Chelsea – Aston Villa 0:1 (kon.) | Arsenal – Tottenham 2:2 (kon.) | Brighton – Bournemouth 3:1 (kon.)
Liverpool – West Ham 3:1 (kon.) | Sheffield Utd. – Newcastle 0:8 (kon.)
Sheffield United
0:8 (0:3)
Newcastle United
Neděle 24.09.2023, 17:30 • Bramall Lane, Sheffield • Anglická Premier League • 6. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (19:37:46)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 1:15. Střely mimo: 8:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 4:0.

Newcastle se po horším začátku sezony posouvá na osmé místo. Sheffield kvůli zhoršenému skóre klesl na poslední 20. příčku.
    Poprvé v historii soutěže skórovalo za jeden tým 8 různých hráčů

Newcasle na Bramall Lane vyrovnal své nejvyšší ligové vítězství. Stejně jako v sezoně 1999/2000 padl za oběť tým Sheffieldu, jenž se dnes po první inkasované brance z 21. minuty úplně sesypal. Straky se s poločasovým náskokem 3:0 nespokojily a odevzdanému soupeři nastřílely dalších pět branek.

90+6

90+6
    Tom Davies poslal střelu z jednadvaceti metrů do první překážky. Definitivní konec akce nastal s dalším Bashamovým ofsajdem.

90+5
    Tonaliho dlouhý balón se hostům nepovedlo sklepnout směrem k Isakovi. Po faulu Gordona budou hrát fotbalisté Sheffieldu.

90+4
    Domácí kapitán Josh Egan si jako památku na tento debakl odnese žlutou kartu za podražení mrštného Gordona.

90+4
    Longstaffovu přihrávku na Andersona domácí vystihli. Traoré si rychlý brejk raději rozmyslel, Davies už hraje do plných.

90+3
    Sean Longstaff si důsledně pokryl míč na vlastní polovině a vynutil si faul. Ještě předtím Egan nahrál Bashamovi do ofsajdu.

90+1
    Bénie Traoré se hezky uvolnil z obklíčení tří protihráčů a vysvobodil balon pro méně atakované spoluhráče včetně Foderinghama.

90
    Rozhodčí nebyli vůči domácímu týmu příliš shovívaví a nastavili druhý poločas o 6 minut.

89
    Straky ještě nemají dost. Ve zbývajících minutách se nepochybně pokusí vyrovnat dosud nejvyšší výhru historie Premier League, kterou je výsledek 9:0.
    87. Alexander ISAK - 0:8

87
    Newcastle právě vstřelil branku!
    Na špatné vystoupení Egana navázal Gordonem atakovaný Davies hlavičkou do běhu ALEXANDERA ISAKA. Švédský útočník si zasekávačkou posadil na zadek zbývajícího obránce a sám proti Foderinghamovi navýšil vedení hostů na propastných 8:0.

86
    Pope zahrál možná až moc na jistotu za pomezní čáru. Sheffield si nic dalšího ale nepřipravil a Livramento uklidňuje hru spolu s Longstaffem.

85
    Daniel Burn ve skluzu překazil diagonálu na volného hráče Sheffieldu a zároveň odkopl balon až k půlící čáře.

Michal Břuchanský

Branky: 21. Longstaff (A. Gordon), 31. Burn (Trippier), 35. Botman (Trippier), 56. C. Wilson (Trippier), 61. A. Gordon (Anderson), 68. Almirón (Guimarães), 73. Guimarães, 87. Isak

Karty:   28. Ahmedhodžić (SHU), 34. J. Robinson (SHU), 75. Souza (SHU), 90+4. Egan (SHU)

Sheffield United: Foderingham – Bogle (46. Bé. Traoré), Ahmedhodžić, Egan (C), J. Robinson – Ja. McAtee (75. Basham), Hamer (66. Slímán) – Souza, Norwood (62. T. Davies), Thomas – Archer.
    Náhradníci: A. Davies – A. Brooks, Larouci, Seriki, Trusty.

Trenér: Paul Heckingbottom

Newcastle United: Pope – Trippier (C) (70. Livramento), Schär, Botman, Burn – Longstaff, Guimarães (81. Hall), Anderson – Almirón (69. Tonali), C. Wilson (69. Isak), Barnes (12. A. Gordon).
    Náhradníci: Dúbravka – Lascelles, Murphy, Targett.

Trenér: Eddie Howe

Rozhodčí: Attwell – Hatzidakis, Mainwaring