Carolina – Pittsburgh 4:1 (kon.) | NY Rangers – Tampa 4:1 (kon.) | NY Islanders – Toronto 4:5 (po pr.)
Boston – Ottawa 2:1 (po pr.) | Florida – Buffalo 3:4 (po s.n.) | St. Louis – Chicago 0:3 (kon.)
Winnipeg – New Jersey 3:1 (kon.) | Dallas – Edmonton 1:5 (kon.) | Arizona – Minnesota 3:4 (kon.)
Colorado – Calgary 5:4 (kon.) | San Jose – Detroit 1:2 (po s.n.)
St. Louis Blues
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Chicago Blackhawks
Pátek 01.03.2013, 02:00 • Scottrade Center • NHL

Hokejisté Chicaga si zasloužili za svůj výkon bodovat i podvacáté v řadě a suverénně ovládají letošní základní část NHL. Dnes díky skvělé obraně i brankářské dvojici Crawford - Emery znovu neinkasovali a díky vstřelené brance po 12 sekudnách hry a dvěma dalším v samém závěru berou plný bodový zisk. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešní noci. (04:40:00)

60:00

59:50
    Zřejmě poslední střelu zápasu vysílá Nichol, Emery kryje.

59:43
    Střela Poláka je znovu zblokována.

58:50
    Vhazuje se v obranném pásmu domácích.

58:23
    Hossa ve slovenském souboji znovu na Haláka nevyzrál.

56:00
    Utkání se už spíše dohrává, znovu se vhazuje ve středním pásmu.

54:09
    St. Louis nemá příliš velký tlak, nyní Backesovu ránu kryje znovu Emery.

53:40
    Pietrangelo znovu prověřil Emeryho, ten ale dnes chytá skvěle a drží čisté konto.

53:28
    Sharp pálí do boční sítě, hosté nepřidávají čtvrtou trefu.

53:06
    Nyní porušují stejná pravidla na ddruhé straně hosté a opět se hra přesouvá do středního pásma.

52:46
    Ofsajd domácích, vhazuje se ve středním pásmu.

52:31
    Tvrdě vypálil český obránce Polák, jenže jeho střela je na poslední chvíli zablokována.

50:42
    Na druhé straně kryje Jackmanovu ránu Emery.

50:23
    Towes mohl z levé strany dát svůj hattrick, Halák je ale proti a střelu z ůhlu vyráží za branku.

48:55
    Do dobré pozice se dostával domácí Oshie, jenže míří jen do boční sítě.

47:52
    Emery si nyní poradil i s pokusem Murrayho.

47:07
    Na druhé straně kryje Porterovu ránu Emery.

46:56
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je zřejmě definitivně rozhodnuto. Nyní se téměř od modré napřáhl Nick Leddy a Halák vyrazil jen před sebe, dorážející JONATHAN TOWES dává svou druhou branku v utkání. Asistence: Nick Leddy, Marian Hossa

46:20
    Střelu Leddyho vyráží do bezpečí Halák.

45:50
    Přesilovka rychle uplynula a domácí si nic dalšího vážnějšího už nevypracovali.

43:59
    Nyní ránu Pietrangela kryje Emery.

43:50
    Domácím svitla naděje po vyloučení Sharpa, který nedovoleně bránil Pietrangela.

42:11
    A hosté zaslouženě zvyšují svůj náskok. Po dobré ptáci Bickella za brankou si mezi kruhy najel ANDREW SHAW a střelou z první se trefuje přímo nad vyrážečku. Asistence: Bryan Bickell

41:33
    Nyní se dopouští zakázaného uvolnění domácí tým.

40:59
    Chicago se ubránilo jen vyhozením do středního pásma.

40:19
    Halák znovu přerušuje hru.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, hosté ale mají stále lehce navrch. Ovšem domácí tlačili především v závěru v přesilové hře a bez šance na výhru rozhodně nejsou. Třetí třetina začne přibližně ve 4:06.

40:00

39:49
    V samém závěru se pokusil ještě překvapit Towes, ale Halák je pozorný.

39:20
    Halák vyráží i Stalbergovu ránu.

38:51
    Po krásné akci Sharpa pálí tvrdě Keith a zasahuje Halák.

38:24
    Střela Nichola je zblokována a tlak domácích opadl.

37:05
    Emery znovu odolal i proti nepříjemným dorážkám.

37:01
    Ofsajd Backese.

36:20
    Střela Hjalmarssona sražena, Chicago zůstane v útočném pásmu.

35:39
    Kotouč končí mimo kluziště, konkrétně na lavičce domácích. Následuje komerční přestávka.

34:25

33:56
    Po velkém závaru mohl skórovat Berglund, ovšem Emery znovu odolává.

33:26
    Stewart dostal přihrávku před Emeryho, před kterým byl úplně sám, ale hostující gólman fantasticky zakročil.

32:43
    Shattenkirk trefuje spojnici břevna a tyče, rozhodčí ukazuje, že to branka nebyla.

32:25
    Přesilovku si zahrají i domácí, dvě minuty za držení dostává Kruger.

32:04
    Hossa vypálil na Haláka z levé strany, ovšem ve slovenském souboji uspěl domácí brankář.

31:36
    Následně Blues vyhazují na zakázané uvolnění a hosté stále mají mírnou převahu.

31:24

30:36
    Hosté ani tentokráte neudrželi útočné pásmo.

30:04
    Domácí se ale vcelku snadno osvobozují.

29:24
    Halák má další zásah, nicméně domácí budou hrát v oslabení. Dvě minuty za podražení dostává Reaves.

29:15
    Po rychlém útoku zasahuje proti ráně Frolíka znovu Halák.

29:05
    Emery nerozehrál zrovna nejjistěji, nicméně Chicago zůstává u kotouče.

28:15
    Na druhé straně přerušuje hru Halák po střele Towese.

28:04
    K dobré střele se dostal Oshie, avšak Emery kryje.

27:49
    Hosté dlouho drželi útočné pásmo, vystřelit však nedokázali.

26:54
    Ofsajd St.Louis.

26:47
    Chicago se usadilo ve třetině soupeře, Halák nakonec přerušuje hru u své levé tyče. Následuje komerční přestávka.

26:21
    Hraje se nahoru dolů, střely obou celků ale nejsou v tuto chvíli nebezpečné.

25:30
    Teprve nyní vyráží Halák betonem za branku.

25:13
    Chicago drží útočné pásmo, vystřelit však nedokáže.

24:39
    Saad srazil tvrdě Backese a ten odchází do kabiny, pokračovat možná už dnes nebude.

23:41
    Shattenkirk dobře vypálil od modré, Emery si však poradil.

22:20
    Tak se nakonec bude vylučovat, dvě minuty za nedovolené bránění dostává hostující Shaw, který si vyšlápl na Russella.

22:20
    Po delší době přerušení kvůli ofsajdu St.Louis.

21:40
    Schwarz z levé strany míří v nájezdu těsně vedle.

21:02
    Nepřesnosti na obou stranách, hraje se ve středním pásmu.

20:20
    Domácí začali aktivně, ale následně přicházejí o pásmo.

20:01

Vyrovnaný souboj dvou celků zatím vyznívá lépe pro Chicago, které mělo více gólových šancí a po brance Towese už po 12 vteřinách hry odchází do kabin spokojenější. Druhá třetina začne přibližně ve 3:05.

20:00

19:40
    Ofsajd Chicaga na závěr třetiny.

18:50
    Po špatné rozehrávce přihrál Kruger před branku zcela volnému Towesovi, ten ale kotouč do branky ndůležitéeprocpal.

01:26
    Zakázané uvolnění domácího celku.

18:01
    Necelé dvě minuty do konce první části a v ofsajdu je domácí Russell.

17:35
    Na druhé straně v ofsajdu přistižen hostující Kane.

17:15
    Crawford znovu zasahuje proti ráně Shattenkirka.

16:52
    Zpoza branky se před Crawforda dostával Backes, vystřelit však nedokázal.

16:05
    St.Louis v ofsajdu, následuje kratší pauza.

15:18
    Halák likviduje další střelu.

14:56
    Nyní skvěle vypálil Keith, ale jeho tvrdá rána po několika odrazech v brance nekončí.

14:09
    Nyní je tu zakázané uvolnění domácího celku.

13:58
    Nyní se St.Louis na chvíli usadilo ve třetině Chicaga, nyní ale o kotouč přichází. Avšak hosté se dopouštějí ofsajdu.

13:22
    Chicago nahazuje do útočného pásma a střídá.

12:38
    Nyní po chybné rozehrávce pálí z mezikruží Stalberg, ale Halák pohodlně zasahuje lapačkou.

11:51
    Crawford jistým zákrokem opět přerušje hru.

11:09
    Prozatím se hraje velmi ostře a nyní Crawford znoviu zasahuje, nepříjemně před ním dorážel Pietrangelo.

10:56
    St.Louis sice drží pásmo, ale nedaří se mu vystřelit.

10:16
    Domácí se dopouštějí zakázaného uvolnění.

10:06
    Halík znovu zasahuje proti ráně Bickella a po ataku jednoho z hostujících hráčů je tu opět potyčka a další menší přestávka.

09:48
    Domácí se dostali do útočného pásma, jenže dlouho se v něm neudrželi a znovu útočí favorit.

09:05
    Nyní velký závar před Crawfordem, ten však udržel kotouč mezi betony. Máme tu komeční přestávku.

08:45
    Hakák kryje pokus Keitha.

07:39
    Chicago je v plném počtu.

07:12
    Na druhé straně zo zkusil Stewart, avšak Crawford drží čistý štít.

05:59
    Ovšem i v oslabení zahrozil český krajánek Frolík, Halák jeho pokus kryje.

05:39
    Máme tu první tresty v zápase, po vzájemné potyčce odcházejí na dvě minuty za hrubost Reaves s Bolligem, hostující hrát navíc dostává ještě dvě minuty navíc.

04:53
    Na druhé straně to zkusil Schwartz, avšak brankář Crawford nemá s jeho ranou větší problémy.

04:12
    Bickell vypálil na Hálaka, ten však jeho pokus kryje.

01:57
    Nyní se nedějě nic zajímavého a hosté jsou povzbuzeni vedoucí trefou.

00:12
    Hned po úvodním vhazování se hosté dosrávají do vedení. Po úniku na levé straně předložil Saad na JONATHANA TOEWSE a ten bruslí dává branku. Kop byl neúmyslný a branka je tak uznána. To je tedy start zápasu! Asistence: Brandon Saad, Marian Hossa

00:01

Utkání za malý okamžik začne.

St. Louis Blues: Halák - Pietrangelo, Cole, Shattenkirk, Jackman, Polák, Russell - Oshie, Backes, Perron - D'Agostini, Berglund, Sobotka - Stewart, Schwartz, Porter - Reaves, Nichol, Murray

Chicago Blackhawks: Crawford - Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy - Hossa, Toews, Saad - Kane, Kruger, Sharp - Stallberg, Shaw, Bickell - Frolík, Mayers, Stallberg

Rozhodčí: .

Letos se oba protivníci zatím střetli jen jednou a Chicago po velkém boji nakonec dokázalo zvítězit nejtěsnějším rozdílem 3:2.

St. Louis v posledních šesti utkáních prohrálo jen dvakrát, nicméně naposledy dokázalo doma porazit Columbus. V poslední době v jeho utkáních příliš branek nepadlo a v Coloradu o vítězi dokonce rozhodl jediný gól až v prodloužení, v zápase s útočně laděným Chicagem se to ale může změnit.

Teď se představí na vlastním ledě, avšak lehká práce ho opravdu nečeká. Chicago sice hrálo sedmkrát v řadě na domácím stánku, nicméně už šestkrát po sobě zvítězilo a teď se určitě bude chtít předvést i na cizím ledě.

Nyní v domácím prostředí narazí na St.Louis, které na tom překvapivě také není špatně a rozhodně chce bojovat o play-off až do samého závěru. Zatím mu patří páté místo v Západní konferenci, kde doposud získalo dvaadvacet bodů, oproti jiným týmům navíc doposud odehrálo pouze 18 zápasů.

Hokejisté Chicaga překonávají velký milník NHL a v tuto chvíli jsou suverénně nejlepším celkem NHL. V devatenácti utkáních totiž vždy dokázali bodovat a svou sérii ještě chtějí určitě rozšířít, celkově v sezóně prohráli jen třikrát a s 35 body vládnou celé soutěži už o 8 bodů. A to je po necelé polovině soutěže zkráceného ročníku opravdu slušný rozdíl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 1. Toews (Saad, Hossa), 43. Shaw (Bickell), 47. Towes (Leddy, Hossa)

Chicago Blackhawks: Crawford (21. Emery) - Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy - Hossa, Toews, Saad - Kane, Kruger, Sharp - Stallberg, Shaw, Bickell - Frolík, Mayers, Stallberg

Rozhodčí: Lee, St. Francois - Nowak, Mach