Chelsea – Aston Villa 0:1 (kon.) | Arsenal – Tottenham 2:2 (kon.) | Brighton – Bournemouth 3:1 (kon.)
Liverpool – West Ham 3:1 (kon.) | Sheffield Utd. – Newcastle 0:8 (kon.)
Arsenal FC
2:2 (1:1)
Tottenham Hotspur
Neděle 24.09.2023, 15:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 6. kolo

Šlágr kola vítěze nenabídl, oba celky jsou tedy stále letos bez porážky. Arsenal byl lepší a dvakrát vedl, jenže Tottenham na oba údery dokázal odpovědět. O první branku utkání se postaral Bukayo Saka, jehož střelu ale mezi tři tyče srazil stoper Cristian Romero. Na konci první půle srovnal Son Hung-min. V 54. minutě proměnil penaltu Bukayo Saka, avšak o necelou minutu později odpověděl znovu Son Hung-min po obrovské chybě střídajícího Jorginha. V závěru už žádná branka nepadla, tudíž utkání skončilo poměrem 2:2.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (17:23:18)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:8. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:19.

90+11

90+10
    Richarlison pálil z první z hranice šestnáctky. Střela brazilského útočníka byla lehce tečována. Tottenham rozehraje poslední rohový kop.

90+10
    Rozběhla se nám poslední minuta nastaveného času. Arsenal ztratil míč, ale poté jej ihned získal.

90+9
    Dejan Kulusevski sice vyvezl míč na střed hřiště, ale pak nepřesně přihrál. Balón tak pouze odevzdal.

90+8
    Před námi jsou ještě tři minuty a Arsenal si znovu přihrává na útočné polovině.

90+7
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Emile Smith Rowe.

90+6
    David Raya si pohlídal míč, který se snášel pod břevno jeho svatyně. Gólman Arsenalu následně rychle rozehrál.

90+4
    Kai Havertz centroval k přední tyči, kde ale bylo obsazeno. Kvalitní práce obrany hostů.

90+3
    Richarlison si vůbec nepohlídal ofsajdové postavení, míč tedy opět budou mít v moci fotbalisté v červeném.

90+2
    Saka se odhodlal k přízemní střele, avšak Guglielmo Vicario si připsal další jistý zákrok.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 10 minut.

90
    Destiny Udogie přidržel Saku, který má nějaké zdravotní trable. Duel ale bude muset dohrát.

88
    Domácí jsou v závěru utkání lepší. Je evidentní, že tři body chtějí více.

87
    Kai Havertz napálil míč z voleje ze zhruba dvaceti metrů. Jeho projektil zaplul kousek nad břevno.

86
    Arsenal rozehrál dva rohové kopy za sebou. Ten první byl daleko nebezpečnější, ale zakončení na řadu nepřišlo.

85
    Reiss Nelson se odhodlal ke střele, která byla sražena nad bránu. Tottenham se bude muset bránit, Arsenal totiž rozehraje další roh.

Daniel Fekets

Branky: 26. Romero (vla.), 54. Saka (pen.) – 42. Son Hung-min (Maddison), 55. Son Hung-min (Maddison)

Karty:   15. Ödegaard (ARS), 57. Havertz (ARS), 67. Nketiah (ARS) – 15. Udogie (TOT), 45+1. P. Sarr (TOT), 45+1. Bissouma (TOT), 75. Romero (TOT)

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Zinčenko – Ödegaard (C), Rice (46. Jorginho), Vieira (46. Havertz) – Saka (90+7. Smith Rowe), Jesus (77. Nelson), Nketiah.
    Náhradníci: Ramsdale – Kiwior, Tomijasu, Soares, Alnaní.

Trenér: Mikel Arteta

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie – P. Sarr, Bissouma – Kulusevski, Maddison (78. Höjbjerg), Son Hung-min (C) (78. Richarlison) – Br. Johnson (63. Solomon).
    Náhradníci: Forster – Dier, B. Davies, Emerson Royal, Skipp, Véliz.

Trenér: Ange Postecoglou

Rozhodčí: Jones – Betts, Smith