Carolina – Pittsburgh 4:1 (kon.) | NY Rangers – Tampa 4:1 (kon.) | NY Islanders – Toronto 4:5 (po pr.)
Boston – Ottawa 2:1 (po pr.) | Florida – Buffalo 3:4 (po s.n.) | St. Louis – Chicago 0:3 (kon.)
Winnipeg – New Jersey 3:1 (kon.) | Dallas – Edmonton 1:5 (kon.) | Arizona – Minnesota 3:4 (kon.)
Colorado – Calgary 5:4 (kon.) | San Jose – Detroit 1:2 (po s.n.)
HC Olomouc
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Královští lvi Hradec Králové
Pátek 01.03.2013, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Play-off Chance ligy

58:28
    Domácí zahodili obrovskou šanci, postupovali dva na jednoho ale špatně to vyřešili a nepřihráli si.

57:20
    Hradečtí mají kotouč na svých holích za vlastní klecí. Drama vrcholí!

54:23
    Brož (HKR) se ve středním pásmu provinil sekáním. Bude se hrát ve čtyřech necelou minutu, poté budou hrát Moravané přesilovku.

54:11
    Budínský obdržel kotouč do volného prostoru před domácí klecí, z bezprostřední blízkosti ale nezakončil dle představ.

53:10
    Olomoučtí ovšem jdou do čtyř. Janáček (OLO) inkasoval dvě minuty za nedovolený zákrok.

53:10
    To je neuvěřitelné, co se dnes děje. Snad metrový ofsajd nyní pustil čárový rozhodčí, který stál na středové červené. Do samostatného úniku se tak dostal jeden z hradeckých útočníků, který neuspěl.

50:35
    Olomoučtí hodně spoléhají na protiútoky, v jednom se teď objevil Selingr, po jehož práci se málem slavilo. Domáci ve skrumáži kotouč do brány neuklidili.

49:11
    Neuvěřitelné! Kolouch unikal sám na hostující branku, byl faulován, ovšem nic se neděje! Rozhodčí pouze rozpažil.

45:33
    Domácí se budou bránit. Selingr (OLO) se dopustil nedovoleným bráněním.

40:59
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Podobně jako v první dějství Hanáci střílejí branku hned na začátku třetiny. V přesilové hře nahodil kotouč na hostující branku Kříž, jehož pokus se odrazil od nohy MICHALA VODNÉHO a zapadl za bezmocného Luňáka. Asistence: Ondřej Kříž, Roman Rác.

40:37
    Diviš se zjevil na pravé straně osamocený, jeho střelecký pokus Luňák vyrazil na hůl Ondruška, který mohl ihned pálit, ovšem zbytečně čekal. Nicméně za nedovolené bránění bude pykat Čížek (HKR).

39:01
    Hradec právě vstřelil branku!
    Domácí už neměli síly a v závěru druhé části inkasují vyrovnávající branku. Tvrdík našel před brankovištěm neobsazeného PATRIKA MOSKALA, který až napotřetí snad procpal puk za záda Kašíka. Asistence: Michal Tvrdík, Martin Vágner.

38:00
    Hanáci se ihned po návratu svého spoluhráče vrhli do soupeřova pásma, kde nadělali velké problémy.

35:26
    Švaňhal (OLO) se ve skrumáži provinil sekáním a oslabuje domácí celek.

35:26
    Na druhé straně perfektním zákrokem zabránil srovnání Kašík. Zpoza brány obdržel kotouč Kubica, který stál osamocený před olomouckou klecí, gólmana nepřekonal.

34:48
    Další šance Mory. Mezi kruhy napřáhl až ke stropu Ondrušek, do rány mu vletěl hostující hráč, který tečoval ránu domácího hráče do ochranné sítě.

33:38
    Jako v ohni se nyní musela cítit čtveřice hradeckých obránců v čele s Luňákem. Kotouč létal v pásmu soupeře z jedné strany na druhou. Nikdo z domácích ovšem nezakončil podle představ. To by Moru mohlo mrzet.

32:44
    Ve středním pásmu ošklivým způsobem poslán k zemi Hampl, na kterého si počkal Berger (HKR). Domácí hráč má problémy s kolenem a nemůže se zvednout.

31:15
    Olomoučtí zakombinovali v útočné třetině, následně se do kotouče opřel Bartoň, jehož tečovaný puk skončil v ochranné síti.

29:12
    Olomoučtí se snažili osvobodit, domácímu hráči u toho byla držena hůl Říhou (HKR). Dvě minuty pro hostujícího hráče.

28:05
    Kucharczyk (OLO) inkasoval pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání. Na trestnou lavici za něj usedne Králík.

25:38
    Za krosček v útočném pásmu obdržel menší trest Vodný (OLO). Hosté budou hrát ve čtyřech proti třem.

24:34
    Hned z protiútoku se do domácího brankoviště natlačil Třetina (HKR), kterého chtěl vyprovodit Staněk (OLO). Oba hráči inkasovali po menší strkanici dvouminutové tresty.

24:21
    Ondrušek nabral ve středním pásmu rychlost, protáhl se po pravé straně až před hostující branku a bekhendovou střelou zakončil podél hradecké klece.

22:18
    Olomoučtí hned po buly vyhodili kotouč na druhou stranu kluziště. Třetina navíc na modré zasáhl do obličeje hokejkou Kucharczyka. Domácí hráč ještě protestuje, že se v jeho obličeji objevila krev. Nicméně to budou jen dvě minuty pro Třetinu (HKR).

22:11
    Olomoučtí se provinili nedovoleným zákrokem, na trestnou lavici putuje za zákrok v obranném pásmu Ondrušek (OLO).

19:17
    Tvrdý projektil z hole Kubici skončil v lapačce Kašíka, který předvedl bravůrní rozklek.

15:44
    Kolouch přejel modrou čáru, připravil si kotouč na střelu a vypálil. Jeho pokus zápěstím prosvištěl nad brankou Hradce.

13:47
    Švaňhal poslal puk zadovkou na Rufera, jehož první pokus vyrazil Luňák pravým betonem. Na následnou dorážku z hole útočníka Kohoutů už gólman nedosáhl, bohužel pro domácí ale puk o centimetry minul branku.

12:10
    Valášek zavezl kotouč do útočného pásma, posunul jej na pravé křídlo Bergerovi, který tvrdým projektilem napálil puk do tyče!

10:33
    Diviš obkroužil okolo hostující klece a z rohu kluziště nabídl prudkým pasem kotouč Hamplovi. Ten se jej snažil zasáhnout ze vzduchu. Ačkoli se mu to povedlo, kotouč šel mimo.

05:44
    Švagrovský (HKR) za domácí brankou zbytečně sundal domácího hráče a posílá svůj tým do tří!

04:27
    Kohouti jsou aktivnější a Hradec musel faulovat. Chmelíř (HKR) se provinil vražením.

01:20
    Nádherná akce z produkce domácího mužstva. Vodný vyslal do rychlé útočné akce Koloucha, který přihrávkou do volného prostoru nabídl puk ROMANU RÁCOVI, který tváří v tvář Luňákovi zasekl, položil si hostujícího gólmana a zasunul do prázdné. Asistence: Petr Kolouch, Michal Vodný.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 2. Rác (Kolouch, Vodný), 41. Vodný (Kříž, Rác) - 40. Moskal (Tvrdík, Vágner)

HC Olomouc: Kašík (Halász) – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Škůrek – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Vodný – Kucharczyk, Herman, Selingr – Švaňhal, Králík, Rufer.
    Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Mahdal) – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Čížek, Korím, Hendrich, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík (C), Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek.

Rozhodčí: Souček, Würtherle – Krauzer, Polonyi