Kayserispor – Gençlerbirliği 2:0 (kon.) | Yeni Malatyaspor – Göztepe 2:1 (kon.) | Denizlispor – Besiktas 1:5 (kon.)
Denizlispor Kulübü
1:5 (0:1)
Besiktas Istanbul
Sobota 20.06.2020, 20:00 • Venue Denizli Atatürk Stadyumu (Denizli) • Turecká Superliga • 28. kolo

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího kola na viděnou. (21:58:13)

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:9.

Je konec. Besiktas vítězí vysoko 5:1, a to díky úžasnému druhému poločasu. Úvod druhé části přinesl nečekané vyrovnání po chybě na středu. To však hosty nemuselo vůbec mrzet, protože osm minut na to začal jejich gólostroj. Besiktas vstřelila čtyři branky a díky tomu tak odváží zasloužené tři body. Denizlispor tak prohrál i druhý zápas po corona virové pauze a tuto formu budou muset napravit příští kolo. Hráčem utkání byl zvolen střelec branky a dvou asistencí Burak Yılmaz.

90+2

90+1
    I díky této výhře se Besiktas nijak v tabulce neposune a stále jim tak bude patřit 5. místo.

90
    Opět v tom měl prsty Abdoulay Diaby, který chtěl vstřelit svoji druhou branku, tentokrát se však jeho rána nevešla ani mezi tři tyče.

89
    Hlavní sudí nastavuje finální dvě minutky !

87
    Vypadá to, že utkání se již bude pouze dohrávat, neboť hosté se už nikam zásadně neženou.

85
    Střídání v týmu Denizlispor Kulübü: ze hřiště odchází Oğuz Yılmaz, přichází Muhammet Ozkal.

84
    Abdoulay Diaby byl blízko druhé brance! Z cca 20 metrů vypálil dobrou a štiplavou střelu k tyči, se kterou si však jen tak tak brankář poradil.

83
    Besiktas se ještě drží na polovině Denizlisporu a nejspíš jim to nestačí!

81
    Na obou stranách proběhla střídání, tak uvidíme jestli se ještě nějaký střelec prosadí, každopádně tady je zápas již zcela rozhodnutý.

80
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Umut Nayir.
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Adem Ljajić, přichází Kartal Yılmaz.

78
    Střídání v týmu Denizlispor Kulübü: ze hřiště odchází Marc Kibong Mbamba, přichází Özgür Çek.
    77. Abdoulay DIABY - 1:5

77
    Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
    To už je debakl! Muhammad Alnaní přihrál do brankoviště, kde si balón lehce zpracoval čerstvý ABDOULAY DIABY a náramnou střelou k tyči nedal brankáři šanci.

76
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Jeremain Lens, přichází Abdoulay Diaby.

75
    Tohle by na začátku druhého poločasu málo kdo čekal. Po vyrovnání to vypadalo na zajímavý závěr, ale to Besiktas zamítl.
    74. Adem LJAJIĆ - 1:4

74
    A čtvrtá branka hostů je na světě! Burak Yılmaz dnes již podruhé přihrál na gólovou šanci, tentokrát vyhledal ADEMA LJAJIČE, jenž z velké dálky překvapil brankáře Acara.

72
    Pro Denizlispor to musí být poměrně těžká rána, protože po vyrovnávací brance to vypadalo slibně, jenže Besiktas se nedala a rázem se trefila dvakrát.

70
    Poslední dvacetiminutovka před námi. Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké další branky a nebo domácí zkusí utkání ještě zdramatizovat.

68
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Víctor Ruiz, přichází Erdogan Kaya.
    Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Georges-Kévin NKoudou, přichází Tyler Boyd.
    67. Georges-Kévin NKOUDOU - 1:3

67
    A znovu se nám mění skóre! Burak Yılmaz našel volného GEORGESE-KÉVINA NKOUDOUA, jenž zpoza brankoviště vypálil náramnou střelu nártem, na kterou brankář neměl nárok.

65
    Po tlaku Denizlisporu je tu opět dnes již tradiční kombinační hra Besiktase. Uvidíme, co z toho vymyslí.

64
    Zakarya Bergdich pronikl s míčem až do brankoviště, ale jeho následný načechraný centr čistě zblokoval jeden z obránců v bílém.

63
    Domácí se drželi na polovině hostů, ale po špatně mířené přihrávce z kopačky Yumla akce skončila.

62
    Vyrovnaný stav trval pouhých osm minut, což Denizlispor musí poměrně dosti mrzet. Uvidíme, zda je to opět nastartuje a dočkáme se vyrovnání.
    60. Gökhan GÖNÜL - 1:2

60
    Hosté se vrací do vedení!! Adem Ljajić poslal výborný centr na né příliš dobře hlídaného GOKHANA GONULA, jenž takřka hlavičkoval z přední tyče do volně odkryté sítě.

59
    Hosté si díky faulu opět vybojovali přímý kop, za který se postavil Adem Ljajić, ovšem jeho přímý kop na bránu brankář lehce vyrazil na roh.

57
    Žlutou kartu dostává Oğuz Yılmaz (Denizlispor Kulübü).

56
    Muhammad Alnaní chtěl pomocí vzdušného centru poslat Yilmaze do tutovky, ovšem jeden z vysokých obránců tuto akci na poslední chvíli zblokoval.

54
    Denizlispor je zatím ve druhé části lepší, díky čemuž tak dokázali i utkání srovnat, no a Besiktas se nyní bude muset hodně snažit, pokud si chce odvézt tři body.
    52. Óscar ESTUPIŇÁN - 1:1

52
    Denizlispor právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Na středu hřiště přišla obrovská chyba jednoho z hostujících hráčů jenž špatně přihrál. Balónu se poté zmocnil Radosław Murawski, který poslal do běhu čerstvého ÓSCARA ESTUPIŇANA, jenž bez váhání zakončil mezi nohy brankáře.

50
    Besiktas měl k dispozici přímý kop, jenž na sebe vzal Burak Yılmaz. Bez přemýšlení to zkusil rovnou na branku, ovšem pro domácího brankáře to nebyl žádný problém.

48
    Druhý poločas začíná poněkud svižně. Oba celky už stihly vytvořit nějakou tu šanci, ani jeden z týmů se ale neradoval.

47
    Střídání v týmu Denizlispor Kulübü: ze hřiště odchází Hadi Sacko, přichází Óscar Estupiňán.
    Střídání v týmu Denizlispor Kulübü: ze hřiště odchází Olcay Şahan, přichází Sedat Şahintürk.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:03.

První poločas je u konce, lepším týmem byl rozhodně celek z Istanbulu. Už v 10. minutě padla první branka tohoto zápasu o kterou se až z dorážky postaral Burak Yılmaz. Denizlispor se díky pár akcím snažil zápas srovnat, ale přes obranu či brankáře gól neprošel. V závěru poločasu ještě musel hlavní sudí vytáhnout žlutý kartonek, který si odnesl Marc Kibong Mbamba.

45+3

45+3
    Ještě byl k vidění jeden rohový kop hráčů v bílém, ale ani tato standartní situace neprošla do branky.

45+2
    Po faulu nastal přímý kop pro hostující celek, ale žádné nebezpečí z toho nebylo, neboť obrana Denizlisporu okamžitě balón odkopla pryč.

45+1
    Žlutou kartu dostává Marc Kibong Mbamba (Denizlispor Kulübü).

45
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty!

44
    Situace je stále stejná, domácí se již dlouhé tři minuty pouze brání a né a né sebrat Besiktasi míč.

43
    Hosté už nikam nespěchají a nyní kombinují na vlastní polovině, uvidíme zda z této akce něco ještě bude.

41
    Pomalu, ale jistě se nám blíží konec první části. Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky, nebo již skóre zůstane nedotčené.

39
    Denizlispor měl ještě po zajímavé střele dvě obrovské příležitosti, ani jedna však za zády brankáře Destanogla neskončila.
    38. Murawski vyslal hezkou střelu na branku Besiktasu

38
    To jsem nejspíš zakřikl! Marc Kibong Mbamba našel polského záložníka Radoslawa Murawskiho, jenž protáhl střelou z první mladičkého brankáře, ten byl ale úspěšnější.

37
    Besiktas je opět v moci míče a kombinuje na polovině Denizlisporu, ovšem obrana je nechce pustit do žádné šance, tudíž sledujeme jen klidnou hru na středu.

35
    Ersin Destanoglu jakožto devatenáctiletý brankář nyní bez problémů zachytil centr domácího celku a na chvilku tak mohl uklidnit hru.

34
    Ani druhý pokus nebyl gólový. Obránci v zeleném skvěle přečetli situaci a míč ihned odkopli z brankoviště.

33
    Besiktas si vybojoval další rohový kop. Adem Ljajić našel na přední tyči Alnaního, brankář mu však pokus vyrazil. Uvidíme tak druhý pokus.

32
    Co chybělo! Ismaïl Aissati našel dobře naběhlého Tiaga Lopese, který z brankoviště vyslal technickou střelu na zadní tyč. Rána však prolétla těsně kolem pravé tyče.

31
    Domácí hráči mají v posledních dvou minutách velký tlak. Po rohovém kopu přišlo i menší obstřelování branky Besiktase, ovšem ani jeden pokus na brankáře Destanogla nepřošel.

29
    Rohový kop směřoval na vysokého Mustafu Yumla, který dobře mířil, ale do branky se jeho pokus nevešel.

28
    Hugo Rodallega poslal Sacka do běhu, jenž se snažil následně centrovat. Nakonec ale vybojoval pro svůj celek rohový kop.

26
    Denizlispor mohl zahrávat pokutový kop, neboť hosté zahráli rukou a jednalo se tak i o malou domu. Hlavní sudí však tento návrh zamítl a hrálo se dál.

25
    Gökhan Gönül zkoušel přihrát do brankoviště, jenže než se mu to povedlo, s míčem už byl za brankovou čarou.

24
    Po chvilce klidu se opět hosté zmocnili míče a nyní tak kombinují na polovině Denizlisporu.

22
    Hosté se díky kombinacím dostali až k brankovišti domácího celku a málem z toho byla branka! Atiba Hutchinson našel na levé straně volného Georgese-Kévina NKoudoua, jenž okamžitě vystřelil, ránu ale zblokoval jeden z obránců.

21
    Besiktas se momentálně snaží uklidnit hru a drží tak balón na vlastní polovině.

19
    Po rohovém kopu začalo rušno! Domácí si totiž vytvořili rychlý protiútok, který proklouzl kolem všech záložníků, akci ale skvěle zlikvidoval hostující obránce s číslem 3, Enzo Pablo Roco a nadějná akce Denizlisporu tak skončila.

18
    Rychle na druhou stranu. Hráči v bílém zahrávali již třetí rohový kop v tomto utkání, ale hlavičkový pokus Buraka Yılmaze směřoval pouze vedle.

17
    K dispozici měli domácí přímý kop, jenže ani ten branku Besiktase nijak závažně neohrozil.

16
    Hugo Rodallega bojoval v brankovišti hostů. Snažil se na svoji stranu vybojovat alespoň roh, jenže tento kolumbijský útočník při svém plánu selhal.

15
    Úvodních patnáct minut hry je za námi, k vidění již byla jedna branka o kterou se postarali hráči Besiktase. Uvidíme, jak se tomu Denizlispor postaví a zda se dočkáme i nějakého vyrovnání.

13
    Besiktas měla k dispozici další rohový kop na který si vyskakoval egyptský záložník Muhammad Alnaní. Jeho hlavičkový pokus však putoval jen vedle.

12
    Denizlispor ještě žádal akci o přezkoumání, neboť se možná jednalo o ofsajd. Z opakovaných záběrů šlo ale o čistou branku.
    11. Burak YILMAZ - 0:1

11
    A máme tu první branku! Vše začalo centrem Adema Ljajiče, jenž nejdříve našel vyskakujícího Víctora Ruize, jeho pokus ale brankář vyrazil před sebe. Do následné lehké dorážky se poté položil BURAK YILMAZ, jenž poslal svůj tým do vedení.

10
    Adem Ljajić se dostal díky parádní kličce až na hranici brankoviště, kde se pokusil o tvrdé zakončení. Domácí brankáře však střelu nádherně vyrazil.

9
    V Besiktasi skončil známý německý brankář Loris Karius, který se v květnu vrátil zpět z hostování do Liverpoolu. Brankářem číslo jedna tak bude Ersin Destanoglu.

8
    Rohový kop byl zahrán na krátko, ale žádná následné akce nepřišla.

7
    Dopředu se nyní probojovali, díky dlouhému nákopu za obranu domácí. Nebezpečné zakončení z toho nebylo, uvidíme však první roh.

5
    Hra se nám znovu rozběhla, v moci jsou momentálně hostující hráči na vlastní polovině.

4
    Hlavní sudí na chvilku přerušil hru, a to právě díky již zmiňovanému ohňostroji, který prý nakonec k tomuto zápasu nepatří.

3
    Georges-Kévin NKoudou hledal v brankovišti nabíhajícího Yilmaze, obrana Denizlisporu však celou akci přečetla.

2
    Domácí trenér mával rukama, neboť nad stadionem stále pokračuje úvodní ohňostroj a hráče to nejspíše znervózňuje.

1
    O úvodní výkop se postarali domácí hráči, kteří se ihned pokoušeli proklouznout po pravé straně, ovšem obrana Besiktase byla v pozoru.

1

Hráči obou týmů jsou již připraveni na hřišti. Domácí nastupují v zelených dresech, zatímco hosté nastupují v dresech bílých.

Denizlispor Kulübü: Acar – Bergdich, Yılmaz, Yumlu, Lopes – Mbamba, Radosław Murawski – Şahan, Aissati, Sacko – Rodallega.
    Náhradníci: Altıntaş – Kalkan, Ó. Estupiňán, Özkal, Aksungur, S. bin Júsif, Çek, Şahintürk.

Besiktas Istanbul: Destanoglu – Gönül, Roco, V. Ruiz, R. Yilmaz – Hutchinson, Alnaní, Ljajić – Lens, B. Yılmaz, NKoudou.
    Náhradníci: Yuvakuran – Diaby, Erkin, Boyd, Nayir, Yalcın, Kaya, K. Yılmaz, Uysal.

Rozhodčí: M. Kalkavan – C. Sesuguzel, E. Sancaktar.

Vzájemná utkání

10.11.19 – Besiktas – Denizlispor 1:0
    15.3.10 – Denizlispor – Besiktas 0:1
    3.10.09 – Besiktas – Denizlispor 1:0
    30.5.09 – Denizlispor – Besiktas 1:2
    24.1.09 – Besiktas – Denizlispor 1:0

Besiktas Istanbul se drží o něco výše, a to na tedy na páté pozici s 44 body. I oni již odehráli jedno soutěžní utkání od dlouhé pauzy, avšak ani jim se nepodařilo uspět. Besiktas na své půdě vyzvala Antalyaspor, který překvapil již v prvním poločase. Po prvním poločase to totiž bylo 2:0 pro hosty. Následné snížení v 68. minutě již nepomohlo a Besiktas tak doma prohrál 1:2. I dnes je čeká soupeř z nižší části tabulky, a proto jsou favorité. Jak jsem již zmiňoval, poslední vzájemný zápas ovládli hosté. Denizlispor nedokázal Besiktas porazit neuvěřitelných 13 vzájemných zápasů, uvidíme, zda to bude dnes.

Denizlispor Kulübü se nachází na 11. místě s 31 body. Po coronavirové pauze už Denizlispor jeden soutěžní zápas odehrál, a to na půdě Sivassporu. Zápas byl poměrně vyrovnaný, až do 44. minuty, kdy se hostující hráč nechal vyloučit a Sivasspor toho následně využil a vstřelil minutu poté rozhodující, a také jedinou branku zápasu. Dnes Denizlispor čeká též těžký soupeř z předních míst tabulky, tak uvidíme jak se s tím vypořádají. Poslední vzájemný zápas skončil prohrou Denizlisporu, ovšem pouze 1:0. Domácí se dnes budou muset obrátit bez dvou tahounů, jedním z nich je právě vykartovaný Yavru Z.

Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Po dlouhé době se nám opět rozjíždí nejvyšší Turecká soutěž. Společně se podíváme na zajímavé utkání mezi Denizlispor Kulübü – Besiktas Istanbul. Favoritem bude pochopitelně hostující celek z Istanbulu, a to díky postavení v tabulce. Výkop je stanoven na 20:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Gerard Filip

Branky: 52. Ó. Estupiňán (Radosław Murawski) – 11. B. Yılmaz, 60. Gönül (Ljajić), 67. NKoudou (B. Yılmaz), 74. Ljajić (B. Yılmaz), 77. Diaby (Alnaní)

Karty:   45+1. Mbamba (DNZ), 57. Yılmaz (DNZ)

Denizlispor Kulübü: Acar – Bergdich, Yılmaz (85. Özkal), Yumlu, Lopes – Mbamba (78. Çek), Radosław Murawski – Şahan (47. Şahintürk), Aissati, Sacko (47. Ó. Estupiňán) – Rodallega.

Besiktas Istanbul: Destanoglu – Gönül, Roco, V. Ruiz (68. Kaya), R. Yilmaz – Hutchinson, Alnaní, Ljajić (80. K. Yılmaz) – Lens (76. Diaby), B. Yılmaz (80. Nayir), NKoudou (68. Boyd).

Rozhodčí: M. Kalkavan – C. Sesuguzel, E. Sancaktar