Čerepovec – Jaroslavl 0:1 (kon.) | Viťaz – Mytišči 4:5 (po s.n.) | Riga – Spartak Moskva 5:4 (kon.)
Dinamo Riga
5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
Spartak Moskva
Pátek 28.09.2012, 18:30KHL

Přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:42:17)

Utkání je u konce. Viděli jsme v něm jednoznačně nejméně kvalitní hokej z celého utkání, ale v prvních dvou třetinách zase nebyla o branky nouze.

V polovině třetí části se podařilo Moskvě vyrovnat přesnou ranou z přesilovky, ale nakonec vrátil domácím vedení v 55. minutě Galvinš.

Dinamo natropilo během utkání několik chyb, díky kterým s nimi Spartak držel takřka vyrovnané skóre, ale po gólu na 5:4 už se podobných chyb vyvarovali a utkání tak končí výhrou Rigy.

60:00

59:40
    Hosté to zkouší bez brankáře.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny. Hosté by potřebovali znovu nějakou chybu domácích, ale už na ni není příliš mnoho času.

57:25
    Hosté se snaží o usazení v útočné třetiny, ale vůbec se jim nedaří ani zavézt kotouč do pásma Dinama.

55:57
    Znovu domácí brankář má puk pod svoji kontrolou, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

55:18
    Zasahovat teď musel Tellqvist a raději kotouč podržel.

54:06
    Riga právě vstřelila branku!
    Po přejezdu modré čáry vypálil nádhernou střelu GUNTIS GALVINŠ a domácí znovu vedou. Bez asistence.

52:54
    V doposud poměrně klidném utkání nyní vidíme nemalou šarvátku mezi oběma mužstvy, kterou začal Giroux s Petrovem. Oba si jdou sednout na trestnou lavici na 2 minuty.

51:55
    Johnsonovu střelu teď zlikvidovala Murphyho lapačka.

50:10
    Vyrovnávací branka dění na ledě příliš nezměnila, stále vidíme stejný hokej, nikdo se nemůže prosadit.

48:52
    Na druhé straně teď musel řešit nebezpečí Tellqvist, ale švédský gólman situaci vyřešil.

47:37
    Spartak právě vstřelil branku!
    Tak to byla bleskurychle využitá přesilovka. Od modré čáry se trefil jen pár vteřin po vhazování ŠTEFAN RŮŽIČKA. Asistence: Oleg Petrov, Andrej Šefer.

47:30
    Hosté budou hrát přesilovou hru. Krisjanis Redlihs dostává 2 minuty za vysokou hůl.

46:52
    Nahození na Tellqvista řeší domácí obrana.

45:16
    Neustále vidíme plno osobních soubojů o puk, ale zatím jsme ve třetí třetině neviděli jedinou povedenější akci.

43:35
    Ani jednomu mužstvu se nedaří usadit se v útočné třetině.

41:30
    Na začátku třetí třetiny jsou zatím lepším týmem hosté, ale spíše vidíme na obou stranách velké nepřesnosti.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 7. Johnson, 19. Giroux, 23. Dzeriňs (Meija, Niživijs), 26. Carle (Bijezajs, Bičevskis), 55. Galvinš - 13. Růžička (Bodrov, Bušujev), 25. Šefer, 36. Petrov (Pokrovskij), 48. Růžička (Petrov, Šefer)

Dinamo Riga: Tellqvist (Jučers) - Redlihs, Galvinš, Rekis, Carle, Sotnijeks, Cibulskis, Carle - Giroux, Karsums, Niživijs - Schremp, Dzeriňš, Ivanans - Indrašis, Skvorcovs, Johnson - Mejja, Bičevskis, Bijezajs.
    Spartak Moskva: Borisov (36. Murphy) - Morrison, Ščitov, Bodrov, Nakládal, Šefer, Mamkin, Želdakov - Levandovskij, Chochlačov, Radivojevič - Růžička, Bušujev, Žukov - Juňkov, Gubin, Kuzmin - Nikoncev, Voronin, Ankudinov, Žmakin.