Hr. Králové – Litoměřice 3:2 (kon.) | Šumperk – Most 4:3 (po s.n.) | Benátky n/J – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.)
Kadaň – Beroun 4:0 (kon.) | Jihlava – Písek 2:3 (po pr.) | Třebíč – Mladá Boleslav 6:3 (kon.)
Ústí n/L – Olomouc 1:4 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 15.12.2012, 17:001. liga (ČR)

Hradečtí hokejisté prožili utrápený zápas, přesto nakonec vybojovali nejtěsnější vítězství. Litoměřicím nakonec nepomohlo ani snížení v samotném úvodu poslední části, nedokázaly totiž hradeckou nejistotu v obranné třetině potrestat ještě jednou.

Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni za Hradec Luděk Brož, za Litoměřice Jan Kloz. Ode mě je to pro dnešek vše, užijte si zbytek sobotního večera! (19:17:40)

60:00

59:53
    Nepřesný pas Lukáše Cingela znamená, že je rozhodnuto.

59:40
    A znovu.

59:25
    Hradec vyhazuje.

59:15
    Oprava, vhazuje se po Čechově pravici. Hosté hrají v šesti bez brankáře, není na co čekat!

59:15
    Lavička Litoměřic si vybírá oddechový čas.

59:15
    Kotouč je venku ze hry a rozhodčí nařizují buly u hradecké modré čáry.

58:47
    Neuvěřitelná šance Víta Budínského mohla zápas definitivně ukončit! Hradecký forvard dostal skvělý pas od Petra Haluzy a Přikrylovi nasadil bekhendový blafák, jenže před prázdnou bránou ještě narazil jeho na beton!

58:32
    Hosté rozehrávají.

58:20
    Hradec je v plném počtu.

57:51
    Lukáš Cingel z úhlu nenašel mezeru v Čechově postoji. Hosté si stále nemohou vytvořit tlak.

56:53
    Luděk Brož dostal puk až k Petru Přikrylovi, o chvíli později zastavuje hosty ofsajd.

56:17
    No a Litoměřice mají dokonalou šanci na vyrovnání! Domácí kapitán Martin Vágner si odsedí menší trest za podražení a Hradec zažije krušné dvě minuty, pokud tedy neinkasuje.

55:28
    Hosté jsou v plném počtu, kritický moment přestáli bez úhony. Šagát teď natáhl z dálky a Přikryl bez potíží kotouč sbalil kotouč do lapačky.

55:02
    Mezi kruhy se k odraženému kotouči dostal Martin Šagát, ale jeho střela byla zblokována.

54:22
    Jenže teď mají Hradečtí problémy a soupeř je zaměstnává v jejich třetině.

53:43
    Michal Mikeska mohl z úhlu dorážet do odkryté brány, ale trefil jenom boční síť!

53:24
    Ve třiapadesáté minutě přichází první vyloučení Litoměřických. Hradecký odchovanec Daniel Sobotka se provinil držením protihráče v ten nejméně vhodný moment.

Martin Voltr

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 1. Moskal (Čáp, Tvrdík), 3. Šagát (Brož), 30. Brož (Říha) - 11. Cingel (Kříž), 41. Rudovský (Kloz, Novák)

Královští lvi Hradec Králové: Čech (F. Luňák) – Karlíček, Roupec, Vágner "C", Čáp, Vobořil, Hendrich, Klement – Budínský, Mikeska, Haluza – Švagrovský, Tvrdík, Moskal – Šagát, Brož, Říha – Valášek, Macháň, Kubica – Půlpán. Trenér: Martin Hosták.
    HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Brýl) – Evan, Martinka, Sobotka, Kříž "C", Žovinec, Drábek, Veselý – Novák, Kloz, Rudovský – Žálčík, L. Luňák, Cingel – Antončík, Rubeš, Gerhát – Kafan. Trenéři: Milan Vrzal, Daniel Tvrzník.

Rozhodčí: Přikryl – Svoboda, Čížek.