Chomutov – Kometa Brno 3:2 (po s.n.) | Pardubice – HC Plzeň 7:3 (kon.) | Třinec – Olomouc 6:0 (kon.)
Liberec – Sparta 4:3 (po pr.) | HC Litvínov – Berani Zlín 3:2 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 7:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (2:0, 1:0, 0:3)
HC Sparta Praha
Sobota 16.02.2013, 16:00 • Svijanská arena, Liberec. • DHL extraliga juniorů

62:44
    Liberec právě vstřelil branku!
    Bílí Tygři získávají bonusový bod! Dlouhý posunul puk na FILIPA PYROCHTU, na jehož střelu z mezikruží brankář Bílek nestačil. Asistence: Adam Dlouhý, Josef Mikyska – 4:3.

55:02
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Pražané za necelých šestnáct minut hry stáhli tříbrankový náskok soupeře a zápas v podstatě začíná od nuly. Skřivánkovu nabídku přesměroval do sítě PATRICK BRZOBOHATÝ. Puk přizvedl zblízka pod břevno. Jelínek neměl šanci. Asistence: David Skřivánek – 3:3.

46:53
    Nedáš – dostaneš! Liberec svoji šanci nevyužil, takže udeřil protivník. Hosté snižují třináct minut před koncem základní hrací doby na rozdíl jediného gólu a zápas slibuje dramatickou zápletku. Škopův pas převzal na levém kruhu ZDENĚK DOLEŽAL, jenž uspěl střelou do Jelínkova protipohybu. Asistence: Luděk Škop, Ondřej Hampl – 3:2.

42:04
    DAVID MERTA samostatný nájezd proměnil. Nic složitého nevymýšlel, v mezikruží rychle zamíchal pukem a poté trefil přesně do horního rohu branky – 3:1.

22:50
    Domácí však slaví vzápětí! Mikyska vyhrál vhazování u Bílkovy branky puk se díky několika odrazům ocitl přesně na holi LADISLAVA BITTNERA. Ten už měl jednoduchou úlohu, metr před brankovištěm se nemýlil. Asistence: Josef Mikyska – 3:0.

19:05
    Severočeši dvojnásobnou početní převahu využívají a v závěru první části zvyšují své vedení. Hostující obrana nepokryla DOMINIKA HRNÍČKA, jenž byl zcela sám před brankovištěm. Do Mikyskovy nabídky nastavil čepel a puk přesměroval z těsné blízkosti přesně k tyči. Asistence: Josef Mikyska – 2:0.

11:02
    Bílí Tygři jdou ve dvanácté minutě zápasu do vedení. Turek oslovil přihrávkou od pravého mantinelu MARTINA ŽĎÁRSKÉHO, jenž měl v mezikruží hodně času i prostoru na střelu. Zamíchal pukem a švihem rychle vypálil, Bílkovi prošel kotouč pod rukou. Asistence: Lukáš Turek – 1:0.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 12. Žďárský (Turek), 20. Hrníčko (Mikyska), 23. Bittner (Mikyska), 63. Pyrochta (Dlouhý, Mikyska) - 43. Merta (pen.), 47. Doležal (Škop, Hampl), 56. Brzobohatý (Skřivánek)

Bílí Tygři Liberec: Jelínek (Sobotka) – Jandejsek, Mrázek, Hrníčko, Dlouhý "C", Turek, Beránek, Psota, Vlk, Zuzaník, Pyrochta, Mikyska, Pálek, Žďárský, Havlas, Frk, Pilař, Bittner.
    HC Sparta Praha: P. Bílek (Neužil) – D. Bílek, Švaříček, Skřivánek, Březina, Veselý, Doležal, Škop, Müller "C", Brém, Slavíček, Teubner, Brzobohatý, Matějček, Eis, Arnošt, Merta, Hampl.

Rozhodčí: Hrubý – Kajínek, Podrazil.