Carolina – Pittsburgh 4:1 (kon.) | NY Rangers – Tampa 4:1 (kon.) | NY Islanders – Toronto 4:5 (po pr.)
Boston – Ottawa 2:1 (po pr.) | Florida – Buffalo 3:4 (po s.n.) | St. Louis – Chicago 0:3 (kon.)
Winnipeg – New Jersey 3:1 (kon.) | Dallas – Edmonton 1:5 (kon.) | Arizona – Minnesota 3:4 (kon.)
Colorado – Calgary 5:4 (kon.) | San Jose – Detroit 1:2 (po s.n.)
St. Louis Blues
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Chicago Blackhawks
Pátek 01.03.2013, 02:00 • Scottrade Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Hokejisté Chicaga překonávají velký milník NHL a v tuto chvíli jsou suverénně nejlepším celkem NHL. V devatenácti utkáních totiž vždy dokázali bodovat a svou sérii ještě chtějí určitě rozšířít, celkově v sezóně prohráli jen třikrát a s 35 body vládnou celé soutěži už o 8 bodů. A to je po necelé polovině soutěže zkráceného ročníku opravdu slušný rozdíl.

Nyní v domácím prostředí narazí na St.Louis, které na tom překvapivě také není špatně a rozhodně chce bojovat o play-off až do samého závěru. Zatím mu patří páté místo v Západní konferenci, kde doposud získalo dvaadvacet bodů, oproti jiným týmům navíc doposud odehrálo pouze 18 zápasů.

Teď se představí na vlastním ledě, avšak lehká práce ho opravdu nečeká. Chicago sice hrálo sedmkrát v řadě na domácím stánku, nicméně už šestkrát po sobě zvítězilo a teď se určitě bude chtít předvést i na cizím ledě.

St. Louis v posledních šesti utkáních prohrálo jen dvakrát, nicméně naposledy dokázalo doma porazit Columbus. V poslední době v jeho utkáních příliš branek nepadlo a v Coloradu o vítězi dokonce rozhodl jediný gól až v prodloužení, v zápase s útočně laděným Chicagem se to ale může změnit.

Letos se oba protivníci zatím střetli jen jednou a Chicago po velkém boji nakonec dokázalo zvítězit nejtěsnějším rozdílem 3:2.

St. Louis Blues: Halák - Pietrangelo, Cole, Shattenkirk, Jackman, Polák, Russell - Oshie, Backes, Perron - D'Agostini, Berglund, Sobotka - Stewart, Schwartz, Porter - Reaves, Nichol, Murray

Chicago Blackhawks: Crawford - Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy - Hossa, Toews, Saad - Kane, Kruger, Sharp - Stallberg, Shaw, Bickell - Frolík, Mayers, Stallberg

Rozhodčí: .

Utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:12
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hned po úvodním vhazování se hosté dosrávají do vedení. Po úniku na levé straně předložil Saad na JONATHANA TOEWSE a ten bruslí dává branku. Kop byl neúmyslný a branka je tak uznána. To je tedy start zápasu! Asistence: Brandon Saad, Marian Hossa

01:57
    Nyní se nedějě nic zajímavého a hosté jsou povzbuzeni vedoucí trefou.

04:12
    Bickell vypálil na Hálaka, ten však jeho pokus kryje.

04:53
    Na druhé straně to zkusil Schwartz, avšak brankář Crawford nemá s jeho ranou větší problémy.

05:39
    Máme tu první tresty v zápase, po vzájemné potyčce odcházejí na dvě minuty za hrubost Reaves s Bolligem, hostující hrát navíc dostává ještě dvě minuty navíc.

05:59
    Ovšem i v oslabení zahrozil český krajánek Frolík, Halák jeho pokus kryje.

07:12
    Na druhé straně zo zkusil Stewart, avšak Crawford drží čistý štít.

07:39
    Chicago je v plném počtu.

08:45
    Hakák kryje pokus Keitha.

09:05
    Nyní velký závar před Crawfordem, ten však udržel kotouč mezi betony. Máme tu komeční přestávku.

09:48
    Domácí se dostali do útočného pásma, jenže dlouho se v něm neudrželi a znovu útočí favorit.

10:06
    Halík znovu zasahuje proti ráně Bickella a po ataku jednoho z hostujících hráčů je tu opět potyčka a další menší přestávka.

10:16
    Domácí se dopouštějí zakázaného uvolnění.

10:56
    St.Louis sice drží pásmo, ale nedaří se mu vystřelit.

11:09
    Prozatím se hraje velmi ostře a nyní Crawford znoviu zasahuje, nepříjemně před ním dorážel Pietrangelo.

11:51
    Crawford jistým zákrokem opět přerušje hru.

12:38
    Nyní po chybné rozehrávce pálí z mezikruží Stalberg, ale Halák pohodlně zasahuje lapačkou.

13:22
    Chicago nahazuje do útočného pásma a střídá.

13:58
    Nyní se St.Louis na chvíli usadilo ve třetině Chicaga, nyní ale o kotouč přichází. Avšak hosté se dopouštějí ofsajdu.

14:09
    Nyní je tu zakázané uvolnění domácího celku.

14:56
    Nyní skvěle vypálil Keith, ale jeho tvrdá rána po několika odrazech v brance nekončí.

15:18
    Halák likviduje další střelu.

16:05
    St.Louis v ofsajdu, následuje kratší pauza.

16:52
    Zpoza branky se před Crawforda dostával Backes, vystřelit však nedokázal.

17:15
    Crawford znovu zasahuje proti ráně Shattenkirka.

17:35
    Na druhé straně v ofsajdu přistižen hostující Kane.

18:01
    Necelé dvě minuty do konce první části a v ofsajdu je domácí Russell.

01:26
    Zakázané uvolnění domácího celku.

18:50
    Po špatné rozehrávce přihrál Kruger před branku zcela volnému Towesovi, ten ale kotouč do branky ndůležitéeprocpal.

19:40
    Ofsajd Chicaga na závěr třetiny.

20:00

Vyrovnaný souboj dvou celků zatím vyznívá lépe pro Chicago, které mělo více gólových šancí a po brance Towese už po 12 vteřinách hry odchází do kabin spokojenější. Druhá třetina začne přibližně ve 3:05.

20:01

20:20
    Domácí začali aktivně, ale následně přicházejí o pásmo.

21:02
    Nepřesnosti na obou stranách, hraje se ve středním pásmu.

21:40
    Schwarz z levé strany míří v nájezdu těsně vedle.

22:20
    Po delší době přerušení kvůli ofsajdu St.Louis.

22:20
    Tak se nakonec bude vylučovat, dvě minuty za nedovolené bránění dostává hostující Shaw, který si vyšlápl na Russella.

23:41
    Shattenkirk dobře vypálil od modré, Emery si však poradil.

24:39
    Saad srazil tvrdě Backese a ten odchází do kabiny, pokračovat možná už dnes nebude.

25:13
    Chicago drží útočné pásmo, vystřelit však nedokáže.

25:30
    Teprve nyní vyráží Halák betonem za branku.

26:21
    Hraje se nahoru dolů, střely obou celků ale nejsou v tuto chvíli nebezpečné.

26:47
    Chicago se usadilo ve třetině soupeře, Halák nakonec přerušuje hru u své levé tyče. Následuje komerční přestávka.

26:54
    Ofsajd St.Louis.

27:49
    Hosté dlouho drželi útočné pásmo, vystřelit však nedokázali.

28:04
    K dobré střele se dostal Oshie, avšak Emery kryje.

28:15
    Na druhé straně přerušuje hru Halák po střele Towese.

29:05
    Emery nerozehrál zrovna nejjistěji, nicméně Chicago zůstává u kotouče.

29:15
    Po rychlém útoku zasahuje proti ráně Frolíka znovu Halák.

29:24
    Halák má další zásah, nicméně domácí budou hrát v oslabení. Dvě minuty za podražení dostává Reaves.

30:04
    Domácí se ale vcelku snadno osvobozují.

30:36
    Hosté ani tentokráte neudrželi útočné pásmo.

31:24

31:36
    Následně Blues vyhazují na zakázané uvolnění a hosté stále mají mírnou převahu.

32:04
    Hossa vypálil na Haláka z levé strany, ovšem ve slovenském souboji uspěl domácí brankář.

32:25
    Přesilovku si zahrají i domácí, dvě minuty za držení dostává Kruger.

32:43
    Shattenkirk trefuje spojnici břevna a tyče, rozhodčí ukazuje, že to branka nebyla.

33:26
    Stewart dostal přihrávku před Emeryho, před kterým byl úplně sám, ale hostující gólman fantasticky zakročil.

33:56
    Po velkém závaru mohl skórovat Berglund, ovšem Emery znovu odolává.

34:25

35:39
    Kotouč končí mimo kluziště, konkrétně na lavičce domácích. Následuje komerční přestávka.

36:20
    Střela Hjalmarssona sražena, Chicago zůstane v útočném pásmu.

37:01
    Ofsajd Backese.

37:05
    Emery znovu odolal i proti nepříjemným dorážkám.

38:24
    Střela Nichola je zblokována a tlak domácích opadl.

38:51
    Po krásné akci Sharpa pálí tvrdě Keith a zasahuje Halák.

39:20
    Halák vyráží i Stalbergovu ránu.

39:49
    V samém závěru se pokusil ještě překvapit Towes, ale Halák je pozorný.

40:00

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, hosté ale mají stále lehce navrch. Ovšem domácí tlačili především v závěru v přesilové hře a bez šance na výhru rozhodně nejsou. Třetí třetina začne přibližně ve 4:06.

40:01

40:19
    Halák znovu přerušuje hru.

40:59
    Chicago se ubránilo jen vyhozením do středního pásma.

41:33
    Nyní se dopouští zakázaného uvolnění domácí tým.

42:11
    A hosté zaslouženě zvyšují svůj náskok. Po dobré ptáci Bickella za brankou si mezi kruhy najel ANDREW SHAW a střelou z první se trefuje přímo nad vyrážečku. Asistence: Bryan Bickell

43:50
    Domácím svitla naděje po vyloučení Sharpa, který nedovoleně bránil Pietrangela.

43:59
    Nyní ránu Pietrangela kryje Emery.

45:50
    Přesilovka rychle uplynula a domácí si nic dalšího vážnějšího už nevypracovali.

46:20
    Střelu Leddyho vyráží do bezpečí Halák.

46:56
    Je zřejmě definitivně rozhodnuto. Nyní se téměř od modré napřáhl Nick Leddy a Halák vyrazil jen před sebe, dorážející JONATHAN TOWES dává svou druhou branku v utkání. Asistence: Nick Leddy, Marian Hossa

47:07
    Na druhé straně kryje Porterovu ránu Emery.

47:52
    Emery si nyní poradil i s pokusem Murrayho.

48:55
    Do dobré pozice se dostával domácí Oshie, jenže míří jen do boční sítě.

50:23
    Towes mohl z levé strany dát svůj hattrick, Halák je ale proti a střelu z ůhlu vyráží za branku.

50:42
    Na druhé straně kryje Jackmanovu ránu Emery.

52:31
    Tvrdě vypálil český obránce Polák, jenže jeho střela je na poslední chvíli zablokována.

52:46
    Ofsajd domácích, vhazuje se ve středním pásmu.

53:06
    Nyní porušují stejná pravidla na ddruhé straně hosté a opět se hra přesouvá do středního pásma.

53:28
    Sharp pálí do boční sítě, hosté nepřidávají čtvrtou trefu.

53:40
    Pietrangelo znovu prověřil Emeryho, ten ale dnes chytá skvěle a drží čisté konto.

54:09
    St. Louis nemá příliš velký tlak, nyní Backesovu ránu kryje znovu Emery.

56:00
    Utkání se už spíše dohrává, znovu se vhazuje ve středním pásmu.

58:23
    Hossa ve slovenském souboji znovu na Haláka nevyzrál.

58:50
    Vhazuje se v obranném pásmu domácích.

59:43
    Střela Poláka je znovu zblokována.

59:50
    Zřejmě poslední střelu zápasu vysílá Nichol, Emery kryje.

60:00

Hokejisté Chicaga si zasloužili za svůj výkon bodovat i podvacáté v řadě a suverénně ovládají letošní základní část NHL. Dnes díky skvělé obraně i brankářské dvojici Crawford - Emery znovu neinkasovali a díky vstřelené brance po 12 sekudnách hry a dvěma dalším v samém závěru berou plný bodový zisk. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešní noci. (04:40:00)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 1. Toews (Saad, Hossa), 43. Shaw (Bickell), 47. Towes (Leddy, Hossa)

Chicago Blackhawks: Crawford (21. Emery) - Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy - Hossa, Toews, Saad - Kane, Kruger, Sharp - Stallberg, Shaw, Bickell - Frolík, Mayers, Stallberg

Rozhodčí: Lee, St. Francois - Nowak, Mach