Edmonton – Arizona 3:2 (po s.n.) | Los Angeles – Colorado 4:1 (kon.) | Buffalo – NY Islanders 0:4 (kon.)
Detroit – Nashville 4:0 (kon.) | Carolina – Tampa 2:5 (kon.) | Montreal – NY Rangers 3:0 (kon.)
Ottawa – Toronto 3:2 (kon.) | St. Louis – Columbus 2:1 (kon.) | Dallas – San Jose 3:1 (kon.)
Calgary – Minnesota 3:1 (kon.) | Florida – Boston 1:4 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 2:4 (kon.)
Detroit – Vancouver 8:3 (kon.)
Dallas Stars
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
San Jose Sharks
Neděle 24.02.2013, 02:10 • American Airlines Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:10.

Dobré ráno u zámořské NHL. V jednom z utkání se v texaském Dallasu představí tým San Jose. Uvidíme tak zápas dvou týmů Pacifické divize.

Dallas Stars jsou zatím na čtvrtém místě tabulky, když v sedmnácti zápasech získali stejný počet bodů. V tom posledním ale "Hvězdy" nezískaly ani jeden, neboť na svém ledě podlehly Vancouveru 3:4. Utkání bylo po dvě třetiny vyrovnané a na branky domácích J. Benna a Rydera dokázali Canucks odpovědět trefami Burrowse a Bieksy. Ve třetí třetině přišel rychlý vstup hostů a dva góly v podání Garrisona a H. Sedina. Dallas se sice vzmohl na rychlou korekci z hole Morrowa, ale to bylo vše. Body se tak stěhovaly do Kanady.

San Jose je sice na druhém místě tabulky, ale nezažívá zrovna ideální pasáž sezóny, vždyť z posledních devíti utkání vyhrálo pouze jediný. V posledním představení, které se konalo na ledě Chicaga, moc branek nepadlo, ale o jednu více dali Blackhawks a porazili "Žraloky" 2:1. Ti sice vedli po trefě Marleaua, jenže Stalberg a Saad zařídili obrat a sedmnáctý zápas Chicaga bez porážky v řadě.

Kdo se bude radovat dnes, na to si musíme počkat na pár minut po druhé hodině ranní, kdy se v American Airlines Center vhodí úvodní buly. Všechny nespavce a fanoušky hokeje zvu ke sledování našeho onlajnu!

Oba týmy jsou připraveny na úvodní vhazování, takže pojďme na to!

Dallas Stars: Nilstorp (Bachman) - Dillon, Robidas, Rome, Goligoski, Jordie Benn, Larsen - Jágr, Jamie Benn, Morrow - Eriksson, Roy, Smith - Ryder, Eakin, Roussel - Garbutt, Fiddler, Nystrom.

San Jose Sharks: Niemi (Greiss) - Boyle, Vlasic, Burns, Stuart, Braun, Murray - Havlát, Thornton, Couture - Pavelski, Gomez, Marleau - Wingels, Handzuš, Kennedy - Burish, Desjardins, Sheppard.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Sutherland - Amell, Driscoll.

00:01

01:33
    Úvodní vteřiny se odehrály před hostujícím gólmanem, Dallas jej však zatím nikterak nevyzkoušel.

02:28
    Na druhé straně střílel Burns, ale Nilstorp byl na místě a svým zákrokem zachránil svůj tým.

02:38
    Po střele od modré tečoval Couture a dostal se i k dorážce, ale Nilstorp se vždy dokázal bleskurychle přemístit a chytit!

03:01
    A najednou bylo horko na druhé straně. Garbutt se dostal k volnému puku, Niemi jeho střelu pouze vyrazil k Fiddlerovi a musel se pak v brankovišti rychle roztáhnout, aby dokázal zabránit nebezpečné dorážce.

04:43
    Niemi si připsal další těžký zákrok a to proti Erikssonovi, který dostal skvělou přihrávku zpoza branky!

05:36
    Thornton se snažil vybojovat puk a zasunout ho za Nilstorpa, jenže obrana Dallasu je zatím velmi pevná.

06:35
    Marleau ujel po levé straně, mířil nahoru - Nilstorp ale ucpal všechny mezírky.

07:37
    Střela Boylea od modré čáry byla zblokována a k Nilstorpovi se ani nedostala.

08:36
    Handzuš přihrál z rohu kluziště na Wingelse, ten si vyjel do ostrého úhlu a snažil se překvapit Nilstorpa.

09:07
    Ryder dostal puk do mezikruží, měl chvíli na zpracování a střelu, Niemi musel zapojit své rychlé ruce, aby puk vyrazil do rohu.

09:31
    Ihned po buly po Nilstorpově pravici pálil od modré Vlasic, ale netrefil branku. Přesto to v hale zašumělo úlevou.

10:54
    Máme tu první přesilovku utkání, Patrick Marleau forčekoval Goligoskiho, jenže to trochu přehnal, podrazil ho a dostal tak dvě minuty. Dallas má výhodu jednoho muže.

11:22
    Robidas posunul na Rydera, jeho střelu ale Niemi schoval do své lapačky.

11:51
    Hosté po závaru před Niemim vyhazují.

11:52
    Jenže Marc-Edouard Vlasic vyhodil puk mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry. Sharks jsou ve třech!

12:17
    Jágr přihrál Erikssonovi, ten pálil z první, Niemi vyrazil.

12:42
    Jágr střílel, stejně i Eriksson, Niemi se v brance ale překonává.

12:55
    Hosté se osvobozují a jsou už ve čtyřech.

13:52
    Hosté závěr oslabení zvládli s velkou jistotou a nepustili Dallas ke střele. Teď už jsou v plném počtu.

14:09
    Jágr chtěl využít zmatku při střídání, poslal puk na Jamie Benna, ten s ním však nakonec skončil v rohu kluziště.

14:42
    Na druhé straně zkusil střelecké štěstí Gomez, Nilstorpův postoj však všechny šance na vedoucí gól zmařil, puk končí ve výstroji domácího brankáře.

15:05
    Chyba v rozehrávce San Jose, domácí se dostali do přečíslení dvou na jednoho, tvrdou ránu vyslal Morrow a Niemiho tenhle zákrok musel notně štípnout.

16:08
    Niemi čaruje! Najednou se před ním zjevil Eriksson, mířil nahoru, Niemi dokázal vyrazit. K dorážce se dostal Roy, ale tentokrát narazil na rychlé betony strážce žraločí branky.

17:15
    Hra se opět stěhuje do pásma Sharks a to díky zakázanému uvolnění.

18:06
    Stuartova rána z levého křídla končí vysoko nad a jeden z diváků má cenný suvenýr.

18:50
    Třetí vyloučení na straně San Jose. Za Erikssonovo podražení odchází pykat Brad Stuart.

19:14
    Puk je u Nilstorpa, hostům zatím toto oslabení vychází.

19:46
    A dokonce mohli jít hosté do brejku, ale přihrávka na Marleaua byla příliš prudká.

19:55
    Ještě závěrečný závar před Niemim, ten si ale poradil jak s pokusem Roye, tak i Jágra.

20:00

Máme za sebou dvacet minut zajímavého zápasu, který sice zatím nepřinesl žádnou branku, ale rozhodně se nenudíme. Dallas měl několik příležitostí ke skórování, ale v brance Sharks dominuje Antti Niemi, který zlikvidoval vyložené šance Fiddlerovi, Erikssonovi, nebo Royovi. Hosté zatím vyráží pouze k brejkům, ve kterých ale zatím Nilstorpa moc neprověřili.

20:34
    Jordie Benn přidržel Wingelse a dostává za to dvě minuty.

20:50
    Sharks jsou v plném počtu a začíná tak jejich zkrácená přesilovka.

21:20
    Puk je ovšem u Niemiho, hosté musí začínat od nuly.

21:44
    DO zajímavé příležitosti se dostal Braun, ale přestřelil.

22:34
    Tahle přesilovka se hostům moc nepovedla, Dallas je v plném počtu.

23:05
    Jágr ujížděl po pravé straně, když zjistil, že na střelu to nebude, snažil se otočkou najít Jamie Benna. Ten byl ale dobře pokrytý.

23:37
    Je tu další přesilovka pro San José, za zdržování hry si jde odpočinout Philip Larsen.

24:00
    Bomba Pavelskiho od modré se zastavila v chumlu hráčů před Nilstorpem.

24:33
    A další pokus Pavelskiho, Teď Nilstorp pořádně nevěděl, kde má puk a ten tak musel odpálit Robidas.

25:06
    Síly na ledě se vyrovnají, Marc-Edouard Vlasic podrazil ujíždějícího Garbutta a už míří na trestnou lavici.

25:25
    Na ledě bude ještě více místa. Jaromír Jágr zahákoval Burishe a už také sedí na hanbě.

25:37
    Na led se vrátil Larsen, hraje se čtyři na čtyři.

26:05
    Obrana Dallasu zcela zapomněla na Murrayho, ten si nerušeně najel po levé straně do pásma a golfákem prověřil Nilstorpovu připravenost.

26:31
    Domácí se snažili o rychlý přechod do útoku, jenže Jamie Bennovi vjeli spoluhráči až příliš rychle do pásma a je z toho ofsajd.

27:06
    Začíná krátká přesilovka San Jose.

27:25
    Do hry se vrátil i Jaromír Jágr, opět tak hrajeme v plném počtu.

27:29
    Gomez dostal zpoza branky přesnou přihrávku, byl však příliš blízko Nilstorpovi a neměl tak prostor svou střelu umístit.

28:21
    Krásný fight předvedli divákům Jamie Benn a Joe Thornton, rozdali si několik velice tvrdých a umístěných ran a po vyrovnané bitce míří oba na trestnou lavici.

28:21
    Jak Jamie Benn, tak Joe Thornton dostali pětiminutový trest.

29:40
    Kennedy vybojoval za Nilstorpovou bránou puk, rychle ji objel, ale při pokusu o zasunutí mu sjel z hole.

30:31
    Za Niemim zazvonila tyčka! Na levé straně napřáhl k tvrdé ráně Fiddler a golfákem trefil brankovou konstrukci.

31:36
    Obrana San Jose si dává na průniky Dallasu větší pozor, než v první třetině a je to poznat. Najednou má Niemi méně práce.

31:47
    Z ostrého úhlu zkoušel štěstí Jágr, puk jen proletěl brankovištěm a Niemi nemusel zasahovat.

32:42
    Hokejistům San Jose se nevydařila zamýšlená rozehrávka a po divoké přihrávce je tu zakázané uvolnění.

32:51
    A ihned následuje repete.

33:37
    Z rohu se odrazil puk na pravý kruh pro vhazování, odkud střílel Couture, Nilstorp lapačkou vytěsnil puk do bezpečí.

35:00
    Hosté sice zamkli svého soupeře v pásmu, puk však mají domácí - jen se s ním nemohou dostat ven...

35:39
    Nenápadná Desjardinsova střela od pravého mantinelu proletěla nad Nilstorpovou bránou. Ten ani nestačil zareagovat.

37:15
    Eriksson střílel přes obránce a i když toho Niemi moc neviděl, dokázal tuto ránu vyrazit.

37:22
    Přesilovka pro Dallas. Za vysokou hůl je vyloučen Dan Boyle.

37:35
    Od modré pálil Jordie Benn, Niemi betonem vyrazil.

38:09
    U mantinelu bojovala hned šestice hráčů, která se snažila vydolovat puk, vše končí hvizdem sudího. Po něm se chtěl Wingels prát v Morrowem, čároví je však k sobě nepustili.

38:09
    Přesto se však bude vylučovat. Za domácí dostal dvě minuty za krosček Brenden Morrow, za hosty stejný trest obdržel Marc-Edouard Vlasic.

38:47
    Celá hala se už radovala z gólu, Niemi ležel bezmocný na ledě, ale Eriksson zblízka přestřelil.

39:02
    Dallas právě vstřelil branku!
    Tak přece jen se Dallas dočkal. Po rychlé kombinaci celého útoku se trefil JAROMÍR JÁGR, když využil přesný pas Jamieho Benna a zblízka prostřelil Niemiho. Asistence: Jamie Benn, Loui Eriksson.

39:02
    Ve stejném čase dostal hostující Douglas Murray dvě minuty za nesportovní chování.

40:00

Už to vypadalo, že i druhá třetina skončí bez branek, když se v úplném závěru trefil Jágr a využil tak přesilovou hru. V této třetině se docela přitvrdilo a viděli jsme i jednu velice slušnou bitku v podání Jamieho Benna a Joe Thorntona. Co nám přinese třetí část hry, na to si musíme počkat až po přestávce.

40:30
    Dallas dohrával přesilovou hru a dokázal ji využít. Z modré čáry si mezi kruhy sjel MICHAEL RYDER a střelou přesně k tyči zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Asistence: Alex Goligoski.

41:13
    San Jose bude moci snížit, neboť Eric Nystrom dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

42:01
    Od modré střílel Braun a Nilstorp jen tak tak vyrazil.

42:17
    Dallas jde do tří, Stephane Robidas obdržel dvouminutový trest za hákování.

42:19
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka pěti proti třem! Po vyhraném buly se puk dostal mezi kruhy, kde byl zcela volný PATRICK MARLEAU a Nilstorp na jeho pokus nestačil zareagovat. Asistence: Joe Thornton.

43:34
    Výborná přesilovka Sharks pokračuje Braun, Gomez, Boyle, Pavelski i Couture, ti všichni pálili na Nilstorpa, ten však brankovištěm doslova létá a všechny střely likviduje!

44:17
    Dallas je v plném počtu.

45:15
    Jágr zajel s pukem za branku, poslal puk na Jamieho Benna, jeho pokus zblízka Niemi kryl! Následná střela Dillona byla sražena.

45:36
    Goligoskiho bomba od modré čáry jen těsně minula Niemiho bránu.

46:09
    Přesilovka pro San Jose. Za nedovolené bránění je vyloučen Brenden Dillon.

46:24
    Od modré pálil Boyle, Nilstorp puk neudržel, ale hostující hráči nebyli schopni schopni dorazit kotouč za brankovou čáru.

47:14
    Pavelski a jeho střela zápěstím, puk se odrazil do středního pásma.

47:41
    Gomez hlídkoval u tyčky, kam přišla i přihrávka a tak se snažil dostrkat puk do branky. Ten však drží gólman Dallasu.

48:09
    Dallas se ubránil a opět hraje v plném počtu.

48:53
    Domácí se dostali do brejku tří na dva, Jamie Benn chtěl vyzvat Jágra ke střele, do přihrávky však vložil svou hůl Vlasic a odrazil ho mimo hrací plochu.

49:07
    Puk je sice v brance Dallasu, ale gól neplatí. Thornton při svém pokusu o blafák upadl na Nilstorpa, a přitom přihrál Couturemu, který zblízka skóroval. Sudí ovšem rozpažili a Joe Thornton dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

49:47
    Stuart přes Goligoskiho vyhodil do středního pásma.

50:26
    Eriksson zpoza branky přihrál na Jamieho Benna, jeho střelu z první však Niemi vyrazil.

51:07
    San Jose je v plném počtu.

51:32
    Couture se po pravé straně neohroženě probíjel k brance, zkusil to bekhendem, ovšem dosti nepřesně.

51:53
    Dallas Stars si berou oddechový čas.

52:03
    Niemiho branka je mimo své postavení a to díky jednomu z hráčů Stars, rozhodčí přerušují hru.

52:42
    Nilstorp nedokázal odpovídajícím způsobem zareagovat na Vlasicovu střelu, puk se tak motal před brankovištěm, než ho odklidila domácí obrana.

53:28
    Po levé straně ujížděl Wingels, trefil však pouze brankáře.

53:58
    Robidasova rána od modré neměla přesné parametry a dopředu už pílí Thornton.

54:47
    Niemi drží svůj tým nad vodou, Roussel totiž dostal přesný pas před branku, udělal Niemimu kličku a pak už na něj zívala prázdná branka. Finský gólman se však stačil přemístit a tento pokus vyrazit! Neuvěřitelná mrštnost tohoto gólmana!

55:01
    Au, tohle muselo bolet! Bruslařský souboj svedli domácí Philip Larsen a hostující Tommy Wingels. Vše skončilo bolestivým pádem obou na mantinel. Nakonec se oba zvedají.

55:01
    Philip Larsen za tento zákrok dostal dvě minuty za vražení na hrazení.

55:56
    Eriksson vyhazuje přes všechny čáry.

56:34
    Eakin dostával přihrávku do úniku, puk mu však přeskočil hokejku a skončil u Niemiho.

57:01
    Dallas se v naprostém klidu ubránil.

57:49
    Stars jsou blízko vítězství. Domácí uzamkli soupeře v pásmu, Goligoski si sjel z modré čáry, ale místo střely přihrál na JAMIEHO BENNA, který i díky dobré práci svých spoluhráčů na brankovišti propálil Niemiho. Asistence: Alex Goligoski, Jaromír Jágr.

59:00
    Hosté už nemají co ztratit, takže hrají bez brankáře.

59:20
    Hosté si berou oddechový čas.

59:20
    Stále je tu power play Sharks.

59:35
    Thornton se snažil dostrkat puk za Nilstorpa, puk nakonec po vyhození končí ve středním pásmu.

60:00

Je dobojováno, Dallas Stars se mohou radovat z bodů a Christopher Nilstorp ze své první výhry v NHL. Dallasu se vydařil vstup do závěrečné třetiny, když se hned po půlminutě trefil Ryder. Hosté však dokázali rychle reagovat a využitou přesilovkou kontroval Marleau. Sharks svého soupeře mačkali a několikrát byli blízko vyrovnání, jenže Nilstorp měl dnes opravdu fazónu. Definitivní rozhodnutí padlo v 58. minutě, kdy Jamie Benn prostřelil vše, co mu stálo v cestě a uklidnil tak svůj tým.

Statistiky:

Střely na branku: 28:32
    Zásahy brankářů: 31:25
    Vyhraná vhazování: 33:34
    Hity: 29:8
    Trestné minuty: 21:21

Informace o počtu diváků, na zápas si našlo cestu 18 584 fanoušků.

Michal Handzuš (SJO) 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:53

To je poslední informace z tohoto utkání, já Vám přeji brzké nedělní ráno a u dalších onlajn přenosů se budu těšit na shledanou. (05:04:44)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 40. Jágr (Jamie Benn, Eriksson), 41. Ryder (Goligoski), 58. Jamie Benn (Goligoski, Jágr) - 43. Marleau (Thornton)

Rozhodčí: L'Ecuyer, Sutherland - Amell, Driscoll

Diváci: 18 584