Pelhřimov – SHK Hodonín 3:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 2:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Nový Jičín 3:4 (1:2 po s.n.)
Kopřivnice – Tábor 6:4 (kon.) | Písek – Orlová 2:4 (kon.) | Žďár n/S – Val. Meziříčí 4:5 (po pr.)
David Servis – Šumperk 2:6 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
3:6 (2:2, 1:1, 0:3)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 02.02.2019, 17:002. liga - Jih a Východ (ČR) • 36. kolo

Hodonín vítězí v Pelhřimově 6:3. Domácí se ale nemusí za svůj výkon stydět, byli více než vyrovnaným soupeřem těžkému soupeři. Asi nejsem sám, kdo si myslí, že domácí si za své nasazení dnes alespoň bod zasloužili, ale hosté ve třetí třetině šli zkušeně za vítězstvím. Z tímto se s Vámi pro dnešek loučím a někdy příště napočtenou. (20:21:05)

59:07
    Drtiči právě vstřelili branku!
    PETR JEURČA střelou do prázdné dává šestý gól svého celku a o vítězství Hodonína už není pochyb...Asistence Matěj Charvát.

58:15
    Smolař posledních chvil Kopic opět vychytán Kubáňem.

57:39
    Závar před hostující brankou, ale Drtiči hájí prostor před svým brankářem důsledně a napouští domácí do zakončení.

56:59
    Kopic měl na hokejce kontaktní gól, ale v zakončení prováhal a netrefil ideálně poloprázdnou branku hostů. Timeout i pro domácí.

56:47
    Domácí to zkouší v šesti.

56:22
    Z rychlého protiútoku hosté zřejmě definitivně rozhodli o třech bodech. Mezi betony se prosadil JAN MATĚJKA. Asistence Dominik Matula.

56:04
    Hodonín brání výsledek a dopředu se již moc nehrne. Na uklidnění si hostující trenér bere oddechový čas.

53:46
    Franek tečuje mimo dosah Holíka, ale také mimo domácí branku.

52:59
    Hra je z domácí strany plná nepřesností, ale snaha o vyrovnávací branku nechybí, hostující obrana ale stojí pevně na značkách.

52:09

51:45
    Drtiči zavírali domácí v pásmu, Holík raději přerušil hru.

50:09
    Dvě minuty za hrubost pro Martina Kříže.

50:01
    I v těžké pozici dokázal Jurča ohrozit Holíka, ten chytá.

49:30
    Kubáň propálen po střele Filipa Kasalého, puk se ale o výstroj hodonínského gólmana odrazil a míří mimo vytyčené území.

46:41
    Podražení a dvě minuty pro Richarda Kobylíka.

45:55
    Matějkovu nabídku na teč nikdo z útočníků Drtičů nepochopil.

45:23
    Jurčova pumelice končí ve výstroji Holíka.

45:02
    Domácí ale bojují a nechtějí se spokojit s aktuálním stavem utkání.

44:39
    DOMINIK MATULA střílí do betonu Holíka a smolným odrazem končí puk za brankovou čarou. Asistence Matěj Charvát.

44:19
    Matula pálí, Holíkova lapačka připravena.

43:24
    Vhazuje se u Kubáně po zakázaném uvolnění hostů.

42:37
    Kopic vyloženou šanci poslal zřejmě do tyče či boční sítě.

42:00
    Drtiči zvyšují obrátky, domácí se dobře brání.

41:08
    Zakázané uvolnění vrací hru před Holíka.

40:28
    Franek vysoko přestřelil Holíkovu svatyni.

40:06

40:01

Také po druhé části hry je skóre nerozhodné. Domácí si nejprve vzali vedení zpět, ale hosté s odpovědí počkali v době, kdy se utkání lámalo do druhé poloviny. Hraje se pohledný hokej, domácí jsou více než vyrovnaným soupeřem Drtičům, kteří jsou pokládáni za favorita tohoto duelu. Třetí třetina začne cca v 19:39.

40:00

39:34
    Votápek v oslabení útočí na hattrick, ale Kubáň je proti.

39:22
    Zámek...domácí vyhazují.

38:47
    Domácí opět posílají puk za modrou čáru.

38:27
    Domácí vyhazují.

38:18
    Holík přerušuje hru.

38:04
    Dvě minuty pro Ondřeje Svobodu, který pyká za týmový prohřešek – příliš mnoho hráčů na ledě.

36:50
    Hokej nahoru dolů, oba muži v maskách se ve vymezeném území nenudí.

35:35
    Domácí teď měli několik šancí z postupných útoků, Kubáň ale drží nerozhodný stav.

34:29
    Kaminsky se nejprve individuálně prosadil proti obránci Drtičů, pak ale jeho zakončení o centimetry minulo hostující branku.

33:37
    Leška tvrdou ranou vysoko přestřelil domácí branku.

33:17
    Kubáň teď podržel Hodonín, když perfektním semaforem bere gólovku Kopicovi.

32:29
    Hosté vyrovnávají, Holík sice chytil Mikéskův pokus, na dorážku JANA MATĚJKY byl ale krátký. Asistence Róbert Mikéska.

31:55
    Benýšek proti Holíkovi nasadil blafák, ale domácí brankář se vytasil s parádním zákrokem.

31:29
    Kohút nahazoval na branku, kde se o teč snaží Votápek, tento puk končí v náručí Kubáně.

30:27
    Jurča tečuje mimo domácí branku.

29:34
    Dnes aktivní Franek v další velké šanci před Holíkem, ten drží svůj tým.

28:26
    Hrubé nedorozumění v domácí obraně, ale hosté touto šancí pohrdají.

27:34
    Přečíslení 3 na 1 neřeší hosté ideálně, k ohrožení domácí branky došlo až následně, Holík chytá.

26:34
    Kopic měl těžkou pozici, přesto vypálil, ovšem tento pokus chytá Kubáň bez větších problémů.

25:16
    Během předchozí akce domácí nevyhodili, takže Holík raději přerušuje hru.

25:02
    Útok Drtičů, Jurča pálí do připraveného Holíka.

24:32
    Kubáň lapil střelu Svobody do své lapačky.

22:08
    Miroslav Kopic dvě minuty za vysokou hůl.

21:44
    Zakončení Franka bylo tvrdé, ale postrádalo přesnost.

20:56
    Ramenem vyráží Kubáň střelu Vrátného.

20:34
    Lední Medvědi právě vstřelili branku!
    PETR VOTÁPEK propálil Kubáně mezi betony a domácí opět vedou. Asistence Miroslav Kopic a Filip Kasalý.

20:01

Po první třetině svítí na tabuli nerozhodný výsledek, což ale před pár okamžiky neplatilo. Domácí nejprve otevřeli skóre utkání, hosté ale postupně vyrovnali nejen hru a skóre. Po vedoucí brance Drtičů se již zdálo, že hosté první třetinu bez problémů dohrají, ovšem tyto ´plány narušila akce Petra Votápka. Zajímavý zápas bude pokračovat cca v 18:50.

20:00

19:51
    PETR VOTÁPEK dojel vyhozený puk a přesným bekhendem ho uklidil k tyči hostující branky. Asistence Tomáš Kohút.

18:35
    Matějka pálí, Holík vyráží betonem.

18:02

17:49

17:38

17:06
    Kopic uzmul v oslabení puk a ujížděl na Kubáně, ten mu ale blafák vystihl.

16:18
    Zámek...

16:02
    Dominik Kasalý dvě minuty za nedovolené bránění.

15:52
    Snaha domácích o vyrovnávací branku, nepřesná souhra tuto snahu kazí.

14:15
    Hosté otáčí zápas po přesném zásahu TOMÁŠE FRANKA. Asistence Jan Matějka.

13:54
    Vrátný z první pálí do Kubáňe.

12:35
    Drtičům narostla křídla a další útoky se valí na domácí branku, Holík odolává.

11:27
    Drtiči vyrobili závar před Holíkem, PETR JURČA doráží do prázdné. Asistence Jan Matějka a Erik Hložánek.

09:55
    Charvátova pumelice míří do tyče.

09:37
    Reflexy Holíka zabránily vyrovnání, Franek si freestylově zpracoval ze vzduchu puk a pak vypálil, Holík připraven.

09:04
    Kopic zkusil individuální zakončení, které minulo hostující klec.

07:30
    Domácí se zatím perou s favoritem duelu více než statečně.

Růžička nakonec odjíždí za pomoci spoluhráčů na střídačku.

06:55
    Růžička podstoupil tvrdý souboj u mantinelu, po kterém stále leží na ledě...

05:31
    Hosté zavřeli Lední Medvědy v pásmu, střelba ale nenašla cíl.

04:07
    Holík kryje pohotové pokusy hostujících útočníků.

03:51
    Votápek poslal zpoza brány pas na FILIPA KASALÉHO a ten se nemýlí. Asistence Petr Votápek a Miroslav Kopic.

03:00
    Moucha pálí od mantinelu, Kubáň se překvapit nenechal.

02:45
    Jurčův pokus lapen Holíkem.

02:13
    Hosté se prokombinovali až před Holíka, u toho ale akce končí.

01:12
    Filip Kasalý proti Kubáňovi nedává, utkání má zatím dobrý náboj.

00:54
    Další rychlý útok hostů zakončil Benýšek střelou do Holíka.

00:27
    Jurča z protiútoku přestřelil domácí branku.

00:20
    Kopic pálí z těžké pozice do lapačky Kubáně.

00:07
    Úvodní zakázané uvolnění již po 7 vteřinách.

00:01

Oba celky již míří na ledovou plochu, utkání bude co nevidět zahájeno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pavel Blažek

Branky a nahrávky: 4. Kasalý F. (Votápek, Kopic), 20. Votápek (Kohút), 21. Votápek (Kopic, Kasalý F.) – 12. Jurča (Matějka, Hložánek), 15. Franek (Matějka), 33. Matějka (Mikeska), 45. Matula (Charvát), 57. Matějka (Matula), 60. Jurča (Charvát)

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Holík (Urban) – Kříž, Klus, Kasalý D., Moucha, Kaminsky, Kopic, Kohút, Votápek, Vrátný, Svoboda, Kasalý F., Piš, Hladoník
    SHK Drtiči Hodonín: Kubáň (Gajan) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Charvát, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča

Rozhodčí: Mgr. Pokorný – Ing. Horký, Bc. Roupec