Zvolen – Skalica 6:4 (kon.) | Košice – Žilina 5:2 (kon.) | Poprad – Martin 5:2 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 4:2 (kon.) | Piešťany – Nitra 3:4 (po s.n.)
po s.n.
ŠHK 37 Piešťany
3:4 (1:0, 0:1, 2:2)
HK Nitra
sk Neděle 02.12.2012, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

65:00
    Nitra dala gól!
    Víťazný gól si pripisuje TOMÁŠ CHRENKO. Domáci podali ale statočný výkon a zaslúžia si potlesk, ktorého sa im aj dostáva.

61:15
    Nemcova teč tesne pred Lacom, vedľa.

59:32
    Nitra má Stumpela a to je veľký tromf. Spoza brány presne na hokejku MIROSLAVA KOVÁČIKA a je vyrovnané. Asistencia: Stumpel, Tománek

58:41
    2 min. Filip (PIE), vysoká hokejka. Ťažko teraz povedať, či výhoda, alebo nie. Domáci môžu vyhadzovať, ale Nitra má presilovky dobre zmáknuté. Nitra bez brankára. Chvíľu tam stálo 6 hráčov Nitry a aj brankár. Až na to musel upozorniť sudí.

58:02
    Piešťany dali gól!
    Ale teraz veľký kiks Mareka Laca. Nahodený puk z rohu, z nulového uhla sa mu odráža od korčule do brány. MARTIN CHYLO tak naklonil misky váh na stranu domácich. Samostatne.

56:06
    Saliji medzi kruhmi, strela, Laco pohotovo betónmi.

55:55
    Marek Laco fantastickou lapačkou chytá istý gól Jakubovi Ručkayovi.

53:40
    Jokila najprv dobre tečoval, potom ešte mal šancu v dorážke. Neuspel.

51:35
    2 min. Drgoň (PIE), päste
    2 min. Hamrák (NIT), päste

51:26
    Najprv Jokila v solídnej šanci, po ňom Saliji.

48:47
    2 min. (NIT), veľa hráčov. Tak aj hosťom sa zadarilo a ani neprotestujú.

47:26
    Hrubá chyba Radovana Trefného, ktorý chcel vyvážať puk akoby bol Stumpel, za bránou oň prišiel, domáci to rýchlo a presne rozohrali a vyrovnáva TIBOR MELICHÁREK. Asistencia: J. Ručkay.

46:24
    2 min. Tománek (NIT), nedovolené bránenie. Domáci dostávajú šancu vyrovnať. Nemôžem si ale pomôcť, chýba im strelec.

45:50
    Haring sa otočil okolo brány a skúšal zasunúť puk medzi Lacove nohy. Ten tam dal hokejku.

45:00
    Tyčka! K odrazenému puku sa dostal Kovačik, vypálil z prvej, mne sa zdalo, že nejako nepodarene, puk ale čudne zaplachtil a zastavil sa až na tyčke Tomekovej brány.

44:06
    No ale teraz to Jozefovi vyšlo a ukázal naozaj vysokú školu hokeja. Krížnou prihrávkou našiel úplne voľného ROMANA TOMÁNKA. Následne dostal 10 min. Tomek, asi za pár šťavnatých slov. Domáci majú skutočne pocit krivdy za vylúčenie Drgoňa aj teraz za veľa hráčov. Asistencia: Stumpel

43:08
    2 min. (PIE), veľa hráčov na ľade. A to teraz ale veľká nevôla zase.

39:42
    Po Nádašdiho delovke azda štyria hráči nevideli voľný puk vedľa Tomeka. Domáci napokon nebezpečenstvo zažehnali.

38:28
    Tak predsa využitá presilovka, ktorá navyše bude pokračovať ešte 1:40. Z bránkoviska medzi Tomekove nohy sa presadil PETER ORDZOVENSKÝ. Prvé predmety na ľade, domácim sa nepáčilo vylúčenie Drgoňa. Asistencia: Jokila, Nádašdi.

38:08
    2 min. Drgoň (PIE), hákovnie. S týmto verdiktom ale nie je z Piešťancov spokojný nik. Time out Nitra, a 24 sekúnd o dvoch hráčov.

37:57
    Mašlonkovi v poslednej chvíli vypichol puk Drgoň.

36:32
    2 min. Hruška (PIE), hákovanie.. Krušné chvíle asi čakajú domácich.

35:44
    Až teraz, Drgoň, dve bomby. Jedna do Lacovho betóna, druhá tesne vedľa.

33:57
    2 min. Hamrák (NIT), vysoká hokejka.. V útočnom pásme.

32:42
    Drgoň to spravil šikovne, neunáhlil sa, potiahol si puk na kruh a švihom skúšal šibenicu. Laco vytlačil.

31:32
    2 min. Bača (NIT), podrazenie.

28:37
    Teraz zaváhali domáci v rozohrávke. K puku sa dostal Segľa a z pravého kruhu mieril do horného rohu. Tomek skvele ramenom.

27:50
    Škadra do tyčky. Krásne ho našiel vo voľnom priestore Stupka, Škadra dobre vypálil, Baluška okamžite rozpažil, hoci Škadra by si prosil telefonát.

24:26
    A teraz Hudec aj vystihol chybu Ordzovenského na modrej, poľahky ho prešprintoval, škoda zblokovaného zakončenia.

19:50
    Fuuu, drvivý tlak, šance Nádaždiho a rôznych dorážačov. Tomek všetko rieši.

19:23
    2 min. Drgoň (PIE), podrazenie.. Aktivita hostí odmenená presilovkou v závere tretiny.

17:14
    Nepresná rozohrávka, zachytil J. Ručkay, nabehol do pásma a namieril len tesne vedľa brány.

14:22
    Parádne to teraz vykombinovali Pupák s Kováčikom, druhý menovaný sa spoza brány zrazu ocitol sám pred Tomekom, ten fantasticky zachránil. Domáci beci tam nechali voľna a voľna a času a času. Skvelý Tomek.

11:16
    Jednoduchá akcia po osi Drgoň - J. Ručkay - Chylo, Laco sa stihol presunúť a skvele zachránil.

08:26
    Dobre sa zorientoval pred bránou nekrytý Segľa, Tomek si postrážil svoju ľavú tyčku výborne.

07:32
    Chyba hostí v strednom pásme pri zakladaní útoku, na pravej strane sa k puku dostal TIBOR MELICHÁREK, hostia akurát striedali, tak mal voľný pľac, nabehol na kruh a bombou ponad Lacove rameno otvára skóre. Prvý bod si zapisuje junior Filip Hudec. Asistencia: Hudec

06:48
    Diera v domácej obrane, pekne si zo stredného pásma do nej nabehol Chrenko, prešiel až pred Tomeka, ten podržal.

01:22
    Stretnutie začalo v dobrom tempe, najprv šanca Ordzovenského, ktorého strelu zblokoval Urban, na druhej strane v tutovke kapitán Filip, ktorého bravúrne lapačkou vychytal Laco. Vrie to aj na tribúnach.

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 8. Melichárek (Hudec), 48. Melichárek (J. Ručkay), 59. Chylo - 39. Ordzovenský (Jokila, Nádašdi), 45. Tománek (Stumpel), 60. Kováčik (Stumpel, Tománek), 65. Chrenko

ŠHK 37 Piešťany: Tomek (Ondrejka) - Urban, Drgoň, Filip, Škadra, Grman, Kolník, Bučka, Hruška - Stupka, Melichárek, Hudec, J. Ručkay, Mišura, Chylo, Lisoň, Nemec, Saliji, Krajčík, Mertel, Haring
    HK Nitra: Laco (Valent) - Nádašdi, Bača, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, Árvay, Kadura - Kováčik, Chrenko, Podstavek, Mašlonka, Stumpel, Tománek, Jokila, Hamrák, Segľa, Kmeč, Piatak, Pupák

Rozhodčí: Baluška, Gašparík - Tvrdoň, Zvrškovec