Chomutov – Kometa Brno 3:2 (po s.n.) | Pardubice – HC Plzeň 7:3 (kon.) | Třinec – Olomouc 6:0 (kon.)
Liberec – Sparta 4:3 (po pr.) | HC Litvínov – Zlín 3:2 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 7:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
7:3 (2:1, 3:0, 2:1)
HC Plzeň 1929
Sobota 16.02.2013, 16:00 • ČEZ Arena Pardubice. • DHL Extraliga juniorů

59:43
    Pardubice právě vstřelily branku!

O vítězi je rozhodnuto! Martin Havel z levé strany vystřelil na plzeňského brankáře, kotouč se odrazil do druhé vlny a odtud svůj třígólový večer dovršil DAVID BŘEZINA. Asistence: Martin Havel.

-11:41
    Plzenští budou hrát dvojnásobnou přesilovku! Jan Škvor dostává dvě minuty za hákování.

51:55
    V zápětí je ale jejich snaha přerušena, když Jan Veselý dostává čtyři minuty za vysokou hůl.

50:38
    Další vyloučení. Plzeň opět hrála v šesti a dvouminutový trest odpykává Jakub Houfek.

49:01
    Daniel Vachutka dostává menší trest za krosček, bude se hrát čtyři na čtyři.

48:46

A hned v zápěti tuto přesilovku využívají! Po Březinově pasu se příklepem prosazuje LADISLAV HAVLÍK! Asistence: David Březina.

47:25
    Je tu další trest pro Plzeň. Rozhodčí si všiml hry v šesti. Dvouminutový trest odpyká Vojtěch Tuplačka.

45:42
    Jiří Půhoný ale záhy dostává dvě minuty za vysokou hůl a přesilovka domácích je tak zkrácena na dvouminutovou.

45:31
    Ve středím pásmu je ale tvrdě sražen Martin Havel a hra je přerušena. za tento přestupek dostává čtyři minuty plzeňský Martin Pašek.

43:44
    Plzeň právě vstřelila branku!

Hosté hrají v poslední části velmi aktivně a přidávají další branku! Miroslav Indrák vypálil do pardubického brankáře, kotouč mu vypadl z výstroje a bekhendem ho dopravil do branky FILIP MAŠEK. Asistence: Miroslav Indrák, Jan Schleiss.

42:25
    Michal Šmíd tvrdě vypálil od modré a jeho střelu si málem do vlastní branky srazil Jan Veselý!

41:50

Hosté snižují na rozdíl tří! VOJTĚCH TULAČKA uzmul kotouč ve středním pásmu a podporován spoluhráčem vyrazili dva na jednoho naproti Jeschkemu. Plzeňský hráč vše vyřešil střelou a trefil se pod víko! Bez asistence.

37:23
    Bude se znovu vylučovat a opět na straně domácích. Jan Škvor dostává dvě minuty za hákování a hosté budou tak hrát půl minuty pět na tři!

35:52
    Vylučovat se bude také na straně domácích. Lukáš Vácha je potrestán dvěma minutami za podražení.

33:05
    Pardubice budou hrát další přesilovou hru. Filip Mašek dostává dvě minuty za vysokou hůl.

31:44

Aleš Příhoda lovil kotouč ze své sítě po páté a přepouští místo Danielu Karafiátovi. DANIEL VACHUTKA se ve středním pásmu dostal k puku po přihrávce Řezníčka a jím podporován vyrazil do úniku dva na jednoho. Naznačil přihrávku a poté nekompromisní střelou vyhnal Příhodu z branky. Asistence: Jakub Řezníček.

31:07

Hned z dalšího pokusu ale domácí přidávají další branku. DAVID BŘEZINA s Ladislavem Havlíkem předvedli v útočné třetině rychlou a pohlednou spolupráci, přičemž první jmenovaný zpracoval příhru Havlíka a zvýšil na 4:1. Asistence: Ladislav Havlík.

25:02

Domácí nakonec svou přesilovku přece jen využívají! Hned v dalším útoku Jiří Půhoný předložil kotouč DAVIDU BŘEZINOVI, ten si vyjel před příhodu a švihem zakončil přesně. Asistence: Jiří Půhoný.

23:43
    Jakub Slavík (PLZ) dostává dvě minuty za zdržování hry - vyhození puku.

19:52
    Daniel Vachutka ujel při vlastním oslabení, položil si Příhodu a jeho střela už mířila do branky, ale plzeňský brankář ji stihl nádherně zastavit betonem!

18:50
    Síly na ledě se na chvíli vyrovnají. Patrik Poulíček dostává menší trest za držení hole.

18:34
    Po Veselého střele zvoní tyč!

17:07
    Domácí budou hrát další přesilovou hru. Tomáš Pacanda (PLZ) dostává dvě minuty za sekání.

16:24
    Jakub Řezníček jen těsně míjí plzeňskou branku!

12:36
    Současně vyloučeni Přikryl (PLZ) za podražení a Dominik Zelinger (PCE) za sekání.

10:04
    Konkrétně jej měli na holích hosté a ve volném prostoru se ocitl David Pejchar, ale neporadil si s Jeschkem v souboji jeden na jednoho!

08:23

Hostům se ale záhy podařilo snížit na rozdíl jedné branky! Jan Schleiss uviděl volného FILIPA MAŠKA, před kterým se otevřel prostor, ujížděl sám na Jeschkeho a přízemní střelou k pravé tyči mu nedal šanci! Asistence: Jan Schleiss, Michal Šmíd.

08:00

Pardubické vedení je už dvoubrankové! Dominik Zelinger zavezl kotouč do útočné třetiny, předložil jej Martinu Havlovi jenž vystřelil do Příhody od kterého se kotouč odrazil do mezikruží a odtamtud jej do prázdné brány vystřelil JAKUB ŘEZNÍČEK. Asistence: Martin Havel, Dominik Zelinger.

06:40
    Po přihrávce Michala Petiry napříč pásmem před prázdnou brankou promáchl jeden z útočníků domácího celku!

04:52
    Nyní byl ale ve středu hřiště tvrdě sražen k zemi jeden z pardubických hráčů. Provinil se Roman Přikryl (PLZ) a je právem potrestán dvěma minutami na lavici prohřešků.

01:20
    Z pravého kruhu pálí do tyče Dominik Zelinger!

00:30

Start z říše snů! Po půl minutě hry se po příhře Jana Veselého přesnou ranou za Příhodu prosazuje PATRIK POULÍČEK - 1:0. Asistence: Jan Veselý.

Marek Votke

Branky a nahrávky: 1. Poulíček (Veselý), 8. Řezníček (Havel, Zelinger), 26. Březina (Půhoný), 32. Březina (Havlík), 32. Vachutka (Řezníček), 49. Havlík (Březina), 60. Březina (Havel) - 9. Mašek (Schleiss, Šmíd), 42. Tulačka, 44. Mašek (Indrák, Schleiss)

HC Dynamo Pardubice: Jeschke (Bernart) - Škvor, Pilný, Petira, Havel, Chmelař, Vácha, Půhoný, Robertson, Vachutka, Březina, Veselý, Zelinger, Havlík, Voženílek, Poulíček, Řezníček, Moravec.
    HC Plzeň 1929: Příhoda (Karafiát) - Marcel. Šmíd. Kubík, Slavík, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Zimmermann, Noga, Indrák, Houfek, Přikryl, Tulačka, Pašek, Pacanda, Langer.

Rozhodčí: Vágner - Hejl, Kis