Benátky n/J – Litoměřice 3:5 (kon.) | Písek – Beroun 4:2 (kon.) | Most – Šumperk 5:3 (kon.)
IHC Králové Písek
4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Medvědi Beroun 1933
Sobota 23.02.2013, 17:30WSM Liga - O udržení

Je konec. Tři body z dnešního utkání bere domácí Písek a po naprosto vyrovnané bitvě lze poznamenat, že byli Jihočeši spíše šťastnějším celkem. Pěkný zbytek sobotního večera Vám přeje Petr Košatka a zase příště u online přenosu na shledanou. (20:00:44)

60:00

59:44
    Hosté jsou hodně frustrovaní, další strkanice před píseckou brankou.

59:22
    Diváci ještě dostávají přídavek ve formě pěstního souboje Makovského s Plichtou.

58:25
    Písek právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Odkrytou branku trefuje STANISLAV POLODNA a pojišťuje tak výhru domácích.

58:17
    Buly před píseckou brankou.

58:17
    Hosté si berou oddechový čas.

58:15
    Písečtí šikovně vyhazují puk do středního pásma. Písek brání jak jen může.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Jihočeši vyhodili puk na zakázané uvolnění a následuje vhazování před brankou domácích.

57:02
    Hosté na nic nečekají a okamžitě vrhají veškeré síly do útoku.

56:04
    Domácí bleskově využívají přesilovou hru a opět vedou. Rozdílovou branku dává DAVID PAVLÍČEK, který Sedláčka prostřelil ranou z pravého kruhu.

55:52
    Písek čeká přesilová hra. Dvě minuty pro Radana Lence za podražení.

54:37
    Písečtí mohli ohrozit berounského gólmana z přečíslení, přechod přes modrou útočnou se jim ale nevydařil a přerušuje se pro ofsajd.

53:49
    Kučera střílel z poměrně velké vzdálenosti a klec berounského celku minul.

52:55
    Písek vybojoval buly před Sedláčkem, který schoval v lapačce Kubešovu střelu.

52:24
    Jihočeši pravděpodobně přečkali nejtěžší okamžiky dosavadního průběhu třetí třetiny. Tlak berounského celku byl obrovský, až Kotrlovi se podařilo vysunout puk před branku soupeře.

51:22
    Nápor hostujícího celku pokračuje. Písečtí se nedokáží vymanit ze svého pásma.

50:40
    Beroun právě vstřelil branku!
    Je opět vyrovnáno. Přesilovkový vzorec berounských hokejistů vyústil ranou MARKA LOSKOTA a přesouvající se Halmoši nestihl reagovat. Asistence: David Videlka.

50:00
    Šperger ušetřil domácím pár drahocenných vteřin. Puk je u Sedláčka.

49:18
    Písek bude hrát ve třech! Tvrdý zákrok Drtila za vlastní brankou nemohl zůstat bez povšimnutí.

48:55
    Hosté mají šanci dorovnat skóre. Menší trest pro domácího Lukáše Kříže, který odchází za sekání.

47:50
    Hosté vybojovali vhazování ped píseckou brankou, kde se ještě před přerušením strhla obrovská mela. Vylučovat se však nakonec nebude.

47:01
    Písecké barvy mají svého hrdinu v obranných řadách. Svou druhou brankou v utkání posílá Jihočechy poprvé do vedení TOMÁŠ DRTIL, který opět mění skóre povedenou ranou od modré čáry. Asistence: Stanislav Polodna.

46:22
    Ve třetí třetině jsou zatím o něco méně aktivnější domácí borci, hosté se soustředí především na kvalitní defenzivní činnost.

45:08
    Po Špergerově přihrávce pálil bez přípravy Kučera, Sedláček reflexivně vykopnul puk levým betonem.

44:03
    Nerozhodný stav mohl prolomit berounský útočník Doležal, který střílel z kruhu, Halmoši ale na jeho pokus dobře viděl a neponechal nic náhodě.

43:10
    Hru ve třetí třetině doprovází častější přerušení. Aktuálně se píská zakázané uvolnění domácích, po kterém bude následovat vhazování po pravé ruce brankáře Halmošiho.

42:05
    Písečtí se na pár vteřin usadili v pásmu před brankářem Sedláčkem, nebyli však nikterak nebezpeční. Střílel pouze Vaniš, a to mimo tyče.

41:32
    Hostující tým zbývající vteřiny Videlkova trestu ubránil. Hosté kompletní.

40:01

Druhá část utkání přinesla o něco zajímavější podívanou než úvodní dějství, ani po čtyřiceti minutách ale není zcela jasné, který z týmů dnes uspěje. Hosté se sice ujali vedení, jihočeský celek před druhou pauzou dorovnat skóre a do třetí třetiny tak půjdeme za nerozhodného stavu 1:1. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 19:10.

40:00

39:32
    Závěr druhé části se rozhodně nehraje v rukavičkách. Do strkanici za berounskou brankou usedne k menšímu trestu David Videlka. Přesilovka pro domácí tým.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhého dějství. Vhazování před píseckou brankou.

38:31
    Je vyrovnáno. Trápení píseckých hokejistů v dnešním utkání prolomil TOMÁŠ DRTIL, který napřáhl na modré čáře a úspěšně propálil vše, co stálo jeho střele v cestě. Asistence: Zdeněk Šperger.

37:49
    V útočném pásmu domácích bojoval Kubeš, proti dvěma obráncům soupeře ale neměl moc šancí.

37:10
    Písek nedokázal ani jednou vystřelit a ohrozit tak berounskou klec. Fiedler se vrací do hry a Beroun je kompletní.

36:00
    Písek hraje svou třetí početní výhodu v utkání a téměř minuta je již pryč. Zatím se Jihočechům nedaří dostat soupeře pod tlak.

35:10
    Nakonec však čeká domácí přesilová hra. Dvě minuty pro Jonáše Fiedlera za hákování.

35:10
    Obrovský závar před berounskou brankou. Sedláček úspěšně dokázal pokrýt několik dorážek hráčů hrajících v modrožlutých dresech.

34:26
    Hosté vybojovali vhazování před domácí brankou, kterou střeží Halmoši. Konkrétně se o to postaral Doležal. Nejproduktivnější hráč Medvědů švihem zamířil k pravé tyči a písecký gólman si nechal puk pro sebe.

33:29
    Písečtí na pár vteřin zatlačili soupeře před jeho branku, ani jeden z Jihočechů ale Sedláčkovi práci nepřidělal. Nakonec Šulc v poklidu vyváží puk z pásma a obě mužstva střídají.

32:21
    Další nebezpečná akce v podání hostujícího celku. Doležal tečoval stelu od modré a Halmoši nevěděl, kde je puk. Přesměrovaný černý kus gumy prolétl těsně vedle pravé tyče.

31:28
    Písečtí se snaží o rychlou odpověď, také tentokrát ale končí kotouč pouze u připraveného Sedláčka.

30:42
    Hosté nakonec početní výhodu využívají. Ranou od modré se prosazuje TOMÁŠ KALÁB. Asistence: David Jonáš, Marek Loskot.

29:40
    Hosté se snažili o rychlý přesun před píseckou bránu, dlouhá přihrávka z obrany se jim ale nepodařila podle představ a píská se ofsajd.

29:10
    Josef Slavík (PIS) - 2 minuty, nebezpečná hra vysokou holí. Přesilovka pro Beroun, v dnešním utkání druhá.

28:15
    Beroun také druhé oslabení ubránil.

28:02
    Šulc už se zvedá na trestné lavici a přihlíží vhazování v obranné třetině Berouna.

27:33
    Puk končí opět jen u Sedláčka, který zatím působí velmi sebejistě. Přesilovka Jihočechů se krátí.

26:39
    Sedláček ukryl střelu v lapačce Strnada a bude se vhazovat před jeho brankou.

26:29
    Hosté prvně vyhazují puk ze třetiny.

26:15
    Jakub Šulc (BER) - 2 minuty, hrubost. Přesilová hra pro Písek.

24:42
    Dobrou šanci měl na hokejce Strnad, na kterého pozapomněla hostující obrana. Kladenský útočník ve službách Písku ale zblízka nasměroval kotouč jen pro připravené náruče brankáře Sedláčka. Bezbrankový stav platí i nadále.

23:12
    Písek hraje v plném počtu.

22:38
    První přesilová hra se Berounským vůbec nedaří. Dokazuje to i icing, kterého právě Medvědi docílili. Vhazování před Sedláčkem.

22:00
    Písek se zatím brání celkem bezproblémově. Hosté se zatím ani jednou nedostali do pásma.

21:12
    Písečtí se snažili podniknout další útočnou akci, útočný faul ale dává šanci hostům. Dvě minuty za držení pro Vladislava Kubeše.

20:27
    Druhou část odstartovali aktivněji domácí borci. Hned po vhazování se Jihočeši natlačili s pukem do třetiny a celá akce vygradovala ranou Vlčka, ta však byla sražena do ochranné sítě.

Hráči jsou na led, druhá třetina začne za malý okamžik.

Prvních dvacet minut je u konce. Ani jeden z týmů se v úvodním dějství neprezentoval oslnivou hrou a ani branku diváci v Písku zatím neviděli. Uvidíme, co přinese další průběh utkání, snad bude hra pohlednější.

20:00

19:33
    Jihočeši drží puk za vlastní brankou a první třetina se už jen dohrává.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:31
    První část utkání se chýlí ke svému konci. Ve zbývajícím čase už se pravděpodobně branky nedočkáme, stále se hraje velmi opatrně.

17:31
    Drtilova střela byla pravděpodobně jediná, která mohla měnit skóre. Povedený pokus totiž mířil do protipohybu berounského brankáře, branku ale těsně minul.

16:00
    Křížova střela z nápřahu těsně minula berounskou branku, hosté vyhazují.

15:31
    Jonáš Fiedler (BER) - 2 minuty, hákování. První přesilovou hru v utkání si zahraje Písek.

15:17
    Písečtí ujížděli na branku soupeře v přečíslení dvou hráčů, sami se ale o šanci připravili a píská se ofsajd.

13:09
    Domácí se po nevýrazném začátku utkání zvedají. Pokořit výborně naladěného Sedláčka se jim ale zatím nedaří. V poslední šanci neuspěl Marek.

11:20
    Písek opět zahrozil, po vhazování střílel Marek, berounský gólman ale s přehledem chytá puk do lapačky.

11:13
    Asi největší šance píseckého celku v dosavadním průběhu utkání. Jihočeši se doslova natlačili s kotoučem do brankoviště, Sedláček ale puk nepropustil.

10:02
    Hostujícímu týmu odpískán přísnější ofsajd.

09:26
    Polovina první třetiny je témě za námi a stále sledujeme poměrně nudnou podívanou. Po jedné z akcí v podání hostujícího celku se bude vhazovat před píseckým Halmošim.

08:09
    Videlkova střela byla tečována a skončila vysoko nad píseckou brankou.

07:12
    Dlouhý úsek hry bez přerušení. Nic závratného ale hrstka přihlížejících diváku neviděla.

04:58
    Strnad napřáhl na modré čáře a hostující gólman zasahuje poprvé. Vhazování po pravé ruce brankáře Sedláčka.

04:31
    Písečtí zatím Sedláčka neprověřili, díky icingu soupeře se ale bude vhazovat před brankou středočeského celku. Přijde první střela nyní?

03:54
    Medvědi opět v písecké třetině, ani tentokrát ale jejich aktivita nevede ke změně stavu. Písek zatím působí hodně zakřiknutým dojmem.

02:50
    Nepřesná rozehrávka Berounských přináší zakázané uvolnění.

02:30
    Medvědi mají zatím o něco více ze hry než Jihočeši. Aktivní Padělek opět prověřil pozornost píseckého brankáře, Halmoši opět v minisouboji úspěšnější.

01:42
    Hosté vybojovali vhazování před píseckou brankou. Padělkovu střelu Halmoši ukryl v lapačce.

01:15
    Zatím sledujeme hodně opatrný začátek utkání. Ani jeden z týmů se nikam netlačí a vyčkává na chybu soupeře.

00:01

IHC Písek: Halmoši - Drtil, Kužel, Heřman, Dvořák, Pavlíček, Kříž, Ruprecht, Makovský - Polodna, Vlček, Slavík, Strnad, Kučera, Vaniš, Marek, Šperger, Kubeš, Kotrla, Ferebauer

Medvědi Beroun 1933: Sedláček - Krejčí, Přindiš, Jebavý, Beneš, Šulc, Kaláb, Knesl, Ottomanský - Kadlec, Mavrojanidis, Plichta, Jonáš, Videlka, Fiedler, Loskot, Doležal, Hošťálek, Lenc, Polák, Padělek.

Rozhodčí: .

Očekávaný souboj dvou konkurentů ohrožených pádem do baráže může být pro další vývoj v soutěži pekelně důležité. Před týdnem si Středočeši na domácím ledě s píseckým celkem poradili, zvítězili nad ním 2:0 a odskočili mu v tabulce na rozdíl osmi bodů. Tento rozdíl vypadal z pohledu Jihočechů vcelku hrozivě, v průběhu tohoto týdne se k sobě ovšem hodnota záchranářských akcií obou mužstev znovu výrazně přiblížila.
    Zatímco Medvědi prohráli v pondělní derniéře základní části v Hradci Králové (2:7) a vzápětí nebodovali ani na šumperském ledě (2:5), Písečtí poprvé v sezoně ovládli dvě utkání v řadě a po výhrách s Havlíčkovým Brodem (3:1) a v Benátkách (5:3) vykázali plný bodový zisk. V aktuální tabulce skupiny O baráž nyní ztrácejí na předposlední Beroun dva body a Most je jim vzdálen na pět bodů.
    Pro motivaci na sobotní střetnutí pochopitelně nepůjde ani jeden ze soupeřů daleko. Jihočechy navíc mohou hnát do útoku trpké vzpomínky na zmiňovaný minulý zápas v Berouně, kde mohli jednoznačně bodovat, ale totálně vyhořeli v koncovce. Nyní se před nimi otevírá možnost odplaty, která by navíc přišla ve velmi vhodnou chvíli.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 39. Drtil (Šperger), 48. Drtil (Polodna), 57. Pavlíček, 59. Polodna - 31. Kaláb (Jonáš, Loskot), 51. Loskot (Videlka)

IHC Králové Písek: Halmoši - Drtil, Kužel, Heřman, Dvořák, Pavlíček, Kříž, Ruprecht, Makovský - Polodna, Vlček, Slavík, Strnad, Kučera, Vaniš, Marek, Šperger, Kubeš, Kotrla, Ferebauer

Rozhodčí: Florian - Jílek, Suchánek