Žižkov – HFK Olomouc 3:1 (kon.) | Znojmo – Sokolov 1:1 (kon.) | Varnsdorf – Karviná 4:1 (kon.)
Čáslav – Most 0:3 (kon.)
FK Viktoria Žižkov
3:1 (2:0)
1. HFK Olomouc
Neděle 16.09.2012, 10:15FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Dobré dopoledne z pražského Žižkova, kde v tradičních 10:15 začne utkání 7. kola druhé fotbalové ligy mezi Viktorií Žižkov a HFK Olomouc.

Dnes budeme sledovat souboj dvou týmů, kterým se v úvodu ligy daří a které jsou v horní polovině tabulky. Celek HFK Olomouc je po šesti odehraných kolech momentálně na šestém místě tabulky, když má na kontě deset nasbíraných bodů. V posledním domácím zápase holičtí fotbalisté vyhráli nad Varnsdorfem 3:2, když se střelecky prosadili Murín, Čtvrtníček a Simko.

Dnes domácí Viktorie Žižkov je na tom ještě o poznání lépe. Žižkovští fotbalisté letos ještě nepoznali hořkost porážky a navíc neinkasovali ani gól. Jen o skóre jsou momentálně na druhém místě za Bohamians 1905, kteří mají ale odehrané o jedno utkání více. Žižkovský tým Romana Nádvorníka podává letos velmi dobré výkony, což potvrdil například v minulém kole, kdy vyhrál 1:0 na hřišti ambiciózního nováčka z Pardubic.

FK Viktoria Žižkov: Boháč, Kiidron, Surynek, Sloboda, Kalod, Mareš, Čermák, Bartl, Bodeček, Šťastný, Hílek

1. HFK Olomouc: Šrom, Kovář, Lukášek, Šimko, Hromek, Kobylík, Čep, Biolek, Čtvrtníček, Žondra, Kopecký

Rozhodčí: Jílek - Tacina, Pochylý.

Hráči obou týmů právě nastupují na hrací plochu.

Hosté budou celí v černém, naopak domácí budou hrát v tradičních bíločervených pruhovaných dresech.

1

2
    Domácí Petr Mareš kopal první rohový kop v zápase. Jeho centr nedokázali ale do brány usměrnit Surynek ani Hílek.

4
    Žižkov právě vstřelil branku!
    Bartl přihrál Čtvrtníčkovi a jeho centr do pokutového území usměrnil mezi tři tyče RICHARD KALOD! Domácí se dostávají rychle do vedení, vedou 1:0!

6
    Domácí fotbalisté se snaží o další útočné výpady, zatím ale narážejí na zformovanou obranu hostujícího týmu.

7
    Poprvé v zápase si sáhl na míč také Boháč. Jeho úkolem bylo ale pouze odkopávat od brány a to nebyl problém.

8
    Po zákroku Kiidrona budou kopat první roh v zápase kopat také hosté.

9
    Kobylík poslal centr do vápna, který se k němu znovu vrátil. Následný pas do pokutového území mířil na malé vápno, kde Žondra fauloval Boháče.

9
    Po faulu na Kaloda kopali domácí přímý kop. Po centru do vápna zůstal ve vápně ležet Kalod a sudí Jílek raději přerušil hru.

11
    Domácí jsou výrazně aktivnější a lepší, do další šance se dral Kalod, tentokrát z toho ale nic nebylo.

12
    Další náznak šance Žižkova. Do vápna pronikal Surynek, čistým skluzem ho zastavil Šrom a nakonec to není ani roh pro Viktorku. Bude to pouze odkop.

13
    Do odraženého míče se opřel Sloboda, jeho rána šla ale hodně mimo.

14
    Kobylík s Žondrou se snažili o útočný výpad, domácí se ale ubránili.

14
    Po následném protiútoku byl faulovaný Kalod. Přímý kop do pokutového území mířil na Kiidrona, ten ale balon hlavou jen jemně lízl a nezakončil.

15
    K balonu se na druhé straně dostal Biolek, razantně mu ho ale ukopl důrazný Kiidron.

16
    Domácí pěkně kombinovali, míč tentokrát mimo hrací plochu odpravil hostující Čep. Balon byl navíc tečovaný a vhazovat budou hosté.

17
    Teď byl na polovině hřiště faulovaný Mareš, balon budou mít domácí.

19
    Nyní je hra hodně nepřesná a balon se pohybuje ve středu pole.

20
    Čermák rozehrál rychle přímý kop na Mareše, toho ale odzbrojil Lukášek.

20
    Po centru Bartla došlo ke zmatku ve vápně, balon se odrazil přímo k nohám MARTINA SURYNKA, který ranou z třinácti metrů zvyšuje na 2:0!

21
    Žižkov se může spolehnout na dva kanonýry. Surynek vstřelil letos již čtyři góly, Kalod tři.

23
    Domácí kapitán Jaroslav Hílek zastavil skluzem Kováře a dostává svou třetí žlutou kartu v letošní sezoně.

25
    Surynek obcházel již ve vápně Lukáška, ten nakonec šťastně odvracel míč na roh.

26
    Centr Mareše do pokutového území byl hodně nepovedený, hosté se v pohodě ubránili.

27
    Po centru do vápna Surynek netrefil hlavou míč a Lukášek v nouzi před Kalodem odrazil na další roh.

27
    Po centru do pokutového území hostující obrana odvrátila balon pouze k Pavlu Čermákovi, který pěkně vystřelil, avšak mimo.

28
    Domácí mají stále velký tlak a opět to byli Surynek s Kalodem, kteří byli ve vápně blízko k zakončení. I tentokrát měli ale hosté štěstí a ubránili.

29
    Po dlouhé době se dostali k míči hosté, jenže Žondra nedokázal nikomu ze spoluhráčů najít přesnou přihrávkou.

30
    Domácí byli opět velmi nebezpeční. Další střelecký pokus si připsal Bodeček, jeho ránu ale zblokoval Šimko a gólman Šrom zasahovat nemusel.

32
    Opět se hra přesunula hlavně do středu hřiště. Domácí mají nahráno a nesnaží se o žádné zbytečné riskantní kombinace.

34
    Po trochu zbytečném zákroku domácí obrany je tu roh pro hosty.

35
    Centr do vápna posílal Kobylík. Balon byl ale moc vysoký a dlouhý a nikdo ho netečoval.

36
    Hostující Šimko nasadil kravatu Šťastnému a za svůj přečin dostává žlutou kartu.

37
    Šťastný musel být dokonce ošetřovaný, bude ale v pořádku.

38
    Po přímém kopu a krátké mezihře se míč od Hílka dostal k Marešovi, jeho zajímavá střela z úhlu šla ale mimo. Přesto si vysloužila potlesk tribun.

39
    Surynek na polovině soupeře fauloval Čepa. Rozehrávat budou hosté, ale neznamená to žádné nebezpečí pro Boháčovu branku.

39
    Druhým napomínaným hráčem hostů byl Kopecký, který nakopnul zbytečně u lajny Čermáka. Žlutá kartu.

40
    Obrovská šance domácích! Kalod přesným pasem našel Čermáka, ten polovysokým centrem hledal ve vápně Surynka, který ale nedokázal v gólové pozici ve skluzu poslat míč do odkryté brány.

41
    Pomalu se blíží konec poločasu, u balonu jsou fotbalisté domácího týmu a opět se snaží rychlými kombinacemi překonat hostující obranu.

42
    Další parádní centr do vápna posílal Bartl, Kalod ale v dobré pozici balon špatně trefil a poslal ho hodně mimo.

43
    Žižkovští jsou výrazně aktivnější a závěr poločasu se dohrává na polovině HFK Olomouc.

44
    Domácí Mareš nyní zastavil skluzem Čtvrtníčka a dostává žlutou kartu.

45
    Již běží poslední minuta první půle, domácí hráči v pohodě drží dvoubrankové vedení a svému soupeři nic nedovolují.

45
    Z dálky přeci jen ještě zakončil Kobylík. Jeho rána z velké dálky šla dokonce do brankového prostoru, avšak gólman Boháč bez problémů zakročil.

45+1
    Nastavuje se jedna minuta.

Po prvním poločase jsou rozhodně spokojenější domácí fotbalisté i fanoušci. Žižkovští potvrzují výbornou formu v úvodu sezony a na domácím hřišti vedou nad HFK Olomouc 2:0, když se střelecky prosadili kanonýři Kalod a Surynek. Domácí měli navíc i několik dalších velkých šancí a byli jasně lepší..

46

46
    Hosté o přestávce vystřídali hned dva hráče. Nenastoupí Hromek a Šimko, místo nich nastupují Chmelo a Dadák.

47
    HFK právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic je tu první gól hostů a zároveň první inkasovaný gól Žižkova v letošní sezoně! Zpoza vápna napřáhl DAVID KOBYLÍK a jeho křížná rána překvapila brankáře Boháče.

48
    Domácí trochu zaspali úvod druhé půle a nyní se snaží dostat zpět do tempa.

49
    Bartla nyní zastavil nedovoleně Kopecký a rozehrávat budou domácí. Je to ale daleko od Šromovy brány.

50
    Chmelo se dostal k balonu po přihrávce Kobylíka, jenže zakončit nedokázal a u míče jsou opět domácí.

52
    Domácí hráči již nejsou tak sebevědomí a aktivní jako v prvním poločase.

53
    Míč se dostal až k brankáři Boháčovi, který musel nyní rozehrávat na spoluhráče před dotírajícím Žondrou.

54
    Po faulu Kopeckého budou přímý kop z pětadvaceti metrů zahrávat domácí. U míče je Mareš.

55
    Před bránu nakonec centroval Šťastný, hosté dokázali odvrátit míč až na půlící čáru.

55
    Míč se ale rychle vrátil až k vápnu holického týmu a u otočky nyní střílel Kalod. Jeho rána ale neměla potřebnou razanci.

56
    Rozhodčí Jílek musel nyní uklidňovat rozhořčeného kouče hostů Machalu. Jílek naznačil, že ještě jednou a půjde Machala na tribunu.

57
    Další rohový kop domácího týmu rozehraje nyní Marcel Šťastný.

58
    Na centr Šťastného si naskakoval Bodeček, úspěšnější byla ale hostující obrana, která znovu odvrátila balon mimo velké vápno.

58
    Domácím se již tolik nedaří jako v prvním poločase.

59
    Ke střele z dálky se dostal Žondra a zasahovat musel opět brankář Boháč. Zatímco v první půli hosté nevystřelili prakticky vůbec, nyní dali již gól a navíc minimálně dvakrát ohrozili bránu Boháče.

60
    Domácí kopali přímý kop, jenže následně se útočného faulu ve vápně HFK dopustil Kalod a je to balon pro hosty.

61
    Další nepřesnosti v rozehrávce domácího týmu zvedají z lavičky kouče Nádvorníka, který není spokojený s hrou svého týmu.

62
    Ve vápně domácího týmu zůstal na hrací ploše ležet Šťastný. Domácí mají možnost oddychnout a dostat se znovu do tempa.

63
    Šťastný má větší problémy. Na hřišti jsou nosítka a bude se muset střídat.

63
    Šťastný je již za Boháčovo bránou. Bude se střídat.

64
    Jílek ale neumožnil domácím hned vystřídat a ještě se bude před střídáním chvíli hrát.

65
    Tak až teď. Místo zraněného Šťastného nastupuje Slodowy.

66
    Domácí se nemohou stále dostat do tempa. Když už byl u balonu Kalod, rychle o něj přišel.

68
    Po faulu Čepa na Surynka budou z poloviny hřiště rozehrávat domácí hráči.

69
    Tak teď mohlo být srovnáno. Po akci Chmely se k balonu ve vápně dostal Biolek a domácí brankář mu výborně skočil pod nohy a zabránil skoro jistému gólu. Akce hostů pokračovala a Boháč musel zasahovat i proti další dorážce.

70
    Po zemi střílel také z hranice vápna Dadák a Boháč si připsal další důležitý zákrok.

71
    Zápas sleduje 1256 diváků.

72
    Domácí hrají hodně nervózně a jakoby je přerušené série zápasů bez inkasované branky hodně poznamenala.

73
    Do vápna se snažil centrovat Kalod, nic z toho ale nebylo.

74
    Komická situace na stadionu v Seifertově ulici. Na hrací plochu vběhla veverka a nehraje se.

75
    Veverka je již mimo hřiště a může se pokračovat ve hře. U balonu budou domácí fotbalisté.

76
    Stále sledujeme hlavně boj o každý metr hřiště. Druhý poločas je více ve znamení hostujícího týmu.

77
    Po faulu na Surynka si domácí obrana alespoň na chvilku odpočine. Rozehrávat se bude daleko od Boháčovy brány.

78
    Domácí střídají. Odešel Mareš a nastupuje Bartošák.

79
    Bartl ve vápně upadl po kontaktu s Kopeckým, penalta se ale nepíská.

80
    Teď leží na hrací ploše Kalod a nehraje se.

81
    Mezitím hosté střídají. Odstupuje kapitán Kovář a nastupuje David Korčian.

82
    Stále se ale nehraje. Kalod má problémy s tržnou ranou na hlavě a musí mimo hrací plochu.

83
    Žižkovští vědí, že se jim ve druhém poločase nedaří, a proto se snaží šetřit cenné vteřinky.

84
    Domácí střídají. Odešel Surynek a nastupuje Sedláček

85
    Do konce zápasu chybí necelých šest minut a domácí hráči nemají stále nic jistého. U míče jsou hosté a tlačí se do zakončení.

86
    Až nyní se po ošetření na hrací plochu vrátil Kalod. Domácí jsou tak opět v plném počtu jedenácti mužů.

86
    Po faulu na Biolka kopali přímý kop hosté, centr do vápna nebyl ale pro Boháčovu bránu nijak nebezpečný.

87
    Domácí byli po delší době v blízkosti brány hostů, jenže Kalodovi se míč přimotal pod nohy a zakončení z toho nebylo.

88
    Nyní ale pozor. Po faulu Bartošáka je tu další standardka pro holický tým. Teď je to skoro až na rohu velkého vápna, velmi zajímavá příležitost.

89
    Kobylík zahrál přímý kop příliš brzy a dostává žlutou kartu.

89
    Kobylíkův centr odvrátil nadvakrát Sloboda.

89
    Bartošák nakonec volejbalovou terminologií vytloukl bloky a je tu autové vhazování pro domácí. Obrana Žižkova si může oddychnout.

90
    Běží poslední minuta druhého poločasu. Po útočném faulu Biolka budou u míče domácí.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o dlouhé čtyři minuty.

90+1
    Bartl byl nyní přistrčen Kopeckým a domácí tak mají možnost poslat míč daleko od Boháčovy brány.

90+2
    Slodowy centroval z půlky do vápna, a přestože nikdo míč netečoval, musel zasahovat brankář Šrom.

90+3
    Boháč z vlastní poloviny kopal přímý kop, hlavou ho prodloužil Kalod na DANIELA BARTLA, který v gólové pozici nezaváhal a pohotově zvýšil na 3:1!

90+4
    Ještě je tu v závěru rohový kop pro hosty.

90+4
    Kobylíkův centr ale v pohodě odvrátil Kiidron a přestože se míč dostal opět ke Kobylíkovi, nic z toho nebylo, protože dobře zasáhl také Bodeček.

Je tu konec utkání. Přestože domácí v prvním poločase jasně dominovali, nakonec se o výsledek museli ještě obávat. Hned ve 47. minutě totiž snížil Kobylík a v celém dalším průběhu byli aktivnější fotbalisté HFK Olomouc. Definitivní uklidnění pro domácí přišlo až ve třetí minutě nastavení, když na konečných 3:1 upravil Daniel Bartl. (12:11:43)