Havířov – Prostějov 1:2 (po s.n.) | Břeclav – Kolín 5:3 (kon.) | SHK Hodonín – Pelhřimov 8:2 (kon.)
Tábor – Děčín 6:3 (kon.) | Poruba 2011 – Frýdek-M. 3:2 (kon.) | Přerov – Karviná (Baník) 5:3 (kon.)
Val. Meziříčí – Opava 5:3 (kon.) | Bílina – Klášterec nO 3:2 (po pr.) | Sokolov – Jablonec n/N 6:2 (kon.)
Klatovy – Řisuty 3:2 (po pr.) | Vsetín – Nový Jičín 3:2 (kon.) | Kobra – Milevsko 8:1 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
HK Nový Jičín
Sobota 02.02.2013, 17:30 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • 2. liga skupina Východ

Zápas končí vítězstvím Vsetína, který se na konci utkání ještě bál o výsledek, ale vsetínští to zvládli a slaví zasloužené vítězství 3:2.

Zásahy brankářů ve třetí třetině:

Plšek (VSE) – 8
    Šrámek (NJI) – 8 (19:59:34)

60:00

59:57
    Ještě jedno vhazování před Plškem, oddechový čas pro hosty.

59:36
    Hosté hrají bez brankáře!

59:28
    Puk v obranném pásmu Jičína, Vsetín už to asi zvládne.

58:30
    Jičín ve velkém tlaku, Vsetín se zuby nehty brání!

56:10
    Vsetínu se nedaří střílet, Jičín se zatím brání docela v pohodě.

54:55
    Michal Horák (NJI) dostává dvě minuty za podražení, poté na trestné lavici zlomil hokejku a dostal osobní trest 10 min, takže Horák jde do kabin. Jeho dvouminutový trest odsedí Tomášek.

54:54
    Brynecký z úhlu zkusil prostřelit Plška, ale domácí brankář chytá a nechává přerušit hru.

54:35
    Nový Jičín je momentálně lepším týmem a snaží se srovnat stav hry.

53:09
    Oddechový čas pro domácí.

53:09
    Vsetín byl pod tlakem a Adam Mikšovský raději vyhodil na zakázané uvolnění.

51:28
    Mário Brezáni si sjel před Šrámka, ale nebylo tam moc místa na zakončení, Šrámek dobře pokryl volný prostor.

50:47
    Báchor pálil od modré a Zúbek tečoval před Šrámkem, ale mimo dosah hostující branky.

49:53
    Ožili jak hráči, tak i fanoušci Jičína. Dříve zmiňované neproměněné brankové příležitosti Vsetína z úvodu třetiny teď domácí musí mrzet.

49:06
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Závěr utkání bude ještě dramatický, hosté snižují na rozdíl jediné branky! Andrýsek přihrál na modrou PETROVI GULDOVI, který tvrdou ranou našel mezírku mezi rukou a betonem Plška a propálil jej. Asistence: Martin Andrýsek.

47:46
    Novému Jičínu se přesilovka vůbec nevydařilo a domácí jsou v pěti.

46:39
    Vsetín se dobře brání, hosté se ještě nedokázali usadit v útočném pásmu.

45:46
    Nový Jičín zlepšil svou hru a Vsetín musel faulovat. Petr Hruška (VSE) dostává dvě minuty za hákování.

43:33
    Petr Hruška našel před Šrámkem Ondřeje Hrušku, ten ale přestřelil!

43:08
    Juraj Tichý pálil od modré, ale opět výborný Šrámek.

42:49
    Zúbek si na modré mezi nohama prohodil hostujícího obránce a před branku nahrál razantně Mikšovskému, od jehož bruslí se puk odrazil do brány Šrámka, který však reflexivně chytá! Vsetín tyto dvě brankové situace mohou ještě mrzet.

42:10
    Po buly dostal puk Bajtek, který ihned zamířil ke Šrámkovi, ale objel branku místo zakončení, Šrámek se vrhl ke druhé tyči a Bajtek mezitím přihrál před prázdnou klec Kajabovi, který z první trefil jen brusle Šrámka!

41:50
    Nový Jičín vyhazuje puk přes všechny čáry a vhazuje se po pravici Šrámka.

40:51
    V úvodu třetí třetiny Vsetín drží puk na holích a nepouští hosty do hry.

40:01

Ve druhé třetině byli lepší domácí, kteří k jednobrankovému vedení přidali další trefu a vedou zaslouženě 3:1. Jičín měl šanci snížit při trestném střílení, ale Uhlár trefil jen tyč. Stav 3:1 ještě neznamená nic a v třetí periodě bude stále o co hrát. Třetí třetina začne přibližně v 19:17.

38:53
    Střelu Juraje Tichého Šrámek viděl a lehce lapil. Vhazuje se po jeho pravici.

37:59
    Vsetín je v pěti a hraje přesilovou hru.

37:28
    Vsetín hrál v oslabení dobře a vysloužil si vyloučení soupeře. Pavel Zedník (NJI) dostává dvě minuty za sekání.

36:29
    Hosté jsou v plném počtu a začíná jim zkrácená přesilová hra.

35:42
    Síly na ledě se vyrovnají. František Zúbek (VSE) dostává dvě minuty za podražení.

34:29
    Marián Skaloš (NJI) dostává dvě minuty za držení a Vsetín si zahraje přesilovou hru.

33:08
    Adam Uhlár v trestném střílení trefil opět pouze tyč!

33:08
    Uhlár v samostatném úniku trefil tyč, ale byl faulován a pojede se trestné střílení!

32:03
    Tato přesilovka hostům vůbec nevyšla. Vsetín hraje v této fázi velmi dobře.

30:49
    Jičín špatně rozehrál a puk končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se před Šrámkem.

30:03
    Přesilovou hru okusí i hosté. Na dvě minuty za hákování odchází domácí Stanislav Báchor (VSE).

28:49
    Hosté přežili oslabení a jsou v pěti.

28:39
    Zásah vsetínské střídačky do hry, ale puk byl tečován, vhazuje se před Šrámkem.

27:19
    Mikšovský dostal perfektní přihrávku na modrou a rozjetý se dostal až před Šrámka a pálil pod horní tyč, ale pokus mu jen těsně nevyšel! Teď měl Šrámek štěstí.

26:49
    Přesilovka pro Vsetín. Adam Uhlár (NJI) pronikajícího Brezániho neuhlídal a musel faulovat. Dostává dvě minuty za sekání.

25:12
    Vsetín je ve druhé třetině lepší a kontroluje hru, hosté se do šancí dostávají sporadicky.

23:28
    VHK Vsetín právě vstřelil branku!
    První branka domácích ve hře pět na pět a Vsetín vede o dvě branky! Na modré čáře dostal puk od Kajaby DAVID HOĎA, který ihned pálil, Šrámek toho moc neviděl a střelu pustil až do své klece. Asistence: René Kajaba.

23:17
    David Vítek byl natlačen na bránu hostů a sudí vykazuje domácí z útočného pásma.

22:47
    Střelu z pravého kruhu v podání Skaloše Plšek perfektně vyrážečkou vyrazil opět do ochranné sítě a znovu se vhazuje před jeho brankou.

22:34
    Sražená střela Michala Chvostka končí v ochranné síti, vhazuje se opět před Plškem.

21:37
    Uhlár sám před Plškem chtěl zakončovat bekhendem nahoru, ale puk netrefil ideálně.

21:16
    Ondřej Hruška dobře hledal na modré čáře osamoceného Davida Vítka, ale ten puk nezachytil a situace tak končí zakázaným uvolněním, vhazuje se před Plškem.

20:30
    František Zúbek sám před Šrámkem mířil někde pod horní tyč, ale trefil jen připravenou lapačku novojičínského brankáře!

20:17
    Vsetín se v úvodu třetiny ocitl v ofsajdu, jmenovitě to byl Daniel Vaněk. Vhazování ve středním pásmu.

20:01

Po první třetině vedou domácí nad Novým Jičínem 2:1. Hra byla vyrovnaná, avšak Vsetín dokázal lépe využít své početní výhody a v tomto ohledu jsou domácí zatím lepší. Nikterak líbivý hokej se však nehraje. Druhá třetina bude pokračovat přibližně v 18:22.

Zásahy brankářů:

Plšek (VSE) – 5
    Šrámek (NJI) – 7

20:00

19:57
    Vsetín v pěti a oslabení přežil nakonec velmi zdatně.

18:46
    David Hoďa na ledě. Vsetín přežil to nejhorší.

17:57
    Bombu Michala Horáka efektivně chytil lapačkou Lukáš Plšek, který si zasloužil potlesk publika.

17:51
    Tomáš Vodák (VSE) zbytečně vyhodil puk mimo led a dostává dvě minuty za zdržování hry. Jičín bude hrát 55 vteřin dvojnásobnou přesilovku.

16:46
    Kabeláč se dobře propracovával vpřed a David Hoďa (VSE) neuhlídal svou hokejku a hákoval, za což dostává dvě minuty. Přesilová hra pro Jičín.

15:27
    Hosté už byli ve čtyřech, když Vsetín vstřelil druhou branku v početní výhodě a znovu se ujal vedení! Vaněk od brány poslal puk na modrou pro Vrbu, který touš posunul na druhou stranu, kde ihned pálil STANISLAV BÁCHOR, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Lukáš Vrba, Daniel Vaněk.

15:07
    Michal Horák (NJI) dostává dvě minuty za sekání a Vsetín zkusí krátkou přesilovku pět na tři.

14:22
    Vsetín zatím na Šrámka nevyslal v přesilovce střelu, hosté se dobře brání.

13:25
    Miroslav Škumát (NJI) dostává dvě minuty za podražení a po přesilovce hostů je tady znovu přesilovka domácích.

13:20
    Vsetín v pěti a vhazuje se před Plškem po icingu domácích.

13:01
    Chvíli před návratem Vrby na led je puk v hledišti a vhazuje se před Plškem.

12:23
    Brynecký v úhlu sám před Plškem trefil jen připravené rameno vsetínského gólmana.

12:01
    Až nyní se Nový Jičín dostal do útočného pásma, Vsetín dobře brání.

11:08
    Lukáš Vrba (VSE) dostává dvě minuty za nedovolené bránění a přesilovku zkusí i hosté.

09:10
    Rychle je srovnáno! Nový Jičín po inkasované brance ihned sevřel Vsetín v pásmu a vynutil si faul. V signalizované výhodě vypálil na Plška Brynecký. Vsetínský gólman jen vyrazil před sebe, kde stál na dorážku připravený ADAM UHLÁR a zakončil do odkryté klece. Asistence: Daniel Brynecký, Jan Hradil.

08:23
    Domácí využívají přesilovou hru a jdou do vedení 1:0! Báchor nejprve na pravém kruhu přihrával na druhou stranu Vaňkovi, který ihned pálil, ale Šrámek skvěle betonem vyrazil puk, ale jen před sebe na hokejku ADAMA MIKŠOVSKÉHO, pro kterého nebyl problém ležícího gólmana prostřelit. Asistence: Daniel Vaněk, Stanislav Báchor.

07:48
    Vsetín byl v tlaku a Nový Jičín si musel pomoct faulem. Jmenovitě Marián Skaloš (NJI), který dostává dvě minuty za držení.

07:33
    Bajtek před brankou našel Kajabu, přesněji jeho brusle, od kterých se puk odrazil těsně vedla Šrámkovy klece!

07:02
    Nový Jičín dobře napadá a Vsetín má problémy. Puk nyní skončil na tribuně a vhazuje se ve středním pásmu.

06:11
    Hra na ledě zatím zdaleka nepřipomíná boj o play-off.

05:43
    Nahozený puk Šrámek schoval v lapačce a vhazuje se po jeho levici.

05:22

05:05
    Další vyhození hostů. Vsetínská přesilovka se vůbec nedaří.

04:23
    Po minutě přesilovky se zatím domácí nedostali ani usadit v útočném pásmu.

03:55
    Ofsajd hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

03:22
    Petr Gulda (NJI) dostává dvě minuty za podražení a Vsetín si zahraje první přesilovou hru v zápase.

03:00
    Tichého střelu se před Šrámkem pokoušel tečovat ještě Petr Hruška, ale hostující brankář si situaci pohlídal.

02:24
    Hra je zatím vyrovnaná, hraje se nahoru dolů, ale beze střel.

01:39
    Plšek raději podržel střelu hostů ve své náruči a vhazování před jeho brankou se opakuje.

00:55
    David Vítek se po pravé straně dostal až do útočného pásma před Šrámka. Místo střely zvolil obkroužení branky, ale zasunout puk na druhé tyči se mu nepodařilo, jelikož byl Šrámek připraven.

00:06
    Icing Vsetína ihned v úvodu zápasu.

00:01

VHK Vsetín: Plšek – Žabčík, Vrba, Báchor, Tichý, Vodák, Tesařík, Hoďa – Mikšovský, Vaněk, Zúbek – Hruška P., Hruška O., Vítek – Brezáni, Holík, Kajaba, Bajtek, Kubo, Šiafutdinov.

HC Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Vašut, Horák, Gulda, Hradil – Kabeláč, Brynecký, Hruška J., Skaloš, Martinčík, Tomášek, Macháček, Škumát, Zedník, Chvostek, Uhlár.

VHK Vsetín

Valaši poslední zápasy hrají také velmi dobře a i nadále jsou v boji o první čtveřici, která bude play-off začínat na domácím ledě. V současné chvíli na tuto pozici ztrácí jediný bod a to máme pět utkání do konce základní části. Tři z nich hraje Vsetín doma, kde patří mezi nejlepší týmy ligy. S mužstvy jako je Nový Jičín se však Valachům doma dobře nehraje a na vítězství se zelenožlutí vždy značně nadřou.

V posledním zápase Valaši udělali velký krok v boji o první čtverku, když porazili venku Opavu poměrem 6:4. Vítězství je cennější o to víc, protože s Opavou se Vsetínu nedaří a vybojovat body na jejich ledě se Vsetínu stává jen zřídka. S Jičínem si Valaši vedou úplně jinak, ale nikdy nejde o lehké utkání. Do brány by se měl postavit Petr Hromada, který si drží průměr 3,25 branek na zápas.

V obraně vládne statistikám Lukáš Vrba (6+14), druhým je s pouze devatenácti odehranými zápasy Jiří Farda (4+9), třetím pak Juraj Tichý (3+7). Útoku Vsetína bodově vévodí kapitán Daniel Vaněk (11+31), který nasbíral už 42 bodů. Druhým je František Zúbek (23+14) se sedmatřiceti body. Třetím je také hráč první formace Adam Mikšovský (13+17). Čtveřici uzavírá momentálně zraněný Jan Podešva (9+11). Podaří se Vsetínu doma zvítězit a i nadále bojovat o první čtveřici?

HC Nový Jičín

Soupeř Vsetína pro osmatřicáté kolo má poslední týdny formu jako hrom. Jičín dlouho visel na předposledním místě tabulky, ale poté se po jedné výhře celý tým zvedl a dlouho byl k neporažení. Z posledních sedmnácti zápasů Jičín prohrál pouze čtyřikrát, což je úctyhodná bilance. Poslední dva zápasy však novojičínským nevyšly. Nejprve prohráli v Porubě 6:1 a poté doma s Havířovem 3:0. Proti Vsetínu Jičín musí bodovat a půjde tak zcela určitě o velmi hektický zápas, který bude svázán taktikou a snahou nedělat chyby na obou stranách.

Nový Jičín spoléhá na dobré výkony svého gólmana Lukáše Šrámka, který si drží průměr 2,8 branek na zápas. V obraně vyčnívají Přemysl Vašut (7+8) s Martinem Andrýskem (6+9), kteří nasbírali v dosavadním průběhu ligy patnáct bodů. V útoku vévodí Adam Uhlár (14+13), druhý nejproduktivnějším je Petr Macháček (9+16), dále Martin Kabeláč (13+10) či Daniel Brynecký (9+12). Podaří se Novému Jičínu ve Vsetíně zvítězit?

Pravděpodobné sestavy:

VHK Vsetín: Hromada – Žabčík, Vrba, Vrána, Hoďa, Farda, Tesařík, Tichý – Zúbek, Vaněk, Mikšovský – Hruška P., Hruška.O, Vítek – Brezáni, Holík, Kajaba – Kubo, Šiafutdinov.

HC Nový Jičín: Šrámek – Horák, Vašut, Gulda P., Andrýsek, Chvostek F., Hradil, Fišera – Chvostek M., Macháček, Skaloš – Kabeláč, Škumát, Hruška – Uhlár, Zedník, Brynecký.

Hezký den vám přejeme ze vsetínského Lapače, kde se bude hrát zápas druhé ligy skupiny východ. Proti sobě se postaví domácí VHK Vsetín, který hostí tým Nového Jičína. Oba celky od sebe dělí jediný bod. Základní část vrcholí, takže půjde o velmi důležitý souboj.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 9. Mikšovský (Vaněk, Báchor), 16. Báchor (Vrba, Vaněk), 24. Hoďa (Kajaba) - 10. Uhlár (Brynecký, Hradil), 50. Gulda (Andrýsek)

VHK ROBE Vsetín: Plšek – Žabčík, Vrba, Báchor, Tichý, Vodák, Tesařík, Hoďa – Mikšovský, Vaněk, Zúbek – Hruška P., Hruška O., Vítek – Brezáni, Holík, Kajaba, Bajtek, Kubo, Šiafutdinov.
    HK Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Vašut, Horák, Gulda, Hradil – Kabeláč, Brynecký, Hruška J., Skaloš, Martinčík, Tomášek, Macháček, Škumát, Zedník, Chvostek, Uhlár.

Rozhodčí: Obadal - Goňa, Smilek