Pardubice – Slavia 2:5 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Motor ČB 5:1 (kon.)
Chomutov – Kladno 1:3 (kon.) | K. Vary – Litvínov 4:2 (kon.) | Liberec – Zlín 7:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 28.09.2012, 17:00 • ČEZ aréna Ostrava • Tipsport extraliga

Toto je z naší strany vše a přejeme pěkný zbytek dne. (19:29:22)

Plzeň si nakonec odváží z ČEZ arény tři body. Ve 47. minutě sice dokázal snížit na rozdíl jediné branky Viktor Ujčík, ale Plzeň od té doby nepovolila Vítkovicím nic, zejména zásluhou brankáře Marka Mazance, který několikrát s velkou mírou štěstí dokázal zachránit hostům vedení. I když se posledních 10 minut hrálo prakticky jen na jednu bránu, domácím nepomohla ani hra bez gólmana.

60:00

59:54
    Buly vyhrála Plzeň a vyhodila.

59:49
    Vhazování u modré čáry, uvidíme zda se Vítkovicím povede srovnat.

59:10
    Hosté se osvobozují. Málek zatím stále v brance.

58:16
    Po akci Vladimíra Svačiny byla posunutá branka. Sudí hru přesunuli do středního pásma.

57:40
    Denis Rehák objel bránu a nahrával zpoza ní do mezikruží. Zde však byli pouze plzeňští obránci.

56:55
    Další Ujčíkův pokus byl zblokován.

56:12
    Tomáš Slovák vytěsnil holí další střelu Vítkovic do ochranné sítě.

55:30
    Nahození ze středního pásma Mazanec v klidu chytá. Před ním pak vypukla menší strkanice.

54:57
    Rudolf Huna v mezikruží objel ležícího obránce hostů, avšak nedokázal zakončit ideálně.

54:08
    Ujčík s Burgerem zkouší další prudké střely, hosté se nakonec vysvobodili.

53:58
    Po vhazování se Vítkovice ocitly v další šanci. Místo puku však v bráně skončil Viktor Ujčík.

53:51
    Nathan Walker vyprášil Mazancovi parádně lapačku.

53:20
    Mazanec vytěsňuje puk betonem od brankoviště za sebe. Jeho spoluhráči pak zakládají útok.

Monika Baloghová

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 23. Burger (Malík, Szturc), 47. Ujčík (Szturc) - 12. Ševc (Gulaš, Vlasák), 25. Kovář (Kratěna, Pletka), 33. Kovař (Straka, Vlasák)

HC Vítkovice Ridera: Málek (Šindelář) - Voráček, Polák, Malík, Barinka, Sloboda, Sedlák, Rehák - Svačina. Roman, Szturc, Hruška, Kolouch, Šedivý, Klimek, Burger, Ujčík, Huna, Kucsera, Káňa T., Walker
    HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) - Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Ševc, St. Pierre, Marušák, Růžička, Havlíček - Vlasák, Straka, Gulaš, Pletka, Kovář, Kratěna, Dvořák, Heřman, Balej, Lev, Pitule, Hollweg

Rozhodčí: Mikula, Šír - Hlavatý, Tošenovjan