Carolina – Pittsburgh 4:1 (kon.) | NY Rangers – Tampa 4:1 (kon.) | NY Islanders – Toronto 4:5 (po pr.)
Boston – Ottawa 2:1 (po pr.) | Florida – Buffalo 3:4 (po s.n.) | St. Louis – Chicago 0:3 (kon.)
Winnipeg – New Jersey 3:1 (kon.) | Dallas – Edmonton 1:5 (kon.) | Arizona – Minnesota 3:4 (kon.)
Colorado – Calgary 5:4 (kon.) | San Jose – Detroit 1:2 (po s.n.)
HC Olomouc
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Královští lvi Hradec Králové
Pátek 01.03.2013, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Play-off Chance ligy

54:23
    Brož (HKR) se ve středním pásmu provinil sekáním. Bude se hrát ve čtyřech necelou minutu, poté budou hrát Moravané přesilovku.

53:10
    Olomoučtí ovšem jdou do čtyř. Janáček (OLO) inkasoval dvě minuty za nedovolený zákrok.

45:33
    Domácí se budou bránit. Selingr (OLO) se dopustil nedovoleným bráněním.

40:37
    Diviš se zjevil na pravé straně osamocený, jeho střelecký pokus Luňák vyrazil na hůl Ondruška, který mohl ihned pálit, ovšem zbytečně čekal. Nicméně za nedovolené bránění bude pykat Čížek (HKR).

35:26
    Švaňhal (OLO) se ve skrumáži provinil sekáním a oslabuje domácí celek.

32:44
    Ve středním pásmu ošklivým způsobem poslán k zemi Hampl, na kterého si počkal Berger (HKR). Domácí hráč má problémy s kolenem a nemůže se zvednout.

29:12
    Olomoučtí se snažili osvobodit, domácímu hráči u toho byla držena hůl Říhou (HKR). Dvě minuty pro hostujícího hráče.

28:05
    Kucharczyk (OLO) inkasoval pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání. Na trestnou lavici za něj usedne Králík.

25:38
    Za krosček v útočném pásmu obdržel menší trest Vodný (OLO). Hosté budou hrát ve čtyřech proti třem.

24:34
    Hned z protiútoku se do domácího brankoviště natlačil Třetina (HKR), kterého chtěl vyprovodit Staněk (OLO). Oba hráči inkasovali po menší strkanici dvouminutové tresty.

22:18
    Olomoučtí hned po buly vyhodili kotouč na druhou stranu kluziště. Třetina navíc na modré zasáhl do obličeje hokejkou Kucharczyka. Domácí hráč ještě protestuje, že se v jeho obličeji objevila krev. Nicméně to budou jen dvě minuty pro Třetinu (HKR).

22:11
    Olomoučtí se provinili nedovoleným zákrokem, na trestnou lavici putuje za zákrok v obranném pásmu Ondrušek (OLO).

05:44
    Švagrovský (HKR) za domácí brankou zbytečně sundal domácího hráče a posílá svůj tým do tří!

04:27
    Kohouti jsou aktivnější a Hradec musel faulovat. Chmelíř (HKR) se provinil vražením.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 2. Rác (Kolouch, Vodný), 41. Vodný (Kříž, Rác) - 40. Moskal (Tvrdík, Vágner)

HC Olomouc: Kašík (Halász) – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Škůrek – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Vodný – Kucharczyk, Herman, Selingr – Švaňhal, Králík, Rufer.
    Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Mahdal) – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Čížek, Korím, Hendrich, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík (C), Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek.

Rozhodčí: Souček, Würtherle – Krauzer, Polonyi