Havířov – Přerov 3:2 (kon.) | Prostějov – Opava 5:2 (kon.) | Frýdek-M. – Karviná (Baník) 4:5 (po s.n.)
Nový Jičín – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | Milevsko – Sokolov 4:1 (kon.) | Řisuty – Jablonec n/N 6:1 (kon.)
SHK Hodonín – Žďár n/S 3:1 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 4:2 (kon.) | Klatovy – Bílina 3:2 (kon.)
Tábor – Kobra 4:0 (kon.) | Jindř. Hradec – Chotěboř 7:2 (kon.) | Pelhřimov – Kolín 3:5 (kon.)
HC Tábor
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
HC Kobra Praha
Sobota 01.12.2012, 18:00 • Zimní stadion Tábor • 2. liga skupina Západ

Dnešní tip na přesný výsledek mi tedy vůbec nevyšel, o to lépe pro domácí příznivce, že zápas dopadl dle papírových předpokladů. Uvidíme, jak se bude Táboru dařit příště. Už ve středu 5. prosince hostí HC Tábor od 18:00 v čertovském zápase HC Klášterec nad Ohří. Do té doby přeji klidný hokejový podzim a u táborského hokeje na shledanou! Loučí se s vámi Josef Janda. (20:11:16)

Domácí potvrdili roli favorita a Kobru v klidu přehráli 4:0. Brankář Panec se dočkal prvního vychytaného čistého konta v letošní sezoně, obránce Martin Havran přispěl třemi kanadskými body (1+2) k vítězství 4:0, stejně jako útočník David Nedorost.

60:00

59:41
    Poslední střelu zápasu vyslal Radek Seidl, Krch střelu od mantinelu vykryl.

59:09
    Ani Zbyněk Novák ho jedovatou přízemní střelou zatím nepřipravil o neprůstřelnost.

58:16
    Pěkný zákrok teď předvedl také Panec, na nulu se určitě těší.

57:47
    Hlaveš našel před brankou Perníka, ten v obrovské šanci neproměnil.

56:59
    Dočasná herní převaha Kobry se ale nijak neprojevuje na počtu střel, Panec vůbec nemusí zasahovat. První letošní vychytaná nula je opravdu blízko.

55:43
    Hraje se opět normálně v pěti, do útoku se víc tlačí Kobra.

55:27
    Hra ve čtyřech končí, krátká přesilovka pro Kobru.

54:02
    Tábor právě vstřelil branku!
    Těsně po vyrovnání počtu hráčů na ledě se po přihrávce Nedorosta prosadil prudkou střelou obránce LUBOŠ HERŠÁLEK. Asistence: David Nedorost.

53:43
    Radost netrvala dlouho. Také domácí se provinili a Matušík jde na 2 minuty na trestnou za sekání.

53:27
    Přesilovka 5 na 3 pro Tábor, Sekerka na 2 minuty za vysokou hůl.

53:05
    Kohouti hrají o přesilovce poklidný rekreační hokej, nikam se nehrnou.

51:58
    Martin Kocman dostal 2 minuty za hákování, další šance pro domácí navýšit skóre.

51:38
    Chvíle slávy pro Kobru. Pohl se ze strany procpal až před domácí branku, nezakončil ale přesně. Chyběl jen kousek.

50:33
    Mrkvička na útočné modré nezachytil přihrávku téměř přes celé hřiště, po zakázaném uvolnění se tak vhazuje před domácí brankou.

49:58
    Heršálek vyslal jedovatou přízemní střelu, Krch svými betony jeho pokus vyrazil do bezpečí.

48:48
    Hájek s Mrkvičkou jeli dva na jednoho, Hájek ale prováhal čas ke střele i přihrávce a z nadějné pozice nevzniklo vůbec nic.

48:27
    Týmy se na ledě spíš kloužou, hra nepřináší žádné zajímavé okamžiky.

46:45
    Heršálek se snažil přihrát Matušíkovi na útočnou modrou, který by jel na Krcha sám. Přihrávka ale neprošla.

45:34
    Domácí v plném počtu. Oslabení přežili bez jediné komplikace.

44:31
    Kobra je zoufalá, nedokáže se usadit v pásmu. Zatím hráči hostů nevyslali ani jednu střelu. Kohouti občas vyhodí a oslabení v klidu kontrolují.

43:34
    Přesilovka také pro Kobru. Kapitán Jakub Matušík na 2 minuty za podražení.

43:19
    Hosté v plném počtu, opět se ubránili táborské přesile.

42:42
    Nedorost dostal přihrávku před Krcha, měl to ale těsně před jeho betony, a tak nemohl zakončit.

42:19
    Do protiútoku se hnal Sekerka, Panec musel vyrazit puk vyrážečkou mimo hrací plochu.

41:56
    Hosté dobře zdržují, zašlápli puk v rohu.

41:18
    Kobra jde znovu do 4. Radek Vítek vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

41:09

40:34
    Heršálek vyzkoušel pozornost Krcha. Pokračuje se ve hře 5 na 4.

40:01

Ve druhé třetině navýšil Tábor své vedení už na 3 branky a z průběhu zápasu se zdá, že domácí golman má k první letošní nule zatím nejblíž. Další třetina začne přibližně v 19:39.

40:00

39:49
    Kohouti se ale nemůžou usadit v pásmu Kobry.

39:10
    Za vysokou hůl jde na 2 minuty sedět Jiří Jakeš. Nadějná přesilovka 4 na 3 pro Tábor.

38:34
    Drobnou strkanici před Krchem doprovází táborské publikum pískotem a známým nelichotivým pokřikem na Pražáky. Jakub Verbík a Tomáš Hájek vyloučeni za hrubost. Hraje se 4 na 4.

38:29
    Kolomý se proháčkoval skoro až před bránu, na poslední chvíli ho zastavil obránce Jakub Verbík.

36:44
    Úplně sám se řítil na Krcha Nedorost, ale ani tentokrát mu gól nedal. Pokus nad vyrážečku brankář vykryl.

35:35
    Matušík si udělal dva obránce, pak přihrál před branku Hájkovi, jehož střela Krcha pořádně vyděsila. Nádherná kombinace, která bohužel pro domácí brankou nekončí.

34:46
    Další střelu hostů vyslal Sekerka, Kobra se probudila a začíná domácím komplikovat život v jejich obranném pásmu.

34:22
    Před bránu se tlačil Novák, moc mu nechybělo.

33:45
    Nedorostův útok teď Kobře pořádně zatápí, Krch se ale ošálit nedal.

32:58
    Novák vyzkoušel slabou střelou lapačku domácího brankáře.

31:25
    Kobra se spíš jen brání ve vlastním pásmu, nedokáže najít protihru.

29:33
    Kohouti se snaží dát gól, ale Kellner a po něm ani Hlaveš nemířili přesně.

27:47
    Slanina nahrál Kocmanovi do stoprocentní šance, tomu se ale puk zamotal okolo hokejky. Půl brány na něj zívalo!

27:08
    Po 8 minutách se opět hraje.

27:07
    Kohouti se začali bránit útoku Pražanů velice důrazně, odneslo to plexisklo, zametač s koštětem má o zábavu na nějaký čas postaráno. Hráči využívají neplánovanou pauzu k odpočinku u střídačky a k poradě.

26:47
    Kobra může snížit v přesilovce, za podražení je vyloučen táborský Vojtěch Mrkvička na 2 minuty.

26:14
    Matušík dostal přihrávku přes dvě čáry a řítil se na branku hostů, puk mu ale při střele sjel a skončil mimo hřiště.

25:26
    Kohouty gól pořádně nakopl, zavřeli Kobru před Krchem, nakonec hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

23:48
    Nakonec táborští puk do branky dostali. Po změti před bránou se k zakončení dostal RADEK SEIDL a zvýšil už na 3:0 pro Tábor. Asistence: Tomáš Hájek, Martin Havran.

23:26
    Šulčík hledal před bránou Matušíka, ten jen promáchl.

21:58
    Do úniku se řítil Kouřil, puk ale za sebou zapomněl.

21:32
    Domácí ale pohrdají, na Krcha ani nevystřelili. Hosté kompletní.

20:32
    Tábor má ještě minutu k využití přesilovky.

20:01

Tábor má zatím v zápase drobnou převahu. Kobra se do šancí dostává obtížně a zaslouženě prohrává po první třetině 2:0. Druhá část začne přibližně v 18:46.

20:00

19:44
    Hosté aspoň ve čtyřech.

19:50
    Těsně před koncem třetiny to zkusil od modré Černý, Krch vyrazil.

19:33
    11 sekund 5 na 3 si zahraje Tábor. Jiří Jakeš 2 minuty za sekání.

18:58
    Krátká přesilovka pro Tábor začíná.

17:52
    Hra ve čtyřech přináší ihned úspěch Táboru. Po vhazování se k puku dostal MARTIN HAVRAN a chytře umístěnou střelou posílá Tábor do dvoubrankového vedení. Asistence: David Nedorost.

17:44
    Síly se vyrovnají. Kocman vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění. 4 na 4.

16:58
    Domácí Hájek vyloučen na 2 minuty za hákování.

16:55
    Ani Sekerka se střelou švihem do branky nevešel.

15:36

15:31
    Od modré to zkoušel Pohl, střela sražena mimo branku.

14:51
    Černý se Strnadem se mydlí u mantinelu, Táboru se povedlo vyhodit.

14:02
    Šulčík ujel při oslabení, střela z úhlu byla spíš propagační.

13:51
    Kobra se opět utopila v ofsajdu.

13:36
    Přesilovka pro Kobru, na 2 minuty je vyloučen Vladimír Adamec za zdržování hry.

13:22

12:45
    Kobra brání v pohodě, opět se jí povedlo vyhodit přes všechny čáry.

12:22
    Od modré zkusil vypálit Kolomý, trefil ale přímo do Krcha.

11:22
    Kobra si pomohla faulem, za podražení jde na 2 minuty sedět Žáček.

10:55
    Hájek zkusil střelu švihem, která těsně míjí branku.

10:14

10:01
    Přesilovka Kobry se odehrává ponejvíc v rohu, kde se Panec bát nemusí.

08:32
    Domácí vyhazují.

08:14
    První přesilovku si zahraje také Kobra. 2 minuty za podražení dostal Jakub Matušík.

07:27
    Kellner si udělal výlet z obranného pásma až před Krcha, obránci mu na poslední chvíli ale puk odpálili do rohu.

06:54
    Další ofsajd Kobry, vůbec se jim nedaří konstruktivně přecházet modrou čáru.

06:31
    Novák se pokusil Pance překvapit, když vyjel zpoza branky, domácí golman ale jeho záměr přečetl a v pohodě situaci pokryl

04:47
    Tábor se rychle dostal do pásma a Havran našel v přesilovce krásnou přihrávkou DAVIDA NEDOROSTA, který se nemýlil. Asistence: Havran.

04:30
    Domácí se pokusili o kombinaci, Kobře se ale podařilo vyhodit.

04:05
    Domácí vyhráli buly a usadili se v pásmu.

03:45
    Prvním vyloučeným je v dnešním zápase hostující Stanislav Eis, 2 minuty za hákování.

03:30
    Domácí se usadili v pásmu, Hájek sám před brankářem se netrefil do puku.

02:29
    Vcelku nudný začátek nebaví ani diváky, na stadionu je slušné ticho.

01:05
    Hosté se do pásma dostávají jen stěží, rozhodčí je zastavil ofsajdem.

00:20
    První šanci domácích měl Nedorost, Krch ale branku uhájil.

00:01

Hockey Club Tábor: Panec – Havran, Hlaveš, Ošmyk, Kanov, Heršálek, Kakos, Liška, Černý – Heřmánek, R. Pechánek, Nedorost, T. Pechánek, Kellner, Hájek, Kratochvíl, Matušík, Mrkvička, Kolomý, Perník, Šulčík, Seidl. Trenér: T. Matušík

HC Kobra Praha: Krch – Příhoda, Ton, Fejt, Pohl, J. Verbík, R. Verbík, Švaříček, Cafourek – Jakeš, Bárta, Koubek, Eis, Novák, Sekerka, Žáček, Bláha, Kouřil, Slanina, Kocman, Paris, Strnad, Suchan. Trenér: M. Šeba

Rozhodčí: .

Postavení v tabulce nabízí jasného favorita v podobě domácího HC Tábor. Letošní vzájemný zápas hovoří také proti Kobře, která s Táborem doma prohrála 20. října 3:5, když o vedení 3:2 přišla až v poslední třetině. Předpokládám, že Kobra dnes prvnímu týmu tabulky cestu za třemi body trochu přiotráví a prohraje až v prodloužení tři ku čtyřem. Co myslíte? Uvidíme po zápase.

Dnešní soupeř táborských, HC Kobra Praha, je na sedmém místě, od předposlední deváté příčky je dělí ale jen jediný bod. Kobra porazila ve středu možná trochu překvapivě Děčín, a to už letos podruhé, tentokrát 3:2. Na začátku sezony se Kobře venku moc nedařilo, to už ale neplatí. Víceméně se jí celkově daří, poslední čtyři zápasy v základu neprohrála. Udrží HC Tábor první místo v tabulce také po polovině letošní sezony?

Příjemný sobotní podvečer z táborského zimního stadionu. Do Tábora dnes přijela změřit síly Kobra Praha. Domácí Hockey Club Tábor se po středeční výhře v prodloužení 3:2 v Bílině vyhoupl na 1. místo tabulky s 33 body. Se stejným bodovým ziskem doráží druhý HC Děčín, který má ale o zápas více. Táborští hokejisté v posledních dvou zápasech v základní hrací době jen remizovali. V sedmi listopadových zápasech získali 15 bodů z 21 možných. Fanoušci očekávají spoustu branek, v listopadu padlo v zápasech HC Tábor v průměru lehce přes 8 gólů na zápas. Dočkáme se také v prosinci podobných kanonád?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Josef Janda

Branky a nahrávky: 5. Nedorost (Havran), 18. Havran (Nedorost), 24. Seidl (Hájek, Havran), 55. Heršálek (Nedorost)

HC Tábor: Panec – Havran, Hlaveš, Ošmyk, Kanov, Heršálek, Kakos, Liška, Černý – Heřmánek, R. Pechánek, Nedorost, T. Pechánek, Kellner, Hájek, Kratochvíl, Matušík, Mrkvička, Kolomý, Perník, Šulčík, Seidl. Trenér: T. Matušík