Everton – Arsenal 0:0 (kon.) | Aston Villa – Southampton 1:3 (kon.) | Bournemouth – Burnley 0:1 (kon.)
Brighton – Sheffield Utd. 0:1 (kon.) | Newcastle – Crystal Palace 1:0 (kon.) | Norwich – Wolverhampton 1:2 (kon.)
Manchester City – Leicester 3:1 (kon.)
Manchester City
3:1 (2:1)
Leicester City
Sobota 21.12.2019, 18:30 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 18. kolo

Manchester City ve šlágru kola porazil Leicester a dotáhl se k němu na rozdíl jediného bodu. Lépe přitom začaly Lišky, které se ve 22. minutě dostali do vedení zásluhou gólu nejlepšího střelce ligy Jamieho Vardyho. Domácí fanoušci se dočkali vyrovnání o osm minut později, ránu Riyáda Mahríze ztečoval mimo dosah gólmana stoper Söyüncü. Obrat ve skóre přišel v závěru první půle, to se prosadil z nařízené penalty Ilkay Gündoğan. Pojistku na vítězství Citizens dal Gabriel Jesus, brazilský forvard využil skvělé práce nahrávajícího De Bruyneho, sám zakončoval do prázdné svatyně. Svěřenci kouče Guardioly do tabulky zapsali zasložené tři body, k Liškám se dotáhli na jeden bod, na vedoucí Liverpool obhájce titulu ztrácí už jedenáct bodů.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:29:19)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 12:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:9.

90+5

90+4
    Alespoň o snížení usiloval Demarai Gray. Anglický křídelník centrem z levé strany hledal hlavu Vardyho, jenže našel pouze rukavice Edersona.

90+3
    Utkání se jen dohrává. O zaslouženém vítězství Manchesteru City již několik minut není pochyb.

90+2
    Philip Foden se okamžitě po příchodu na trávník zapojil do akce, když si narazil s Mahrízem a přihrál Jesusovi. Brazilský forvard neuspěl v souboji proti stoperskou dvojici.

90+1
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Sergio Agüero.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.

89
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Philip Foden.

88
    Středopolař Marc Albrighton nedokázal prostrčit míč na Maddisona přes Kevina De Bruyneho. Belgický hráč výborně dostoupil soka.

87
    Dlouhý pas Nicoláse otamendiho se minul účinkem. Çağlar Söyüncü odhlavičkoval do bezpečí před za jeho záda nabíhajícím Sterlingem.

86
    Jamie Vardy našel za obranou Dennise Praeta, jemuž ale vůbec nevyšel krok. Při snaze o přelobování úplně minul balón.

85
    Podruhé v krátkém časovém sledu se do kombinační hry Citizens zapojil i Ederson. Brazislký gólman dlouhým odkopem našel přesně místo, kde se pohyboval Gabriel Jesus.

84
    Wilfred Ndidi pod vekým tlakem nahrál do lajny Chilwellovi, jehož pas po lajně dokázal do zámezí v pokleku srazit Bernardo Silva.

83
    Lišky působí odevzdaným dojmem. Rozehrávku soupeře skoro nepresují, jen vyčkávají, co domácí zase vymyslí.

82
    Je jasné, že se Manchester už tolik nebude tlačit dopředu. Teď kombinoval na útočné polovině, avšak Fernandinho se otočil a z poloviny hřiště nahrál Edersonovi.

81
    Gabriel Jesus chtěl zaskočit Schmeichela střelou z velkého úhlu, dánský strážce svatyně se však zaskočit nenechal, balón vykopl špičkou kopačky.

80
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Manchester City směřuje za třemi body, ztráta dvou branek se Liškám bude stahovat těžko.

Milan Huppert

Branky: 30. Mahríz (B. Mendy), 43. Gündoğan (pen.), 69. Jesus (De Bruyne) – 22. Vardy (H. Barnes)

Karty:   59. De Bruyne (MAC), 71. Gündoğan (MAC) – 35. Söyüncü (LEC), 51. Ndidi (LEC)

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Fernandinho (C), B. Mendy – De Bruyne (90+1. Agüero), Gündoğan (79. Rodri), B. Silva – Mahríz, Jesus, Sterling (89. Foden).
    Náhradníci: Bravo – Agüero, Cancelo, García, Zinčenko, Foden, Rodri.

Leicester City: Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez (68. D. Gray), Tielemans (77. Praet), Maddison, H. Barnes (64. Albrighton) – Vardy.
    Náhradníci: D. Ward – Albrighton, D. Gray, Iheanacho, Justin, Morgan, Praet.

Rozhodčí: Dean – Cann, Robathan