpokladu, že ji samozřejmě dříve nedokáží využít.

38:56
    Nick Leddy před vrcholem mezikruží napřáhl ke tvrdé ráně s příklepem, po které se puk odrazil k levé tyči a MATHEW BARZAL bez problému skóroval z úhlu do prázdné brány! Islanders využili přesilovou hru a otočili skóre na svou stranu. Asistence: Nick Leddy a Anders Lee.
    38:56 Mathew BARZAL - 2:1

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:42
    Adam Pelech na pravém křídle vypálil od modré čáry a Collin Delia na přední tyči našel puk v náručí.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Jonathan Toews a Patrick Kane nevyužili v prostřední části velkou šanci a krátce před druhou přestávkou na to doplatili, když se v přesilové hře prosadil Mathew Barzal a vstřelil svůj druhý gól v utkání poté, co branka Cala Clutterbucka nebyla uznána kvůli hře vysokou holí. Skóre po druhé třetině zajímavého střetnutí. New York Islanders 2 Chicago Blackhawks 1.

Třetí třetina začne přibližně v 3:32.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 30-16; Zablokované střely: 10-10; Vhazování: 72%-28%; Hity: 17-8; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné min.: 2-2.

40:01

40:17
    Chicago vstoupilo do třetí části s jednobrankovým mankem a po 17 sekundách vyhodilo puk podél střídaček na zakázané uvolnění. Hra byla rychle přerušena.

40:24
    A další přerušení hry. Blackhawks opět nepřesně rozehráli podél střídaček a pískalo se zakázané uvolnění.

40:44
    Collin Delia s problémy udržel střelu Islanders od modré čáry, i kdyby ale puk propustil za svá záda, gól by neplatil, protože jí předcházelo postavení mimo hru.

41:03
    Collin Delia si v rychlém sledu připsal dva zákroky a po druhém již dokázal puk udržet v náručí.

41:44
    Patrick Kane se v levém kruhu dostal k dorážce a po ledě mířil do zdánlivě odkryté brány, jenže Robin Lehner se bleskově stačil přesunout a pravým betonem puk vkleče skvěle vyrazil! Šanci Patricka Kanea předcházela nepřesná střela z bodu pravého kruhu, která minula přední tyč.
    41:44 Patrick Kane málem vyrovnal skóre utkání na 2:2!

42:03
    Devon Toews na pravém křídle vypálil od hrazení a Collin Delia na přední tyči našel puk ve své lapačce.

43:01
    Anders Lee se ocitl u levé tyče v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát nepřekonal brankáře Chicaga, který byl dezorientovaný! Collin Delia vestoje vyrazil puk skvěle pravým betonem.

44:23
    Brock Nelson dostal dvě minuty za podržení a Blackhawks si zahrají druhou přesilovou hru zápasu.

45:01
    PATRICK KANE na vrcholu pravého kruhu napřáhl bez přípravy po nádherné přihrávce přes šířku útočného pásma od Erika Gustafssona ke tvrdé střele s příklepem a puk se na vzdálenější levé tyči zřejmě od jednoho z hráčů Islanders odrazil do sítě! Chicago využili přesilovou hru. Asistence: Erik Gustafsson a Jonathan Toews.
    45:01 Patrick KANE - 2:2

46:01
    Johnny Boychuk vypálil od modré čáry a připravený Collin Delia ukryl puk v náručí. Následuje komerční přestávka.

46:45
    Anthony Beauvillier se ocitl v mezikruží ve velké šanci a nad ledem mířil k pravé tyči, jenže Collin Delia se roztáhl a vyrážečkou puk vyrazil!

47:21
    Anders Lee napřáhl na bodu pravého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, kterou Collin Delia na přední tyči vyrazil levým betonem za bránu.

48:18
    Adam Pelech se dostal na pravém křídle k odraženému puku a bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Collin Delia ji ale pravým betonem vyrazil.

48:32
    Chicago vyrazilo na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a střelu hostů od hrazení našel Robin Lehner na přední tyči v lapačce.

49:21
    Marcus Krüger se pokusil v pravém kruhu pro vhazování zakončit vpádu a dokázal puk po nahození od modré čáry tečovat, ovšem vedle přední tyče brány Islanders.

50:11
    Connor Murphy se dostal na vrcholu levého kruhu ke střele, kterou jeden z hráčů Islanders přizvedl do vzduchu, a puk se z něj snesl vedle předního levého horního rohu brány Robina Lehnera k ledu.

51:29
    Blackhawks na pravém křídle vypálili od modré čáry a puk zamířil nad ledem vedle přední tyče.

52:28
    Dnešní utkání sleduje 13454 diváků.

52:53
    Devon Toews napřáhl na levém křídle od modré čáry k nádherné střele, která se od vzdálenější pravé tyče odrazila zpět do hry! V pravém kruhu pro vhazování se poté dostal k dorážce Scott Mayfield, Collin Delia ale puk vyrazil před sebe a poté ho vleže zmrazil. Komerční přestávka.

53:41
    Islanders se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

53:59
    Islanders vypálili od modré čáry a Collin Delia vkleče puk vyrazil, přestože toho příliš mnoho neviděl.

54:21
    Brock Nelson vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a Collin Delia na přední tyči puk hrudí vyrazil.

55:03
    Dominik Kahun se málem dostal ke střele v levém kruhu, jenže puk nedokázal dobře zpracovat.

56:30
    Islanders se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru a prostor dostává poslední reklamní přestávka.

56:49
    Duncan Keith dostal menší trest za hákování a Islanders mají šanci rozhodnout v přesilové hře.

58:00
    Mathew Barzal mohl zkompletovat hattrick, když se na levém křídle dostal ke střele z ostrého úhlu, Collin Delia ale jeho pokus zápěstím podržel v náručí.

58:49
    Vyloučený Duncan Keith je zpět na ledě a hokejisté Chicaga přečkali klíčové oslabení dnešního duelu.

58:57
    Casey Cizikas vystřelil na pravém křídle od hrazení a Collin Delia na přední tyči puk úspěšně vyrazil.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Mathew Barzal sice dokázal dvěma góly v řadě otočit zápas na stranu New Yorku Islanders, jenže na úvodní branku Dominika Kahuna navázal Patrick Kane a v Nassau Coliseum nás čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině. New York Islanders 2 Chicago Blackhawks 2.

60:01

60:01
    Oba týmy mají jistotu jednoho bodu a během prodloužení se může rozhodnout o přídělu druhého.

60:31
    Casey Cizikas určitě o bonusovém bodu v tuto chvíli nerozhodne, protože se ocitl v postavení mimo hru.

60:44
    Brandon Saad na pravém křídle předvedl zpětný obrat a snažil se vystřelit na bodu mezikruží, jenže Islanders ho do zakončení nakonec nepustili.

61:10
    Brandon Saad si z levé strany sjel před bránu a bekhendem mířil do levého horního rohu brány, Robin Lehner ale puk vyrážečkou skvěle vyrazil!

61:48
    DEVON TOEWS napřáhl na bodu pravého kruhu bez přípravy po diagonální přihrávce Joshe Baileyho ke tvrdé ráně s příklepem, kterou Collin Delia na přední tyči fantasticky vyrazil levým betonem, proti následné dorážce obránce Islanders už byl ale bezmocný! Islanders vítězí 3:2! Asistence: Josh Bailey a Brock Nelson.
    61:48 Devon TOEWS - 3:2

Mathew Barzal dvěma góly otočil utkání na stranu Islanders, kteří nakonec vyhráli, ale až po prodloužení, které rozhodl svým prvním gólem v zámoří Devon Toews. Collin Delia chytal skvěle a má lví podíl na bodu, který si Chicago odvezlo zpět domů. Konečný výsledek. New York Islanders 3 Chicago Blackhawks 2.

Statistiky: Střely na bránu: 50-21; Zablokované střely: 14-12; Vhazování: 66%-34%; Hity: 24-14; Přesilové hry: 1/2-1/2; Trestné minuty: 4-4.

1. Mathew Barzal (NYI) 2+0
    2. Devon Toews (NYI) 1+0
    3. Patrick Kane (CHI) 1+0

Československá stopa v utkání:

David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:06 (04:17:48)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Barzal (Beauvillier, Boychuk), 39. Barzal (Leddy, Lee), 62. D. Toews (Jo. Bailey, B. Nelson) – 4. Kahun (Saad, Keith), 46. P. Kane (E. Gustafsson, J. Toews)

Diváci: 13454