Kladno – Přerov 7:2 (kon.) | Slavia – Třinec 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Zlín 1:4 (kon.)
Liberec – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Chomutov – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Žďár n/S – Havířov 3:4 (kon.)
K. Vary – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.) | Č. Budějovice – Vsetín 3:4 (po pr.)
BK Mladá Boleslav
1:4 (0:1, 0:3, 1:0 - N1:0)
Berani Zlín
Pátek 04.01.2019, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Z města automobilů je to vše. Přeji klidný víkend a pěkný zbytek večera. (19:20:07)

Bonusový bod získali domácí, zatímco Zlínští na úvod svého dvoudenního tripu do Čech získali po povedeném výkonu body tři. Zítra čeká Bruslaře domácí zápas proti Přerovu, zatímco se Zlín přesouvá na druhou stranu Středočeského kraje, přesněji do Kladna.

60:53
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslaři se po rychlé souhře dokázali prosadit a získali alespoň jeden bod za nadstavbu. Z mezikruží se prosadil ANDREJ MORAVČÍK. Asistence: Karel Klikorka.

60:45
    Středočeši si i nadále jen přihrávají.

60:30
    Domácí jsou v útočném pásmu, zatím ale ještě nevystřelili.

60:19
    Oddechový čas pro domácí.

60:19
    Vladislav Houška se snažil dostat až k brankáři, jenže byl faulován. Bude se tedy hrát pět na čtyři, protože dvouminutový trest za podrážení obdržel Jonáš Kočica (ZLN).

60:04
    Zlín byl na vhazování úspěšnější a nahodil puk do útočného pásma.

60:01

Třetí třetinu Boleslavští vyhráli, ale vstřelili pouze jediný gól, čímž zápas zvrátit nedokázali. Tři body tedy putují do Zlína, o bonusový se bude hrát v nadstavbě, která začne za několik sekund.

59:22
    Zakázané uvolnění boleslavských juniorů.

59:04
    I v poslední minutě se hraje poměrně rychlý hokej, aktivní jsou zejména Berani, kteří často střílejí.

58:34
    Zlínští ujeli do přečíslení, ale boleslavský gólman situaci zvládl a puk zastavil betonem.

58:20

58:05
    Hosté vyhodili puk až k Davidu Maškovi.

57:06
    Boleslavští mají poměrně velký tlak v předbrankovém prostoru, ale Zlín velice obětavě a efektivně napadá či lehá do střel.

56:35
    Dotterovu střelu od modré výborně vystihl a tečoval do plexiskla Vojtěch Dobiáš. Následně se Berani osvobodili, když vyhodili puk přes všechny čáry.

56:20
    Za podražení byl vykázán na dvě minuty Matyáš Hamrlík (ZLN).

55:20
    Zlínský brankář přerušil hru. Vhazuje se v levém kruhu.

53:21
    Vhazování ve vlastním obranném pásmu zvládli lépe domácí, kteří jsou nyní před Michalem Kořénkem.

52:25

52:15
    Matěj Houška od modré čáry výrazně přestřelil. Kotouč trefil mantinel.

51:27
    Boleslavský celek se při vlastní přesilové hře dopustil zakázaného uvolnění.

51:00
    Hovorkovu střelu od modré čáry gólman Zlína viděl a puk chytil do lapačky.

50:25
    Opět se vylučuje. Za hrubost dostal menší trest Vlastimil Hefka (ZLN).

48:19
    Icing zlínského týmu.

47:59
    Před přijíždějícím Dominikem Lužou ukryl boleslavský gólman puk pod lapačku.

47:32

47:08
    Boleslavi se podařilo vyhodit, Zlínu naopak přesilovka zatím moc nejde.

45:32
    Asistentovi trenéra Václavu Pletkovi (MBL) "ruply" nervy a začal při přerušení řvát na rozhodčí. Potrestána byla dvouminutovým trestem hráčská lavice domácího celku. Trest odpykává Petr Šíma.

45:32
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

44:22
    Boleslavští dokázali snížit. Petr Foerster přihrál mezi kruhy volnému MICHALU SIMONOVI, který překonal brankáře střelou mezi nohy. Asistence: Petr Foerster, Vladislav Houška.

43:29
    Puk je za zlínskou bránu, kde se o něj několik sekund bojovalo. Následně rozhodčí přerušil hru.

41:53

40:51
    Zlín pokračuje v přesilové hře. Drží se v pásmu a často střílí.

40:01
    Mladá Boleslav vyměnila brankáře. Tadeáše Zeithamla nahradil David Mašek.

40:01

Hokejisté jsou už na ledě a ten je upravený. Třetina však i přesto započne asi o minutu později.

Rolba za sebou nechává led, proto trvá úprava ledu o něco déle.

Druhá třetina se hrála velice dlouho, padalo v ní mnoho trestů. Nabídla také více emocí a gólů. Do boleslavské branky padly hned tři, zatímco do té zlínské žádný. Berani tak po 40 minutách přesvědčivě o čtyři góly vedou.

Další třetina začne přibližně v 18:41.

40:00

39:52
    Za podrážení byl na dvě minuty vyloučen Jan Závora (MBL). Z ledu se jen těžko zvedal Dominik Luža, který za asistence zdravotní sestry a spoluhráčů odešel s kulhající nohou na ošetřovnu.

39:49
    Zlín právě vstřelil branku!
    Střelnice Zlínských pokračuje. Jen několik málo sekund po předchozí brance se Berani prosadili počtvrté v tomto duelu zásluhou MATĚJE PRÖSCHLA. Asistence: Jiří Podešva, Robert Sedláček.

39:34
    Pohledný gól zlínských Beranů krátce před koncem druhé třetiny. Boleslavská obrana byla pomalá, čehož hosté využili. ROBERT SEDLÁČEK měl v levém kruhu poměrně dost prostoru k tomu, aby namířil a zakončil do horního pravého rohu. Asistence: Filip Weintritt, Matyáš Hamrlík.

38:36
    Boleslavští dokázali vyhodit puk až k Michalu Kořénkovi.

38:27
    Zlínští hrají přesilovku zatím velmi dobře a často střílejí. K tomu i dobře stíní gólmanovi.

38:08
    Hned po buly vystřelil od modré čáry Vojtěch Dobiáš, ale domácí gólman zvládl puk vykopnout.

38:03
    Petr Šíma (MBL) dostal dvě minuty za hru vysokou holí. Pro změnu budeme svědky zlínské přesilovky.

37:37

37:05
    Další vyhození. Mladé Boleslavi v tomto zápase početní výhody nejdou.

36:16
    Karel Klikorka zavezl kotouč do obranného pásma soupeře, ale Středočeši si zvládli vyměnit jen jednu přihrávku na modré čáře a Berani jim vypíchli puk a znovu se osvobodili.

35:45
    Zlínští dokázali hned po buly vyslat puk na druhou stranu ledové plochy, trvalo jen několik málo sekund a totéž dokázali znovu.

35:37
    Znovu vyloučení. Tentokrát hákování. A dvěma minutami byl potrestán Matěj Pröschl (ZLN).

35:23

33:59
    Berani ujížděli dva na jednoho, rozhodli se ale spíš šetřit čas, proto byla koncová střela poněkud vlažnější a nenadělala brankáři výraznější problémy.

33:37
    Zlínu se ale podařilo dostat puk na opačnou stranu hřiště, a tak domácí ztratili několik sekund.

33:23
    Znovu se vylučuje. Dvě minuty za hákování dostal Jiří Podešva (ZLN).

33:15
    Boleslavští hrají ve výhodě.

32:08

31:54

31:47
    Hosté mají tlak v útočném pásmu, Boleslavští ale poměrně dobře své protihráče napadají.

31:20
    Nastřelený puk Tadeáš Zeithaml chytil a přerušil hru.

31:07
    Pokračuje hra čtyři na čtyři, Zlín je v útočném pásmu.

30:18
    Vlastní gól znamená pohodlnější vedení pro Berany. Odražený puk si Boleslavští sami srazili do brány, gól byl připsán PETRU PAVLASOVI. Bez asistence.

30:08
    Přesilová hra dlouho netrvala, za atak brankáře byl vyloučen na dvě minuty Mikuláš Hovorka (MBL).

29:54
    Hlavní rozhodčí vylučuje. Za podražení Michala Simona byl na dvě minuty vykázán Vojtěch Riedl (ZLN).

29:31
    Michal Simon se hnal na zlínskou bránu, ale ani on branku nevstřelil.

29:08
    Hosté měli velkou šanci, když z blízka vystřelili, ale gól z toho nepadl.

28:33
    David Sýkora si najel až těsně k brankáři, následně se do něj zlínští hráči pustili a vznikla z toho menší šarvátka. Boleslavští trenéři jsou velice rozzlobení a pořvávají na rozhodčího, nejspíš se dožadují trestu. Ten se s nimi ale odmítá bavit a pokračuje se ve hře.

27:38
    Zlínská branka už byla prázdná, ale puk byl za ní a nikdo z Bruslařů nestihl vystřelit.

25:57
    Zakázané uvolnění na straně Zlína. Hosté nemohou vystřídat, je na nich znát, že jsou unavení.

24:24

23:45
    Zlínu se zatím nedaří vytvoření soustavnějšího tlaku v předbrankovém prostoru a často se musí vracet pro puk.

23:27
    Bruslaři však po chvíli vyhodili puk, a tak mohou vystřídat.

23:08
    O puk se bojuje v rohu za boleslavskou bránou. Úspěšnější byli Berani.

22:24
    Boleslavský Miroslav Vasilev byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

21:55

21:45
    Z pravého kruhu vystřelil Andrej Moravčík, ale Michal Kořének na puk dobře viděl.

21:31
    Bruslaři se vraceli pro vyhozený puk a přihrávají si v útočném pásmu.

20:20
    Mladá Boleslav se ujala puku a pokračuje v přesilové hře.

20:01

V první třetině měli více ze hry Berani, kteří také o jeden gól vedou. Mladá Boleslav měla také několik šancí a tlak v závěru prvního dějství, na gól to ale nestačilo.

Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:00

19:54
    Menší trest obdržel za hákování Tadeáš Talafa (ZLN).

19:35
    Michal Kořének si připsal ještě jeden zákrok, následuje buly před zlínským brankářem.

19:00

17:56
    Berani už mají znovu tlak před boleslavským brankářem a snaží se často střílet.

17:35
    Bruslaři vyhodili puk přes všechny čáry, Zlín zakládá mezitím nový útok.

17:00
    Vyloučení také na straně domácích. Dvouminutový trest za nedovolené bránění si musí odpykat Matěj Houška (MBL).

15:17
    Petr Foerster zavezl puk do pásma, Boleslavští vystřelili, ale následně jim bylo opět odpískáno zakázané uvolnění.

13:48
    Vojtěch Dobiáš ujížděl na brankáře domácích, Tadeáš Zeithaml ale jeho kličku dokázal vystihnout.

13:45

13:20
    Andrej Moravčík vlastní chybou poslal puk k protihráči a ještě z toho byl zlínský protiútok. Boleslavský gólman nakonec přerušil hru, bude se tedy vhazovat právě před ním.

12:09
    Vladislav Houška z mezikruží minul.

11:55
    Beranům se podařilo v úvodu jejich oslabení vyhodit puk.

11:45
    První vyloučení zápasu. Menší trest za faul kolenem dostal Jonáš Kočiča (ZLN).

10:56
    Zlínští jsou i s pukem v útočné třetině, domácí však dobře napadají a nepouštějí soupeře do větších šancí.

10:23
    Utkání sleduje 79 diváků.

09:29
    Bruslaři se znovu provinili zakázaným uvolněním.

08:23
    Dobrá spolupráce domácích, kdy zachytil Vladislav Houška přenechaný puk a z pravého kruhu vystřelil. Brankář Zlína však na puk dobře viděl.

06:36
    Domácí se jen velice těžko dostávají přes útočnou modrou čáru. Zlínští zatím výborně brání.

05:36
    Hosté využili skulinky v boleslavské obrany a z levého kruhu se prosadil FILIP WEINTRITT. Asistence: David Kozubík, Jan Jaroněk.

05:19
    Je tu další zakázané uvolnění boleslavského týmu.

05:09
    Od modré čáry vyzkoušel gólmanovu pozornost Matěj Pröschl, Zeithaml následně přerušil hru.

04:53
    Bruslaři se opět snaží proniknout do útočného pásma, ale po chvíli zlínští hráči puk opět vyhodili.

02:23
    Bruslaři vyhodili puk na zakázané uvolnění, následuje tedy buly opět v kruhu před Tadeášem Zeithamlem.

02:07
    Boleslavský gólman chytil puk do své lapačky poté, co na něj šla střela z levého kruhu.

01:53
    Oba týmy vystřídaly, puk zavážení Berani opět před Zeithamla.

00:25
    Zlínští nahodili puk do útočného pásma, ale posléze se Středočechům podařilo potrápit gólmana Zlína.

00:01

Hokejisté už jsou na ledě, utkání by mělo každou chvíli začít.

BK Mladá Boleslav: Mašek (Zeithaml) – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška (A), Hovorka, Rudolph, Procházka – Zajíček, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (C), Houška, Vasilev Moravčík, Šíma

PSG Berani Zlín: Šarman (Kořének) – Uhříček, Hamrlík, Jaroněk, Pavlas, Riedl, Talafa – Kočica (A), Hefka (C), Pröschl, Weintritt, Bachánek, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš

Rozhodčí: Battěk – Krátký, Marek.

Hned na úvod nového kalendářního roku se utkají dva týmy s ambicemi na postup do play-off. První Mladá Boleslav má totiž na třetí Zlín jen čtyřbodové náskok. Je tedy jasné, že právě tímto zápasem se může situace zcela změnit a PSG může Bruslaře v tabulce bodově dohnat. Zda to tak skutečně bude, nebo naopak boleslavští junioři svému sokovi odskočí, napoví nadcházející hodiny a minuty.

Ještě jednou vítejte u prvního on-line přenosu v roce 2019 ze zasněžené Mladé Boleslavi. Ještě než dorazí další obleva a všechen sníh roztaje, budeme večer společně sledovat souboj boleslavských se zlínskými juniory.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 45. Simon (Foerster, V. Houška), 61. Moravčík (Klikorka) – 6. Weintritt (Kozubík, Jaroněk), 31. Pavlas, 40. Sedláček (Weintritt, Hamrlík), 40. Pröschl (Podešva, Sedláček)

BK Mladá Boleslav: Zeithaml (41. Mašek) – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška (A), Hovorka, Rudolph, Procházka – Zajíček, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (C), V. Houška, Vasilev, Moravčík, Šíma
    Berani Zlín: Kořének (Šarman) – Uhříček, Hamrlík, Jaroněk, Pavlas, Riedl, Talafa – Kočica (A), Hefka (C), Pröschl, Weintritt, Bachánek, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš

Rozhodčí: Battěk – Krátký, Marek