Olomouc – Motor ČB 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Jihlava 3:4 (po s.n.) | Zlín – HC Plzeň 4:2 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Sparta – Chomutov 2:5 (kon.) | Pardubice – HC Kladno 4:2 (kon.)
Vítkovice – Ústí n/L 5:4 (po pr.)
HC Olomouc
5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 15.12.2012, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • DHL Extraliga juniorů

Přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (14:09:38)

V úvodu posledního dějství sice pro České Budějovice vykřesal naději Ciboch, ale dvě minuty před koncem pečetil olomoucké vítězství Zítka. Olomouc tak zvítězila 5:3.

60:00

59:36
    Kochta nyní drží svůj celek, proti soupeřovým střelám předvedl několik důležitých zákroků!

58:47
    Emil Švec příliš moc dotíral po odpískání na Kochtu, za což si vysloužil dvě minuty za sekání.

58:16
    O udržení si svého vedení nakonec budou muset Kohouti ve třech! Jakub Lehečka obdržel menší trest za držení protihráče.

58:04
    Přichází ale ještě šance pro Jihočechy. Milan Ostřanský odjel na dvě minuty na trestnou za vysokou hůl.

57:23
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci předvedli veliký důraz před soupeřovou svatyní, za což byli odměněni gólem! Kotouč za Bláhova záda dotlačil JINDŘICH ZÍTKA! Asistence: Daniel Kunce, Jiří Jergl.

56:59
    Oddechový čas pro Olomouc!

56:59
    Po nahození z levé strany se puk docela šťastně odrazil od brusle jednoho z bránících hráčů Mory do pozice mezi kruhy na hůl volného Cibocha, který ale svým zakončením trefil jen hruď Kochty!

55:32
    Brabcův projektil z mezikruží byl sražen Jiřím Jergem do rohu kluziště.

54:25
    Oba týmy se snaží o vstřelení branky, která by mohla určit osud tohoto střetnutí. Naneštěstí ani jeden celek se nyní nedokáže propracovat k ničemu, co by výrazněji ohrozilo soupeřovu klec.

52:44
    I Mora už je v plném počtu.

51:54
    České Budějovice jsou kompletní.

50:44
    Tentokrát se vylučuje i na druhé straně, za sekání vyfasoval menší trest Radek Číp.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 6. Králík (Šťastný, Brančík), 19. Lehečka (Jergl A., Číp), 38. Novotný (Ostřanský, Vaculín), 40. Králík (Lehečka, Číp), 58. Zítka (Kunce, Jergl J.) - 24. Březina (Ciboch), 25. Švec (Brabec, Rob), 43. Ciboch

HC Olomouc: Kochta (Venkrbec) – Jergl J. (C), Vondra, Kovář, Brančík, Schejbal J., Hradil Z. – Jergl A., Číp, Lehečka – Kunce, Králík, Šťastný – Vaculín, Novotný, Ostřanský – Beták, Zítka, Heža O.
    Banes Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Žáček, Štěpán, Janásek, Plášil, Prokop, Škopek, Kolařík (C) – Turek, Švec, Záhora, Ciboch, Brabec, Rob, Březina, Reiniš, Pašek, Trummer.

Rozhodčí: Vaněk – Dučák, Vožda