Kometa Brno – Mountfield HK 5:1 (kon.) | Chomutov – Třinec 3:4 (1:2 po s.n.) | Vítkovice – Zlín 3:2 (kon.)
HC Litvínov – Mladá Boleslav 2:1 (1:0 po s.n.) | Olomouc – Jihlava 3:5 (kon.) | Pardubice – Plzeň 1:5 (kon.)
Slavia – Sparta 3:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 0:5 (kon.)
HC Slavia Praha
3:1 (2:0, 0:0, 1:1) Stav série: 1:1
HC Sparta Praha
Pátek 11.03.2022, 17:45 • Zimní stadion Eden, Praha • Play-off Extraligy dorostu • Osmifinále

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (19:55:06)

Dorostenci Slavie porážejí ve druhém zápase osmifinále Spartu 3:1 a vynucují si rozhodující třetí utkání! Vedení si vypracovali v první třetině a následně i přes gól hostů v 58. minutě ho v závěru ubránili. Třetí utkání série se bude hrát v neděli od 13 hodin na ledě Sparty.

59:59
    Slavia právě vstřelila branku!
    Do prázdné branky se vteřinu před koncem trefuje DANIEL KŘÍŽENECKÝ a definitivně rozhoduje o výhře Slavie! Bez asistence.

59:50
    Tomas dvakrát míjí prázdnou branku!

59:29
    Švec výborně vypíchl puk, Tomas ale pak vyhazuje na icing.

59:02
    Po Tomasově střele puk těsně míjí prázdnou klec.

58:54
    ... který po další střele raději hru přerušuje.

58:48
    Fábry projel po levém křídle a z ostrého úhlu mířil mezi betony Vavřeny...

58:26
    Sparta hraje v šesti hráčích na ledě!

58:26
    Oddechový čas pro hosty.

58:26
    Odehnal nahodil puk z levého křídla, Vavřena ho raději přerušil.

57:47
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparťané dvě minuty před koncem třetí třetiny snižuje na rozdíl jednoho gólu! V mezikruží se uvolnil PETR POLÁČEK a střelou k pravé tyči prostřelil Vavřenu. Asistence: Martin Vašíček.

56:43
    Sparťané se snaží dobývat slávistickou obranu, zatím se jim to ale nedaří.

55:10
    Chludil se spoluhráči po dlouhém střídání dostali do přečíslení, jeho střelu ale zablokoval sparťanský obránce.

54:26
    Další fantastický zákrok Vavřeny, jenž vychytal z bezprostřední blízkosti zakončujícího Vašíčka!

53:33
    Švecovi s Hlavičkou se sice puk nepodařilo vybojovt, ale oba slávisté ušetřili v útočném pásmu cenné vteřiny.

52:48
    Skvělé zákroky Benjamina Vavřeny drží sparťanské útočníky na uzdě. Gólman domácí svatyně teď odolal dalším střelám a zejména několika nebezpečným dorážkám na brankovišti.

51:35
    Tyčka zazvonila po velké šanci v podání Martina Vašíčka! Sparťané už se radovali z gólu, ale rozhodčí rozpažil.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 5. Tomas (Hubinka), 10. Chludil, 60. Kříženecký – 58. Poláček (Vašíček)

HC Slavia Praha: Vavřena (Hodic) – Kříženecký, M. Tichý, Málek (A), Hubinka, Švec, Kubánek, Ciolek – Curran, Nemes, Havlíček, J. Tichý, Chludil, Krčál, Hlavička, Skalský, Tomas (A), Vosmík (C)
    Trenér: Ladislav Slížek

HC Sparta Praha: Hrabal (Přikryl) – Hašek, Marton, Bartoň (C), Byakov, Mack, Janský, Port – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Žemlička, Novák (A), Fábry (A), Skuratov, Poláček, Žmola, Křišťan
    Trenér: František Ptáček

Rozhodčí: Glanc – Stacho, Štěpánek