Plzeň – Pardubice 11:1 (kon.) | Litvínov – Olomouc 1:4 (kon.) | Vítkovice – Zlín 6:1 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 04.01.2019, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 32. kolo

Utkání je u konce a Kometa si na jihu Moravy ponechá plný počet bodů. Ve třetí části se domácí ještě dvakrát prosadili. Nejprve parádně zakončil Peter Mueller, který v pádu poslal kotouč za Hrubce. Pět minut před koncem využil přesilovou hru Martin Zaťovič a o výsledku bylo rozhodnuto. Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni Martin Růžička a Karel Vejmelka. Ode mne je to pro dnešek vše a přeji příjemný zbytek pátečního večera. Na počtenou.

Střely na branku:
    Kometa: 30
    Oceláři: 29 (20:29:42)

59:53
    Polanský v obrovské šanci, jeho střelu vyrazil Vejmelka vyrážečkou do ochranné sítě.

59:24
    Dnešní utkání sleduje 7700 diváků, v DRFG areně je vyprodáno.

59:24
    Mueller si šel pro hattrick! Jeho střelu z mezikruží ale skvělým zákrokem zneškodnil Hrubec.

58:55
    Mueller si ťukal hokejkou o led, na modré čáře mu ale puk přeskočil čepel.

58:15
    Plekanec v přečíslení dvou na jednoho vybídl ke skórování Erata, který trefil tyč!

58:05
    Vejmelka má puk v lapačce, hra je přerušena.

57:38
    Radim Zohorna dobře nabruslil do útočného pásma, následně ale špatnou zpětnou přihrávkou vyhnal spoluhráče zpět až k Vejmelkovi.

57:13
    Mueller se Zaťovičem se dostali do přečíslení, první jmenovaný střílel pouze do Hrubce.

56:53
    Růžička tečoval puk ve středním pásmu pouze k Vejmelkovi.

56:20
    Plekanec s Hruškou kombinují v útočném pásmu.

55:25
    Zakázané uvolnění Ocelářů.
    54:38 Martin ZAŤOVIČ - 4:1

54:38
    Kometa právě vstřelila branku!
    Peter Mueller vystřelil z levého kruhu a MARTIN ZAŤOVIČ nastavil do dráhy kotouče hokejku tak, že na něj Hrubec už neměl šanci dosáhnout. Kometa využívá v tomto utkání druhou přesilovou hru. Asistence: Peter Mueller, Ondřej Němec.

54:25
    Kometa kombinuje před Hrubcem.

54:11
    Přesilová hra po delší době také pro domácí mužstvo. Za brněnskou bránou vysekl Čermákovi hokejku Svačina.

53:52
    Plekanec je zpět na ledě, Kometa je kompletní.

53:30
    Domácí vyhazují puk daleko od své brány.

53:10
    Hosté drží útočné pásmo, ke střele se dostal Krajíček, Vejmelka vyráží.

52:35
    Zaťovič posílá puk až k Hrubcovi.

52:16
    Nepřesná rozehrávka Ocelářů znamená zakázané uvolnění.

52:05
    Domácí dostali puk do střední části hřiště.

52:00
    Třinec kombinuje v útočném pásmu.

51:51
    Tomáš Plekanec je vyloučen na dvě minuty za krosček.

51:40
    Hosté mají výhodu, Plekanec fauloval ve vlastním pásmu soupeře.

50:51
    Holík se dostal až před Hrubec a zkusil nahodit puk bekhendem, brankář Ocelářů si levou tyč pohlídal.

50:17
    Zohorna dorážel puk ze vzduchu, Hrubec jeho pokus kryje.

49:51
    Hrubec před Vondráčkem dojel puk až na modré čáře a rychle ho odpálil pryč.

48:52
    Neuvěřitelné branka v podání PETERA MUELLERA. Brněnský kanonýr si hodil puk mezi dvěma obránci, těsně před Hrubcem po něm skočil a bekhendem ho plácl rovnou do šibenice. Asistence: Ondřej Němec, Martin Zaťovič.

48:30
    Holík ukořistil puk ve středním pásmu, domácí hledají cestu do útočné třetiny.

48:15
    Nahození Chmielewskeho ze středního pásma schoval do lapačky Karel Vejmelka.

48:01
    Další zakázané uvolnění Ocelářů. Marcinko nestihl dojet puk dřív než Barinka.

47:54
    Zakázané uvolnění v podání Třince.

47:43
    Kometa je v plném počtu.

47:32
    Nepřesná přihrávka vyhnala hosty až k vlastní bráně.

47:12
    Oceláři stále kombinují, nikdo se ale nemá ke střele.

46:30
    Ciencialův pokus vyrazil do středního pásma Plekanec.

46:15
    Tečovaná rána od Rotha nemířila mezi tři tyče.

46:02
    Kotouč se odrazil až mezi diváky v DRFG aréně, vhazovat se bude po pravici Vejmelky.

45:55
    Oceláři kombinují před Vejmelkou.

45:41
    Tomáš Malec inkasuje dvě minuty za podrážení. Kometa se nyní bude muset bránit další přesilové hře soupeře.

45:25
    Třinec stále drží puk a kombinuje před Vejmelkou.

45:01
    Hosté hrají ve výhodě, Malec fauloval v rohu vlastního pásma.

44:43
    Bartejs s Malcem drží soupeře u mantinelu.

44:28
    Bartejsovo nahození tečoval před brankou Mallet, puk ale zamířil pouze do ochranné sítě.

43:30
    Němec střílel od modré čáry, Hrubec si pokud pohlídal, Kometa ale dál kombinuje v pásmu.

42:51
    Němec střílel hned po vhazování, Hrubec dobře zasáhl lapačkou.

42:45
    Muellerovo nahození od mantinelu doplachtilo Hrubcovi do lapačky.

42:32
    Vejmelka přikryl puk lapačkou a Werek se snažil ho ještě vypíchnout. Mueller teď vysvětluje hostujícímu útočníkovi, že takto to nepůjde.

41:48
    Do šance se dostal Radim Zohorna, jeho bekhendová dorážka ale nedoputovala za Hrubcova záda.

41:43
    Oceláři hrají v plném počtu.

41:07
    Adamský se zjevil sám před Vejmelkou, ani další hostující útočník ale neprostřelil domácího gólmana.

40:53
    Dravecký zachytil domácí rozehrávku a řítil se úplně sám na Vejmelku, jeho kličku ale brněnský gólman přečetl a zastavil puk!

40:39
    Zaťoviče zastavil při přechodu do útoku ofsajd.

40:05
    Kometa dohrává přesilovou hru z druhé třetiny, aktuálně má puk na hokejce ve vlastním pásmu.

40:01

Druhých dvacet minut nabídlo tři branky. Skóre otevřel Peter Mueller trefou z přesilové hry, za hosty srovnal Martin Růžička po pěkné kombinaci s Rothem, do vedení ale vrátil Kometu ani ne minutu po vyrovnávacím gólu střelou od modré čáry Ondřej Němec. V závěru druhé části měl velkou příležitost Hruška, ranou z mezikruží ale trefil pouze tyč. Další třetina začne přibližně v 19:49.

Kometa: 15
    Oceláři: 19

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Hosté vyhazují puk k Vejmelkovi.

39:44
    Kometa si zahraje přesilovou hru. Martin Gernát u mantinelu nepříjemně atakoval Schause a už sedí na trestné lavici. Gernát navíc inkasuje desetiminutový osobní trest.

39:03
    Werek se u mantinelu nedostal před Bartejse a domácí opět otáčejí hru.

38:20
    Erat našel mezi kruhy Hrušku, který rozezvonil levou tyč Hrubcovy brány!

37:37
    Martin Zaťovič srazil střelu od modré čáry až do ochranné sítě.

37:20
    Oceláři kombinují před Vejmelkou a rychle se snaží odpovědět na druhou domácí branku.
    35:58 Ondřej NĚMEC - 2:1

35:58
    Hosté se z vedení ale příliš dlouho neradovali, Kometě ho vrací ONDŘEJ NĚMEC, který napřáhl na modré čáře a prostřelil Hrubce. Asistence: Martin Erat, Michal Barinka.
    35:12 Martin RŮŽIČKA - 1:1

35:12
    Třinec právě vstřelil branku!
    Pohledná akce Ocelářů končí vyrovnávací brankou! Nejlepší střelec Třince MARTIN RŮŽIČKA si vyměnil puk přes celé útočné pásmo s Rothem, ten mu kotouč vrátil na levý kruh odkud hostující ostrostřelec trefil kotouč přesně k tyči. Asistence: Vladimír Roth.

34:50
    Přihrávka rukou teď zastavila akci Komety.

34:20
    Němec má puk v obranném pásmu a snaží se najít najíždějícího spoluhráče.

33:40
    Erat s Hruškou kombinují v útočném pásmu.

33:30
    Další úspěšný zákrok si připisuje Hrubec, který nyní zkrotil neposedný kotouč na brankovišti před dotírajícími hráči Komety. Vhazovat se bude v pásmu Ocelářů.

32:30
    Gernát chyboval na modré čáře a Čermák se z pravé strany řítil sám na hostujícího gólmana, bekhendová klička mu ale nevyšla podle představ.

31:57
    Erat poslal zpětnou přihrávku na modrou čáru Barinkovi, který nahodil kotouč na Hrubce. Hostující gólman jej podržel ve výstroji.

31:42
    Zakázané uvolnění na straně domácích, hra se vrátí před Karla Vejmelku.

31:36
    Schaus je zpět na ledě.

31:14
    Gulaši vyhazuje puk přes celé kluziště.

31:07
    Fantastický zákrok Vejmelky! Růžička dostal nabito na levý kruh a z první pálil přesně k tyči, rychleji než puk tam ale byl beton brněnského gólmana!

30:55
    Oceláři se okamžitě vracejí před Vejmelku.

30:37
    Teď už se Kometě podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

30:25
    Oceláři jsou stále v pásmu.

30:00
    Werekova střela z mezikruží těsně minula levou tyč.

29:45
    Hosté okupují pásmo Komety.

29:35
    Nicholas Schaus inkasuje dvě minuty za podrážení.

29:20
    Gulašimu se nepodařilo dostat puk z pásma, navíc jeden z domácích nyní fauloval. Hosté jsou na puku a mají ponechanou výhodu.

28:25
    Bukarts pouze nahodil do rohu kluziště, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

28:05
    Vejmelka sbírá nahozený puk za vlastní bránou.

27:50
    Puk se po teči hostujících hráčů dostal až na ochozy DRFG areny a hra je přerušena.

27:36
    Po Holíkově křižném pasu skrz útočné pásmo už napřahoval Mueller, kotouč k němu ale nedoputoval.

27:30
    Kometa hraje ve vlastním pásmu.

26:30
    Marcinko se z levé strany natlačil před Vejmelku, domácí gólman opět odolal nájezdu soupeře.
    25:27 Peter MUELLER - 1:0

25:27
    Brňané využívají přesilovou hru a otevírají skóre utkání! Tomáš Plekanec vystřelil puk z pravého kruhu, ten se ale pouze odrazil přímo na hokejku PETERA MUELLERA a brněnský snajpr už na levém kruhu nezaváhal a prostřelil přesouvajícího se Hrubce. Asistence: Leoš Čermák, Tomáš Plekanec.

25:10
    Erat našel Čermáka mezi kruhy, Hrubec zasáhl skvěle ramenem!

24:40
    Hosté vyhazují puk přes všechny čáry až k Vejmelkovi.

24:26
    Hruška byl v útočném pásmu faulován. Martin Adamský je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

23:47
    Mueller se tlačil před bránu, puk ale ani on, ani Holík za Hrubce nedostali.

23:20
    Holík nyní nepřesnou přihrávkou zpoza brány vyhnal své spoluhráče z útočného pásma.

23:04
    Hosté nakonec vyhazují na zakázané uvolnění.

22:58
    Köhler se Střondalou napadají rozehrávku soupeře.

22:49
    Martin Růžička v ofsajdu, sudí přerušují hru.

22:06
    Čermák byl sám před bránou a posouval kotouč na Němce, ten už ale zpětnou přihrávku nečekal!

21:47
    Kometa je kompletní.

21:41
    Bukarts trefil z levého kruhu tyč!

21:00
    Kometa znovu vyhazuje puk daleko od brány.

20:37
    Oceláři kombinovali v útočném pásmu, nyní ale kotouč vyvezli Zaťovič s Muellerem.

20:05
    Hosté získávají kotouč a rychle hledají cestu do útočného pásma.

20:01

První třetina utkání mezi Kometou a Třincem nabídla atraktivní podívanou, ve které sice byla k vidění řada šancí, ani jedna ale neskončila gólem. Největší příležitosti hostů měli Adamský a Bukarts. První jmenovaný nepřekonal Vejmelku v samostatném úniku, lotyšský útočník o několik minut později z dorážky nepřekonal ležícího Vejmelku. Za domácí měl dobrou šanci Hruška, který střílel z pravé strany a po jeho pokusu se ještě málem dostal k dorážce Plekanec, ani útočné duo druhé formace ale nezměnilo stav 0:0. Druhou třetinu, která začne zhruba v 18:56, začnou hosté pokračující přesilovou hrou.

Kometa: 8
    Oceláři: 11

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:47
    Přesilovou hru si zahrají Oceláři. Jan Hruška odpyká trest za hráčskou lavici, na ledě totiž bylo v jednu chvíli hned šest domácích hráčů.

18:55
    Obrovská šance Bukartse! Lotyšský útočník dorážel před bránou a Vejmelka byl už na zemi, skvělým způsobem ale zvládl nastavit Bukartsovi svou lapačku!

18:20
    Malec se Schausem byli při rozehrávce dobře napadáni hostujícími forvardy, nakonec ale dokázali rozehrát.

17:32
    Štencel našel Hrušku, kterého ale v dobré pozici vychytal Hrubec, ani z následného závaru před brankou Ocelářů nikdo nedorazil puk do sítě za zmateného hostujícího gólmana.

17:14
    Hrubec kryje další pokus, vhazovat se bude po jeho levici.

17:00
    Mueller rychle nabruslil do pásma soupeře a zkusil střelu z velké vzdálenosti, minul však branku.

15:46
    Gernát měl na hokejce obrovskou příležitost, když byl úplně sám s pukem před bránou, chtěl ještě najít lépe postaveného spoluhráče před prázdnou bránou, přihrávku ale domácí obránci zblokovali!

15:18
    Hosté rozehráli nepřesně a puk končí až za Vejmelkovou bránou. Zakázané uvolnění.

14:20
    Mueller dorážel puk z mezikruží, jeho pokus ale Hrubec vytěsnil mimo bránu!

13:52
    Tečovaný puk končí v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:30
    Hosté vyhazují puk, Kometa se musí znovu dostat do pásma.

13:00
    Kometa vyhrála vhazování v útočném pásmu.

12:55
    Martin Gernát vyloučen na dvě minuty za podrážení, početní výhodu si vyzkoušejí také domácí hráči.

12:46
    Domácí kapitán se hned dostal do šance, střelu z mezikruží ale Hrubec dobře viděl a vyrazil puk.

12:29
    Kometa už hraje v pěti, Čermák je zpět na ledě.

12:25
    Domácí dostali puk z pásma.

12:04
    Rozhodčí od sebe museli odtrhnout Gulašiho s Polanským, kteří se do sebe pustili po ataku hostujícího hráče na Karla Vejmelku. Vše se však obejde bez vyloučení.

12:04
    Nebezpečně dorážel Gernát, následně se strhla menší potyčka před Vejmelkou.

11:50
    Hosté dále kombinují před Vejmelkou.

11:32
    Gernátova střela trefila pouze Polanského.

11:06
    Po Krajíčkově střele od modré čáry puk poskakoval před Vejmelkou, nakonec ho brněnský gólman zvládl pokrýt lapačkou.

10:46
    Gulaši odrazil další nájezd soupeře a odrazil puk zpět k Hrubcovi.

10:40
    Kometa vyhazuje rovnou z buly.

10:32
    Střelu od modré čáry tečoval Gulaši vysoko nad bránu.

10:28
    Kapitán domácího výběru Leoš Čermák inkasuje dvě minuty za vysokou hůl. První přesilovou hru utkání si zahrají hosté.

10:12
    Jeden z hostujících hráčů se drží za obličej, sudí bude vylučovat, hosté mají ponechanou výhodu.

09:50
    Plekanec přenechal puk Vondráčkovi, který střílel z pravé strany, puk však nemířil mezi tři tyče.

09:07
    Gernátovo nahození od mantinelu schoval Vejmelka do lapačky a přerušuje hru.

08:44
    Barinka už napřahoval ke střele u modré čáry, s kotoučem ale přejel do středního pásma. Ofsajd.

08:35
    Krajíčkovu bombu od modré čáry kryje Vejmelka vyrážečkou.

08:26
    Vondráček poslal puk bekhendem přes všechny čáry, zakázané uvolnění domácích.

08:05
    Po střele jednoho z domácích borců se puk odrazil až do ochranné sítě nad Hrubcem, po komerční přestávce se tedy bude vhazovat v pásmu Ocelářů.

07:30
    Bukartsova střela vypadla Vejmelkovi z lapačky mimo tři tyče, následná dorážka Bukartse už nebezpečná nebyla, přišla totiž z velkého úhlu.

06:49
    Ani jeden z týmů se v nedokázal dostat přes modrou čáru, aktuálně se o to znovu pokoušejí domácí hokejisté.

05:25
    Cienciala jel sám vstříc Vejmelkovi, puk mu ale čistě odebral dojíždějící Schaus.

05:00
    Vejmelka má kotouč pod kontrolou, Werek se ještě snažil dorážet, brněnský gólman měl ale puk schovaný pod lapačkou.

04:30
    Erat hledal před bránou Plekance, ten ale na kotouč po zákroku jednoho z hostujících beků nedosáhl.

04:13
    Hruška s Eratem znepříjemňují soupeři rozehrávku v obranném pásmu.

04:04
    Erat dorážel sám před Hrubcem, kotouč ze vzduchu ale neumístil mezi tři tyče.

03:51
    Zaťovič se snažil zabojovat o kotouč u modré čáry, byl ale v ofsajdu. Hra je přerušena.

03:29
    Zakázané uvolnění na straně domácího týmu, rozhodčí chystají buly před Vejmelkou.

03:20
    Hrňova rána zaduněla pouze o zadní mantinel.

02:54
    Marcinko míchá s pukem v rohu kluziště za Vejmelkou.

02:15
    Krajíček vyčkává s pukem ve vlastním pásmu. Nikdo se mu zatím nenabízí.

01:47
    Čermákova formace dělá nyní problémy hostujícím obráncům ve vlastním pásmu.

01:19
    Gulaši si počkal na Wereka a nenechal ho přejít s pukem do útočného pásma.

00:55
    Adamský se řítil sám na Vejmelku, zkusil bekhendový blafák, ale Vejmelka nechal beton na zemi u levé tyčky a zabránil jistému gólu!

00:46
    Kundrátek sbírá puk za vlastní bránou.

00:26
    Vejmelka před dojíždějícím Růžičkou odpálil kotouč.

00:05
    Marcinko úspěšnější, Třinec má kotouč na hokejkách.

00:01

Na vhazování do středového kruhu přijíždějí Petr Holík a Tomáš Marcinko.

V prosincovém hodnocení Radegast indexu zvítězil Michal Gulaši, který za 18 hitů a 19 zblokovaných střel právě přebírá zelenou helmu.

Na led právě vstupují oba celky.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Z brněnské sestavy dnes vypadl Martin Dočekal, návrat naopak hlásí Tomáš Plekanec, který hrál v modrobílém dresu naposledy před Vánocemi.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Kašík) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, M. Erat – Střondala, L. Čermák (C), Vondráček – Mallet, R. Zohorna, Köhler.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (L. Daneček) – Gernát, Krajíček (C), Galvinš, Kundrátek, M. Doudera, Roth, Matyáš – Hrňa, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Werek, Dravecký – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík.

Rozhodčí: Hribik, Kika – Ondráček, Rampír.
    Jeden z brankářů Komety Lukáš Dostál zazářil na MS juniorů v Kanadě.

Třinec své dosud poslední extraligové utkání odehrál před Vánoci, ke konci roku se svěřenci Václava Varadi účastnili Spenglerova poháru. Na tomto turnaji se Ocelářům nepodařilo probojovat přes čtvrtfinále, domácímu Davosu podlehli 1:3. Konečným vítězem se nakonec stal tým KalPa z Finska. „Viděl jsem zápas s KalPou a čtvrtfinálové utkání s Davosem. Vysoké tempo hry z obou stran, trochu mi to připomínalo zápasy Ligy mistrů. Určitě je to pro ně kvalitní příprava," zní od brněnského trenéra.

Brankářskou jedničkou Třince je Šimon Hrubec (93,42 %), který nastoupil do 26 utkání. Proti Kometě už dostal příležitost také Petr Kváča (92,45 %) – ten odchytal celý zápas ve WERK ARENĚ, během něhož si připsal si 27 úspěšných zákroků. Nejvíce nastřílených gólů mají na svém kontě Ethan Werek (10+8) a Martin Adamský (10+6), v produktivitě vyniká také Martin Růžička (7+13) a Lukáš Krajíček (5+15).

Brněnské hokejisty ze začátku roku postupně čeká pět utkání na domácím ledě. „Musíme jít zápas po zápase. Je to sice klišé, ale nemůžeme se dívat například na čtvrtý domácí zápas, když nás teprve čeká první. Máme fantastické diváky a chceme být postupně v těch zápasech úspěšní,“ říká Kamil Pokorný. „Na jednotlivé soupeře se stíháme připravovat, dokázali jsme se nachystat v úvodu sezony, kdy jsme hráli soboty a neděle, takže jsme zvyklí na nabitý program," dodává.

Produktivitě Brňanů vévodí centr první formace Petr Holík, který se čtyřiatřiceti body (10+24) zároveň okupuje druhé místo bodování extraligy. V obranných řadách vyčnívaní Ondřej Němec s Janem Štencelem. První jmenovaný má na kontě jednu branku a patnáct asistencí, jeho kolega se může pochlubit čísly 3+12.

Příjemný podvečer z DRFG areny, kde se dnes odehraje atraktivní souboj mezi domácí Kometou a třineckými Oceláři, kteří aktuálně vedou tabulku Tipsport extraligy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 26. Mueller (L. Čermák, Plekanec), 36. O. Němec (M. Erat, Barinka), 49. Mueller (O. Němec, Zaťovič), 55. Zaťovič (Mueller, O. Němec) – 36. Martin Růžička (Roth)

Rozhodčí: Hribik, Kika – Ondráček, Rampír