Sobota 15.12.2012, 20:30 • Slovnaft Arena, Bratislava • European Trophy

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů na počtenou! (22:45:51)

Střely na branku: 7-6
    Trestné minuty: 2-2
    Vyhraná vhazování: 7-8
    Přesilové hry: 0/1-0/1

Druhým finalistou letošního ročníku European Trophy se po tuhém boji stává tým Färjestads BK! V zítřejším bratislavském finále, které začíná ve 20:00 se tak představí dva švédské kluby, s Färjestadem změří síly Lulea, která si dnes poradila s Vídní. Skóre dnešního utkání otevřel Rickard Wallin, na jehož přesilovkovou trefu reagoval rovněž v početní výhodě Jarno Koskiranta. V 55. minutě ale rozhodující trefu zaznamenal opět Wallin, když tečoval Lajunenovu střlelu. Dvanáct vteřin před koncem pečetil postup do finále gólem do prázdné branky Marius Holtet.

60:00

59:42
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Naopak Färjestads dokázal vyvézt kotouč do středního pásma, z kterého se střelou do prázdné branky prosazuje MARIUS HOLTET! Asistence: Per Aslund.

59:30
    Pettersson-Wentzel se otáčí v brankovišti z jedné strany na druhou, střely tamperských borců ale naštěstí k němu nedocházejí.

59:10
    Finský celek v šesti lidech nastěhován v útočné třetině!

59:03
    Oddechový čas pro Tapparu.

59:03
    Ofsajd Tappary opět posílá hru do středního pásma.

58:20
    Zatím se to švédskému celku daří, Tappara není schopna udržet puk v útočné třetině, aby mohla odvolat Metsolu.

57:45
    Färjestads se zatáhl hluboko na svou vlastní polovinu a snaží se bránit přechodu puku do jejich třetiny.

57:00
    Hráči Tappary se dostali do menšího tlaku.

56:20
    V plném počtu už je i Tappara.

55:44
    Färjestads v plném počtu, začíná jim tak necelou půl minutu dlouhá přesilová hra.

55:15
    Tappara nyní musí zvýšit svou aktivitu, pokud nechce jet dnes domů.

54:24
    Ihned po vhazování se ke střele dostal Lajunen, jehož střelu stačil tečovat RICKARD WALLIN, který pět a půl minuty před koncem třetí třetiny posílá svůj tým do vedení! Asistence: Ville Lajunen a Christian Berglund.

54:20
    Síly na ledě se vyrovnají, za nedovolené bránění je totiž vyloučen Kurtis Foster.

54:08
    V oslabení ujeli do brejku dva na jednoho hráči Färjestadu, střela Bastiansena skončila ale na boční síti!

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 38. Koskiranta (Erkinjutti, Foster) - 26. Wallin (Berglund, Lee), 55. Wallin (Lajunen, Berglund), 60. Holtet (Aslund)

Tappara Tampere: Metsola (Tuokkola) - Kankaanperä, Aalto, Mantylä, Halme, Saravo, Leimu, Haapala, Foster - Connolly, Koskiranta, Erkinjuntti - Nieminen, Barkov, Hansen - Ahtola, Makkonen, Peltola - Kaksonen, Malinen, Palola
    Färjestad Karlstad: Pettersson-Wentzel (Boltshauser) - Tollefsen, Westerlund, Lee, Nygren, Grundel, Lajunen, Andersson - Berglund, Wallin, Holtet - Lundh, Hillding, Aslund - Paulsson, Bastiansen, Nygards - Thorell, Roymark, Olofsson

Rozhodčí: Koch, Minář - Rovenský, Tvrdoň