Heracles – Breda 2:1 (kon.) | Alkmaar – Kerkrade 4:0 (kon.) | Utrecht – Eindhoven 1:0 (kon.)
Groningen – Arnhem 0:3 (kon.)
FC Utrecht
1:0 (0:0)
PSV Eindhoven
Neděle 16.09.2012, 14:30Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Hezké nedělní odpoledne. V nizozemské fotbalové soutěži s názvem Eredivisie na sebe narazí Utrecht a PSV Eindhoven.

Utrecht

Fotbalisté Utrechtu jsou po kvartetu odehraných duelů na devátém místě. V kolonce bodového zisku zatím svítí číslo pět. Zásluhu na tom mají dvě remízy a jedna výhra.

V minulém kole Utrecht remizoval na půdě Bredy 1:1.

Eindhovenu nevyšel vstup do soutěže, když prohrál ve Waalwijku. Poté se ale PSV rozjelo jako dobře namazaný gólostroj a výsledkem je aktuálních patnáct branek za čtyři odehraná utkání. Eindhoven má tedy devět bodů za tři vítězství a jednu porážku.

Před reprezentační přestávkou hostil PSV před svým publikem Alkmaar a doslova jej zesměšnil výsledkem 5:1.

Vzájemné zápasy

Pakliže se hraje v Eindhovenu, není co řešit. Venku už to ale mají borci z PSV přeci jen o něco těžší. Naposledy se v Utrechtu urodila plichta s jednou brankou na každé straně.

Prognóza

Favoritem je bezesporu hostující mužstvo, které i letos bude pomýšlet na nejvyšší příčky. Domácí prostředí ale dokáže udělat své a Utrecht nebude chtít vyjít z tohoto souboje naprázdno. Můj tip: Remíza.

FC Utrecht: Ruiter - Bulthuis, Duplan, Gerndt, Kali, Oar, Sarota, Van der Gun, van der Hoorn, van der Maarel, Wuytens

PSV Eindhoven: Tytoň - Bouma, Hutchinson, Lens, Marcelo, Matavž, Mertens, Strootman, Toivonen, van Bommel, Willems

1

2
    Domácí borci nastoupili v bíločervených dresech, hosté ve světlemodrých.

4
    V úvodu zápasu je aktivnějším celkem Utrecht.

6
    Přízemní střelou k levé tyči se prezentoval Matavž. Gólman Ruiter byl ale tam, kde měl být.

8
    Mertens teď motal hlavy hned třem domácím bekům, nakonec se rozhodl pro přihrávku, která však byla nepřesná.

9
    Matavž si při svém útočném snažení dopomohl faulem. Balon se stěhuje na kopačky domácích hráčů.

10
    Utrecht má k dispozici první rohový kop tohoto duelu.

10
    Tytoň musel po odrazu od vlastního obránce předvést pohotový zákrok!

12
    V akci znovu Hutchinson. Tentokrát hasil kanadský zadák vznikající nebezpečí včasnou malou domů.

17
    Přečíslení třech hráčů PSV proti dvěma bránícím fotbalistům Utrechtu zazdil Matavž nepřesnou přihrávkou. Hostující hráč byl přitom v dobré palebné pozici.

18
    Na druhé straně šance Utrechtu. Ani ona ale skóre nemění.

19
    Za zemi se v nefotbalové pozici svíjí Bulthuis. Chvíli se nehraje.

20
    Po hvizdu rozhodčího hra pokračuje. U míče jsou domácí.

23
    Rohový kop pro PSV.

23
    Domácí se ubránili a dostávají míč do bezpečných míst.

24
    Na druhé straně bude k vidění stejná herní situace, kterou pro svůj celek vybojoval Duplan.

25
    A byla nebezpečná! Van der Hoorn ale nasměroval svou hlavičku pouze do levé tyče!

30
    Prvním karetně potrestaným hráčem je van Bommel.

31
    Žluté napomenutí vidí po pár vteřinách také Anouar Kali.

33
    Namísto pohledných fotbalových akcí jsou v posledních okamžicích k vidění spíše ostré fauly.

37
    Duel postrádá tempo, hra je kouskovaná.

38
    Další nečistý zákrok, který rezultuje ve žlutou kartu. Hříšníkem je tentokrát Mark van der Maarel.

40
    Mertensovu plachtící ránu si stáhl do rukavic brankář Ruiter.

42
    Akci Eindhovenu ukončil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Jednalo se o ofsajd.

43
    Současně s přihrávkou si za obranu naběhl Matavž, na míč ale ke své smůle nedosáhl.

44
    Utrecht kopal standartku. Míč ale letěl jen rovnou do rukavic gólmana Tytoně.

45
    Hráči PSV se vlastní nepřesnosti připravili o možnost zakončení.

45+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

45+2
    Přímý kop na druhé straně končí stejně, jako ten v podání Utrechtu. Balon skončil v připraveném náručí brankáře Ruitera.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka příliš fotbalové parády nepřinesla. Asi největší šanci měli domácí borci. Van der Hoorn hlavičkoval v 25. minutě po rohovém kopu do tyče. Poté se však začala hra kouskovat a tempo postupně opadalo. Snad se to ve druhé půli zlepší.

46

46
    Hosté udělali o přestávce hned dvě změny v sestavě. Do druhé půle se již nepodívá Toivonen, kterého nahradil Wijnaldum...

46
    ...a také Belgičan Mertens, místo něhož si zahraje Depay.

50
    Ránu Duplana zblokoval Hutchinson. Dopředu mohou jít fotbalisté PSV.

53
    Fanoušci Utrechtu se teď domnívali, že Hutchinson zahrál rukou. Píšťalka rozhodčího ale zůstala němá.

56
    Přímý kop Utrechtu rozehrál Oar, žádné větší nebezpečí se ale nezrodilo.

58
    Marcelo vyrobil obrovskou hrubku v obraně a PSV mělo veliké štěstí, že ji domácí nevyužili ve vedoucí branku.

59
    Hra je přerušena. Strootman inkasoval úder loktem do obličeje od Duplana a bude potřebovat ošetření.

61
    Hostující hráč už je na nohou, odkulhává však pouze za postranní čáru. Hra nicméně pokračuje.

64
    Střídání na domácí straně obstarává Takagi, který nahrazuje Van der Guna.

68
    V prvním poločase hlavičkoval van der Hoorn do tyče. Nyní se dostal domácí hráč opět do zakončení hlavou, polský brankář Tytoň se však vytáhl se skvělým reflexivním zákrokem a vyráží míč na roh!

69
    S tím si hosté poradili a na chvíli se osvobozují.

69
    Vzápětí je tu obrovská nepříjemnost pro domácí tým. Anouar Kali dostává druhou žlutou kartu a duel pro něj končí. Utrecht tak bude dohrávat mač v deseti lidech.

72
    Utrecht právě vstřelil branku!
    Přesto se domácí tým k radosti svých fanoušků dostává do vedení! Přímý kop, jehož exekutorem byl Oar, lízl jen tak jemně hlavou DAVY BULTHUIS a míč končí překvapivě v síti!

73
    Na druhé straně mohl bleskově srovnat Lens. Jeho hlavička ale skončila těsně vedle pravé tyče domácí svatyně.

75
    Chvíli se nehrálo, Sarotu chytly křeče. Těžko říct, zda to nebyl jen taktický záměr, jak něco ukrojit ze stále se zmenšujícího časového koláče.

78
    Tak asi ne. Sarota je stažen ze hřiště a na jeho místo se postaví Kai Heerings.

78
    Ve stejnou dobu střídají také hosté z Eindhovenu. Dolů jde Willems, nahoru Narsingh.

80
    Za faul zezadu vidí červenou kartu Alexander Gerndt. Utrecht tak bude hájit své jednogólové vedení už jen v devíti hráčích!

84
    Oar vybojoval autové vhazování poblíž půlící čáry.

85
    Z dálky to zkusil van Bommel, Ruiter byl ale na svém místě a chytá.

87
    Matavž pálil z velkého vápna vysoko nad.

88
    Dobrý obranný zákrok van der Maarela zabránil rohovému kopu, Utrecht tak bude kopat od své branky a domácí hráč z toho má náležitou radost.

89
    Eindhovenu se krátí čas. Za moment se rozběhne poslední minuta čisté hrací doby.

89
    Statistiku žlutých karet obohatil Jeremain Lens.

90
    Tlak domácích na chvíli končí. Utrecht dokázal odkopnout míč do bezpečí.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90+2
    Tentokrát byl van der Maarel faulován. Nutno ale říci, že domácí hráč svému pádu hodně přidal.

90+2
    Taktické střídání v závěru zápasu. Za potlesku ochozů opouští trávník Thomas Oar, který předává pomyslnou štafetu Michaelu Zullovi.

90+4
    Běží poslední minuta nastavení. PSV zakládá svou pravděpodobně finální akci tohoto zápasu.

90+4
    Bulthuis se teď hodně zlobí na pomezního rozhodčího, který ukázal svým praporkem do rohu hrací plochy.

90+5
    Na rohový kop přiběhl pomoci i brankář Tytoň, Utrecht se ale ubránil.

Tři body tak zůstávají trochu překvapivě na domácím stadionu. Eindhoven dnes nezvládl svou roli favorita a to i přes to, že Utrecht dohrával utkání jen v devíti lidech. A právě v početní nevýhodě, tehdy ještě v deseti, vsítili domácí jediný gól zápasu. Oar rozehrával standartku, která se jen lehce otřela o hlavu, ne-li jen vlasy Bulthuise, a skončil ku překvapení všech v síti.

Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne. (16:30:36)