Méty – Štrasburk 0:1 (kon.) | Le Havre – Clermont Foot 2:1 (kon.) | Lens – Toulouse 2:1 (kon.)
Montpellier – Rennes 0:0 (kon.) | PSG – Marseille 4:0 (kon.)
Paris Saint-Germain
4:0 (2:0)
Olympique Marseille
Neděle 24.09.2023, 20:45 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 McDonald’s • 6. kolo

Držení míče: 76 % : 24 %.
    Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:14. (22:44:27)

PSG si ve šlágru kola s chutí zastřílelo, na domácím stadiónu porazilo Olympique Marseille výsledkem 4:0.

Domácí favorit si rozdělil po dvou gólech do každého z poločasů. Vedoucí branku vstřelil už v úvodní desetiminutovce Ašraf Hakimí parádní střelou z přímého kopu, před odchodem do kabin se trefil ještě Randal Kolo Muani. Druhou půli si podmanil Gonçalo Ramos, jenž v první půli střídal za zraněného Mbappého a ve 47. a 89. minutě zaznamenal po úspěšném zásahu, čímž dal definitivní razítko na tříbodový zisk úřadujícího mistra.

Svěřenci kouče Enriqueho se po šesti kolech nachází se ziskem jedenácti bodů na třetím místě za Brestem a Nice. Marseille utrpělo první ligovou porážku v sezóně, s devíti body figuruje na sedmé příčce.

90+2

90+1
    Na hattrick si ještě mohl zkusit zaútočit Gonçalo Ramos, avšak přihrávka Ruize na jeho osobu byla příliš prudká, forvard ji na dlouhou nohu posunul k protihráči.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby jednu minutu.
    89. Gonçalo RAMOS - 4:0

89
    Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
    Jak je to jednoduché! Po ubráněné standardce domácí podnikli bleskový protiútok, výsledkem je čtvrtý vstřelený gól! Po pravé lajně sprintoval Kolo Muani a ve správný čas vyslal perfektní střílenou nahrávku do nohy GONÇALOVI RAMOSOVI, portugalský útočník si počkal, až půjde brankář k zemi a balón mu píchl do sítě mezi levou rukou a nohou.

88
    Hosté měli k dispozici přímý kop ze středu hřiště. Valentin Rongier centroval do prostoru, kde se nacházelo trio konkurentů.

87
    Utkání se dohrává v poklidném duchu. Domácí kombinují kolem poloviny hřiště a už se ani dopředu tolik nehrnou, což je pochopitelné.

86
    Proti centru vystartoval z brankové čáry Pau López a balón vyboxoval do bezpečí, navíc byl faulován Marquinhosem.

85
    Taktéž třetí žlutá karta putuje do hostujících řad, brazilský bek Renan Lodi zápasovým chvatem poslal k zemi Mukieleho.

84
    Střídání v týmu Olympique Marseille:
    ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Bilal Nadir.

84
    ze hřiště odchází Leonardo Balerdi, přichází Bamo Meïté.

84
    Poměrně nudný zápas prožívá v bráně Gianluigi Donnarumma. Italský gólman doposud nemusel předvést jediný zákrok, jenom občas se dočká míče při malé domů či nepřesné rozehrávce soupeře.

83
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
    ze hřiště odchází Ašraf Hakimí, přichází Nordi Mukiele.

83
    ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází Carlos Soler.

82
    Žlutému trestu neunikl Jordan Veretout, zkušený francouzský středopolař zezadu podrazil Ugarteho bez viditelné snahy hrát míč.

81
    Opět na sebe strhl pozornost Bradley Barcola, který kolem osobního strážce znovu přihrával do vápna zleva, Gonçalo Ramos nepřetlačil Samuela Gigota.

80
    Přetažený centr od praporku se s úspěchem nesetkal, Jonathan Clauss vyslal dalekou hlavičku mimo velké pokutové území.

Milan Huppert

Branky: 8. Hakimí, 37. Kolo Muani, 47. Ramos (O. Dembélé), 89. Ramos (Kolo Muani)

Karty:   73. Gigot (OMA), 82. Veretout (OMA), 85. Lodi (OMA)

Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:14.
    Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí (83. Mukiele), Marquinhos (C), Škriniar, Hernández (69. Danilo) – Zaïre-Emery, Ugarte, Barcola (83. Soler) – O. Dembélé (69. Ruiz), Kolo Muani, K. Mbappé (32. Ramos).
    Náhradníci: Navas – Vitinha, Ndour, Kurzawa.

Trenér: Luis Enrique

Olympique Marseille: López – C. Mbemba, Gigot, Balerdi (84. Meïté) – Clauss (84. Nadir), Únáhí (46. Harít), Rongier (C), Veretout, Lodi – Vitinha (46. I. Ndiaye), Aubameyang (75. Correa).
    Náhradníci: Blanco – Mughe, Soglo, Murillo.

Trenér: Jacques Abardonado

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Finjean