Olomouc – Motor ČB 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:4 (po s.n.) | Zlín – HC Plzeň 4:2 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Sparta – Chomutov 2:5 (kon.) | Pardubice – HC Kladno 4:2 (kon.)
Vítkovice – Ústí n/L 5:4 (po pr.)
po s.n.
HC Kometa Brno
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 15.12.2012, 12:30 • KAJOT ARENA • DHL Extraliga juniorů

Přeji vám příjemný zbytek sobotního dne.

Necelá minuta dělila Kometu od zisku tří bodů v tomto utkání, nakonec berou bod jediný. Po vyrovnání Toboly se totiž hostům lépe vydařily i samostatné nájezdy, které využili všechny tři.

65:00
    Dukla právě vstřelila branku!

Pěška svůj nájezd proměnil střelu na vyrážečku a rozhodl o osudu zápasu. Jako rozhodující branka se ukázala trefa ŠTĚPÁNA ZÍDKA, který překonal Klimeše jako druhý v pořadí.

Petr Mrázek zvolil střelu na lapačku a uspěl, nyní však Jihlava může rozhodnout.

Štěpán Zídek naopak skulinu mezi betony Klimeše našel a Jihlava vede o dvě branky.

Tomáš Dujsík to zkusil mezi betony, mezírku tam však nenašel.

Roman Mikeš provedl pěknou kličku do forhendu a přehodil beton Klimeše.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojedou hosté.

V prodloužení branka nepadla, o vítězi utkání tedy budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Těsně před sirénou ještě pálí Pěška a trefuje Klimeše bolestivě do ramena.

64:39
    Wasserbauerova střela z otočky končí jenom v lapačce Fučíka.

64:32
    Zakázané uvolnění hostí dává Brnu šanci k závěrečnému náporu.

63:52
    Mikeš se snažil samostatně dostat před branku, na domácí obranu si nepřišel.

63:14
    Oba týmy se už soustředí hlavně na to, aby neinkasovali a dovedli zápas do nájezdů.

62:37
    Čermák pálil z výtečné pozice na levém kruhu do protipohybu Klimeše, ten stačil zasáhnout špičkou betonu.

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 14. Jenyš (Lašák, Kusko), 19. Raška (Boček, Vágner), 38. Wasserbauer (Mrázek, Boček) - 14. Vlček (Přidal), 30. Dundáček (Zídek, Pěška), 60. Tobola H. (Mikeš), 65. Zídek

HC Kometa Brno: Klimeš (Oujezdský) - Šidák, Dujsík (C), Sedlák, Vojáček, Vágner, Krejčiřík, Dittrich - Jenyš, Pospíšil, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Kusko, Boček, Wasserbauer, Buhaj, Janoušek.
    HC Dukla Jihlava: Fučík (Krejčík) - Tobola H., Čermák, Polívka, Březka, Dundáček, Tobola P. - Kuchta, Mikeš, Gregar, Lupač, Vantuch, Pěška, Vlček, Zídek, Vala, Střecha, Přidal

Rozhodčí: Homola - Klouda, Křivohlavý