Real Sociedad – Getafe 4:3 (kon.) | Rayo Vallecano – Villarreal 1:1 (kon.) | Real Betis – Cádiz 1:1 (kon.)
Las Palmas – Granada 1:0 (kon.) | Atlético – Real Madrid 3:1 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
4:3 (1:2)
Getafe CF
Neděle 24.09.2023, 14:00 • Reale Arena, San Sebastián • Španělská LaLiga • 6. kolo

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:24. (16:13:31)

Domácí fotbalisté dokázali ve druhém poločase otočit skóre třemi góly a Getafe tak ani ve třetím vystoupení venku nebodovalo.
    San Sebastian vedl hned od druhé minuty, za pasivní hru na údržbu jej však hosté ztrestali v závěru poločasu slepenými góly. Nakonec se také domácí dočkali penalty, na kterou navázali ještě po chybě brankáře Méndez a v 88. minutě zblízka Oayarzabal. Hostující Latasa stačil jen snížit, Baskové odehráli zbytek nastavení zkušeně a vítězství si nenechali proklouznout.

90+9

90+8
    Další gólovou akci San Sebastianu zhatil zdvižený praporek, teď se však domácí pomoci z přenosového vozu nedočkají. Kubo byl v jasném ofsajdu, když posouval míč na Choa, jehož centr poté už zbytečně doklepl do sítě Oyarzabal.

90+7
    Modrobílí hrají na údržbu a u míče zůstanou i po dalším faulu napadajícího Arambarriho.

90+5
    Za vybojovaným míčem se hnal po levé straně Maksimović, je mu však pískán drobný přestupek a rozehrát míří nejpomalejším možným krokem Remiro.

90+4
    Arambarri brnkl o nohu rozběhnutého Kuba, domácí mohou trochu pošetřit čas.

90+2
    Getafe právě vstřelilo branku!
    Úchvatný závěr v San Sebastianu, kde hosté ještě nevzdávají boj o body. Nakopávaný míč z kopačky Diega Rica do šestnáctky výborně zasáhl hlavou JUAN LATASA a o tyč ho dostal za záda zkoprnělého Remira.

90+1
    Na druhé straně pronikl snadno po křídle Rodríguez a jeho štiplavou křížnou střelu vyráží Remiro.

90+1
    Kubo unikl na pravém křídle, zpětný centr po zemi však šel přesně do mezery mezi nabíhající spoluhráče.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

88
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Brais Méndez nádherně načechral míč za obranu a dva domácí hráči stáli zcela sami před brankářem. Mikel Merino přiťukl nezištně svému jmenovci a MIKEL OYARZABAL nemusel nijak spěchat, počkal si na pohyb brankáře a zavěsil k tyči. Pomezní chybně mával ofsajd, ale po zásahu VAR gól platí!

86
    Real Sociedad drží míč na útočné polovině, což mu naprosto vyhovuje.

83
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
    ze hřiště odchází zraněný Igor Zubeldia, přichází Jon Pacheco.

82
    Brais Méndez posílá výborně zahraný trestný kop levačkou přes zeď z 22 metrů těsně vedle.

81
    V blízkosti velkého vápna se provinil faulem Diego Rico.

78
    Střídání v týmu Getafe CF:
    ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Óscar Rodríguez,
    ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Anthony Lozano.

76
    Na sklonku předposlední čtvrthodiny nemůže Getafe chytit tempo, rozkouskovaná hra svědčí po druhém obratu skóre domácím.

72
    Trestný kop následoval opakovaný pas před bránu San Sebastianu a zakončení Omara Aldereteho, mířící vysoko nad břevno.

Karel Jedlička

Branky: 2. Kubo (B. Méndez), 61. Oyarzabal (pen.), 66. B. Méndez, 88. Oyarzabal (Merino) – 39. Aleñá (Rico), 45+5. Mayoral (pen.), 90+2. Latasa (Rico)

Karty:   45. B. Méndez (RSC), 45+3. Remiro (RSC), 45+3. A. Muñoz (RSC) – 19. Rico (GET), 49. Suárez (GET)

Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:24.
    Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia /C/ (83. Pacheco), Le Normand, Muñoz – Méndez, González (58. Zubimendi), Turrientes (58. Merino), Barrenetxea (68. Cho) – Kubo, Sadiq (58. Oyarzabal).
    Náhradníci: Marrero – Tierney, Odriozola, Olasagasti, Fernández, Silva, Magunazelaia.

Trenér: Barrenetxea

Getafe CF: Soria – Suárez, Mitrović, Alderete, Rico – Carmona (68. Arambarri), Dakonam /C/ (68. Greenwood), Maksimović, Aleñá (78. Lozano) – Mata (78. Rodríguez), Mayoral (46. Latasa).
    Náhradníci: Benito, Fuzato – Duarte, Álvarez, Angileri, Iglesias.

Trenér: Bordalás