Chomutov – Kometa Brno 3:2 (po s.n.) | Pardubice – HC Plzeň 7:3 (kon.) | Třinec – Olomouc 6:0 (kon.)
Liberec – Sparta 4:3 (po pr.) | HC Litvínov – Zlín 3:2 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 7:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
7:3 (2:1, 3:0, 2:1)
HC Plzeň 1929
Sobota 16.02.2013, 16:00 • ČEZ Arena Pardubice. • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Jeschke (Bernart) - Škvor, Pilný, Petira, Havel, Chmelař, Vácha, Půhoný, Robertson, Vachutka, Březina, Veselý, Zelinger, Havlík, Voženílek, Poulíček, Řezníček, Moravec.

HC Plzeň 1929: Příhoda (Karafiát) - Marcel. Šmíd. Kubík, Slavík, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Zimmermann, Noga, Indrák, Houfek, Přikryl, Tulačka, Pašek, Pacanda, Langer.

Rozhodčí: Vágner - Hejl, Kis.

Hráči obou celků již přicházejí na ledovou plochu.

Ještě bojové pokřiky u obou branek a jdeme na to!

00:01

00:10
    Michal Petira nahazuje kotouč do útočného pásma a domácí zakládají první útok!

00:30
    Pardubice právě vstřelily branku!

Start z říše snů! Po půl minutě hry se po příhře Jana Veselého přesnou ranou za Příhodu prosazuje PATRIK POULÍČEK - 1:0. Asistence: Jan Veselý.

00:51
    Nabuzení domácí opět v útočném pásmu - první zásah si dnes připisuje Aleš Příhoda.

01:20
    Z pravého kruhu pálí do tyče Dominik Zelinger!

01:47
    O útočnou akci se pokusili také hosté z Plzně, ale domácí obrana je pozorná a puk mají opět Pardubice.

02:52
    První zákrok také pro Jeschkeho po nahození jednoho z hráčů v modro-bílém.

02:58
    Hru přerušuje opět Oto Jeschke.

03:06
    Plzeň se nyní usadila v útočném pásmu a snažila se o vyrovnání, ale domácí se rychle ssrovnali a puk je opět jejich., vyrážíme na druhou stranu hřiště.

03:55
    Nic podstatného se zde neudálo a jsme opět před pardubickým brankářem, který svojí lapačkou přerušil hru.

04:33
    Tomáš Pacanda protečoval kotouč do útočné třetiny a jeho spoluhráči doráží na pardubickou klec.

04:52
    Nyní byl ale ve středu hřiště tvrdě sražen k zemi jeden z pardubických hráčů. Provinil se Roman Přikryl (PLZ) a je právem potrestán dvěma minutami na lavici prohřešků.

05:30
    Domácí už vířili v útočném pásmu, ale Plzni se podařilo vyhodit až na druhou stranu hřiště.

05:56
    Pardubice jsou opět v útočném pásmu, žádná střela ale zatím nepřichází.

06:40
    Po přihrávce Michala Petiry napříč pásmem před prázdnou brankou promáchl jeden z útočníků domácího celku!

06:52

07:10
    Plzeň zahajuje útok od vlastní branky.

07:19
    Její hráči se dostali až před pardubického gólmana, ale ten chytá jednu ze střel a přerušuje tak hru.

08:00

Pardubické vedení je už dvoubrankové! Dominik Zelinger zavezl kotouč do útočné třetiny, předložil jej Martinu Havlovi jenž vystřelil do Příhody od kterého se kotouč odrazil do mezikruží a odtamtud jej do prázdné brány vystřelil JAKUB ŘEZNÍČEK. Asistence: Martin Havel, Dominik Zelinger.

08:23
    Plzeň právě vstřelila branku!

Hostům se ale záhy podařilo snížit na rozdíl jedné branky! Jan Schleiss uviděl volného FILIPA MAŠKA, před kterým se otevřel prostor, ujížděl sám na Jeschkeho a přízemní střelou k pravé tyči mu nedal šanci! Asistence: Jan Schleiss, Michal Šmíd.

09:40
    O puk nyní bojujeme ve středním pásmu.

10:04
    Konkrétně jej měli na holích hosté a ve volném prostoru se ocitl David Pejchar, ale neporadil si s Jeschkem v souboji jeden na jednoho!

10:56
    Nyní už dopředu vyráží Patrik Poulíček podporován svými spoluhráči.

11:14
    Proti jedné ze střel si zásah připisuje Aleš Příhoda.

11:23
    Teď už dopředu míří opět hosté ze západu, nahazují na Jeschkeho, ten kontroluje betonem a sráží puk za branku.

12:07
    Zde jej vybojovaly Pardubice a vydaly se na další návštěvu do plzeňského útočného pásma, ochranka ovšem zrovna byla doma a nic vážného se nestalo.

12:36
    Současně vyloučeni Přikryl (PLZ) za podražení a Dominik Zelinger (PCE) za sekání.

13:20
    Při hře čtyři na čtyři se ve volném prostoru objevil Jan Veselý a už už osamocený uháněl na příhodu, ale rozhodčí si všimli ofsajdu.

13:36
    Domácí jsou v útočném pásmu, hru přerušuje svým zákrokem plzeňský brankář.

14:01
    Na druhé straně nepřesně pálil na Jeschkeho Martin Šimandl.

14:19
    V mezikruží se objevil sám Daniel Vachutka, ale pálil pouze do hrudníku Příhody.

14:36
    5/5.

15:54
    Adam Chmelař kombinuje za plzeňskou brankou, nedostává se mu ovšem potřebné podpory spoluhráčů a z jeho akce tedy nic není.

16:24
    Jakub Řezníček jen těsně míjí plzeňskou branku!

17:07
    Domácí budou hrát další přesilovou hru. Tomáš Pacanda (PLZ) dostává dvě minuty za sekání.

17:36
    Plzeň pohotově vyhazuje přes všechny čáry.

17:59
    Domácí jsou opět v útočné třetině a roztáčejí kolotoč ve snaze najít si vhodnou pozici pro zakončení,

18:34
    Po Veselého střele zvoní tyč!

18:50
    Síly na ledě se na chvíli vyrovnají. Patrik Poulíček dostává menší trest za držení hole.

19:07

19:16
    Plzeň nyní už v přesilovce vyráží vstříc Jeschkemu,

19:52
    Daniel Vachutka ujel při vlastním oslabení, položil si Příhodu a jeho střela už mířila do branky, ale plzeňský brankář ji stihl nádherně zastavit betonem!

20:00

20:01

20:46
    Plzeň do druhé třetiny vstupuje přesilovkou a usazuje se v útočném pásmu.

20:50

21:41
    Zakázané uvolnění Pardubic.

22:07
    Po vhazování se hosté stále drží v pardubickém obranném pásmu a ostřelují Jeschkeho, ten svým zákrokem přerušuje hru.

22:38
    Na druhé straně se pokoušel před Příhodu dostat Adam Chmelař, ale tísněn obráncem přišel o kotouč.

23:15
    Z otočky zkoušel vystřelit Jan Veselý, ale svojí střelou trefil pouze před sebou stojícího obránce.

23:43
    Jakub Slavík (PLZ) dostává dvě minuty za zdržování hry - vyhození puku.

24:25
    Jiří Půhoný zaváží kotouč do útočného pásma, ale hosté ihned na to černou pryž vybojovali a vyhazují.

25:02

Domácí nakonec svou přesilovku přece jen využívají! Hned v dalším útoku Jiří Půhoný předložil kotouč DAVIDU BŘEZINOVI, ten si vyjel před příhodu a švihem zakončil přesně. Asistence: Jiří Půhoný.

25:52
    K tvrdé střele se napřahoval Martin Šimandl, ale pardubický bek mu včas stačil do střely vložit hůl a nebezpečný pokus zblokoval.

27:09
    Plzeň je nyní aktivnějším celkem na ledě a opět krouží před Jeschkem ve snaze vstřelit branku.

28:16
    Jen jsem to dopsal, k útoku se nadechli také domácí a Půhoného formace teď hýří pohybem ve svém útočném pásmu.

29:45
    Jan Škvor zakládá další útok za vlastní brankou.

30:22
    Jan Veselý bojuje o kotouč v rohu kluziště ale bez podpory spoluhráčů to jde těžko.

31:07

Hned z dalšího pokusu ale domácí přidávají další branku. DAVID BŘEZINA s Ladislavem Havlíkem předvedli v útočné třetině rychlou a pohlednou spolupráci, přičemž první jmenovaný zpracoval příhru Havlíka a zvýšil na 4:1. Asistence: Ladislav Havlík.

31:44

Aleš Příhoda lovil kotouč ze své sítě po páté a přepouští místo Danielu Karafiátovi. DANIEL VACHUTKA se ve středním pásmu dostal k puku po přihrávce Řezníčka a jím podporován vyrazil do úniku dva na jednoho. Naznačil přihrávku a poté nekompromisní střelou vyhnal Příhodu z branky. Asistence: Jakub Řezníček.

33:05
    Pardubice budou hrát další přesilovou hru. Filip Mašek dostává dvě minuty za vysokou hůl.

33:32
    Domácí začínají od vlastní branky.

34:32
    Pardubice v útoku zaujaly postavení a k puku se na modré čáře dostal Ladislav Havlík, jeho tvrdý příklep ovšem kryje Karafiát.

35:05

35:52
    Vylučovat se bude také na straně domácích. Lukáš Vácha je potrestán dvěma minutami za podražení.

36:08
    Plzeň se usazuje v útočném pásmu. nepřesnou střelu ovšem uzmuli domácí a vyhazují přes všechny čáry.

36:39
    Plzeň opět roztáčí turbíny v útočné třetině a ostřeluje Otu Jeschkeho.

37:23
    Bude se znovu vylučovat a opět na straně domácích. Jan Škvor dostává dvě minuty za hákování a hosté budou tak hrát půl minuty pět na tři!

37:36
    Jeschke přerušuje hru.

37:52
    Pardubice jsou ve čtyřech.

38:14
    Ladislav Havlík vyslal tvrdý pozdrav Karafiátovi ze střední třetiny.

38:42
    Nyní už je v útoku opět Plzeň a po jednom z dalších příklepů zasahuje lapačkou pardubický brankář.

38:55
    Domácí vyhazují.

39:23

40:00

40:01

41:20
    První zásah v poslední třetině utkáni si připisuje Oto Jeschke.

41:50

Hosté snižují na rozdíl tří! VOJTĚCH TULAČKA uzmul kotouč ve středním pásmu a podporován spoluhráčem vyrazili dva na jednoho naproti Jeschkemu. Plzeňský hráč vše vyřešil střelou a trefil se pod víko! Bez asistence.

42:25
    Michal Šmíd tvrdě vypálil od modré a jeho střelu si málem do vlastní branky srazil Jan Veselý!

42:45
    Daniel Vachutka nahazuje kotouč do útočného pásma.

43:44

Hosté hrají v poslední části velmi aktivně a přidávají další branku! Miroslav Indrák vypálil do pardubického brankáře, kotouč mu vypadl z výstroje a bekhendem ho dopravil do branky FILIP MAŠEK. Asistence: Miroslav Indrák, Jan Schleiss.

44:57
    Domácí zakládají od vlastní branky útočnou akci.

45:31
    Ve středím pásmu je ale tvrdě sražen Martin Havel a hra je přerušena. za tento přestupek dostává čtyři minuty plzeňský Martin Pašek.

45:42
    Jiří Půhoný ale záhy dostává dvě minuty za vysokou hůl a přesilovka domácích je tak zkrácena na dvouminutovou.

45:54

46:46
    Nyní se, ač v oslabení, v útočném pásmu drží Plzeň a vyslala na Jeschkeho branku hned několik střel.

47:25
    Je tu další trest pro Plzeň. Rozhodčí si všiml hry v šesti. Dvouminutový trest odpyká Vojtěch Tuplačka.

47:42

48:10
    Pardubice zaujímají postavení v útočném pásmu a jdou vstříc převaze dvou mužů v poli.

48:46

A hned v zápěti tuto přesilovku využívají! Po Březinově pasu se příklepem prosazuje LADISLAV HAVLÍK! Asistence: David Březina.

49:01
    Daniel Vachutka dostává menší trest za krosček, bude se hrát čtyři na čtyři.

49:15
    Hru svým zákrokem přerušuje Karafiát.

49:31

49:59
    Jan Škvor vyhazuje přes všechny čáry.

50:29
    V útočném pásmu se ke střele dostal Tomáš Pacanda, ale pálil pouze do hrudníku Jeschkeho!

50:38
    Další vyloučení. Plzeň opět hrála v šesti a dvouminutový trest odpykává Jakub Houfek.

51:01

51:52
    Pardubice v útočném pásmu bojují za sedmou branku v zápase.

51:55
    V zápětí je ale jejich snaha přerušena, když Jan Veselý dostává čtyři minuty za vysokou hůl.

52:18
    Dopředu vyráží Plzeň.

52:38

-11:41
    Plzenští budou hrát dvojnásobnou přesilovku! Jan Škvor dostává dvě minuty za hákování.

53:05
    Domácí vyhazují přes celé hřiště, ale Plzeň je ihned zpátky v útoku a snaží se s výsledkem něco udělat.

53:41
    Jedna střela za druhou lítá na Jeschkeho, ten zatím odolává.

54:11
    Plzeň je stále v útočném pásmu a ostřeluje Pardubickou branku odkud to jen jde.

54:41

55:05
    I normální přesilovce se Plzeň žene za gólem a stále se drží v útoku.

55:55

56:22
    Zakázané uvolnění Plzně.

56:53
    Za vlastní brankou se puku ujímá Jiří Půhoný a neúspěšně se pokoušel o únik z neskutečného zámku Plzně.

58:01
    Běží nám poslední dvě minuty zápasu.

58:25
    Plzeň opět vyráží dopředu. Puk po střele jednoho z jejích hráčů vyletěl mimo hřiště a hra je přerušena.

59:43

O vítězi je rozhodnuto! Martin Havel z levé strany vystřelil na plzeňského brankáře, kotouč se odrazil do druhé vlny a odtud svůj třígólový večer dovršil DAVID BŘEZINA. Asistence: Martin Havel.

60:00
    Konec zápasu. (18:16:23)

Marek Votke

Branky a nahrávky: 1. Poulíček (Veselý), 8. Řezníček (Havel, Zelinger), 26. Březina (Půhoný), 32. Březina (Havlík), 32. Vachutka (Řezníček), 49. Havlík (Březina), 60. Březina (Havel) - 9. Mašek (Schleiss, Šmíd), 42. Tulačka, 44. Mašek (Indrák, Schleiss)

HC Dynamo Pardubice: Jeschke (Bernart) - Škvor, Pilný, Petira, Havel, Chmelař, Vácha, Půhoný, Robertson, Vachutka, Březina, Veselý, Zelinger, Havlík, Voženílek, Poulíček, Řezníček, Moravec.

Rozhodčí: Vágner - Hejl, Kis